Hoofdcategorieën
Device Settings

Grondlegger C-taal en Unix-pionier Dennis Ritchie is overleden

Door Dimitri Reijerman, donderdag 13 oktober 2011 10:41
Submitter: inktvis75, views: 29.561

Dennis Ritchie, een van de grondleggers van de C-programmeertaal en actief in de ontwikkeling van het Unix-besturingssysteem, is op zeventigjarige leeftijd overleden. Ritchie won in 1983 een Turing Award voor zijn baanbrekende werk.

Dennis RitchieInformaticus en softwareontwikkelaar Ritchie was lange tijd werkzaam bij het beroemde Bell Labs Computing Sciences Research Center. De Amerikaan stond aan de basis van de ontwikkeling van de programmeertaal C. Hij schreef onder andere de 'bijbel', The C Programming Language. De C-taal vormt vandaag de dag nog steeds de basis van veel software en de programmeertaal heeft veel invloed gehad op andere programmeertalen.

Ritchie was ook actief in de ontwikkeling van het Unix-besturingssysteem, samen met zijn collega Ken Thompson. Volgens Ritchie was samenwerking binnen een besturingssysteem cruciaal. Unix kreeg dan ook een multi user-model. De Amerikaan voerde ook concepten die hij in de C-taal ontwikkelde door in Unix. In de jaren zeventig groeide Unix uit tot een dominant besturingssysteem.

In 1983 ontvingen Ritchie en Ken Thompson de Turing Award voor hun werk op het gebied van besturingssystemen en de ontwikkeling van de programmeertaal C. President Clinton gaf Ritchie in 1999 de national medal of technology vanwege zijn verdiensten op het gebied van Unix en C.

Volgende 10:52 Intel trekt zich terug uit tv-markt
Vorige 10:28 Twisted Pixel wordt een Microsoft-studio
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

en zo verliest de wereld weer een icoon...

Inderdaad als iemand in het rijtje Edison en Ford hoort is deze man het. Helaas vrij onbekend. Maar zeker niet minder belangrijk geweest.

Wie was de vorige dan ?


Steve Jobs kan niet in de schaduw staan van Ritchie. Zonder C geen Apple, zonder Apple geen, tja.

Oude versies van MacOS waren in Pascal geprogrammeerd, dus dat valt wel mee.

Je bedoelt Pasal, zonder C. :P

Pff, die onzin moest ik ook leren vroeger. Vrijdagochtend van 0800-1200 Pascal programmeren. Kom je met je gare kop de klas in om 4 uur lang zinloze berekeningen te maken (had notabene een wetenschappelijke stuk rekentuig in mijn rugzak).

Volgens de leraar waren C++ en Visual Basic complete onzin omdat dit enkel goed was om spelletjes te schrijven dus had je daar niks aan in de toekomst. Nee, Pascal was the shit ! (not!)

haha wie gebruikt er dan nog pascal? Ik moest het op school leren in combinatie met delphi. Maaruh ga toch liever bezig met visual C. C for the win!! :)

Games maken is trouwens ook big bussiness, al ben je maar een indie.
En zolang er maar compilers komen voor andere OSen (die er waarschijnlijk allemaal al zijn) en voor chips kun je aardig uit de voeten met C.

Oude versies van Windows ook. Nog heel lang heb je onder Windows de Pascal stack conventies moeten gebruiken om bepaalde functies aan te kunnen roepen.

Laten we Steve aub niet tussen de echte kappenkoppen zetten, Steve was goede marketing man en had paar uitstekende ontwerpen en patenten voor apparaatjes en computers ontwerpen bedacht maar komt niet in de buurt van de echte uitvinders.

[Reactie gewijzigd door mad_max234 op donderdag 13 oktober 2011 13:08]


OffTopic op reactie bovenstaande: Vergeet niet dat Steve Jobs ook een pionier was op de ontwikkeling van de computer.
Hij werkte notabene vanuit zijn garage als echte tweaker om de eerste computers in elkaar te zetten en deze verkopen.

zie: http://iphoneindia.gyanin.com/wp-content/uploads/2009/01/apple_first_pc.jpg

Dat hij later (al heel snel geloof ik) meer de marketing kant op ging heeft natuurlijk alleen maar te maken met iemands ambities and he snel Apple gegroeid is.
Dat wat mij betreft is hij met de eerste Apple computer wel een 'uitvinder' geweest.


OnTopic:
Wel redelijk jong met 70 jaar en je vraagt je soms af wat we hadden gehad als deze kerel geen unix en c had bedacht....

[Reactie gewijzigd door 282252 op donderdag 13 oktober 2011 14:34]


Steve Wozniak is de 'tweaker' en 'uitvinder' achter Apple. Hij was de technische man die de eerste Apple in een garage inelkaar soldeerde. Jobs was altijd al meer de marketing man.

Verder waren ze in geen enkel opzicht pioniers in de ontwikkeling van de eerste computers zoals jij het stelt. Alles bestond al, was al gedaan. Voor de eerste Apple had je al de S100-bus standaard (voor microcomputers) onder andere gebruikt in de Altair 8800. Microsoft is overigens met dit systeem begonnen, dus zelfs nog vóór Apple. En de echte pioniers op computergebied deden hun werk al enkele decennia voor de oprichting van Apple.

Alles wat Apple ooit heeft gemaakt is gebaseerd op, dwz geinspireerd door het werk van anderen. Van GUI met muis tot draagbare MP3 spelers en telefoons. Alles was er al.

Wel is Steve Jobs een icoon. Alleen jammer dat men de ware man, het brein achter Apple, Steve Wozniak min of meer vergeten is of helemaal niet kent.

Wel, deze Steve Wozniak, mede-uitvinder van Apple, is anders al bijna 30 jaar met andere dingen bezig. Apple heeft zijn tientallen miljarden, zijn aanhang en zijn visie niet meer aan de technicus Wozniak te danken. Om hem het 'brein achter Apple' te noemen, tsja, hij was zeker van belang in het begin 44 jaar terug, maar hij is überhaupt maar 6 jaar bij Apple werkzaam geweest. Het 'huidige brein' was/is gewoon Steve Jobs.

Wozniak heeft helemaal niets meer te maken met wat Apple al 15 jaar, onder leiding van Steve Jobs, aan het doen is. Van een louter pc-bedrijfje op de rand van de afgrond naar één van de meest bekendste en gewaardeerde (en gehate) elektronicabedrijven. Veelal door de marketingkwaliteiten van Jobs, dat zeker, maar ook door zijn visie over hoe een product moet zijn, werken en ervaren. Andere fabrikanten kunnen daar slechts zelden aan tippen, hoogstens bij een paar producten; Apple lukte het met Jobs bij meer dan 80% van hun producten (af en toe hebben ze ook wel eens een miskleun). Genialiteit kan bestaan op meerdere vlakken, en of het nou technisch, marketingtechnisch of op het gebied van visie, het is allemaal genialiteit en broodnodig om succes te hebben. Wozniak bezat niet al deze kwaliteiten.

