Hoofdcategorieën
Device Settings

'AMD vervroegt introductie Radeon HD 7970'

Door Willem de Moor, vrijdag 16 december 2011 12:57, views: 24.881

De introductie van de volgende generatie videokaarten, de 7000-serie met de Radeon HD 7970 die het spits moet afbijten, zou vervroegd zijn van 9 januari 2012 naar 22 december 2011. Ook zijn meer specificaties van de kaart bekend geworden.

Volgens eerdere publicaties wordt de Radeon HD 7000-serie, de op 28nm geproduceerde, nieuwe generatie videokaarten van AMD, op 9 januari geïntroduceerd. Die introductiedatum zou drie weken vervroegd zijn; de Radeon HD 7970 moet al op 22 december geïntroduceerd worden. Dat geeft videokaartfabrikanten alle vrijheid om op de CES in Las Vegas volop kaarten met de nieuwe gpu aan boord te laten zien.

De Radeon HD 7970 zou over 2048 alu's en 32 rop's beschikken, en op 925MHz geklokt worden. Via een 384bit-geheugenbus wordt 3GB gddr5-geheugen aangesproken en de kaart zou 3,5tflops kunnen berekenen. De nieuwe kaart zou, vergeleken met zijn voorganger, de HD 6970, ruwweg 50 procent beter scoren op het gebied van tessellation. Het opgenomen vermogen zou 300W bedragen, maar idle zakken tot slechts 3W.

Het referentieontwerp van AMD voor de HD 7970 is eveneens bekend geworden. De kaart krijgt een nieuwe koeler, die stiller en koeler zou zijn, maar behoudt het zwart met rode ontwerp van de 6000-serie. Wel is de kaart geschikt voor singleslot-uitvoeringen. De poorten, een enkele dvi-poort, één hdmi-poort en twee mini-displayports, zitten in het onderste slot van de kaart; bij luchtgekoelde kaarten is het tweede slot voornamelijk een rooster. Watergekoelde kaarten kunnen dan ook met een enkel slot toe.

AMD Radeon HD 7970 referentie-ontwerp

Volgende 13:07 'Ontwikkelaar wil gratis jailbreak voor Windows Phone maken'
Vorige 12:23 HTC, Samsung en BlackBerry ondersteunen 'Russische gps'
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

Prachtig kaartje, en leuk dat tie eerder komt maar hoeveel gaat dat beest nou kosten.

695 BRON: pre order artikel HWI

695 euro? :o Dat vind ik nogal prijzig (lees gruwelijk duur) voor een AMD, zelfs al betreft het slechts de introductieprijs. Weet je zeker dat je naar de goeie kaart hebt gekeken?

[Reactie gewijzigd door Kubrick op dinsdag 20 december 2011 19:39]


Dit is de 7970 dus de snelte van het stel..
Waarom zit er dan een bios switch op?
Dit zou je eerder verwachten enkel op de lager geclasseerde kaarten.

Dat is voorals je overclock mislukt. Juist een feature voor high end kaarten.

voor OC settings voor de echte tweakers?

Het wordt trouwens niet de snelste van het stel, dat is (net zoals bij de naamgeving van de vorige generatie) de HD7990, de dual-GPU-variant hiervan.

Wel de snelste single-chip kaart, en dat is imo het enige dat telt: tenslotte is een dual-chip kaart slechts ene lager geklokte versie van 2x de single-chip versie in crossfire, terwijl hij ongeveer evenveel kost :)

'T zal allemaal wel, en het kan voor jou misschien niet tellen, maar de HD7990 is dus de snelste van het stel en de HD7970 niet. :P De chip die erop zit wel, maar de kaart dus niet. En de HD7970 is een kaart en geen chip - die heet Tahiti.

Dat gedoe altijd met "ja maar dual-GPU telt niet"... Het is toch een videokaart die je, net als elke single-chip-kaart, in je pc kan stoppen en die een bepaalde performance geeft? Dat je het qua prijs/prestatie niet aantrekkelijk vindt is een ander verhaal maar hij is gewoon het snelst. ;)

[Reactie gewijzigd door bwerg op vrijdag 16 december 2011 16:04]


Jup, daarop geef ik je gelijk. Maar dan komt er ws ook wel weer een 7970x2 op de markt.
Jammer dat het niet meer zo'n feest is als met destijds de Voodoo5 6000. 4 op 1 kaart.

