Apple zou werken aan een nieuw bestandsformaat voor het opslaan van audiodata. Het nieuwe formaat zou 'adaptive streaming'-technologie moeten bevatten voor het afspelen of downloaden van muziek via onder andere het iCloud-platform.
De Britse krant The Guardian meldt op basis van een anonieme bron dat Apple aan een studio in Londen heeft gevraagd om muziekbestanden geschikt te maken voor het nieuwe audioformaat. Het bestandsformaat zou de muziekkwaliteit en de bijbehorende bitrate automatisch aanpassen aan de beschikbare bandbreedte. Zo zou een gebruiker bijvoorbeeld tijdens een 3g-verbinding een relatief lage geluidskwaliteit voorgeschoteld krijgen, terwijl hij thuis via een wifi-verbinding audio van een hogere kwaliteit kan beluisteren. Een dergelijke techniek wordt ook wel omschreven als 'adaptive streaming'.
Het is onduidelijk of Apple een geheel nieuw dynamische compressie-algoritme heeft ontwikkeld, of dat het gebruik maakt van een combinatie van aac- en alac, twee audiocodecs die Apple al geruime tijd gebruikt voor onder andere het aanbieden van muziek via iTunes. Mogelijk wil Apple het nieuwe bestandsformaat gaan gebruiken om muziek streaming aan te bieden via zijn iCloud-platform.
Apple is al enige tijd actief om de geluidskwaliteit van digitale muziek te verbeteren. Zo zou het bedrijf muziekproducenten aanmoedigen om muziek aan te leveren op 'studioniveau' - 24bit-kwaliteit met een 96kHz-samplerate - in plaats van cd-kwaliteit - 44,1KHz-samplerate en 16bit-diepte - die momenteel als standaard wordt aangehouden. Binnen iTunes werkt Apple al aan een speciale sectie voor het aanbieden van 'hd-audio'.
[Reactie gewijzigd door koelpasta op dinsdag 28 februari 2012 22:15]
Dat komt niet doordat de CD kwaliteit niet goed is, maar doordat de muziek die op die CD gezet word met opzet verziekt is. (loudness war)maar in de praktijk is het toch niet echt je-van-het
Dat is discutabel, en in ieder geval onmogelijk zo simpel te stellen.zodanig zijn gekozen dat je niet hoger hoeft
Dat is helemaal niet discutabel voor iedereen die het wetenschappelijk benaderd.Dat is discutabel, en in ieder geval onmogelijk zo simpel te stellen
Hiermee geef je toch wel aan dat je niet zo goed het verschil begrijpt tussen het gebruik van Hz in audio frequentie en in samplerates. Om nog maar weer de Nyquist theorie erbij te halen: tweemaaleneenbeetje, >40kHz is dan dus de ondergrens.44kHz is echt heel ruim boven dat wat nodig is.
Ironisch dat je dat zelf zegt.Helaas word er een hele lading misinformatie verspreid door mensen die er geen verstand van hebben. (En anderen verdienen bakken geld aan die misinformatie)
[Reactie gewijzigd door LB Back op donderdag 1 maart 2012 15:27]
Dit vat ik dus even niet, hoe kan toegevoegde bogusinformatie (want in feite zijn het allemaal nulletjes die toegevoegd worden) ervoor zorgen dat het beter gaat klinken?Als je een 16/44.1 opname resamplet naar 96kHz en omrekent naar 24 bits en het dan over een 24/96 converter afspeelt dan is de kans groot dat het beter klinkt, ook al is de bron gewoon een normale cd.
Persoonlijk ben ik juist erg te spreken over de DAC's in mijn Apple machines, ze klinken erg neutraal. Maar goed, als je het goed wilt doen voer je gewoon S/PDIF uit je Mac naar je versterker en laat zijn (betere) DAC het werk doen.Op Apple-hardware hoor je al helemaal geen verschil, die bevat ongeveer de slechtste DA-convertors op de markt.
Sure, want dat geld ook voor AAC en ALAC?3x raden het wordt een gesloten formaat alleen voor apple en alleen af te spelen op apple hardware.
