Hoofdcategorieën
Device Settings

'Moslimhacker' kraakt website Geert Wilders - update

Door Joost Schellevis, vrijdag 23 september 2011 13:39, views: 49.314

De website GeertWilders.nl, van de Stichting Vrienden van de PVV, is gehackt. Een naar eigen zeggen Turkse hacker heeft de hack geclaimd op de voorpagina van de site. Onlangs beledigde een PVV-Kamerlid de Turkse premier.

De voorpagina van GeertWilders.nl is gedefacet door een hacker die een Turkse moslim claimt te zijn. De frontpage van de site, die wordt onderhouden door de aan Geert Wilders gelieerde Stichting Vrienden van de PVV, is vervangen door de Turkse vlag, islamitische teksten en een foto van de Turkse premier Tayip Erdogan. Onlangs zei PVV-Kamerlid Raymond de Roon over de Turkse minister-president nog dat 'de islamitische aap weer eens uit de mouw is gekomen' en Erdogan heette. Over die uitspraak ontstond donderdag de nodige ophef in de Tweede Kamer. Inmiddels is de defacement vervangen door een http-status 403-melding.

De website is niet van de Partij voor de Vrijheid zelf, maar de gehackte site staat op dezelfde host als PVV.nl. Het is nog onbekend hoe de hack heeft kunnen gebeuren. De server waarop GeertWilders.nl draait, heeft mogelijk echter een oude Apache-versie aan boord: versie 1.3.34 van de Apache-httpd-server kwam uit in oktober 2005 en inmiddels zijn daarin meer dan genoeg beveiligingsproblemen gevonden om een server te kraken. Dat blijkt uit de foutmelding die de server aanvankelijk gaf; inmiddels is echter een foutmelding van Apache-versie 2.2.17 te zien.

De server draaide op Linux, al is onbekend welke versie. Het gebruikte cms is Joomla; een copyrightvermelding in de broncode van GeertWilders.nl wijst er op dat het mogelijk nog om een versie uit 2007 gaat.

Update, 14:49: Inmiddels is de website weer online.

Website Geert Wilders gehackt

Volgende 14:05 Ninja Theory maakt geen opvolger Enslaved
Vorige 13:30 Valve wil Dota 2 zo snel mogelijk uitbrengen
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  7  »


Pardon?

Een hack op een website is sowieso geen 'briljante actie', zeker niet wanneer de politieke overtuigingen van die site de redenen van de hack zijn.

[Reactie gewijzigd door Niekfct op vrijdag 23 september 2011 13:48]


tja, als je mensen 'islamitische aap' gaat noemen dan kan je geen vriendelijke reactie terug verwachten. de minachting, het racisme en de islamofobie stralen er gewoon vanaf.

het is geen nette actie van deze hacker, maar met dat soort uitspraken verdien je het ook eigenlijk niet om netjes behandeld te worden, dus ik kan er echt niet boos om worden.

edit met nuancering: wilders wilders partijgenoot zei 'de islamitische aap komt uit de mouw'
met de vertaling naar het turks (of welke taal dan ook) zal weinig van het spreekwoord zijn overgebleven waarschijnlijk.
maar zoals ik al zei beneden ook in het Nederlandse niet de meest elegante of verstandige woordkeuze.

edit2 blijkbaar heeft hij er achteraan gezegd "en hij heet Erdogan". dat veranderd de zaak toch weer voor mij. dat kan bijna niet anders geïnterpreteerd worden als dat hij hem een aap noemde.
als we het hebben over 'de aap komt uit de mouw' dan hebben we het meestal over dat de motivatie van iemand die onthuld wordt en niet over een persoon.

[Reactie gewijzigd door Countess op vrijdag 23 september 2011 15:26]


feit blijft dat geert niet strafbaar bezig is maar deze (was het nou een moslim??) wel.

puntje voor de pvv zeg ik

Klopt volgens de wet is hij niet strafbaar en kan hij als politicus zelf verder gaan als een normaal iemand.

