Het Japanse openbaar ministerie heeft invallen gedaan in het hoofdkwartier van Olympus en in het huis van Tsuyoshi Kikukawa, de voormalige voorzitter van het bedrijf. De invallen maken deel uit van een onderzoek naar grootschalige fraude.
Olympus zegt in een verklaring volledige medewerking te verlenen aan het onderzoek en heeft publiekelijk excuses aangeboden voor het verhullen van verliezen als gevolg van slechte investeringen in de jaren negentig. Dit is te lezen bij ABC News.
Ook in het huis van de voormalige voorzitter van Olympus, Tsuyoshi Kikukawa, en de kantoren van drie bedrijven die meegewerkt zouden hebben aan het fraudeschandaal heeft de Japanse justitie invallen gedaan. Kikukawa zou leiding hebben gegeven aan de doofpotaffaire.
De verliezen als gevolg van de desastreuze investeringen bedroegen op het hoogtepunt ongeveer 1,58 miljard euro. De zaak kwam aan het licht toen ex-ceo van Olympus Michael Woodford vraagtekens zette bij de zeer hoge adviseurskosten die betaald waren bij overnames in het verleden en deze intern liet onderzoeken.
Woodford wil dat het voltallige bestuur van Olympus, inclusief de huidige voorzitter Shuichi Takayama, aftreedt. Hij probeert de leiding over het bedrijf weer over te nemen. Waarschijnlijk gebruikt Woodford de volgende aandeelhoudersvergadering hiervoor. Een datum voor deze vergadering is nog niet vastgesteld.
Zo werkt Japan (helaas?) niet. Je doet het met z'n allen en niet in je eentje. Je bent met z'n allen verantwoordelijk voor de acties van je team, en dat is ook de drijfveer voor netjes werken en op een correcte (eervolle) manier met je klanten en publiek omgaan.Na mijn mening moeten ze dan ook personen aanpakken ipv het bedrijf.
[Reactie gewijzigd door Magalaan op woensdag 21 december 2011 21:02]
En die cijfers klopten ook gewoon, hoor. Tenminste theoretisch en volgens de regels.Behalve dat dan ook de bedrijven iets te verwijten valt zou men ook wel eens KPMG/EY/Deloitt/PwC eens royaal in de nek mogen slaan. Je mag toch eigenlijk als investeerder hopen dat de jaarcijfers kloppen.
[Reactie gewijzigd door Fireshade op woensdag 21 december 2011 13:07]
[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op woensdag 21 december 2011 11:55]
[Reactie gewijzigd door Katerin op woensdag 21 december 2011 11:08]
[Reactie gewijzigd door een_naam op woensdag 21 december 2011 11:26]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True