Microsoft heeft op Patch Tuesday, de tweede dinsdag van de maand, waarop updates voor Windows-systemen worden verspreid, een patch vrijgegeven die de prestaties van systemen met AMD's Bulldozer-processor moeten verbeteren.
De update werd als hotfix beschikbaar gesteld, maar lijkt inmiddels niet meer te downloaden. Wat de reden achter het gedeeltelijk terugtrekken van de hotfix is, maakt Microsoft niet bekend. Wie de update wel heeft bemachtigd en geïnstalleerd op een Windows 7-systeem of een Windows Server 2008 R2-systeem met een AMD FX-processor aan boord, moet volgens Microsoft prestatieverbeteringen bemerken.
De update moet onder meer de samenwerking met de Bulldozer-smt-methode verbeteren. De prestaties van AMD's nieuwste vlaggenschipprocessors, de FX-serie met AMD's nieuwe Bulldozer-architectuur aan boord, vielen echter tegen volgens legio reviews. Dat zou deels te wijten zijn aan de manier waarop Windows taken aan de verschillende beschikbare threads in de Bulldozer-processor toewijst. Bulldozer maakt gebruik van modules met twee gedeeltelijke cores; Windows zou niet correct omgaan met de nieuwe smt-feature.
Tweakers.net installeerde de update eveneens op een FX-testsysteem, waarna bleek dat de snelheidswinst gemiddeld op slechts 1 procent uitkomt. Enkele benchmarks bleken zelfs aanzienlijk trager afgerond te worden na installatie van de hotfix.
| Benchmark | FX-8150 | FX-8150 met hotfix | Verschil |
|---|---|---|---|
| Cinebench OpenGL | 58,2fps | 58,8fps | 1,1% |
| Cinebench 1cpu | 1,01p | 1,03p | 2% |
| Cinebench xcpu | 5,95p | 6p | 1% |
| PCMark 7 | 4014p | 4072p | 1,4% |
| 3DMark Vantage | 17736p | 18011p | 1,6% |
| 3DMark11 | 4980p | 4991p | 0,2% |
| Photoshop | 15s | 16,9s | -12,9% |
| Premiere | 220,2s | 226,4s | -2,8% |
| Lightroom | 70,8s | 73,1s | -3,2% |
| Handbrake | 55,5s | 54,5s | 1,8% |
| Winrar | 37,4s | 38,2s | -2% |
| Quickpar | 261s | 261s | 0% |
| Gemiddeld verschil |
-0,2% |
| Games | FX-8150 | FX-8150 met hotfix | Verschil |
|---|---|---|---|
| Farcry avg | 93,8fps | 92,3fps | -1,5% |
| Farcry min | 74,8fps | 73,4fps | -1,5% |
| AvP avg | 57,3fps | 57,1fps | -0,4% |
| AvP min | 35fps | 35,7fps | 2% |
| Stalker avg | 78,3fps | 79,2fps | 0,6% |
| Stalker min | 44,5fps | 45,8fps | 3,1% |
| Gemiddeld verschil | 0,4% |
[Reactie gewijzigd door dirkjesdirk op 16 december 2011 15:58]
[Reactie gewijzigd door Stannieman op 16 december 2011 15:46]
[Reactie gewijzigd door robvanwijk op 16 december 2011 17:12]
1) Ik zeg niet welke beter is, alleen dat er ófwel een rekenfout is gemaakt, ófwel een ontzettend vreemd "gemiddelde" is gebruikt, want de berekening komt gewoon niet uit...En waarom is jou methode in dit geval beter dan het rekenkundig gemiddelde?
als verklaring waarom dat een betere maatstaf is.Hierbij vergetend dat de ene test meer tijd in beslag neemt dan de andere en wat men eigenlijk meet.
Ik hoop dat dit niet al te arrogant overkomt, maar ik heb liever dat er een getal wordt geproduceerd dat daadwerkelijk iets zinnigs zegt dan dat iemand zonder opleiding in statistiek begrijpt hoe dat getal berekend is.het rekenkundig gemiddelde is een redelijke standaard methode die door veel mensen (ook die zonder opleiding in de statistiek) goed te begrijpen is
Bedoel je nou dat het gemiddelde van +10 en -10 gelijk is aan het gemiddelde van 10 en 10, oftewel 10...!? Ik mag toch hopen dat je zelf snapt dat dit complete onzin is en aangezien je zelf al aantoont dat dit niet is wat het artikel gedaan heeft... waarom schrijf je dit überhaupt?Men schrijft namelijk al "Gemiddeld verschil". Je moet dan dus de absolute waarde (het verschil) van de afwijkingen nemen. (net zoals de afstand tussen twee plaatsen nooit negatief kan zijn is een verschil altijd positief) Gezien er 12 waarnemingen zijn en Photoshop al een afwijking van 12,9% heeft is een gemiddelde afwijking van 1% compleet onmogelijk. (12,9/12 > 1)
Ehm nee, dat is rekenkundig gemiddelde en dan zou er -0,2% en +0,4% uit moeten komen, terwijl het artikel +1% en +0,9% noemt.Maar men heeft dus gewoon de afwijkingen opgeteld en gedeeld door het aantal waarnemingen.
[Reactie gewijzigd door robvanwijk op 22 december 2011 16:33]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets E3 2013 Mobiele telefoons Google Sony Apple Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True