Neemt niet weg dat zijn manier van doen zowel binnen de 2de kamer als daarbuiten van een niveau is dat je je moet afvragen of dat nog iets met fatsoen te maken heeft.

Aangezien wilder het ook op geloof speelt en de koraan een achterlijk boek vraag ik me af wat Wilder (die dacht ik naar limburgs gebruik katholiek is) denk over de katholieke kerk.

De katholieke kerk waar de paus homo's minderwaardige mensen noemt en zelfs erger dan criminelen. Waar diezelfde kerk misbruik binnen de kerk afdoet als een kleinigheid. Ik vraag me echt af welke geloofscultuur er nu echt achterlijk is ?

Ik vraag me echt af welke geloofscultuur er nu echt achterlijk is ?
Kunnen ze niet gewoon beide achterlijk zijn?

Die vraag daargelaten, hackers hebben gewoon van andermans websites af te blijven. Domme, kinderachtige actie.

Wacht, is dit niet gewoon de vrijheid van meningsuiting van de hacker? :P

Al zou het vrijheid van meningsuiting zijn, dan nog is het ongeoorloofd aanpassen van een website door middel van hacken (computervredebreuk valt dat geloof ik onder) niet toegestaan. Als hij iets van Wilders vindt, moet hij dat op legale wijze melden (zonder dreigementen, dat is ook verboden).


's nachts staan de lichten op oranje...

Ja en nee... Strafbare feiten kan je niet plegen onder excuus van vrijheid van meningsuiting, maar indien de hacker dit op een eigen site had gezet viel dat er natuurlijk wel onder...

Sowieso is me al eens opgevallen dat dhr. Wilders vrij slecht is in incasseren van uitspraken van het kaliber die hij wèl onder de vrijheid van meningsuiting zou vinden vallen indien hij ze zelf zou hebben gedaan.

@HansKeesom: ik keur de hack ook af, is simpelweg vandalisme laat daar geen misverstand over bestaan. Wat betreft Wilders: Ik meen me te herinneren dat hij bepaalde uitspraken zelfs wilde laten verbieden. Dan is hij dus wel erg selectief met de vrijheid...

[Reactie gewijzigd door mae-t.net op zaterdag 24 september 2011 18:19]


Slecht zijn in het incasseren ervan is niet strafbaar maar ook het uiten van je mening. Ik ben absoluut tegen Wilders maar dit soort acties zullen zijn fans er niet van overtuigen om het met me eens te zijn.
Alleen om die reden is het al een domme actie.

M'n eigen site is ook al eens op vergelijkbare wijze met dezelfde inhoud gehacked. Het heeft me niet echt voor de turkse zaak gewonnen, maar wellicht was dat ook net het doel.....

Een mening kan nooit eigendom vernielen.

nee, maar deze uiten vanuit een dominante positie (mijn persoonlijke tegenargumenten, al zijn deze duizenden malen beter onderbouwd, zullen nooit zelfde impact kunnen hebben omdat mijn mening minder zal worden gehoord omdat mijn mening minder interessant en belangrijk wordt geacht doordat ik niet in die machtspositie zit), kan wel degelijk grote maatschappelijke gevolgen hebben.

wilders heeft ook geroepen dat hij niet aanzet tot rassenrellen, maar als dit zou gebeuren, dat dat niet per definitie slecht hoeft uit te pakken. maar op het moment dat zoiets zou gebeuren, zal hij roepen dat hij persoonlijks niks misdoet omdat hij alleen woorden gebruikt. dat is bijna net zo als kinderen op school laten uitschelden voor van alles en nog wat, en als zo'n gepest kind dan zelfmoord pleegt uit wanhoop, of een aanslag op de pester (of allebei tegelijk) dan is hij opeens de de enige schuldige.