Verder, kopiëren en verbeteren tot een superieur product is ook een gave die maar weinige hebben. Waarom het wiel opnieuw uitvinden, veel geld besteden met kans op mislukken, als je ook gewoon een prima product met toekomst als een mp3-speler of tablet nog minstens 2x beter kan maken dan wat er op dat moment te krijgen is? Jobs kon dat, keer op keer, dat deed niemand hem na. Niet dat een Apple-product op alle fronten beter is dan de concurrentie, maar als totaalproduct zijn ze toch vaak de eerste met een goed werkend product in hun klasse.

Wozniak verdient uiteraard eer als mede-oprichter en succesvol engineer voor Apple Computers Inc., maar niet specifiek meer voor Apple Inc. Zonder Jobs wist niemand meer wat Apple was.

Wozniak is anders groot aandeel houder in Apple en heeft zeker wel wat te maken met Apple! Daarnaast Wozniak en Jobs waren misschien totaal verschillend kwa karakter enz. maar ook zeer goede vrienden! ;) Het kan dus ook best zijn dat Jobs advies aan Wozniak heeft gevraagd. (dat zullen we nooit weten, maar Woz doet veel met embedded systems de richting waar Apple nu heen gaat!)

Vaak krijgen mensen veel credits voor dingen vooral als ze schreeuwen, of vooraan staan. Ik zeg niet dat Steve Jobs niet een uniek iemand is maar om ontopic te blijven. In vergelijk met deze Dennis Ritchie is Steve Jobs niets meer dan een scheet!

B, Fortran en C en delen van Unix staan allemaal op zijn naam.
Het is zonde want veel mensen zien een steve jobs, een bill Gates en evt. anderen als grote mensen: niet omdat ze veel bereikt hebben maar omdat ze veel bereikt hebben waaraan direct dingen gekoppeld worden.Terwijl sommige dingen vaak te danken zijn aan de creatie van anderen die niet op de voorgrond komen maar het dubbelle bereikt hebben en er geen credits voor krijgen (of zelfs willen)

@Terraguy

Heb je zeker gelijk in, maar mijn post sloeg op de reactie van RvanTwisk. Die vond Steve Jobs de pionier op computergebied, de tweaker, de techneut achter Apple, de man die alles in zijn garage in elkaar soldeerde. En dat is niet waar zoals ik aangeef in mijn post. Dat is Steve Wozniak. Jouw post met beredenering dat Apple in zijn latere bestaan nog maar weinig dankt aan The Woz begrijp ik ook wel, maar daar ging mijn post niet over... Sorry. :)

En hoe je het ook wendt of keert, zonder Wozniak geen Iphone, Ipad of Imac of weet ik veel wat voor een i-zooi. :)

Zo is het maar net. Steve was marketing, maar de oorsprong in de techniek ligt toch bij Wozniak.

OffTopic op reactie bovenstaande: Vergeet niet dat Steve Jobs ook een pionier was op de ontwikkeling van de computer.
Hij werkte notabene vanuit zijn garage als echte tweaker om de eerste computers in elkaar te zetten en deze verkopen.

Dat hij later (al heel snel geloof ik) meer de marketing kant op ging heeft natuurlijk alleen maar te maken met iemands ambities and he snel Apple gegroeid is.
Dat wat mij betreft is hij met de eerste Apple computer wel een 'uitvinder' geweest.
Pardon, steve heeft computer uitvindingen goed gejat bedoeld je, meeste wat nu steve word toegeschreven bestond al. De mensen die pionier werk deden dat waren de echte kappenkoppen, steve was inderdaad een hacker/tweaker, maar geen uitvinder van de moderne computer, of de muis, nog icons. En vensters waren heel veel bedrijven mee bezig rond dezelfde tijd, omdat die techniek opkwam.

Op paar design behuizingen heeft apple en steve eigenlijk niks nieuws achtergelaten, of er werkte ook al andere aan soort gelijk iets of bestand al.

Nobelprijs is dan ook niet naar steve gegaan voor de eerst moderne pc maar naar Charles P. Thacker zoals het hoort, dat was een pioneer, niet steve, die heeft gewoon alles goed afgekeken en heeft het verder opgepakt. De Alto gebruikte als eerste pc grafische iconen en een muis voor besturing.

[Reactie gewijzigd door mad_max234 op vrijdag 14 oktober 2011 11:41]


Het begint met een concept he, en dat is waar hij dan ook mee kwam.

Ah, ze hadden me om de tuin geleid. Er werd gesproken van "iconen".

Steve jobs staat nog niet eens in de schaduw van de schoenen van deze man. Iedere computer, ieder OS draait door deze man. Zonder deze man was Apple niet geweest wat het nu is, zonder deze man had de wereld er echt anders uit gezien op IT gebied.

lol @ alles hierboven.

Die fipo had het over "iconen".
Steve Jobs is een icoon, dat valt niet te ontkennen.

Jullie moeten ophouden meer te zoeken achter mijn woorden.
Want echt, wie ontkent dat Steve Jobs een icoon is, moet even bij DWDD aankloppen want die zijn op het moment bezig hem de hemel in te prijzen.

Ik heb niets verkeerd gezegd.

[Reactie gewijzigd door Yezpahr op vrijdag 14 oktober 2011 14:43]


en zo verliest de wereld weer een icoon...
Een echte icoon!

Gaat hard zo... vorige week Steve Jobs... nu Dennis Ritchie... who's next ? :/

Maar dit is een echt groot verlies ;)

"ook".

Ben ik de enige die het ophemelen van Steve Jobs een beetje overdreven vindt. Een pionier inderdaad, maar thats it. Steve Jobs verkocht commercieel producten. Niets meer, niets minder.

[Reactie gewijzigd door Relief2009 op donderdag 13 oktober 2011 11:01]


Nee je bent niet de enige alleen lijkt het not don te zijn om maar enig sinds iets kritisch over Steve Jobs te zeggen, hellemaal nu die overleden is.

Inderdaad, ik zie de dood van Steve Jobs meer als de dood van een artiest (maakte mooie dingetjes, Apple, Disney) alleen deze heer is iemand die echte innovatie heeft gebracht die de IT wereld een stap vooruit heeft laten maken. (iets wat Apple alleen in de begin dagen heeft gedaan voordat het drietal was opgestapt)

[Reactie gewijzigd door Mellow Jack op donderdag 13 oktober 2011 11:08]


kleine correctie, Jobs was zelf geen 'artiest' (cq 'creatief), die was namelijk zelf geen 'productief' iemand, maar wel een zeer goede manager en marketingpersoon die bepaalde technische ontwikkelingen naar een breed publiek bracht, en die zelf juist hel goed bepaalde talentvolle programeurs (Wozniak) of designers (Ive) kon aansturen en begeleiden ....

dat is een heel ander terrein dan de ontwikkeling van bv Unix en C.. waar Ritchie juist zelf hoogstpersoonlijk als 'maker' en 'ontwikkelaar een sturende rol speelde.
waarvoor de technologie wereld Ritchie verschrikkelijk dankbaar is en deze een ontzettend hoog aanzien heeft (ook doordat hij er zelf heel goed en ook heel bescheiden over kon schrijven en ook altijd met de verdere ontwikkeling betrokken bleef en sturend optrad om bepaalde sterke punten van Unix nog beter te maken en fouten op te lossen, en ook te leren van andere opkomende systemen, hij heeft ook vaak gepost over wat hij sterk vond aan Linux en wat de 'innovatie' daarvan bv was volgens hem).