[Reactie gewijzigd door arjankoole op dinsdag 28 februari 2012 17:44]
[Reactie gewijzigd door drib83 op dinsdag 28 februari 2012 17:56]
Het 'probleem' met mp3 is is dat het maar 2 kanalen heeft. AAC is multi-channel. Niet perse boeiend, maar voor sommige mensen juist weer wel. FLAC is prima. FLAC wordt alleen niet bijster veel ondersteund. Apple heeft al jaren geleden ALAC ontwikkeld als lossless variant op AAC, en dat onlangs opensource gemaakt.Het eerste dat in mijn hoofd komt: ooh nee niet nog één, hebben we er al niet genoeg op de markt? Ik heb echt nog niemand horen klagen over mp3 of FLAC
AAC is dan ook niet ontwikkeld voor audio streamen in de vorm waar jij nu aan denkt. AAC vind je momenteel bijvoorbeeld ook terug in Blu-Ray. En daar is het multichannel aspect opeens een heel stuk boeiender.Klopt, maar ik kan eerlijk gezegd maar weinig toepassingen bedenken waarbij je audio wil streamen met meer dan 2 kanalen.
[Reactie gewijzigd door arjankoole op dinsdag 28 februari 2012 18:25]
Sonos en Squeezebox hebben er anders weinig problemen mee.Neemt niet weg dat het inderdaad buiten Apple vrijwel niet gebruikt wordt.
Dat is de keuze van de aanbieder (artiest, platenmaarschappij). Maar gezien de populariteit van iTunes+ zal het denk ik zonder DRM komen. Muziek met DRM is namelijk nooit populair geweest. (Voor de mensen die zich er nog altijd in verslikken: nagenoeg alle content in de iTunes Music Store is iTunes+, oftewel: DRM-vrije 256 kbps AAC)Zit hier iets van DRM in?
iTunes+ content kun je op heel veel apperaten afspelen. AAC is een ISO standaard, en absoluut niet uniek voor Apple. Het is oorspronkelijk ontwikkeld als Multi-channel opvolger van MPEG-Layer 3. (.mp3). De ontwikkelaars zat Apple niet eens tussen.Kun je het ook op niet-apple producten afspelen, of gaat apple het exclusief houden?
Apple's eigen ALAC lossless format is onlangs opensource gemaakt door ze. De licenties en DRM eisen hangen vooral van de aanbieders af, m.a.w: Platenmaatschappijen en/of Artiesten. Apple bepaald de regels niet. (maar Apple heeft zich wel heel hard ingezet destijds om DRM uit te roeien)Gezien alle rechtszaken de laatste tijd heb ik er een hard hoofd in dat Apple nu met een licentie- en DRM vrij format komt.
Je maakt wel een hele rare sprong daar. in iTunes/AAC kan prima DRM. Het zat er in het begin zelfs in. Tegenwoordig is voor zover ik weet de gehele iTunes Music Store DRM vrij. (iTunes+).[...]
Vertaling: "ja"
Als er DRM in *kan*, dan zit het erin. Er zijn ook formaten waarin DRM niet mogelijk is, zoals in MP3 (vziw).
Het is bedoelt voor streaming, dus DRM is überhaupt geen issue. Het word daarom denk ik ook Apple exclusief, omdat het speciaal voor iCloud is ontwikkeld.Het bestandsformaat zou de muziekkwaliteit en de bijbehorende bitrate automatisch aanpassen aan de beschikbare bandbreedte.
[Reactie gewijzigd door Bauknecht op dinsdag 28 februari 2012 19:49]
[Reactie gewijzigd door 10 feet high op dinsdag 28 februari 2012 20:02]
AAC is de officieele opvolger van MP3. Het is ontwikkeld omdat MP3 maar 2 kanalen heeft, en AAC is multichannel.Zelf blijf ik liever plakken aan de algemene standaarden, MP3 en Lossless (FLAC)
[Reactie gewijzigd door arjankoole op dinsdag 28 februari 2012 17:55]
Dan zal het die mensen niet verteld zijn dat er voordelen zitten aan het gebruik van FLAC. Leg het hen uit en ze zullen het vernoedelijk gaan toepassen. Alleen al het feit dat je wav heel lastig kunt taggen is een groot minpunt t.o.v. bijvoorbeeld FLAC.Waarom iemand in hemelsnaam PCM WAV zou gebruiken weet ik niet. FLAC is namelijk lossless compressed en PCM niet dus dat neemt veel meer ruimte in.
[Reactie gewijzigd door Bauknecht op dinsdag 28 februari 2012 19:20]
[Reactie gewijzigd door mjtdevries op dinsdag 28 februari 2012 21:18]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Politiek en recht Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True