Nee, woorden zijn, binnen bepaalde contect en machtspositie evengoed wapens en het onderscheids tussen verbaal en fysiek geweld is ook niet altijd terecht. grenzen aan vrijheid van meningsuiting hoeven niet juridisch te worden gesteld, maar cultureel moeten bepaalde manieren en woordkeuzes, vooral als er geen twijfel over bestaat dat deze enkel tot doel hebben te beledigen (tenzij je andere reden ziet voor de aap-vergelijking, welke niet in andere bewoordingen had gekund), buitengewoon hard worden verworpen, omdat het onfatsoenlijk, inconstructuef en bovendien gevaarlijk is, economisch en maatschappelijk (verharding, ongenuanceerd, en dat beinvloed hele politiek, debat, cultuur en daarme de kwaliteit van keuzes die onze toekomst bepalen).

dus woorden zijn zeker niet onschuldig en hun effect wordt bepaalde door context, politieke en maatscgappelijke conrext en machtspositie van de spreker.

ik ben voor vrijheid van meningsuiting, omdat dit een open debat mogelijkmmaakt en op deze manier de waarheidsbevindingen en informatie-vooziening dient, ik geloof namelijk dat voorstanders van vrijheid van meningsuiting destijds enkel om dze reden voostanders waren. nu is het helaas een dogma geworden, de middelen zijn het doel op zich geworden en eigenlijke hogere doelen waar het slechts een middel voor was, is vergeten. dat is. ou precies het probleem van religie in de praktijk, de middelen en regels zijn het doel op zich geworden en het eigenlijke doel, probleem, die het bedoeld was te dienen (en nu op andere manier beter gediend kan worden, zoals hygiene, moraal en menselijke aarde) is vergeten en wordt zelfs ondermijnd. ik ben tegen religieuze dogmas maar ook liberale dogma's en absolute waardeoordelen zoals het eindeloos onpeberkt moeten zijn van vrijheid vanmmeningsuiting zonder enig doel.

in de praktijk geloof ik niet in strafbaar stellen van wilders maar wel de rol van politicus en machtspositie koppelen aan verplichting zijn woorden te onderbouwen, dus rechtvaardigen, en verplichten in debat te gaan en dus niet 'zomaar' alles mogen roepen zonder enige verantwoording af te hoeven leggen. als individu mag hij alles zeggen en iedere mening hebben maar hij zit niet in de kamer als standup comedian of om zijn persoonlijke mening te uiten maar om een groep te vertegenwoordigen binnen een politieke machtspositie, en daar mag je, net als met juristen in een rechtzaal, best eisen tellen aan de procedures, woordkeuzen en kwaliteitseisen (die voor iedere politicus geldt dus niet bepaalde meningen bevooroordeelt). wilders mag dus zeggen dat islam de ontwikkelingen van mens remt (achtelijk), en dit vervolgens onderbouwt, of zelfs dat moslims een gevaar vormen voor nederland, maar. iet zonder in debat dat te onderbouwen, als je alleen beschuldigingen en slogans roept, dan is het propaganda en haatzaaien, omdat het doel het effect is dat hij beoogt, niet de waarheid. en dat is het grote gevaarlijke verschil. eis van nuancering en onderbouwing binnen machtspositie is geen bedreiging voor vrijheid van meningsuiting, evenmin als dat dit advokaten in een rechtzaal beperkt in hun mogelijkheden de rechten van hun clienten in rechtzaak te beschermen. ook daar mag je alles zeggen en aandragen, maar wel onder voorwaarden die voor iedere partij gelijk zijn. ook beetje vertelijkbaar met verkeesregels.

nee dit is puur vandalisme

nope, ziet er een stuk beter uit dan het origineel.

Ja, hij kan dan ook niet gepakt worden op wat ie schrijft, slechts op wat ie gedaan heeft.

De politiek moet ook van anders geloof afblijven. Bourka verbod kan ik nog inkomen, maar alle moslims over een kam scheren zoals Wilders doet kan gewoon niet.

