AMD heeft een omvangrijk pakket maatregelen aangekondigd om de kosten te drukken. Het chipbedrijf gaat onder andere flink snijden in zijn personeelbestand. Ongeveer 10 procent van de banen wereldwijd wordt geschrapt.
De maatregel betreft meer dan 1000 arbeidsplaatsen wereldwijd en is niet toegespitst op bepaalde functies. Eind 2012 moet de reductie van het aantal personeelsleden een feit zijn. Het plan moet de kosten voor AMD het laatste kwartaal in 2011 terugbrengen met 10 miljoen dollar, terwijl in 2012 118 miljoen dollar bespaard zou worden. In totaal streeft AMD ernaar 200 miljoen dollar te besparen in 2012. De maatregelen zullen grotendeels in het laatste kwartaal van 2011 doorgevoerd worden.
AMD wil de kostenreductie naar eigen zeggen gebruiken om te kunnen investeren in zijn strategie voor het ontwikkelen van zuiniger chips, processors voor opkomende markten en cloudproducten. Het besparingsplan is het eerste omvangrijke project dat de nieuwe ceo van AMD, Rory Read, aankondigt. "De reductie van de kosten en de focus van personeel op belangrijke groeigebieden zullen de concurrentiepositie van AMD verstevigen en ons in staat stellen de toekomstige groei te versnellen", zei voormalig Lenovo-topman Read bij de bekendmaking.
met andere woorden overal en op alle niveaus worden er mensen buiten gesmeten. Er is dus gewoon iemand geweest die een getal genoemd heeft en voor dat getal worden er nu x aantal slachtoffers gezochtniet toegespitst op bepaalde functies
[Reactie gewijzigd door trm0001 op vrijdag 4 november 2011 15:43]
[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op vrijdag 4 november 2011 17:55]
[Reactie gewijzigd door metalmania_666 op zaterdag 5 november 2011 01:31]
Mwah... Ik heb eens een gesproken met een advocaat - en die legde allerhande dingen uit - in de trend van "d'r zijn mogelijkheden om dat voor elkaar te krijgen"Dat snel uitknikkeren gaat in de US of A wel, maar in Nederland dus niet.
[Reactie gewijzigd door rboerdijk op zondag 6 november 2011 22:10]
Inderdaad, zeker als je weet dat AMD het laatste kwartaal meer winst heeft gemaakt dan vorig jaar:Wel vreemd, ze willen het geld steken in nieuwe ontwikkeling, maar als je mensen er uit gooit zal het nooit zo zijn dat je daar door meer kunt doen.
Dat is nieuw voor me. Volgens mij is de enigste investering die door een aandeelhouder gedaan wordt wanneer een aandelen emissie gedaan wordt. Voor de rest zijn veel aandeelhouders pure aasgieren die voor de korte termijn winst gaan.Terecht, zonder aandeelhouders geen investeringen. Ga jij dan in AMD investeren?
Dat mag ook wel, die hebben de afgelopen 5 jaar al 70% van hun investering zien verdampen.en die zal zeker proberen om de aandeelhouders tevreden te houden.
[Reactie gewijzigd door trm0001 op vrijdag 4 november 2011 20:55]
Nee, Intel zou in dat segment veel goedkoper kunnen (ze produceren goedkoper dan AMD) of veel beter producten aan kunnen bieden (kunnen makkelijk bij alle CPUs 500 MHz hoger clokken zonder dat er veel meer weggegooid zou moten worden)Alles daaronder is ten minste gedeeltelijk gebonden aan de prijzen en verkrijgbaarheid van alternatieven van voornamelijk AMD.
"Toenemend" = vroeger geen Llano, nu wel neem ik aan. Inderdaad heeft Intel hier geslapen. Het idee was om met de nieuwe Atom veel betere graphics te hebben maar dat schijnt mis te lopen (risico met nieuwe architectuur).Je ziet nu al dat Intel binnen een toenemend aantal segmenten totaal geen antwoord heeft op AMD's hoge prestatie/prijs producten.
Windows 8 krijgt ook een ARM versie, dus waarom zouden mensen per se een x86 versie willen?Verder moet AMD hopen dat windows8 op de tablet gaat aanslaan en veel mensen daarvoor geen Arm willen.
Ik kan het moeilijk geloven dat de marges op een netbook cpu van $20-25 dollar wholesale hoger zijn dan op een workstation/server cpu van $500+.Alles daaronder is ten minste gedeeltelijk gebonden aan de prijzen en verkrijgbaarheid van alternatieven van voornamelijk AMD. Laat hier nou juist het meest te verdienen zijn.
[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op vrijdag 4 november 2011 17:39]
Hoe kom je daar nou weer bij, AMD gaat echt niet stoppen met hun core business en meest verdienende tak. al zouden ze nu Bulldozer droppen kunnen ze wel meteen stoppenAMD zal hierin niet meer verder ontwikkelen.
imo is voor de meeste mensen een Tablet geen vervanger voor een pc, maar meer een gadget ernaastNu steeds meer consumenten ineens hun PC's gaan inruilen voor tablets
Zolang grotendeels van de software pakketten niet op ARM draait zal het wel meevallenVerder moet AMD hopen dat windows8 op de tablet gaat aanslaan en veel mensen daarvoor geen Arm willen
Voorlopig niet, maar hopelijk kijkt AMD verder vooruit dan dat!AMD gaat echt niet stoppen met hun core business en meest verdienende tak.
[Reactie gewijzigd door kidde op zaterdag 5 november 2011 01:50]
Uh, PC verkopen groeien juist weer aardig dit jaar.Daarnaast is het nogsteeds crisis (mensen kopen minder PC's)
AMD heeft geen productielijn.lijkt me dat je niet snel in je productielijn gaat snijden.
Bullshit bingo kaart al vol?Over the past 60 days we have been working through a detailed review of our business, our market and our growth opportunities. Our industry is at an inflection point as new trends emerge around the consumer experience, the breakdown of traditional control points and technology convergence. It’s clear we have to take aggressive steps to create distinct value for our customers, and must optimize our existing business today while enabling the company to capture future growth. If we do not take action now, we will miss these opportunities and be squeezed out. To strengthen our market position, we have to rebalance our skillsets to better align with these market shifts and implement a more competitive cost structure.
[Reactie gewijzigd door ATS op vrijdag 4 november 2011 16:22]
[Reactie gewijzigd door computerjunky op vrijdag 4 november 2011 17:14]
Wat ze verdienen met GPU's was/is maar een fractie van wat ze met processors verdienenach ja laten we hopen dat de videokaarten op 28nm amd wat geld op gaan leveren zodat ze weer geld hebben om een echte cpu te ontwerpen die zijn prijs waard is.
De geruchten gaan al een tijdje dat AMD in navolging van oa nVidia een ARM SoC zou overwegen. Met de ATi gpu technologie hebben ze op zich wel een troef, ze zouden ook de gpu's aan SoC makers kunnen aanbieden ipv die slome Mali en PowerVR ontwerpen waar de meeste fabrikanten nu nog mee opgezadeld zitten.AMD wil de kostenreductie gebruiken om te kunnen investeren in zijn strategie voor het ontwikkelen van zuiniger chips, processors voor opkomende markten en cloudproducten.
Nope, ze richten zich vooral op cpu's voor de servers, welke gebruikt worden voor "clouddiensten"En "cloudprodukten", WTF? Gaat AMD in software?
[Reactie gewijzigd door DaLoona op vrijdag 4 november 2011 18:25]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Apple Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True