De Noorse browserbouwer Opera heeft met Opera Mini 6.5 en Opera Mobile 11.5 nieuwe browserversies voor smartphones uitgebracht. Een van de belangrijkste vernieuwingen voor beide browsers is een teller die het dataverbruik bijhoudt.
Gebruikers kunnen de datateller vinden in het help-menu, waarbij zowel het totale verbruik als het verbruik in de afgelopen tijd wordt weergegeven. Daarmee wil Opera het gemakkelijker maken om het dataverbruik voor surfen bij te houden, bijvoorbeeld voor gebruikers die een datalimiet hebben. Ook is het maken van bookmarks verbeterd en is er een functie toegevoegd die de negen meest bezochte websites weergeeft.
Opera Mini maakt voor het laden van websites verbinding met de servers van de browserbouwer, die de opgevraagde pagina van compressie voorziet en deze daarna naar de gebruiker stuurt. Dit moet het dataverbruik binnen de perken houden. Opera Mobile laat pagina's op de conventionele wijze zien, maar heeft in versie 11.5 ook datacompressietechnologie ingebouwd gekregen. Gebruikers kunnen deze aan- en uitzetten. Volgens de browsermaker kan tot 80 procent aan data worden bespaard.
De Mini-browser is beschikbaar voor iOS, Android, BlackBerry, Symbian en Java-telefoons. Opera Mobile draait alleen op Android en Symbian.
[Reactie gewijzigd door EDIT op vrijdag 4 november 2011 09:10]
[Reactie gewijzigd door Frigolamptje op donderdag 3 november 2011 16:10]
[Reactie gewijzigd door RV op donderdag 3 november 2011 15:53]
Nou, dat kan dus wel !Makkelijker kan ik het niet bedenken
[Reactie gewijzigd door pieterdebie op donderdag 3 november 2011 20:48]
Bada applicaties zijn gewoon java. Ik heb ook tot nu toe de meeste opera mini versies op mijn bada telefoon draaiende gehad. Alleen het officiele lijstje met geteste en gecertificeerde telefoons die opera afgeeft valt mijn telefoon nooit onder, maar hij doet het echt prima.iOS, Android, BlackBerry, Symbian en Java-telefoons
[Reactie gewijzigd door Sleep0rz op donderdag 3 november 2011 15:34]
[Reactie gewijzigd door ChicaneBT op donderdag 3 november 2011 15:56]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True