Imho is het een respect dat Ritchie zeker verdient om gewaardeerd te worden voor wat _hij_ leverde en is het niet zo heel zinnig hem te vergelijken met mensen die juist op een heel ander gebied (bv sales en marketing) mogelijk ook bewonderenswaardige prestaties brachten, hooguit omdat ze de eigenschap delen hun laatste adem kort na elkaar uitgeblazen te hebben.

[Reactie gewijzigd door RM-rf op donderdag 13 oktober 2011 23:58]


Ik zie steve jobs als een goede human technologist. Goed zien wat de gewone mens wil qua techniek. En dat het heel bruikbaar is voor de non techies.

Hij heeft met Disney opzich weinig te maken gehad, behalve dat hij in de raad van bestuur zat.
Hij heeft ooit Pixar gekocht en goed in de markt gezet. Maar hij zat heus niet zelf poppetjes te tekenen.

Persoonlijk ga ik niets kritisch zeggen over Steve Jobs, maar uiteraard was Dennis Ritchie onnoemlijk veel belangrijker in de IT industrie dan Jobs. Ook andere beroemde ITers als Gates, Torvalds en Stallman komen niet in de buurt van Ritchie.

Voorbeelden van andere "moderne IT" helden belangrijker dan Jobs:

- Alan Turing
- Alonzo Church
- Brian Kernighan (de K in K&R)
- John Backus
- Konrad Zuse
- Bjarne Stroustrup
- James Gosling
- Vint Cerf
- Bob Kahn
- Tony Hoare
- Uiteraard onze Edsger Dijkstra

etc

De lijst is uiteraard veel langer, maar als je niet eens bekend bent met de helft van de personen in de lijst die ik net opgesteld hebt, dan moet je je als IT'er flink schamen.

[Reactie gewijzigd door Comp_Lex op donderdag 13 oktober 2011 11:39]


Het is volgens mij belangrijker om de namen van je klanten te kennen. Als je die niet kent heb je een veel groter probleem.

Verder lijkt het mij inhoudelijk vakkennis en kundigheid vele malen belangrijker dan het kennen van een lijstje namen. Ook al zijn dat grote namen. IT moet je niet verwarren met Idols. Ik schaam niet. Ik maak mezelf verdienstelijk.

[Reactie gewijzigd door E_E_F op donderdag 13 oktober 2011 11:47]


Zelf vond ik Steve Jobs wel een bijzondere persoonlijkheid. Ja, hij verkocht producten. Maar ook Ja, hij zorgde voor een revolutie.

Ik zal een paar quotes geven waar dit uit blijkt.

bron: Playboy editie februari 1985!!!

PLAYBOY: Most computers use key strokes to enter instructions, but Macintosh replaces many of them with something called a mouse—a little box that is rolled around on your desk and guides a pointer on your computer screen. It’s a big change for people used to keyboards. Why the mouse?

JOBS: If I want to tell you there is a spot on your shirt, I’m not going to do it linguistically: “There’s a spot on your shirt 14 centimeters down from the collar and three centimeters to the left of your button.” If you have a spot—”There!” [He points]—I’ll point to it. Pointing is a metaphor we all know. We’ve done a lot of studies and tests on that, and it’s much faster to do all kinds of functions, such as cutting and pasting, with a mouse, so it’s not only easier to use but more efficient.

PLAYBOY: What’s the difference between the people who have insanely great ideas and the people who pull off those insanely great ideas?

JOBS: Let me compare it with IBM. How come the Mac group produced Mac and the people at IBM produced the PCjr? We think the Mac will sell zillions, but we didn’t build Mac for anybody else. We built it for ourselves. We were the group of people who were going to judge whether it was great or not. We weren’t going to go out and do market research. We just wanted to build the best thing we could build. When you’re a carpenter making a beautiful chest of drawers, you’re not going to use a piece of plywood on the back, even though it faces the wall and nobody will ever see it. You’ll know it’s there, so you’re going to use a beautiful piece of wood on the back. For you to sleep well at night, the aesthetic, the quality, has to be carried all the way through.

JOBS: The developments will be in making the products more and more portable, networking them, getting out laser printers, getting out shared data bases, getting out more communications ability, maybe the merging of the telephone and the personal computer.

Op een feestje gaf Steve Jobs een Apple (ik meen Apple II) aan een jongetje. Hij ging echter niet met de volwassenen praten maar hielp het jongetje in het omgaan met die pc. Toen iemand hem vroeg wat hij aan het doen was, zei hij: (bron)
"Older people sit down [at a computer] and ask, 'What is it?' But the child asks, 'What can I do with it?'"

En denk nu niet: die musiman is een apple aanhanger want dat is dus absoluut niet zo. Ik heb nog nooit een Apple product gekocht, alleen toevallig een keer op een Novell Brainshare event een iPad gewonnen.
En nu is er wederom een grootheid van ons heengegaan. Zo verdwijnen alle grondleggers naar het verleden, maar hun invloed op ons huidig bestaan blijft echter springlevend. In zekere zin kun je dan ook stellen dat deze mensen nog steeds springlevend zijn; in onze herinneringen en in de dingen om ons heen.

RIP Dennis Ritchie

[Reactie gewijzigd door musiman op donderdag 13 oktober 2011 11:51]


Bedankt voor dit stukje informatie. Leuk om dit te lezen. Ondanks dat het eigenlijk niks met het artikel te maken heeft voegt het wel wat toe aan de discussie hier.

En weeral, dat is het enige geniale aan Jobs: zijn PR-kunsten.
Hij heeft de muis niet uitgevonden, hij had er geen patent op, hij heeft de eerste systemen met een een muis niet op de markt gebracht of zo, neen, hij is er gewoon als eerste in geslaagd om de mensen een muis te verkopen. In 1985 bestond de muis al 20 jaar, niets revolutionair dus...
http://en.wikipedia.org/wiki/Mouse_(computing)#Early_mice

Die uitspraak over telephone & PC zal eerder betrekking hebben op een computernetwerk naar analogie met het telefoonnetwerk dat een computer omtovert tot een communicatiemedium, aangezien GSM's in die tijd "niet echt courant" waren en mensen met een telephone dat bakelieten ding met een draaischijf bedoelden.
Hij doelde dus op internet. Weeral: niet zijn idee, niet zijn werk, niet zijn uitvinding, bestond toen al jaren, ... enzovoort. Neen, gewoon marketing.

Los daarvan: respect voor Ritchie. C blijft toch een revolutie en één van de meest nifty talen om in te schrijven :)

Dat heeft steve gewoon van startrek afgekeken net als de ipad, zoals we allemaal al wisten neem ik aan?
De padd en de communicator.

"In the Star Trek franchise the LCARS interface is often seen used on a PADD (Personal Access Display Device), a hand-held computer device."

http://en.wikipedia.org/wiki/Communicator_%28Star_Trek%29

[Reactie gewijzigd door mad_max234 op donderdag 13 oktober 2011 13:23]


Jobs had licentierechten moeten betalen aan Gene Roddenberry.

on topic? echt niet.. Leuk om te lezen o.k. maar in het hele artikel wordt jobs nergens genoemd. Alleen in een of andere mafkees die het niet allemaal begrijpt ergens in het begin noemt Jobs. en nog enkele anderen die WEL weten waar ze het over hebben doen dat. kortom als het relaas van hierboven on topic is is deze reactie dat ook.

