Honderden e-mailadressen en wachtwoorden van medewerkers van de Verenigde Naties zijn uitgelekt op Pastebin. In de lijst staan ook gegevens van Nederlandse instellingen. De logingegevens zouden echter verouderd zijn.
De zogeheten hackgroepering Teampoison verkreeg de accounts naar verluidt van een oude server van de Verenigde Naties. Hoe dat precies in zijn werk is gegaan, is onduidelijk. De desbetreffende server is inmiddels offline gehaald, liet een woordvoerder weten aan de BBC.
Een groot aantal accounts is afkomstig van de United Nations Development Programme. Deze gegevens stonden naar verluidt al sinds 2007 op de server. Sommige accounts hadden geen wachtwoorden. Het zou echter gaan om oude gegevens, die niet meer worden gebruikt. De woordvoerder benadrukt dat de website van het United Nations Development Programme niet kwetsbaar is geweest.
In de uitgelekte lijst staan ook gegevens van verschillende Nederlandse instituten, waaronder de Universiteit van Amsterdam. De universiteit wil niet bevestigen of de gegevens kloppen. "Het gaat om persoonlijke gegevens. Daar brengen we niets over naar buiten", aldus woordvoerder Laura Erdtsieck. Behalve de UvA staan ook de Radboud Universiteit en het Centraal Bureau voor de Statistiek in de lijst. Al deze accounts worden vermoedelijk niet meer gebruikt; uit een controle van Tweakers.net blijkt dat de logingegevens niet meer werken.
Teampoison is geen onbekende naam. De hackgroepering werd eerder in verband gebracht met het kraken van verschillende sites van LulzSec. Daarnaast hadden de hackers eerder de website van BlackBerry gekraakt en informatie van de voormalige Britse premier Tony Blair online gezet. Teampoison zou momenteel zijn zinnen willen zetten op het bankwezen.
[Reactie gewijzigd door kaluro2 op woensdag 30 november 2011 13:19]
[Reactie gewijzigd door enveekaa op woensdag 30 november 2011 13:24]
Dat heb je leuk bedacht. Maar hoe kan volgens jou een manager, die zelf amper of geen verstand van programmeren heeft, inschatten of een programmeur alleen maar heel erg goed lijkt of dat ook echt is?Jong of oud, zorg gewoon voor iemand die het goed doet.
Bij mij werkt er een email-adres nog wel; ik kan al zijn/haar mails lezen...uit een controle van Tweakers.net blijkt dat de logingegevens niet meer werken.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True