Mozilla heeft een eerste versie van Gaia, de interface van zijn mobiele besturingssysteem B2G, online gezet. De interface heeft een functie waarmee ontwikkelaars met een druk op de knop de broncode van een app kunnen zien.
De functie om de broncode direct in te zien is mogelijk doordat alle apps in Gaia webapps zijn. Screenshots van de functie zijn online gezet door mobiele ontwikkelaar RealNorth. Gaia is standaard ingebouwd in B2G en kan onder meer via de Android-sdk die op Ubuntu zit, worden gebruikt om een Galaxy S II te flashen, blijkt uit de handleiding die bij de code hoort. De gebruiker heeft software als die van ClockworkMod-recovery nodig om B2G met Gaia op zijn toestel te kunnen flashen. De broncode is te vinden op GitHub.
B2G is Mozilla's eigen mobiele besturingssysteem voor smartphones. Het is onduidelijk of een telefoon uit de fabriek wordt voorzien van het op webapps gebaseerde systeem of dat Mozilla het alleen als download gaat aanbieden voor bestaande telefoons.
De interface van Gaia ziet er vooralsnog weinig vernieuwend uit. De app die standaard wordt geopend is het homescreen. Het hoofdmenu bestaat uit een dock met vier iconen onderin, met daarboven vier rijen van elk eveneens vier iconen. Een dergelijk systeem wordt al jaren toegepast in interfaces voor telefoons en is onder meer bekend van Apples iOS en Samsungs TouchWiz-skins.
[Reactie gewijzigd door simthadim op dinsdag 24 januari 2012 15:14]
[Reactie gewijzigd door Mellow Jack op dinsdag 24 januari 2012 15:10]
[Reactie gewijzigd door TvdW op dinsdag 24 januari 2012 15:12]
[Reactie gewijzigd door ultimasnake op dinsdag 24 januari 2012 15:41]
[Reactie gewijzigd door miklas op dinsdag 24 januari 2012 15:57]
[Reactie gewijzigd door Katanatje op woensdag 25 januari 2012 12:00]
Probleem is dat zoals je al tussen haakjes aangaf er bij iedere implementatie sqlite wordt gebruikt. Het w3 ziet dit niet zitten, die willen zien dat er ook andere databases worden gebruikt. (Vind het zelf ook een erg vreemd verhaal!)Beware. This specification is no longer in active maintenance and the Web Applications Working Group does not intend to maintain it further.
Nee. Een webapp is een webapp omdat hij geschreven is in HTML/CSS/Javascript en gebruik maakt van een browsercomponent om de boel te renderen. Het zegt in z'n geheel niets over waar de content vandaan moet komen.Dat betekend dus dat internet nodig is om alles überhaupt te openen, niet
[Reactie gewijzigd door zordaz op dinsdag 24 januari 2012 16:59]
[Reactie gewijzigd door SlaSauS op dinsdag 24 januari 2012 17:36]
alleen ios is van Apple helaasGoede ontwikkeling om een nieuw OS op de markt te zien verschijnen.
De toekomst zal uitmaken of Mozilla er iets van kan bakken..
Voorlopig ziet het er simpel uit, maar laat je niet verleiden om te zeggen dat het juist daardoor niet wat uit kan maken op de markt.
Kijk maar naar iOS dat ziet er ook zo simpel uit en werkt doeltreffend.
[Reactie gewijzigd door jj71 op dinsdag 24 januari 2012 15:13]
Dat is helemaal waar, maar toch kan ik niet ontkennen dat ik een beetje een 'homescreen done right'-indruk krijg. Op zowel iOS als TouchWiz zag het er al zo uit, maar ik vind het altijd wat schreeuwerig overkomen door de achtergrond. De interface zoals hier gepresenteerd is weliswaar weinig origineel, maar juist door de grijze achtergrond een stuk rustiger voor het oog dan wat we eerder hebben gezien. Het is precies wat ik ook erg fijn vind aan mijn Nokia N9, en ik hoop dan ook dat het nog iets gaat worden met dit OS. Zou het ook mogelijk zijn om dit over MeeGo heen te flashen?Het hoofdmenu bestaat uit een dock met vier iconen onderin, met daarboven vier rijen van elk eveneens vier iconen. Een dergelijk systeem wordt al jaren toegepast in interfaces voor telefoons en is onder meer bekend van Apples iOS en Samsungs TouchWiz-skins.
[Reactie gewijzigd door thefal op dinsdag 24 januari 2012 15:51]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True