Het lijstje dat je noemt zijn zeer belangrijk als grondleggers van de theoretische achtergronden en in de informatie wetenschappen.

Met de IT industrie hebben ze stuk voor stuk heel weinig van doen, terwijl Jobs/Gates/Torvalds/Stallman wel binnen de IT industrie vallen. De IT industrie profiteert uiteraard wel van de inzichten en algoritmes die uit de fundamenteel-onderzoek kant van de informatiewetenschappen komen, maar het zijn echt twee verschillende takken van sport.

Ik ben eigenlijk erg coulant, maar volgens mij weten jullie dat niet:

- Kernighan = "C collega" van Ritchie

- Cerf en Kahn = moderne internet

- Dijkstra = beroemde Nederlandse informaticus

- Gosling = Java (standaard programeertaal HBO en WO)

Nou kijk eens aan, je hoeft je al niet meer te schamen.

- Kernighan = "C collega" van Ritchie
- Cerf en Kahn = moderne internet
- Dijkstra = beroemde Nederlandse informaticus
- Gosling = Java (standaard programeertaal HBO en WO)
Nou kijk eens aan, je hoeft je al niet meer te schamen.
Kerningham, was dat niet ook de 'k' in `awk`?

En java, een standaard programeertaal HBO en WO? waar zijn c, pascal, modula2, smaltalk en eifel gebleven?

Voeg dan ook nog even Wall (Perl:standaard programeertaal HBO en WO) en van Rossum toe (Python:standaard programeertaal HBO en WO) ygtp
Gelukkig is Backus al genoemd (Fortran)

Het lijstje dat je noemt zijn zeer belangrijk als grondleggers van de theoretische achtergronden en in de informatie wetenschappen.

Met de IT industrie hebben ze stuk voor stuk heel weinig van doen, terwijl Jobs/Gates/Torvalds/Stallman wel binnen de IT industrie vallen. De IT industrie profiteert uiteraard wel van de inzichten en algoritmes die uit de fundamenteel-onderzoek kant van de informatiewetenschappen komen, maar het zijn echt twee verschillende takken van sport.
Dat is niet helemaal waar. Deze mensen hebben wel degelijk 'toegepast' werk verricht, als je dat bedoeld. De ontwikkeling van C, Java, unix, de intertubes, gestructureerd programmeren, etc. hebben een zeer directe impact op de industrie gehad en kunnen niet als enkel theoretisch werk omgeschreven worden. Met name de unix filosofie en de programmeertaal C zijn sterk pragmatisch en zo'n beetje het fundament van de industrie.

Overigens ontbreekt de allergrootste in het lijstje: Donald Knuth.

Voorbeelden van andere "moderne IT" helden belangrijker dan Jobs:

- Alan Turing
- Alonzo Church
- Brian Kernighan (de K in K&R)
- John Backus
- Konrad Zuse
- Bjarne Stroustrup
- James Gosling
- Vint Cerf
- Bob Kahn
- Tony Hoare
- Uiteraard onze Edsger Dijkstra

etc
Nog iemand, die veel belangrijker was dan de meesten in dit rijtje (enige uitzondering is Alan Turing), is admiraal Grace Hopper.

Ik ken al deze namen niet. Maar goed, ik ben dan ook iemand van de praktische kennis. Theorie vind ik te saai. Deze personen hebben zaken gedaan waarmee ze (blijkbaar-) beroemd geworden zijn dus zie ik het nut niet in om exact te weten wie nou wat gedaan heeft. Het enige wat telt is DAT het gedaan is. Door WIE is bijzaak.

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op donderdag 13 oktober 2011 13:51]


En Charles Babbage als je het mij vraagt.

Wat vind jij een IT-er?

Ik zelf moest alleen Tony Hoare opzoeken, maar de gemiddelde systeembeheerder (toch ook it-ers) kent waarschijnlijk meer dan de helft niet. Vergeet niet dat een zeer groot deel van de IT-ers geen informatica achtergrond hebben, maar een opleiding 'certified ... engineer' hebben gevolgd waarbij deze personen totaal niet van belang zijn voor het werk wat ze gaan doen.

Jay Miner
Carl Sassenrath

[Reactie gewijzigd door wibaje op donderdag 13 oktober 2011 15:07]


Haha inderdaad. En eigenlijk hoort Mitchie daar ook bij natuurlijk.
Ik ben benieuwd hoeveel "IT'ers" weten wie dat is!
:)

Persoonlijk vind ik ook dat Jack Tramiel en Sir Clive Sinclair niet in dat lijstje mogen ontbreken. Zij hebben een belangrijke rol gespeeld in het populair maken van de computer bij consumenten door een 'goedkope' computer te ontwikkelen gericht op de consument.

Misschien horen Tanenbaum en Gordon Moore ook wel in dat rijtje.

Inderdaad. Richie was samen met Thompson en Kernighan de grondlegger van de moderne OS'en en programmeertalen. En je mag je best een beetje interesseren in de achtergrond en historie.

Nog wat namen van pioniers
- Ken Thompson
- John von Neumann
- Charles Babbage
- Jon Postel
- Steve Bellovin
- Whitfield Diffie
- Martin Hellman
- Tim Berners-Lee
- George Boole
- Donald Knuth
- Ron Rivest
-....

Wel trouwens extreem weinig vrouwen.... de enige die me te binnen schiet is Radia Perlman

Het is niet not done, het is eerder waarom moet je dat zo expliciet laten weten? Als mensen vinden dat er een visionair is verloren, laat ze dat toch lekker vinden. Waarom meteen de grond in boren en zeggen dat je het overdreven vind enzo. Laat iedereen lekker in hun waarde.

Van mij had die overdrevenheid ook niet gehoeven, maar vergeet niet dat de 2 elkaar in dit vak hebben nodig gehad. Deze man verdient net zoveel eer wellicht zelfs meer.

Maar om als stelletje kinderen de opmerking van manga valk als "spotlight" te markeren, dan ben je echt niet wijs.

Elk verlies is een verlies.

Net zoveel? Sorry, maar Ritchie stond aan de basis van de ict-wereld. Steve Jobs verkocht producten. Zoals Mellow Jack zei: niets anders dan een artiest.

Elke verlies is een verlies, maar laten we het ook daarbij houden.

[Reactie gewijzigd door Relief2009 op donderdag 13 oktober 2011 11:09]



Niet in de zin van zoals jij dat het liefst zou hebben... Iedereen respecteert op zijn eigen manier. Het enige wat in dit topic wordt aangegeven is dat deze heer meer heeft betekend voor de ontwikkeling van de IT markt ten opzichte van Steve. Niemand zegt dat Steve een lul was en niks heeft betekend voor deze wereld, de mensen die hier reageren vinden dat Ritchie meer heeft betekend. Ik kan me voorstellen dat het voor mensen vreemd overkomt dat de dood van Steve meer aandacht heeft gekregen dan de dood van deze man.