Ik vind het allemaal altijd maar moeilijk zeggen.
Techniek is niet veel anders dan 2 7970 op crossfire. afgezien van de ruimte en 2 pci-e 16 sloten. Waarom zal dat dan weer zoveel anders zijn? Ok het zit niet op 1 printplaat gebakken.

Of de kaart nu 7970 heet of vroeger de 4870, het is naar mijn idee de snelste van zn generatie.
Want hoe heet anders de chip die op de 7950 komt? Voor zover ik weet Tahiti. (correct me if I'm wrong) Want als de Tahiti het snelste is, waarom is dan de 7950 langzamer? (retorisch)

Just my 2 cents.

Jup, daarop geef ik je gelijk. Maar dan komt er ws ook wel weer een 7970x2 op de markt.
Jammer dat het niet meer zo'n feest is als met destijds de Voodoo5 6000. 4 op 1 kaart.

Ik vind het allemaal altijd maar moeilijk zeggen.
Techniek is niet veel anders dan 2 7970 op crossfire. afgezien van de ruimte en 2 pci-e 16 sloten. Waarom zal dat dan weer zoveel anders zijn? Ok het zit niet op 1 printplaat gebakken.

Of de kaart nu 7970 heet of vroeger de 4870, het is naar mijn idee de snelste van zn generatie.
Want hoe heet anders de chip die op de 7950 komt? Voor zover ik weet Tahiti. (correct me if I'm wrong) Want als de Tahiti het snelste is, waarom is dan de 7950 langzamer? (retorisch)

Just my 2 cents.
Ah Voodoo 3DFX.. Nostalgie.. Heb er nog 1tje liggen te nixen puur voor de nostalgie :9~

Omdat er wel meer komt kijken dan alleen de GPU zoals kloksnelheden en de bandbreedte van de geheugenbus ;)

Dus dat is dan wel de snelste van het stel. Chip technisch gezien dan.

Maar goed, Ik ben positief verrast met dit bericht.
Het is nu afwachten wanneer de voorraad voldoende aanwezig zal zijn dat je m bestelt en de volgende dag in huis hebt.

De HD6970 heeft dit ook al.
Er zitten twee biossen op de kaart.
Een is vergrendelt en een kun je zelf flashen. Mocht het flashen mislukken kun je met de safe fail bios booten dan de switch omgooien en opnieuw flashen.

Bij de HD6990 zit er in die vrije bios een OC bios die clockpeeds verhoogd maar daardoor niet meer aan de PCI-E power limit voldoet. Hierdoor krijg je +- een HD6970 X2.

Ik vermoed dat die HD79xx kaarten iets vergelijkbaars krijgen als de HD6950 en de HD6970. Dus een extra bios just in case. Ik vind het zelf wel een prettige optie.

7950 zal dan ook zo volgen zeker? :)

Zouden er dan ook voldoende op voorraad zijn?
laten we het hopen..

Het bericht is helaas wat onduidelijk op dat punt. De aankondiging is vervroegd, maar de release niet. De 7990 zal dus op 22 december aangekondigd worden en vanaf ca. 9 januari te koop zijn. De verwachting is dat er dan voldoende voorraad zal zijn, maar e.e.a. is natuurlijk ook afhankelijk van de vraag.

Nee juist niet. ivm oc ook de high end wil oc,n :P En gaat het fout dan is de write protected bios altijd terug te zetten.

Ik schat dat hij zo rond de 250-300 euro zal kosten. Denk dat ik toch de opvolger van de 6850/6870 ga kopen, de 7850.

De prijzen die in CJ's Radeon Nieuwsdiscussietopic - Deel 122 rondslingeren voor de 7970 liggen een slordige 100 euro boven wat jij noemt. De verwachting is dat de 7800 serie in de range van 250-300 euro terecht gaat komen.

Sneller uitbrengen, zieje ook niet vaak. Zou het zijn om mss nog te kunnen verkopen met kerstdagen?
Of meer omdat de specs toch al gelekt waren.


Nergens een richtprijs?
intussen al speculaties hierboven


Ik ben natuurlijk wel benieuwd naar hun claimes over de stillere fan. Want de mijne (reference 5850) maakt een irritant lawaai vanaf 27%. Wat hij gelukkig enkel doet onder het gamen.

[Reactie gewijzigd door Joindry op vrijdag 16 december 2011 13:04]


ot: mijn 6870 hoor ik pas boven de 60% daaronder is die muisstil

mijn 5850 gaat ook pas boven de 60% van zich laten horen...

