Ziggo schakelt eind mei geheel over op de qam256-modulatietechniek om een einde te maken aan het gebrek aan bandbreedte bij het zenderaanbod. Nu gebruikt de service provider in veel gevallen nog het minder geavanceerde qam64.

Ziggo wil in de komende maanden meer en meer hd-kanalen toevoegen aan zijn aanbod, maar heeft al lange tijd te kampen met een gebrek aan bandbreedte. De kabeloperator is al een tijdje bezig met de stapsgewijze overschakeling, maar eind mei zal het project volledig voltooid zijn. Vorig jaar nog schrapte de isp enkele grote buitenlandse zenders uit het analoge aanbod, om meer bandbreedte vrij te maken voor digitale zenders.
Wat Ziggo met de nieuw vrijgekomen bandbreedte gaat doen, is nog niet helemaal duidelijk, meldt Totaaltv. Wel is al zeker dat het MTV NL HD, Nickelodeon HD en Comedy Central HD gaat toevoegen aan het zenderaanbod.
Qam-modulatie houdt in dat zowel de amplitude, oftewel de sterkte van de draaggolf, als de fase of hoek van de draaggolf door het signaal wordt gemoduleerd, om meer gegevens tegelijk te kunnen verzenden. Dat maakt dat er minder bandbreedte nodig is voor dezelfde hoeveelheid dataverkeer.
De kabeloperator gebruikt nu in het merendeel van de gevallen nog de qam64-techiek, waarmee een bitrate van 38 Mb/s beschikbaar is. Met qam256, dat in bepaalde situaties al wordt gebruikt, kan nu op eenzelfde frequentie 50,6 Mb/s aan data worden verzonden. Nadeel voor de klanten is dat de techniek vatbaarder is voor storingen.
Shit, daar gaan we. En het werkte net overal zo lekker. Hoeveel extra zenders hebben we nog nodig dan? Niet genoeg extra pakketten?Nadeel voor de klanten is dat de techniek vatbaarder is voor storingen.
[Reactie gewijzigd door Eagle Creek op maandag 12 maart 2012 13:09]
[Reactie gewijzigd door mad_max234 op maandag 12 maart 2012 14:39]
[Reactie gewijzigd door highflyer op maandag 12 maart 2012 13:11]
Nou, dat zou in sommige opzichten niet eens zo'n slecht idee zijn. Het lijkt nu toch wel vaak dat de kwaliteit van de programma's globaal hetzelfde is gebleven, maar nu uitgesmeerd over niet een paar, maar een paar honderd zenders. Per zender blijft er niet veel over. Het staat wel stoer, die dikke pakketten, ik heb ze ook vrijwel allemaal, maar kijk er zelden naar, want er is nog steeds niks leuks op TV...(...) of wil iedereen terug naar 10 analoge zenders (...)
[Reactie gewijzigd door firest0rm op maandag 12 maart 2012 13:21]
[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op dinsdag 13 maart 2012 23:19]
Werkt meestal allemaal prima in de bestaande situatie....
Zelf verwacht ik eigenlijk weinig problemen met 256 QAM. Wat wel belangrijker zal worden is de bekabeling (+ stekkers / splitters) die je in huis hebt. Een fatsoenlijke decoder speelt zeker ook een rol.
...
... een 6 jaar oude decoder ...
Resultaat : Waarschijnlijk storing met 256 QAM.
Oftewel omdat -in dit geval- Ziggo van systeem veranderd moeten een heleboel klanten opeens hun spullen, die tot voorheen probleemloos werken (of althans leek te werken) vervangen. Vooral de oudjes zullen niet begrijpen waarom het opeens allemaal niet meer werkt.Oplossing : Fatsoenlijke, dubbel afgeschermde COAX-kabel (Hirschmann KOKA799), stevige afgeschermde stekkertjes (Hirschmann / Tratec), goede splitter (je kunt beter een aparte R-TV doos gebruik i.p.v. zo'n gammel T-splittertje) en indien nodig decoder vervangen voor een moderne variant....
Resultaat : Hoogstwaarschijnlijk geen storing met 256 QAM.
Als je liefhebber bent heb je dat er ook allemaal voor over, en wordt je daarvoor beloond met een beter beeld.Ik heb destijds het nodige geld geïnstalleerd in mijn bekabeling. Het is een aardige investering, toegegeven. Echter ben je zo goed voorbereid op toekomstige ontwikkelingen en heb je er dan ook geen omkijken meer naar.
Bij veel mensen staat er spul dat destijds ook veel geld heeft gekost maar alleen niet meer compatible is met de stand van de nieuwste techniek. die mensen zijn echter niet anders gewend en merken dat niet, totdat men dus elders omschakelt.Als je hierop bespaart hebt, zul je zien dat je alsnog alles aan het vervangen komt. Dit kost je een hoop extra geld en vooral tijd. Als het om techniek gaat is goedkoop vaak duurkoop. Je bespaart op het initiële moment wel wat geld, maar op de lange duur kost het je dubbel zo veel.
M'n vriendin is Schots, en zou haast een moord doen voor ITV, BBC Schotland, SKY, en Channel 4.Hoeveel extra zenders hebben we nog nodig dan?
[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op maandag 12 maart 2012 23:16]
[Reactie gewijzigd door GoldrusherXT op maandag 12 maart 2012 13:30]
[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op maandag 12 maart 2012 14:00]
En breng de belasting daar weer omhoog ...@LongBowNL, maandag 12 maart 2012 13:10 :
Bel anders gewoon even de klantenservice (1200, gratis vanaf je vaste Ziggo-toestel-) en informeer daar over de stand van zaken.
[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op woensdag 14 maart 2012 00:23]
[Reactie gewijzigd door corporalnl op maandag 12 maart 2012 13:11]
Ik kan me geen enkele storing herinneren sinds ik in 2005 naar Ziggo gebied ben verhuist. De enige keer dat er iets mis was, was dat om dat m'n Samsung HD decoder het begeven had. Dat is niet iets wat ik Ziggo kan aanrekenen.zoals in het stuk vermeld staat, zal dat er niet beter op worden. Het is al niet best met TV van ziggo qua storingsvrijheid.
[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op dinsdag 13 maart 2012 23:23]
[Reactie gewijzigd door pe1dnn op maandag 12 maart 2012 16:22]
Ik amuseer me kostelijk met de Discovery/Animal Planet/NGC/History HD zenders, ja d'r zitten nogal eens herhalingen tussen, maar het is in elk geval van meer hoogstaande kwaliteit dan de bagger op de commerciële omroepen, waartoe de publieke zich ook al lijken te verlagen.Ik heb nu al alle zenders, hoeveel zijn het er 200 ofzo? En er is nog steeds niks op TV
ik vrees dat men in de buitengebieden dan nog steeds wanhopig zit te wachten op glasvezel.Tegen die tijd heeft iedereen een glasvezel aansluiting
Wel is al zeker dat het MTV NL HD, Nickelodeon HD en Comedy Central HD gaat toevoegen aan het zenderaanbod.
[Reactie gewijzigd door Snacky817 op maandag 12 maart 2012 13:13]
[Reactie gewijzigd door Royeboi op maandag 12 maart 2012 13:53]
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op maandag 12 maart 2012 15:40]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True