Persoonlijk vind ik dat het overlijden van mensen helemaal niet zoveel in de media hoeft te komen (op moorden na). Dan krijg je allemaal mensen die een hoop te zeggen hebben over een persoon (krijg je allemaal BNN'ers die in dit geval praten over Steve jobs alsof ze de beste maatjes met hem waren.) Ik zeg hou dit soort zaken lekker privé en FUCK de media... Natuurlijk is het triest dat iemand dood gaat, ik vind het overlijden van de buurvrouw op de hoek even tragisch als het overlijden van Steve Jobs en deze man...

Mjah just my 2 cents

[Reactie gewijzigd door Mellow Jack op donderdag 13 oktober 2011 11:36]


Ik vind het vooral frappant dat hier zelfs een competitie wordt gevoerd tussen wie is de best overleden persoon, met vervolgens heen en weer gebash. Wat is dat toch op een zogenaamd volwassen publiek wat je hier zou verwachten?

Deze man is geweldig geweest en heeft op software-gebied heel veel betekend, Jobs op een ander gebied... niet te vergelijken dus en allebei een groot verlies.

Het is niet alleen frappant maar gewoon droevig en doet beide mannen geen eer aan. Ze hebben allebei beduidend meer bereikt en betekend in de IT wereld dan alle mensen die hier weer lopen te blaten bij elkaar ooit zullen betekenen.

Daar heb je gelijk in. Alleen vind ik het contrast in berichtgeving zo krom.

Niets meer, niets minder.
Heel wat meer dan dat. Alleen hebben een hoop mensen geheel niet door wat die man nou werkelijk allemaal gedaan heeft. Lees je maar eens in. Hij wordt echt niet zonder reden door zoveel mensen in de industrie geprezen.

Jobs is de gewoon net als Ford, zonder Ford geen auto's op grote schaal....

Apple was bijna dood, toen kregen we Michael Dell die een verdomd groot bedrijf uit de grond stampte (ook vanuit zijn garage). En toen werd Apple weer sexy. En zo gaan we maar door. Straks komt er weer een groot marketeer en dan is een ander merk weer hot.

Steve Jobs wist gewoon oude wijn in nieuwe kruiken te verkopen met een iets ander etiket en wat eigen smaaktoevoegingen. Niet bijzonder, wel knap, maar niet inovatief.

[Reactie gewijzigd door Wim-Bart op vrijdag 14 oktober 2011 03:10]


Dit snap ik dus niet. Dennis Ritchie heeft baanbrekend werk geleverd, hier onderscheidingen voor ontvangen maar er wordt (afgezien van een klein artikeltje-) amper aandacht aan besteed.

Maar over een relatief onbeduidend persoon als Steve Jobs word je door alle media overspoelt.

Zo zie je maar dat het hebben van een naïeve achterban (Apple-fans) je na je dood meer lof oplevert dan de daadwerkelijke prestaties (Dennis Ritchie) die je in je leven bereikt hebt.

Jij vond Jobs onbeduidend, dat dat onzin is dat lijkt me vrij duidelijk. Het is beiden op een ander gebied en natuurlijk spreekt een C-programmeertaal bedenker veel minder mensen aan, alleen de programmeurs en Tweakers namelijk. Ze verdienen beiden gewoon de eer op ieder hun eigen gebied.

Ik schreef "relatief onbeduidend". Snap de hele poeha niet om Jobs. Hij had, nét als Dennis Ritchie een eenvoudig artikeltje moeten krijgen zonder daar direct een hele mediahype omheen te bouwen.

Dan had ik zoiets gehad van "Jammer dat de man zo jong is heengegaan, maar zo is het leven". Door de overtrokken berichtgeving in alle denkbare media was mijn reactie eerder "Blaaargh !! Donder op met je &@^#%-Steve Jobs!"

In mijn ogen heeft Ritchie veel meer betekend voor de IT-industrie maar aangezien er met twee maten gemeten wordt verliezen beduidende personen de waardering die ze verdienen. Zonder slimme koppen als Ritchie hadden mensen als Jobs, Gates en Ballmer ook zonder hoogdravend werk gezeten.

-edit- Waarom dit nou weer wordt weggemod is mij een raadsel, tenzij de militante Apple-gekken me weer gevonden hebben. Volgens mij zitten er écht een paar tussen die de hele dag niks beters te doen hebben dan mijn nickname op te zoeken om te kijken of ik wat negatiefs over Steve Jobs c.q. Apple gezegd heb. De meeste andere Tweakers die dergelijke opmerkingen maken blijven gek genoeg buiten schot. Maar goed, dit bevestigd voor mij enkel de vooroordelen die ik over de de pro-Apple groep heb en dat is ook goed zo.

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op donderdag 13 oktober 2011 12:35]


Je geeft nogal wat flink negatief (wat iets anders is dan kritisch wat uiteraard mag) commentaar in je zinnen, die simpelweg hier niet gewenst zijn... dat je dat dan weer ziet als Apple aanhangers die dit doen, tsja, zo overtuig je alleen maar jezelf lijkt me met verkeerde aannames.

[Reactie gewijzigd door vgroenewold op donderdag 13 oktober 2011 13:06]


Zoals met alles ligt de waarheid tussen beide uitersten in. Je hebt een groep die Steve Jobs aanbidden en een groep die hem niet bijzonder vinden. Uiteindelijk blijkt Jobs gewoon een succesvolle Amerikaan te zijn geweest die zeker meer heeft bereikt dan welke Tweaker dan ook maar om hem dan met Einstein te gaan vergelijken (serieus, die vergelijking kwam ik ook al tegen-) vind ik dan te ver gaan.

Over Apple ben ik simpel; ze maken leuke gadgets die het over het algemeen prima doen. De prijs vind ik aan de hoge kant en ik snap de hype rondom het spul niet.

Met mijn negatieve reacties geef ik simpelweg wat tegengas tegen al die overdreven pro-Apple / pro-Steve Jobs berichtgeving. Zelfs de initiële (beleefde-) reacties in vorige Apple-topics werden direct weggemod. Het is blijkbaar niet acceptabel om aan te geven dat je het met bepaalde zaken omtrent Jobs niet eens bent. Het had allemaal wat meer in context geplaatst moeten worden. Zaken niet onnodig opblazen.

Ik zeg niet dat Steve Jobs geen enkele vorm van lof verdiend heeft, maar het had wel wat minder gemogen. Er zijn zoals ik in een eerder topic al aangaf mensen die écht positieve bijdragen hebben geleverd aan het welzijn van mens en dier waar amper aandacht aan besteed werd in de media.

Tegengas mag je zeker geven, maar het komt bij het betere Tweakers-publiek veel beter over en aan als je dit doet met een goede discussie, niet met #@*! blabla. Dat blijft niet echt hangen natuurlijk en wordt terecht weggemod (gewoon volgens de etiquette regels). Je laatste post is weer stukken beter en ik ben het helemaal eens met het overdreven karakter van zijn aanbidding, maar vind het zeker niet onlogisch dat dit bij zijn overlijden gebeurt... hij had simpelweg meer een status van een goede artiest dan deze beste man.

Ik vond het gebruik van dergelijke tekens passender dan het scheldwoord in te typen wat ik oorspronkelijk in gedachten had voor die reactie. Realiseerde me dat er ook een hoop minderjarige jeugd op Tweakers.net rondneust en daar wilde ik even rekening mee houden.