Ik moet wel zeggen dat ik veeleisend ben. Voor de rest draait er niks boven de 600 rpm in mijn kast (allemaal s-flexen) en het is een gesloten p183. Voor alle duidelijkheid ook, gaat gaat of reference model 1. deze die sterk lijkt de bovenstaande. Niet de tweede, met de grotere fan.

[Reactie gewijzigd door Joindry op vrijdag 16 december 2011 13:29]


Jij hebt het geluid uitstaan tijdens het gamen dan of zo? De fan in mijn kaart hoor ik pas nadat ik een zwaar grafische game aan het spelen ben en het geluid (speakers) uit zet.

Tijdens het kijken van een BR film of andere applicaties hoor ik de fans niet.

Niet iedereen speelt alleen maar spelletjes waar je continu de kogels en bommen om je oren vliegen, soms is het ook in spelletjes stil en dan is het iritant als de ambiance verstoord wordt doordat je videokaart aan het loeien is. Daarnaast heeft ook niet iedereen zijn gamepc in een aparte afgesloten kamer staan dus het zou ook medebewoners kunnen storen.

edit @WietKop: Ik heb iets soortgelijks op mijn 5770, maar dan omdat de fan niet goed draaide... was eigenlijk een DOA maar ik wou hem eigenlijk echt niet terug sturen, dus eens met tywraps zelf een fan die ik nog had liggen er op geplakt en hij is super koel en stil :D. Het is wel zo ongeveer een 3 slots koeler geworden zo, maar ik heb toch geen behoefte om te gaan crossfiren.

[Reactie gewijzigd door finraziel op vrijdag 16 december 2011 18:00]


Ik had dat probleem met mijn GTX 560 in het begin ook, zeker met Crysis 2 was het echt storend. Toevallig op het idee gekomen om een ultra silent fan van 120mm rechtstreeks op de heatsink te monteren, dat plastiek rond de videokaart kan je makkelijk met schroefjes eruit draaien

http://i55.tinypic.com/2pypco5.jpg

Nu is mijn pc onder zware load super stil <3

[Reactie gewijzigd door WietKop op vrijdag 16 december 2011 15:24]


Beetje zelfde idee bij mij, alleen p182 en andere fans maar ook op laagste, niks draait boven de 800rpm zelfs met stress testen niet. temps blijven heerlijk laag. Ik heb dan ook een vrij koele 6850 erin hangen die natuurlijk wel even een tikje langzamer is dan de bovengenoemde kaart in het nieuwsbericht.

Ik hoop niet dat ze die kaart nu naar voren schuiven puur om voor kerst te verkopen en dan een halfslachtig product afleveren zonder fatsoenlijke drivers...

Ben erg benieuwd na de prijs en hoe de kaart zich gaat verhouden met de huidige kaarten. Draai nu 2 6950's in CF en ben erg benieuwd of 1 7970 niet sneller is.

Dat kan ik je nu al wel garanderen van niet. Begrijp me niet verkeerd, natuurlijk hoop ik van wel, dat zou echt een monsterlijke stap vooruit zijn.

Anyway, gezien de specs heb ik goede hoop dat dit beestje voldoende gaat zijn (van alle single-chip oplossingen) om Battlefield 3 mooi te kunnen spelen op 2560x1440.

Mijn voeding (550w Antec) zal het wel trekken, ik hoop alleen dat mijn Phenom II X4 @ 3,8GhZ geen bottleneck gaat zijn, dan zou ik heel m'n systeem weer moeten vervangen... (of gewoon accepteren dat een bottleneck in dat geval maar een paar procent prestaties zou schelen en gewoon blij zijn met de enorme stap vooruit vanaf een Radeon 6870)

-edit-

Wat is hier nou 'ongewenst' aan?

[Reactie gewijzigd door EvaluationCopy op vrijdag 16 december 2011 14:12]


Leuk voor AMD, ben alleen bang dat het een paperlauch word, en minstens tot februari/maart weinig stock.. Het is alleen om Nvidia voor te zijn met launch, tja..

onzin, de GPU's van AMD zijn al 3 generaties elke keer stukken kleiner geweest als die van Nvidia en daarom makkelijker te produceren, zeker in de begin fase van een nieuwe productie process.
ook hebben ze het die zelfde 3 generaties elke keer voor elkaar gekregen om maanden eerder te zijn als nvidia. toeval? dacht het niet.

de tekorten die er zijn geweest hadden vaak meer te maken met het onderschatten van de vraag als dat het een paper launch zou zijn geweest.

daarbij de launch met een week of 3 vervroegen heeft nauwelijks effect op hun voorsprong op nvidia. daar lopen ze toch al ver op voor. daar hoeven ze dit dus echt niet voor te doen.