En tja mensen die racistische uitspraken doen kunnen zo iets verwachten en van mij mogen ze wilders eens een flinke boete opleggen voor rascisme en uit de politiek verbannen.

Of ze moeten alle geloven verbieden in Nederland en al helemaal de katholieke kinderverkrachters en de gereformeerde pedofielen.

Of ze moeten alle geloven verbieden in Nederland en al helemaal de katholieke kinderverkrachters en de gereformeerde pedofielen.
Hmm dus je bent een racist als je over het moslim geloof begint, maar je mag wel dergelijke uitspraken doen over andere geloven?

Je bent geen haar beter op deze manier.

Als je alles omkeert kun je altijd schoppen, kijk eens op de website van de ASP dan snap je het wel.

De politiek moet helemaal niets!!!!

De politiek mag zich best uitspreken als mensen dingen doen die in strijd zijn met de wetten van het land of op gespannen voet staan met de waarden en normen in een land.
Sterker nog de politiek is juist daar voor

Dat mensen iets geloven, prima, daar mag de politiek niets over zeggen. Op het moment dat men handelend optreedt, of het nou wel of niet op basis van het geloof is, dan mag de politiek daar iets over zeggen.

Dus of een dief, kinderverkrachter, pedofiel, vrouwenmishandelaar, etc. nou wel of niet gelooft, en ongeacht vanuit welk geloof hij/zij dat doet, over de overtreding mag de politiek was zeggen.

Sterker nog, het christendom en de islam komen gedeeltelijk overeen. Beide geloven ervaren het alleen niet zo, maar in grote lijnen zijn het oude en het nieuwe testament hetzelfde. Feit is alleen dat de koran nog een derde boek kent dat het christendom niet kent. Dus mensen die om wat voor reden ook een andere religie tegenwerken snappen volgens mij de essentie van een religie nog niet helemaal.

Raar is dat eigenlijk. Christenen zien Joden toch wel als bondgenoten, en Moslims niet. Moslims hebben daarentegen meer overeenkomsten met het christendom dan het jodendom.

Daar in tegen zijn een hoop van de gebruiken uit de islam gekopieerd van het jodendom.

Vrouwen geven mannen geen hand
Afschermen van haar door vrouwen
Ritueel slachten.
Geen varkensvlees

Het is logisch dat er gekopieerd wordt; dit is om mensen te trekken voor het geloof. Zo heeft het christendom veel overgenomen uit het jodendom en andere geloven uit die tijd. Op Discovery of op National Geographic is er een tijdje geleden een mooie documentaire over geweest.

Misschien een deel van de Christenen hier, onder invloed van het schuldgevoel behorende bij WO2, maar er zijn zat spanningen (geweest). Er zijn nog steeds veel Christenen die het de Joden kwalijk nemen dat ze Jezus hebben opgehangen bijv. Dat terwijl de Islam geen onderscheid maakt tussen Christenen en Joden, maar vanwege alles wat er in de recente geschiedenis is gebeurd zit daar op het moment veel meer spanning.

Ik heb hebt altijd vreemd gevonden dat de Joden de schuld wordt gegeven van de dood van Jezus; het zijn toch duidelijk de Romeinen die Jezus gekruisigd hebben.

Van een collega die moslim is heb ik begrepen dat in de islam drie geloven worden erkend: de islam, jodendom en christendom, dus andere geloven niet.

zeg kerel wil je alsjeblieft niet liegen??

het christendom is gebasseerd op het joodse geloof...

of ben je vergeten dat de heren mozes, koning david, salomo en jezus christus en zijn apostelen joden waren???

Duidelijk te merken dat jij Atheïst bent of iets dergelijks. Zulke uitspraken zou ik mij als ik jou was niet aan wagen tenzij je er meer van weet dan ze je in je middelbare schooltijd hebben verteld.

Er zitten veel meer verschillen tussen deze 2 geloven dan dat een van de twee geloven een extra boekje hanteert. Daarnaast is de inhoud van de boeken nogal verschillend.