Bedoeling was dus op zich goed, de uitvoering ervan wellicht wat ongelukkig.

Mijn oorspronkelijke reacties (in vorige topics) waren ook in de rustigere trend van mijn laatste post, maar dat was blijkbaar ook al te veel. Wat ik ook zei, alles werd weggemod. Als je dan toch al niet zo'n lekkere dag hebt gehad is de stap naar modder gooien soms snel gemaakt.

Het is zeker logisch dat dit hele mediacircus plaats vond na het overlijden van Jobs, waarbij ik zeker der mening blijf dat het een trieste zaak is; hij is precies zo oud geworden als mijn vader (die gelukkig nog leeft-), dus veel te jong om te gaan hemelen. Ik zou me pas zorgen zijn gaan maken als er helemaal niks was gebeurd omtrent de berichtgeving van Steve. Ik heb niks persoonlijk tegen die man gehad; ik heb een afkeer van alle overtrokken berichtgeving over bekende personen en mensen die de zaak vervolgens verder opblazen dan nodig is.

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op donderdag 13 oktober 2011 14:47]


Goed standpunt, het is dat hier in de reacties over Steve Jobs wordt gesproken, was hem al weer bijna vergeten. Dennis Richie, Ken Thompson, Niklaus Wirth en Brian Kernighan zijn pas Iconen en hebben veel betekend voor de IT.

Overigens is C ontstaan uit B en zijn beide talen een idee van Ken Thompson waarbij Dennis Richie Ken ondersteunde. Overigens was Niklaus Wirth de eerste die object georienteerd programmeren implementeerde binnen Pascal waarna C++ volgde.

Uiteindelijk kan gezegd worden dat Dennis Richie, Ken Thompson, Niklaus Wirth en Brian Kernighan met zijn allen aan de oorsprong staan van talen zoals java, C(++/#), pascal, object pascal, fortran en alle afgeleiden daarvan. Hun werk is dagelijks te bewonderen door iedereen die maar iets met een computer doet.

Overigens, Windows is nooit in Pascal geschreven maar geheel op C gebaseerd met stukken assembler net zoals Unix en Linux. Dat men Pascal functieaanroepen heeft is alleen doordat het in een aantal gevallen makkelijker was om dit te implementeren, en aangezien de methode leek zoals pascal dat deed kreeg het ook de naam mee van pascal.

"Groter" zou ik dan zeggen om niemand tegen de iKop te stoten. (Veel groter ;) )

Maar inderdaad, een groot deel van de software en de apparatuur die we gebruiken zijn geprogrammeerd in de programmeertaal C en is zoals in onze computers, telefoons, auto's, huishoudelijke apparatuur en speelgoed.

Uiteraard was de programmeertaal er ook op de juiste tijd,op de juiste plaats, maar ik ben van mening dat de veel IT bedrijven dankzij C veel sneller ideeën konden/kunnen realiseren en producten op de markt konden zetten. (Waaronder Bell labs, IBM, Microsoft, Apple, Intel, Symantec (Norton), enzovoort.) Het was veel inzichtelijker/leesbaarder en toch net zo krachtig en ook nog eens platform onafhankelijk in vergelijking tot de alternatieven die er destijds waren.
Trouwens ook veel nieuwere programmeertalen zijn ontwikkeld in C of vinden hun oorsprong daar (uiteindelijk) in.

Zou iemand in je famillie kunnen zijn, maar aan normale mensen word er dan geen aandacht besteed, die zijn in deze tijden minderwaardig geworden

Mja, meer mensen kennen deze persoon of Steve Jobs, of Micheal Jackson. Geen wonder dus dat er dus meer mensen over praten niet?

Hallo zeg, je wilt Steve Jobs toch niet op een lijn zetten met Dennis Ritchie? Steve Jobs heeft wat speeltjes gemaakt. Op C en Unix (-klonen) draait het internet en een groot deel van de rest van de wereld,

De eerste webserver draaide en is ontwikkeld op een NextCube, een product van jawel Steve Jobs.

Niet dat ik zeg dat Dennis Ritchie hierdoor 'minder belangrijk' was oid. Vrijwel elke moderne taal is gebaseerd op C.

[Reactie gewijzigd door ZpAz op donderdag 13 oktober 2011 11:16]


De eerste webserver draaide en is ontwikkeld op een NextCube, een product van jawel Steve Jobs.

Niet dat ik zeg dat Dennis Ritchie hierdoor 'minder belangrijk' was oid. Vrijwel elke moderne taal is gebaseerd op C.
Je laat hierdoor juist zien hoe belangrijk deze man is geweest.
Wiki:
NeXTSTEP was a combination of several parts:

- a Unix-like operating system based on the Mach kernel, plus source code from BSD
- Display PostScript and a windowing engine
- the Objective-C language and runtime
- an object-oriented (OO) application layer, including several "kits" development tools for the OO layers
Iets in de zin van Unix-like en Objective-C, beide niet bestaan zonder deze heer en zijn collega's

En die NextCube draaide NeXTSTEP, een Unix afgeleide.

En wat draaide de NextCube? Ja Nextstep, een op de Mach kernel en BSD gebaseerde Unix ;) (waar later Mac OS X weer uit voortgekomen is...)

En de NextCube draaide op NextStep wat was gebaseerd op, juist ja, Unix.

Bovendien is de NextCube een product van Next, een bedrijf opgericht en geleid door Steve Jobs. Om Steve Jobs net zoveel credit te geven voor de NextCube als de Credit die Dennis Ritchie voor Unix verdient is behoorlijk buitenproporioneel.

en in welke taal denk je dat het nextcube operating system geschreven was; full x86 assembly ? :)

Daar komt bij dat NextCube een gewoon high-end workstation was - ik ben er vrij zeker van dat dit niet de eerste webserver was. Wees specifiek en correct: Tim Berners-Lee's first web server (a NeXTcube), CERN museum ( http://www.flickr.com/photos/chailey/2424440866/ )

Face it - jobs was een geniaal verkoper; maar zonder mensen als Ritchie had die niets te verkopen in de eerste plaats

[Reactie gewijzigd door F!SH op donderdag 13 oktober 2011 12:12]


Ik denk idd ook niet dat de eerste Gopher server op een NextCube draaide.

En de eerste mailserver ook niet, wat heeft dat met de discussie te maken?

Face it - jobs was een geniaal verkoper; maar zonder mensen als Ritchie had die niets te verkopen in de eerste plaats
Ja, ach, dat is net zoiets als zeggen dat zonder Edison we geen elektriciteit hadden gehad (wat natuurlijk onzin is; dan had iemand anders of een van de vele collegas het wel uitgevonden/ontworpen, net als hier), en hadden deze mensen niets kunnen doen met computers... zinloze discussie.

Zonder Tesla hadden we nu nog zitten kloten met gelijkstroom in plaats van wisselstroom. Edison was bekender, maar Tesla heeft meer betekend voor de moderne mens. Spaarlamp, tl-lamp, gas-lamp, wisselstroom, generatoren, electromotoren etc. etc. :)

De Next was weldegelijk de eerste webserver, zoals je zelf eigenlijk ook al zegt in je ontkenning.

http://en.wikipedia.org/wiki/Web_server

Dat er een discussie Jobs vs Ritchie in dit overlijdensbericht plaatsvind is bijzonder droevig en kinderachtig. Blijkbaar zijn er een boel mensen zo gefrustreerd door Jobs dat ratio en fatsoen ver te zoeken zijn.

