Een achttal landen, waaronder de Verenigde Staten en Japan, hebben het antipiraterijverdrag ACTA ondertekend in Tokyo. De Europese Unie heeft het handelsverdrag nog niet ondertekend, en heeft daar tot mei 2013 de tijd voor.
Acht landen hebben zaterdag in Tokyo de Anti-Counterfeiting Trade Agreement ondertekend, meldt Reuters. De landen Verenigde Staten, Canada, Marokko, Japan, Zuid-Korea, Singapore, Australië en Nieuw-Zeeland hebben hun handtekening gezet onder het handelsverdrag, dat voorziet in strengere maatregelen tegen auteursrechtenschending op het internet en tegen de handel in namaakartikelen.
De Europese Unie heeft het verdrag nog niet getekend, evenals Mexico en Zwitserland. Website Out-Law schrijft dat de EU nog een vertegenwoordiger aan moet wijzen om het verdrag te tekenen. Ook moet het Europees Parlement nog zijn goedkeuring uitspreken over ACTA voordat er getekend kan worden. De EU heeft tot 1 mei 2013 om het verdrag te tekenen.
Er wordt sinds juni 2008 onderhandeld over het ACTA-verdrag. Er kwam veel kritiek op de inhoud van het verdrag; lange tijd werd ervoor gevreesd dat het verdrag zou voorzien in het afsluiten van filesharers. Ook op de onderhandelingen kwam kritiek, omdat die grotendeels achter gesloten deuren plaatsvonden.
| Sony brengt 3d-scherm PlayStation in november uit in Nederland | |
| Wetenschappers maken eerste prototype 'vliegend tapijt' |
Door ![Reactie uitklappen [show]](http://tweakimg.net/g/if/comments/button_down.png)