[Reactie gewijzigd door Countess op vrijdag 16 december 2011 13:20]


de tekorten die er zijn geweest hadden vaak meer te maken met het onderschatten van de vraag
Dat denk ik niet, ze weten best dat een nieuwe, lang verwachtte generatie op een nieuw procedé héél populair gaat zijn en er veel vraag is. Maar al weten ze dat en onderschatten ze niets, wat moeten ze dan? Een half jaar lang extra voorraad opbouwen (en daarmee de launch enorm vertragen) zodat iedereen meteen een kaart kan kopen, terwijl er dus al tijden een significante voorraad klaar ligt om verkocht te worden? Bij de HD5000-serie duurde het ook een half jaar voordat alles echt goed beschikbaar was maar niemand zou blij geweest zijn als AMD al die tijd gewacht had met de launch. En ze wisten echt wel dat de vraag enorm zou zijn - die serie was toen ontzettend veel beter dan de vorige generatie.

Maar misschien was dat ook wel wat je wilde zeggen, ik vindt het echter geen onderschatting te noemen. :)

[Reactie gewijzigd door bwerg op vrijdag 16 december 2011 13:41]


Het gáát ook een paperlaunch worden. Dit is alleen maar zodat fabrikanten op de CES gewoon hun eigen kaarten kunnen laten zien. 9 Januari staat nog steeds als datum vanaf wanneer de kaarten daadwerkelijk verkócht gaan worden.

Dat kan kloppen. Maar als het embargo er af gaat op 22 december dan neem ik aan dat de reviewsites hun reviews al mogen plaatsen, want die zullen vast as we speak worden gemaakt... Toch leuk, de voorpret van nieuwe videokaarten is minstens zo leuk als de kaart zelf ;)

De fabrikanten van de kaartjes zijn al lang klaar hoor. Die wachten gewoon totdat er chips binnenkomen rechtstreeks van TSMC, solderen en testen die dezelfde dag nog, doosje in en hop naar de winkels om in de volgende dag of twee al verkocht te worden. Alleen ernstige problemen kunnen daar nog vertraging in veroorzaken.

Nvidia voor zijn is niet zo moeilijk, Kepler komt pas in Q2 2012.
Dat de launch van de 7970 naar voren wordt gehaald wordt gedaan om deze eventjes een unieke positie te geven, mensen verleiden deze te laten kopen ipv een goedkopere 7950 welke middels een flash mogelijk naar een 7970 is te modden.

Op drie maanden tijd verschil maakt twee weken ook niet zo heel erg veel uit. Eer een kaart officieel te koop is duurt het vaak toch nog wel weken tot een maand voordat hij 'normaal' leverbaar is. (dus begin feb)
Maar als je eerste bent heb je een psychologisch voordeel dat de mensen die het niet uitmaken welk type het is ze de eerste de voordeel van de twijfel geven. Wat dat betreft worden videokaarten vaak vervangen door met name de enthousiasten en dat is toch wel het doelpubliek voor een 7970.

Dat dacht iedereen ook bij de 6950 met dual-bios. (Flashen naar 6970)
En dat hebben ze geweten ook...

Hoeveel van die kaarten waren kapot binnen het 1e jaar ?

Niet zo veel.
Bron: (beetje verouderd)
http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/159

Ik heb mijn AMD (Sapphire) 6950 ook succesvol geflashed naar een 6970

Leuk. Nieuwe hardware, daar houd ik van. Niet nodig maar toch willen hebben ;) Wel even wachten op een stillere versie van een 3rd party fabrikant. Die stock AMD koelers zijn niet zo stil.

deze hebben een nieuwe fan. hoe goed die zijn is nog even afwachten, maar ik zou ze dus niet meteen afschrijven.

heb zelf toch waterkoelen dus mij maakt het niet uit, en met deze generatie is het weer 3 generaties geleden dat ik GPU (hd4870) heb gekocht dus mag het weer van mezelf .

Dach net hetzelfde :D mijn 4870 WCed is ook aan vervanging toe :D
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:07 'Ontwikkelaar wil gratis jailbreak voor Windows Phone maken'
Vorige 12:23 HTC, Samsung en BlackBerry ondersteunen 'Russische gps'
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011