Geef Dennis Ritchie de respect die hij verdient. En dat is zeker een heleboel!

R.I.P.

NeXT hardware draaide net als de eerste Mac's op Motorola 68xxxx processoren, die kunnen sowieso niet zoveel met "full x86 assembly " ;)

Dat zeg ik niet, maar verdient deze man ook geen credits omdat iemand al eerder ASM heeft bedacht waar C een 'uitbreiding' op is? Nee, ook de mensen die het verder maakten verdienen credits.

1) Waar het mij om ging is dat jij, in je initiële reply zonder wijzigingen, Steve Jobs boven Ritchie stelde. Daar ik van mening ben dat gezien het gebruik van de C-taal Ritchie een grotere invloed heeft gehad op de ICT sector dan Steven Jobs. Het gaat dus helemaal niet om wie meer of minder respect verdient. Dat laatste zou inderdaad zinloos zijn.

Net zoals de mensen die ASM uitgevonden hebben of laten we ineens met boolean algebra beginnen meer invloed hebben gehad dan bijvoorbeeld Ritchie.

2) Herhaling : zo liet je het niet klinken vóór je je vorige reactie wijzigde - op die manier is mijn reply natuurlijk niet volledig gerechtvaardigd...

3) Herhaling : nergens heb ik geen respect voor Steve Jobs getoond van welke aard dan ook; integendeel ik prijs hem door te zeggen dat hij een geniaal verkoper is.

Mijn inziens is je vermogen tot interpretatie bedroevend en probeer je dan door je eigen reacties te wijzigen mij in een slecht daglicht te stellen - maar goed daar ga ik niet van wakker liggen hoor ;-)

De huidige generatie apple apperatuur draait allemaal op een afgeleide van het unix operating system. Dus zonder Dennis Ritchi zou Steve Jobs anders uit de verf gekomen zijn.

Dus zonder Dennis Ritchi zou Steve Jobs anders uit de verf gekomen zijn.
Dat betwijfel ik want Steve Jobs werd niet gedreven door hardware/software of techniek maar meer wat je er mee kunt doen.

Dat blijkt ook wel uit de door de jaren heen gebruikte processoren: 6502,68XXX,ARM (Newton),PPC en nu Intel,ARM en programmeertalen Pascal, C++, Objective-C.

[Reactie gewijzigd door Carbon op donderdag 13 oktober 2011 14:19]


#include<stdio.h>

main()
{
printf("Bye World");

}

[Reactie gewijzigd door Michielodc op donderdag 13 oktober 2011 10:45]



Ja, hij staat hier. Oh, en het heet een programma, geen script.

Zolang het nog geen bitjes zijn in machinecode is het een source code :) Eerst compileren voor het een programma is :)

Nee, dat is onzin. Een programma is gewoon een plan van wat er gaat gebeuren. Of je dat nou in source code omschrijft of in opcodes voor de CPU, het blijft hetzelfde. Jij bent in de war met een executable of een binary.

Feitelijk is een programma natuurlijk hetzelfde als een script, al zit daar wel een klein semantisch nuanceverschil in. Waar een programma doorgaans eerst wordt gecompileerd, wordt een script veelal "direct" uitgevoerd (al kan een interpreter best eerst intern een compilatiestap doen).

Oh, en iets is niet "een source code". Source code is niet telbaar. Je zegt niet "ik heb hier 3 source codes".

[Reactie gewijzigd door .oisyn op vrijdag 14 oktober 2011 12:50]


Het duurde even voordat ik hem door had :)
Men verwacht natuurlijk het bekende Hello World :)

#include <stdio.h>

int main()
{
printf("Bye World");
return 0;
}

Voor als je 't ook nog op een normale compiler wil draaien ;)

In C90 is de int niet verplicht. De return uit main is sowieso niet verplicht (niet in C90, C99 of C++). De #include is trouwens strict gezien ook niet nodig. De originele hello world zoals je 'm kon lezen op pagina 6 van de originele K&R C was gewoon:

main()
{
   printf("Hello world.\n");
}

[Reactie gewijzigd door .oisyn op donderdag 13 oktober 2011 12:05]


Echt in c is zo simpel mogelijk en zo veel mogelijk op 'defaults' gebaseerd. Daarom:

[code=c]
#include <stdio.h>
main ()
{
printf("Goodbye world.\n");
}
[/code]

Maar als je netjes alles wilt declareren, gebruik dan ook wat je nodig hebt en niet meer: "void main()"


Maar Dennis was ook unix grondlegger:
[code=sh]
#!/bin/sh
echo "Goodbye world"
[/code]

[Reactie gewijzigd door beerse op donderdag 13 oktober 2011 11:02]


Ik zou eerder:

$ shutdown -h now

verwachten.

#include <stdio.h>
main ()
{
try {
for(;;){
live();
}
} catch(e) {
printf("Can no loger live\n");
return 1;
}

C heeft geen try/catch :P

#include <stdio.h>

int main(int argc, char **argv)
{
printf("Bye World");
return 0;
}

Het is toch best gek, deze man is belangijk geweest voor het hele c taal echter heb ik nog nooit van hem gehoord. Kijk je naar een Bill Gates, Steve Jobs die kent iedereen.

Des al niet te min spijtig om te horen dat de beste man aan zijn einde is gekomen. Bedankt voor uw "erfenis" aan de hele wereld.

Elke rechtgeaarde tweaker kent de term 'K&R' en weet dat de R voor Ritchie, en de K voor Kernighan staat.

http://en.wikipedia.org/wiki/K%26R

Zo is dat, bij mij prijkt nog altijd het boek: Ansi C by K&R op de boeken plank :) Wat heb ik een plezier gehad in het leren van C met dit boek, ook nu nog helpt het bij de vele C afgeleide talen. Er is waarchijnlijk geen PC, mobiel, magnetron, netwerk apparatuur of TV dat geen gecompileerd stukje C code heeft, en anders is bij het ontwikkelen van zo'n apparaat wel C code gebruikt voor de aansturing van bv het maken van de behuizing :) Een markt penetratie waar meneer Steve nog een puntje aan zou kunnen zuigen zou hij nog leven :)

Elke rechtgeaarde *programmeur* kent K&R. Niet iedere tweaker is een programmeur, en het lijkt me ver gaan om dat te verwachten van bijvoorbeeld hardwaretweakers.

Zo vreemd is het niet. Bill Gates en Steve Jobs zijn meer bekend omdat ze hun producten direct aan consumenten verkopen. Dennis Ritchie was meer een grondlegger, onderzoeker, programmeur. Deze zijn vaak minder bekend.

Het is toch best gek, deze man is belangijk geweest voor het hele c taal echter heb ik nog nooit van hem gehoord. Kijk je naar een Bill Gates, Steve Jobs die kent iedereen.
Maar dat waren ook de figuren die heel duidelijk op de voorgrond traden, lang niet iedere knappe kop doet dat ook daadwerkelijk, en blijft gewoon op de achtergrond z'n ding doen.

