Fujitsu wil een rol spelen op de Europese smartphonemarkt. Om dat plan te realiseren presenteert de Japanse fabrikant een aantal mobiele toestellen op het Mobile World Congress, dat volgende week in Barcelona van start gaat.
In Japan bezit het Japanse elektronicabedrijf al een vijfde van de telefoon- en tabletmarkt, maar het bedrijf wil nu ook uitbreiden naar de Europese markt. Het wil in drie tot vijf jaar in Europa een marktaandeel van maar liefst 10 procent of meer behalen, daarmee terrein inpikkend van Apple en Samsung, meldt The Financial Times. "De Japanse markt is op het gebied van techniek en design heel geïsoleerd, maar wij gaan een product voor de wereldwijde markt uitbrengen", zegt Robert Pryke, ceo van de Europese mobieltjestak van Fujitsu.
Fujitsu wil zijn mobieltjes voor de Europese markt dan ook voorzien van dezelfde high-end features als in Japan worden gebruikt: nfc, waarmee betalingen via gsm afgehandeld worden, lte en biometrische beveiliging. Welke toestellen Fujitsu precies gaat voorstellen op MWC is nog niet bekend.
Met de stap naar de Europese markt wil Fujitsu in de voetsporen treden van HTC en Samsung, die hier al een groot marktaandeel hebben verworven. Andere mobieltjesmakers zoals Huawei en ZTE hebben een kleiner marktaandeel in Europa.
Misschien moeten ze dat nou juist net NIET doen. We hebben al HTC, Samsung en Apple en ik kan zo niks bedenken waarom iemand opeens een Fujitsu telefoon zo verkiezen boven een van de bovenstaande merken."De Japanse markt is op het gebied van techniek en design heel geïsoleerd, maar wij gaan een product voor de wereldwijde markt uitbrengen"
[Reactie gewijzigd door paazei op maandag 20 februari 2012 16:19]
[Reactie gewijzigd door pbruins84 op woensdag 22 februari 2012 03:47]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Consoles Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True