Hoofdcategorieën
Device Settings

Google geeft Chrome-versie met nieuw appbeheer vrij

Door Yoeri Nijs, woensdag 26 oktober 2011 11:34, views: 18.636

Google heeft een nieuwe versie van zijn browser Chrome uitgegeven. In de laatste uitgave is vooral het beginscherm onder handen genomen. Zo kan tussen verschillende vensters worden gewisseld en kunnen apps worden ingedeeld.

Versie 15 van Chrome bevat voornamelijk cosmetische veranderingen, waarbij Google vooral het beginscherm heeft aangepast. De bookmarks en applicaties staan nu op twee aparte pagina's, waartussen met pijlknoppen kan worden gewisseld. Daarnaast zijn de extensies herschikbaar geworden. Dat maakt het makkelijker om ze bijvoorbeeld op gebruik te ordenen. Verder laat Chrome apps makkelijker verwijderen door het icoontje van de extensie naar rechtsonder te schuiven.

Google heeft verder een nieuwe lay-out van zijn Chrome Web Store vrijgegeven. De verschillende knoppen hebben plaatsgemaakt voor diverse tegels. Met een mouse-over komt meer informatie over de extensie beschikbaar en kan de applicatie ook direct worden geïnstalleerd. Ook is het mogelijk om de apps, die behalve voor de browser ook geschikt zijn voor Googles Chrome OS, te waarderen met de +1-knop.

Volgende 11:40 Onderzoekers kraken 18e eeuwse 'Copiale Cipher'
Vorige 11:25 Nokia kondigt eerste Windows Phone-toestellen aan
Advertentie

Reacties

«  1  2  »


Heel goed jonge, gefeliciteerd :/
Admin-edit:Als je er nu niet op gereageerd had dan hadden we deze nog kunnen verwijderen :/


Ik draai al een tijd chrome 15 beta en heb al mogen werken met de nieuwe app store.
Ik heb niet al te veel apps, alleen gmail en google calendar :)
Wat wel duidelijk is, is dat google wil dat de browser meer centraal word in de computer omgeving, op die manier kunnen ze natuurlijk laten zien dat chrome os helemaal niet zo simplistisch is, maar juist een heleboel kan :)

[Reactie gewijzigd door Kixtart op woensdag 26 oktober 2011 13:10]


Precies, dat hebben ze al lang uitgedacht. Eerst marktaandeel halen met Chrome, vervolgens de web-applicaties erdoor pushen omdat ze toch wel handig zijn: Ze werken op Linux, Mac, Windows en Chrombooks.
En als die er eenmaal door zijn dan verkopen de Chromebooks hartstikke goed.

die Gmail app is niks anders dan een link naar gmail.com :o

Naja opzich vind ik de Gmail web interface echt prima werken. Dus ja een app een app.. Het is gewoon een 'WebApp', dus het is wel degelijk een goed product alleen al erg bekend.

nog steeds jammer dat ze de 'nieuw bericht' / 'compose mail' veranderd hebben in zo'n lelijke knop wat totaal niet past in de rest van de stijl..

HUh, ik vind de stijl net heel consistent met die vierkante buttons. Vind het heel erg prettig werken, momenteel heb ik het overal doorgevoerd, agenda, docs en sites. Duidelijk over nagedacht, het schijnt een Apple-werknemer te zijn geweest die hiervoor zorg gedragen heeft?

Naja, Apple heeft geen slechte naam in UI omgevingen ontwerpen denk ik, en het heeft Google hier best wel wat goeds gebracht, en sterker nog: een eigen gezicht.


De Market is overzichtelijker geworden en lijkt nu meer op de Android market.

Je bedoelt zeker een designer van Microsoft?
Alle nieuwe designs van Google zijn namelijk gewoon van het metro-idee.

Jup, maar je hebt ook de offline modus, en hij waarschuwt je voor een mailtje als je vergeten bent tunderbird aan te zetten ;)

Dat is een andere link / andere app!

En nu gaat Shockwave ook niet meer om de haverklap vastlopen? Ik krijg op GS, Dumpert, GMail en Fok constant crashes van Shockwave Flash

offtopic:
Bestaat shockwave nog? :') Is het tegenwoordig niet Adobe Flash?


Meestal is de flashplugin de veroorzaker van de crash, niet de browser zelf.

Jup!
Volgens mij had adobe ook een flash patch gemaakt hiervoor... ik heb er in ieder geval al enkele weken geen last meer van na het installeren van de laatste update :)
Maar goed, het gaat uiteindelijk toch allemaal richting HTML5 he :Y)

Heb ik in FireFox ook, denk dat dat toch echt aan Flash zelf ligt.

Van wat? Shockwave != Flash. Shockwave heb je normaal gezien niet nodig (al jaren niet meer geinstalleerd).

ik heb nog nooit crashes gehad van shockwave op die sites, en ik gebruik ze toch dagelijks

(windows 7 x64 chrome 14.0.8)

Ik gebruik al tijden GC, maar ik heb nooit problemen met Shockwave gehad..
Anyway, is er ergens nog een link waar je GC 15 kan downloaden? De laatste BETA van Google installeert doodleuk 14. :/

bij mij heeft hij hem gewoon automatisch geinstalleerd via het about menu toen ik de versie ging checken ;)

De updates van Chrome worden er gewoon automatisch doorheen gedrukt, dus zodra die beschikbaar is gaat Chrome die downloaden en installeert hij deze.

fuck inderdaad, zonder dat ik het doorhad heeft die versie 15 geïnstalleerd op mijn mac... :|

Ik heb toch liever dat ze het vriendelijk aan mij vragen.