Dit is redelijk off topic.

Ik denk dat religies erbij halen niet de essentie is. Het gebrek aan respect vanuit de PPV lijkt ontstaan vanuit het geloof dat mensen met een (ander) geloof minderwaardig zijn. Dat lijkt me uiteindelijk de aanleiding van dit soort onzin. Dom alleen, want hiermee is de PVV nog meer anti-Islam dan het al is.

[Reactie gewijzigd door CT Marty op vrijdag 23 september 2011 14:54]


@CT
Weet jij het verschil tussen een atheïst en een agnost? Zoek dat eerst maar eens uit!

Ik ken iemand die theologie heeft gestudeerd, en die daarna zijn geloof in god heeft verloren. Deze man, die de bijbel goed kent, en later de koran bestudeerd heeft, vertelde me dat er redelijk wat overeenkomsten zijn tussen het christendom en de islam. Het grote verschil zit 'm in hoe de verschillende mensen die boeken interpreteren!

Een citaat uit wikipedia: "Verder geloven zij (christenen) dat met de eerste mens de zonde in de wereld is gekomen en dat ieder mens zondig is; zij geloven ook dat de zonde scheiding brengt tussen God en de mens, dat de enige manier om weer met God in het reine te komen het geloof is in het 'volbrachte werk van Jezus', zijn lijden en sterven aan het kruis, waarbij hij als de volmaakte mens en Zoon van God de schuld van mensen op zich nam en hen weer met God verzoende."

Dit staat zo letterlijk in het Nieuwe Testament. Bij de Islam is Jezus slechts een profeet en draait het om de profeet Mohammed.

Weer een citaat (wikipedia): "De islam kent de concepten van vergeving en verlossing van zonden niet, ieder mens blijft zélf altijd verantwoordelijk voor zijn eigen daden en moet de gevolgen daarvan dragen bij het eindoordeel. Dat eindoordeel is afhankelijk van de eindbalans tussen zonden en goede daden."

Dit is een fundamenteel verschil en er kan dus niet gezegd worden dat dezelfde boeken anders geïnterpreteerd worden. Dit laatste komt nergens terug in zowel het Nieuwe als het Oude Testament.

Deels mee akkoord, ik kan je zeggen als Moslim dat Jezus idd wordt gezien als een heel belangrijke profeet, en niet zomaar "een profeet".

Verder heb je gelijk, maar het draait niet alleen maar om Mohammed. Mohammed zien wij als een voorbeeldmens/moslim, omdat bij hem al het slechte werd weggehaald en iedereen hem kon vertrouwen en hij altijd de juiste keuzen heeft gemaakt in zijn leven. Ook was hij goed bevriend met allerlei soorten mensen met allemaal verschillende geloven....

Ehhh, sorry, graag even uitleg waarom jij vind dat het OT en het NT in grote lijnen hetzelfde zijn? Dit is namelijk verre van waar. Doe maar wat "google" research en je hebt je antwoorden...

Of je leest even wat beter, en kijk waar Morse op reageert, en je komt tot de conclusie dat het OT & NT van het christendom redelijk overeenkomt met de vergelijkbare boeken van de islam. Volgens Morse dan.

Het OT is inhoudelijk redelijk hetzelfde als de eerste boeken van de Thora en de Koran, allemaal gebaseerd op de stamboom van Abraham.

Niet geheel onbelangrijk is dat bij alledrie het gaat om 1 en dezelfde God, maar alle 3 geloven dat alleen hun weg de juiste is.

En ja het is wél beter naar de overeenkomsten te kijken dan de verschillen. Dat unificeert.

Die kleine verschillen zijn nl al genoeg om 2000 jaar lang het belangrijkste te vergeten en elkaar de kop in te hakken en ik en velen met mij zijn daar nu zo langzamerhand strontflauw van. Komt er weer zo'n Wilders om de hoek om lekker even zout op de wonden te gooien.