Het is toch best gek, deze man is belangijk geweest voor het hele c taal echter heb ik nog nooit van hem gehoord
In dat geval heb je in elk geval nooit 'The C Programming Language" (of een vertaalde versie ervan) gebruikt om je C-kennis op te doen. Op het moment dat jij ook echt in C programmeert is dat wel bijzonder.

Voor een normale computergebruiker is het echter niet vreemd dat ze deze naam niet kennen. Hoeveel mensen die dagelijks een browser gebruiken weten wie Javascript ontworpen heeft? (Vrijwel geen) en zelfs mensen die web-applicaties bouwen zullen niet kunnen noemen wie dat is.

[spoiler]
Javascript is gemaakt door Brendan Eich (bij Netscape), nu is Brendan CTO bij Mozilla
[/spoiler]

N.B. Bill Gates en Steve Jobs zijn bekend omdat hun producten door veel consumenten gebruikt worden.

Jobs en Gates zijn natuurlijk ook bekend door de mediabelangstelling die een beetje buitensporige rijkdom tegenwoordig oplevert. Niet alleen waren ze CEO van machtige bedrijven maar ook grootaandeelhouders die van hun multimiljardairs maakten.

Warren Buffet is bv ook heel bekend, maar wie heeft een product thuis staan van the oracle of Omaha? Hij schuift alleen met geld.

Veel mensen hebben een Samsung product, als ik iedereen een eurocent geef die kan zeggen wie de CEO van Samsung is, zelfs hier op t.net, zonder te googlen ben ik met een euro klaar. Ik vraag me zelfs af wie hier nog zomaar uit de losse pols kan zeggen wie nu dan weer CEO van Philips is.

Ik zou meer zeggen dat de bekendheid van Jobs en Gates buiten tweakerkringen meer van doen heeft met de buitensporige media aandacht die de rijkste multimiljardairs krijgen dan wat anders.

Had Ritchie zijn technologieen gepatenteerd dan had iedereen 'm gekend. Dan was hij met voorsprong de rijkste man op aarde geweest.

Zonde, dit soort mensen hebben de 'computerwereld' en het gebruiksgemak van systemen naar een hoger niveau getild.

R.I.P. Mr. Ritche, hartstikke bedankt voor het inspireren van van de maker van mijn favoriete programmeer taal (PHP).

Ik ben helaas bang dat we dit soort berichten steeds vaker terug gaan zien komen. De iconen van het begin van het computer tijdperk beginnen nu allemaal rond die leeftijden te komen en zullen, helaas, ook niet heel lang meer hebben.

Erg jammer, want je hoort niet zo vaak van hedendaagse bekende ICTers (lees: Jongere mensen die ook bijvoorbeeld een veel gebruikte programmeer taal of een andere soort PC gemaakt hebben.)

Het klinkt een beetje onrespectvol maar de dagen dat "hobbyisten" baanbrekend werk konden verrichten zijn voorbij.

Vandaag de dag is alles door een team in een bedrijf ontwikkeld waardoor het eigendom is van een firma en niet van een persoon. In mijn specialisatie zie ik het ook. Het baanbrekende van het product waarmee ik te maken heb is in 20 jaar tijd niet veranderd. Het is gewoon geëvolueerd met de tijd en als er gigantische veranderingen zijn dan is dit toch op naam van een bedrijf die de nodige financiële steun kan geven.

Klopt, daarom is het ook terecht om meer credits te geven voor personen als Dennis Ritchie dan Steve Jobs. Dat geeft de verhoudingen wel wat beter weer, zoals al eerder opgemerkt.

Aan de andere kant, de technologie is zodanig geevolueerd dat het eigenlijk al uberhaupt onmogelijk is om tegenwoordig nog hobbyist te zijn op een manier zoals men dat vroeger deed.

..de dagen dat "hobbyisten" baanbrekend werk konden verrichten zijn voorbij.
dat weet ik niet zeker, in essentie is iedereen een "hobbyist" en juist innovatie wordt altijd gedragen door mensen die uit intersse, omdat ze ergens in geloven iets doen en soms ook doordat ze beperkingen moesten overkomen:
Bijvoorrbeeld ritchie heeft wel eens geschreven dat Thompson en hij UNIX ontwikkeld hadden op een ietwat oudere 'populaire computer, eerste en PDP-7 en later een PDP-11...

ze hadden bij Bell gevraagd om een krachtige computer, een DEll of Xerox Sigma of PDP-10 maar hadden die niet gekregen (vermoedelijk wegens budgetaire redenen die dingenw aren stervensduur)...
Ritchie heeft wel eens gezegd dat ze juist door die beperkingen zich absoluut moesten concentreren op een aantal basis-aspecten en concepten en die vervolgens zo goed mogelijk uitwerkten...
was dat niet gedaan was misschien UNIX nooit een groot succes geworden; en in die zin was misschien ook de beperking een sturende factor.


Natuurlijk zullen er nu, in 2011, weinig 'hobbyisten' meer een werkelijk baandoorbrekend OS ontwikkelen (alhoewel dat in 1991 ook geschreven had kunnen worden, en Tannenbaum dat zijn studenten ook vast gezegd zal hebben).. omdat er misschien ook niet direkt meer een behoefte aan bestaat; zelfs een geniaal concept nu kan stuklopen op het geven dat voor de meeste gebruikers de Basis' en 'kernel' wel zal voldoen om op door te werken, dit momenteel geen 'knelpunt' is meestal.
maar toch denk ik wel dat het altijd de hobbyisten blijven zijn die wel, mischien op andere terreinen baandoorbekend werk verrichten, nieuwe ideeen opzetten en 'out of the box' denken....

natuurlijk worden diezelfde hobbyisten snel de 'guru's' vand e toekomst :)

[Reactie gewijzigd door RM-rf op donderdag 13 oktober 2011 11:43]


In 1991 klopte het ook al -- Linux is *niet* ontwikkeld door een enkele hobbyist, maar door een hele groep mensen. Het is alleen wel het bewijs dat "een hele groep mensen" niet synoniem is met "bedrijf". Dit nog even afgezien van het feit dat Linux echt alleen een kernel is en de complete userland al bestond.

Linux is met respect niet meer dan de 3e of 4e generatie hergeschreven unix kernel: Na de unix van (o.a.) Dennis Ritchi komt BSD (herschreven voor studie doeleinden), Minix, (ook herschreven voor studie doeleinden) en uiteindelijk Lunix (herschreven als gevolg van bestuderen van Minix).

R.I.P. Mr. Ritche, hartstikke bedankt voor het inspireren van van de maker van mijn favoriete programmeer taal (PHP).
Ritchie draait zich om in zijn graf als hij dit hoort. PHP is nou niet echt bepaald het product van een goed doorgedacht design ;)

Hoe spijttig. Maar hoewel de man dood is, zijn denkwijze en programmeertaal leeft immer voort.

Belangrijker dan Steve Jobs imho..
.. R.I.P. ritchie

Nu dit is een groot gemis voor de wereld

we zullen hopelijk nog lang de vruchten plukken van wat deze man voor ons alle gedaan heeft.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 10:52 Intel trekt zich terug uit tv-markt
Vorige 10:28 Twisted Pixel wordt een Microsoft-studio
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011