Het door staatssecretaris Fred Teeven gewenste downloadverbod lijkt niet op een meerderheid in de Tweede Kamer te kunnen rekenen. Kamerleden zouden vrezen dat internetgebruikers vervolgd worden en dat de privacy in het geding komt.
Pauline Smeets van de PvdA noemt de invoering van een downloadverbod 'een heilloze weg'. Volgens de politica zou niet alleen de privacy van internetgebruikers in gevaar zijn, maar het zou voor een burger ook lastig zijn om te beoordelen of bijvoorbeeld een gedownloade film legaal is of niet.
Ook CDA-kamerlid Madeleine van Toorenburg stelt tegenover persbureau ANP dat de 'kleine gebruiker' bij een downloadverbod het risico loopt voor de rechter gesleept te worden. GroenLinks-Kamerlid Mariko Peters valt van Toorenburg daar in bij en stelt zelfs dat het 'niet meer van deze tijd is' om royalty's per download of per boek te betalen. Wel stelt Peters dat er nieuwe regels moeten komen om de positie van auteurs en musici tegenover uitgevers, omroepen en platenmaatschappijen te versterken.
Woensdag zal de Tweede Kamer debatteren over het plan van staatssecretaris Fred Teeven om een downloadverbod in te stellen. Ook wil Teeven de thuiskopieregeling afschaffen. Onduidelijk is nog of dat laatste voorstel kan rekenen op een Kamermeerderheid.
[Reactie gewijzigd door Ravnoss op dinsdag 29 november 2011 20:46]
Zelfs Tweakers zijn een afspiegeling van de samenlevingSerieus? Gaan we dit soort bs op tweakers hebben?
Kijk maar naar Koppejan en VerrierVooral de linkse partijen staan anders bekend om draaien, maar wat je wilt.
[Reactie gewijzigd door Ghoztmaster op dinsdag 29 november 2011 23:23]
[Reactie gewijzigd door bLACKADDER90 op dinsdag 29 november 2011 22:14]
[Reactie gewijzigd door Ramzzz op woensdag 30 november 2011 08:33]
[Reactie gewijzigd door Wim-Bart op woensdag 30 november 2011 00:02]
[Reactie gewijzigd door Madnar op woensdag 30 november 2011 06:47]
[Reactie gewijzigd door Bonez0r op donderdag 1 december 2011 12:34]
Online gamen? Video gesprekken met mensen over de hele wereld? International collaboration project? Thuiswerken?Het merendeel van die klanten hebben met die snelheid maar één doel voor ogen, en dat is echt niet om youtube filmpjes te kijken en legale Linux iso's te downloaden.
Uiteraard! Ik leef er net als ieder ander op dit moment in. Ik gebruik het alleen niet als excuus voor eigen gewin ten nadele van een ander... ook het excuus "ze verdienen al geld genoeg" rechtvaardigt helemaal niets! Of iets nu fysiek wordt weggenomen of niet, iedere cent aan gemiste inkomsten is er één en valt op geen enkele wijze goed te praten, noch met een 21e eeuw nog met een andere vorm/soort excuus.Wel eens gehoord van de 21e eeuw?
[Reactie gewijzigd door madmaxnl op dinsdag 29 november 2011 21:11]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True