Sterker nog, het christendom en de islam komen gedeeltelijk overeen.
Het Christendom en de Islam komen nergens overeen behalve dat ze Monotheist zijn. Tegenwoordig zijn er teveel mensen met meningen zonder enige vormelijke inhoud en achtergrondkennis en dat is juist het grote gevaar voor de Westers Maatschappij.

Mohammed heeft bepaalde ideeen uit het Jodendom en Christendom overgenomen, maar dan zijn we klaar. Er waren zelfs ooit 3 Korans met verschillende versies en uitleg. Het zijn de leiders van toen die besloten hebben om die samen te voegen om het elkaar uitmoorden te voorkomen omdat de vrees ontstond dat er 3 verschillende types van geloof zouden ontstaan elk gebaseerd op hun eigen boek die elkaar zouden gaan bestrijden.

Overeenkomen oftewel overlappen. Jesus is binnen de Islam ook gewoon een bestaand figuur, en ook al blijft de overlap verder maar beperkt tot een paar boeken, je kan moeilijk ontkennen dat er een gemeenschappelijke basis is.

Overigens bestaan er binnen de Islam nog wel zeker meer dan 3 stromingen, waarvan de aanhangers elkaar inderdaad uitmoorden als het zo eens te pas komt. Onder andere ten tijd evan de beeldenstorm en de inquisitie kende het Christelijke geloof ook dergelijke fenomenen.

Let daarbij wel op dat de godsdienst zeer regelmatig voor politieke doelen wordt misbruikt. Dit onderscheid maken veel critici zoals dhr. Wilders niet (of ze misbruiken het zelf voor politieke doeleinden) zodat je uitspraken krijgt als dat een bep. godsdienst fout zou zijn terwijl het juist de leiders met een politieke agenda zijn die het kwaad aanrichten, daarbij de godsdienst als handige dekmantel gebruikend.

[Reactie gewijzigd door mae-t.net op zaterdag 24 september 2011 18:20]


3 Koran's????? Der was nooit meer dan 1 koran. Volgens de Islam is het stuk voor neergezonden (van Hemel naar Aarde), oftewel de verzen. Uiteindelijk zijn ze samengevoegd tot 1 groot Koran. Maar er is nooit meer dan 1 Koran geweest.

Ik vraag me wel af waar je je bron vandaan hebt? Ik zou het wel even willen weten xD

Tegenwoordig zijn er teveel mensen met meningen zonder enige vormelijke inhoud en achtergrondkennis en dat is juist het grote gevaar voor de Westers Maatschappij.
Hetzelfde kan gezegd worden over hetgeen jij zegt. Als je iets uitlegt doen het dan ook goed :-D

De Quran is in verschillende dialecten is geïnspireerd. Deze vormen hebben verschillende betekenissen bijv. De Bezitter van de Dag des oordeels of De Soevereine van de Dag des oordeels.
Deze verschillen waren bekend bij vele metgezellen van de profeet, maar omdat er des tijds vele nieuwe moslims waren, die de openbaringen niet hebben meegemaakt, waren zij hier niet bekend mee. Zij leerde hetgeen algemeen bekend was in hun regio. Op het moment dat men bijeen kwam ontstond er discussie en om deze verdeeldheid te voorkomen is er gekozen voor één dialect. Het dialect van de stam van Mohammad.

Uiteindelijk is er naar iedere stad een reciteur van de Quraan en een kopie van het boek toegestuurd.

"....we have to keep each style separate in rules, as each has an authentic chain going back to the Prophet, peace and blessings of Allah upon him, in its entirety. We cannot pick and choose when reading as the chains of the transmission and styles are specific for each special word, and each rule."

Tot de dag van vandaag kan je deze stylen leren, dus de kennis is nog steeds aanwezig en ook de uitleg.

