Apple is niet de uitvinder van multitouch. In de jaren '80 werd er al geëxperimenteerd met het besturen van apparaten met meerdere vingers.
Multi-touch technology began in 1982, when the University of Toronto's Input Research Group developed the first human-input multi-touch system. The system used a frosted-glass panel with a camera placed behind the glass. When a finger or several fingers pressed on the glass, the camera would detect the action as one or more black spots on an otherwise white background, allowing it to be registered as an input.
Various companies expanded upon these inventions in the beginning of the twenty-first century. The company Fingerworks developed various multi-touch technologies between 1999 and 2005, including Touchstream keyboards and the iGesture Pad.
Dus is het in mijn ogen terecht dat Apple dit patent niet krijgt. En dat Apple het groot in de markt heeft gezet is niet van belang. Ze hebben het niet uitgevonden, dus mogen ze het patent er niet op hebben.
Apple was wel de eerste die het beschikbaar maakten op een capacitief scherm, maar dat is de technologie erachter. Dit artikel gaat om het patent op de term multi-touch.
Bron:
http://en.wikipedia.org/wiki/Multi-touch
@Zpottr
Je hebt gelijk, het gaat niet om een patent. My bad, verkeerd geïnterpreteerd, en ik weet echt wel het verschil tussen een octrooi en een handelsmerk. Alleen wel een beetje jammer dat je je punt wil maken op deze botte manier.
Maar mijn stelling blijft staan. Apple was niet de eerste die er mee kwam en de term multi-touch werd al jaren voor de iPhone gebruikt, dus hebben ze niet het recht op de term multi-touch als handelsmerk.
[Reactie gewijzigd door WeBBaN op dinsdag 27 september 2011 13:05]
Het gaat hier dan ook niet om een patent, bravo.
Waarom voelen mensen die niet eens het verschil kennen tussen octrooien en handelsmerken zich ueberhaupt geroepen commentaar te leveren in dit soort threads? Ik ga toch ook niet op het forum van de LTO commentaar leveren op de optimale zoutconcentratie voor koeienlikblokken?
Edit: prima WeBBaN, dan weet jij het verschil wel. Goed gedaan.
Feit blijft dat je hier geen fatsoenlijke discussie over IPR kunt voeren omdat zo'n topic meteen volstroomt met mensen die liever gewoon wat roepen dan zich 5 minuten in te lezen in de materie. En ik ben nogal allergisch voor dat soort gecultiveerde domheid.
[Reactie gewijzigd door Zpottr op dinsdag 27 september 2011 13:31]