Belgacom mag telecomketen The Phone House wellicht niet overnemen. Een adviescommissie voor de Belgische Raad voor de Mededinging vindt de overname ontoelaatbaar. Als de waakhond die beslissing volgt, gaat de overname niet door.
De overname zou leiden tot minder concurrentie op de Belgische telecommarkt, redeneert het Auditoraat van de Raad voor de Mededinging. Als de Raad voor de Mededinging het advies opvolgt, mag Belgacom de telecomretailer niet overnemen. Begin november neemt de raad een definitieve beslissing.
Volgens het Auditoraat kan Belgacom The Phone House blijven gebruiken als retailer en in die hoedanigheid de prijzen hoger houden dan zonder de overname zou gebeuren. Ook zou The Phone House na de overname geen abonnementen gaan verkopen voor nieuwkomers op de markt. Bovendien neemt dan de concurrentie tussen winkels in diverse gebieden af, zoals rond Namen en Turnhout, zo redeneert het Auditoraat.
Belgacom wil The Phone House, dat 114 winkels in België exploiteert, voor 22 miljoen euro overnemen van Carphone Warehouse en Best Buy. Er werken 450 Belgen bij The Phone House. De plannen voor de overname werden in april bekendgemaakt.
Ook in Nederland wordt een grote retailer door een provider gekocht. In Nederland gaat het echter na de overname anders; Belcompany mag na 1 januari alleen nog abonnementen verkopen van Vodafone, dat de winkelketen kocht.

[Reactie gewijzigd door himlims_ op woensdag 28 september 2011 12:12]
nee hoor, wij werken hier nog met postduiven voor communicatie op afstand. Aankopen doen we dan weer op de twee-wekelijkse markten op het dorpsplein.Webshops. Zijn Belgen er dan al zo mee bekend, online winkelen voor gsm's etc... te kopen?
[Reactie gewijzigd door Freee!! op woensdag 28 september 2011 12:17]
[Reactie gewijzigd door D-rez op woensdag 28 september 2011 12:32]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Politiek en recht Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True