Heb ik ook constant... Shockwave/Flash is gewoon de benaming van de plugin die Google zelf ontwikkeld heeft voor het weergeven van flashmateriaal (beide technologieën zijn gebundeld).

Ongetwijfeld is het gewoon een soort van een 'wrapper', om de dingen te vereenvoudigen, maar desondanks crasht het bijzonder veel...

idd vaak last van in Chrome (Flash) en geen last van in FF gelukkig, vind het echt klote

Wat blijft google goed bezig, het zijn elkaars concurenten maar op software gebied ( pc ) zijn ze qua style op de lijn van Apple.

De bookmarks en applicaties staan nu op twee aparte pagina's
Nee, de 'Meest bezocht'. De pagina Bladwijzers hebben ze gelukkig na een paar beta's er weer uitgegooid en vervangen door de fijne vertrouwde bladwijzerbalk op het Nieuwe Tab scherm.

Waarom word er niks verteld in het artikel over het inloggen in de browser zelf?

Deze functies zijn echt een goede verbetering! heb direct de update gedaan, nu kijken hoe het thuis/werk verloopt qua sync!

LINK

LINK

De knop voor recent gesloten tabbladen is echt een mega achteruitgang wat mij betreft. Nu kost het 1 extra klik om een recent tabblad te openen. Dat was toch veel handiger toen hij onder de meest bezochte sites stond.
Is dit misschien nog aan te passen dat iemand weet?

De andere verbeteringen zijn niet echt schokkend. Het beginscherm is er wat mij betreft iig op achteruit gegaan.

Bij het printen is het nu trouwens ook mogelijk om de kop- en voettekst aan of uit te zetten.

[Reactie gewijzigd door SidewalkSuper op woensdag 26 oktober 2011 12:08]


De sync tussen de verschillende browsers zit er al heel lang in en werkt ook al maanden prima bij mij. Ook je apps en history werden gesynched, alleen je most visited sites niet op de een of andere manier. Misschien dat dit nu toegevoegd is dan?

Wanneer komt er een Chrome versie waarbij de filmpjes op Tweakers werken?
Moet nu elke keer Firefox opstarten om een filmpje te bekijken.

Hmm, dan mis je waarschijnlijk een plugin, want bij mij werkt alles wel. heb je de flash plugin voor Chrome geïnstalleerd?

Filmpjes op Tweakers hebben het hier nog nooit niet gedaan in Chrome. Dus ik zou de hele installatie van Chrome er eens afgooien (alle achtergebleven bestanden en instellingen ook) en het opnieuw installeren.

@hieronder excuus voor de dubbele ontkenning :p

[Reactie gewijzigd door SidewalkSuper op woensdag 26 oktober 2011 18:27]


Werkt prima hier.. heeft ook altijd gewerkt!

HUh, die doen het zelfs sinds jaar en dag op mijn Chromebook

Ik moest ook even schakelen, maar hij zegt nog nooit niet gedaan, oftewel ze hebben altijd gewerkt :P

Werken bij mij altijd prima hoor, misschien moet je even naar je plugins kijken :)

De nieuwe Web Store ziet er prachtig uit!
Wel jammer dat het verschil tussen Apps en Extensies nu nog minder duidelijk is.

Ja inderdaad. Sowieso was dat al niet duidelijk (zoals jij ook zegt) en ik weet ook niet goed waar Google heen wil. Gaat er straks nog onderscheid zijn tussen Apps en Extensies? Er waren mogelijkheden om web-apps/extensies sandboxed in de achtergrond te laten draaien en dergelijke dus de scheidingslijn wordt vager, maar je hebt gelijk, ik vind dit ook eigenaardig.

Prachtig, deze browser stond al aan de top en blijft zich verbeteren!

Zo zie je maar weer dat Google altijd weer wat nieuws(anders) weet te verzinnen, buiten de functies die elke browser eigenlijk al bevat.

Complimenten voor Google.

Serieus Tweakers.net? Een nieuwsbericht over een applicatie die z'n voorpagina heeft aangepast door er soort tabbed pagina's van te maken. En buiten de applicatie om wat dingen heeft zitten aanpassen aan hun webstore

En nee, ik ben geen anti-chrome gebruiker. Integendeel, gebruik hem zowel op mn windows pc als op mijn mac als standaard browser

Er zitten zo'n 6000 Chrome commits en zo'n 4000 WebKit commits in deze release. Om wat willekeurige dingetjes op te noemen, toegankelijkheid is sterk verbeterd, de CSS border-image property is nu volledig per de specificatie geimplementeerd, de FullScreen JavaScript API werkt nu beter, element highlighting voor Web Inspector heeft nu meerdere kleurtjes, redelijke ondersteuning voor CSS Regions zit hierin, een extensie API voor download-beheer, een extensie API voor instellingen binnen Chrome zelf, copy- en pasten van HTML produceert nu veel betere code, v8 heeft een internationalisatie-API, de UI voor formulier-validatie is sterk verbeterd en ondersteuning voor meer geavanceerde CSS fonts is toegevoegd.

Dit naast nog honderden andere veranderingen. Dat de changelogs niet uitgebreid zijn betekend niet dat er niets veranderd; idem met de versienummers, meer dan 10.000 commits uit alle verschillende projecten (Chromium, WebKit, v8, Skia, etcetera) betekent dat er zeer zeker enorme veranderingen zijn doorgevoerd. Voor een completer overzicht kan je deze berichten over Chrome 15 lezen.

De nieuwe appstore vind ik wel een grote vooruitgang
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:40 Onderzoekers kraken 18e eeuwse 'Copiale Cipher'
Vorige 11:25 Nokia kondigt eerste Windows Phone-toestellen aan
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011