En als ik ook vrij mag zijn om iets over jouw geloof te vertellen. Want in tegenstelling tot Islaam, hebben degene die de bijbel hebben geschreven het niet direct van de bron:
Many have undertaken to draw up an account of the things that have been fulfilled among us
just as they were handed down to us by those who from the first were eyewitnesses and servants of the word.
Therefore, since I myself have carefully investigated everything from the beginning, it seemed good also to me to write an orderly account for you, most excellent Theophilus,
so that you may know the certainty of the things you have been taught. (Luke 1:1-4)
Het zou niet nodig zijn om iets te onderzoeken en om de zekerheid van hetgeen dat men geleerd heeft op schrift vast te zetten als hetgeen naar eigen zeggen , dus volgens Luke, overeenstemming over zou zijn. Daarover verschillen Mark, Luke en Matthew. Zij hebben naast de overeenkomst ook vele verschillen.
Luke zegt bijv. ook nooit dat met de "dood van Jezus" de zonde doet vergeven. Zelfs niet in the book of Acts waar diverse apostelen preken geven om andere tot het Christendom te doen laten treden. Je zou denken dat wel een belangrijk argument is, niet waar?

Nou dit is mijn bijdrage aan jouw ergernis van meningen zonder enige vormelijke inhoud en achtergrondkennis :-)

[Reactie gewijzigd door Nexuses op zaterdag 24 september 2011 01:54]


Klopt beide hebben in grote lijnen dezelfde inhoud, alleen is Jezus ( Isa) in de Koran een profeet en niet zoals in de bijbel de zoon van God

Isa (عيسى, ook wel Isa bin Maryam, "Isa zoon van Maryam" genoemd) is de islamitisch-Arabische naam voor Jezus, die in de Koran genoemd wordt als een belangrijk profeet en boodschapper van de Indjil. Christelijke Arabieren gebruiken de term Yasu' al-Masih (يسوع المسيح). Volgens de islam is Isa niet de zoon van God (God heeft geen deelgenoten), niet gekruisigd en ook niet opgestaan uit de dood. Bron: Wikepedia

De katholieke kerk waar de paus homo's minderwaardige mensen noemt en zelfs erger dan criminelen. Waar diezelfde kerk misbruik binnen de kerk afdoet als een kleinigheid. Ik vraag me echt af welke geloofscultuur er nu echt achterlijk is ?
Seksualiteit is moraal.
Moraal wordt bepaald door godsdienst of filosofie.
Er was eens ooit scheiding tussen kerk en staat en nu wordt moraal opgedrongen door de overheid aan andersdenkenden die ook het recht op vrijheid van mening en beleving hebben ipv ze een kader te geven waar binnen vrij geleefd kan worden.
Het afkraken van een (geloofs)groep die er een andere mening erop na houdt getuigd van weining inzicht in het beleven van vrijheid van meningsuiting welks het recht van iedere mens is.
Die mensen hebben namelijk ook het recht om het er ergens niet mee eens te zijn.
De 'moderne' samenleving is door hun 'ruimdenkenheid' zo engdenkend aan het worden dat de reacties steeds aggresief extremer aan het worden zijn waardoor ik steeds vaker de indruk heb in een dictatuur terecht ben gekomen waar alles moet kunnen maar niets eigenlijk mag.

Het gaat hier over en kraken van een website en ik begrijp eigenlijk niet wat homoseksualiteit en Katholisicme hierbij komen kijken. Ik ben trouwens geen van beiden.


+100

Helaas is ook tweakers ten prooi gevallen aan politiek correctheid en krijgen we dus een rood streepje achter onze naam :O

"de aap komt uit de mouw" kan wel 1 op 1 vertaald worden naar "maymun gozunu acti" zelfde spreekwoord en zelfde betekennis, echter waar het bij wilders omgaat is om erdogan in een zin te benoemen met aap zodat hij hem kan beledigen zonder daarop te kunnen worden aagewezen. Hij kan namelijk de verklaring geven dat hij het als spreekwoord heeft gebruikt.

De uitspraak was niet van Wilders.

[Reactie gewijzigd door Devata op vrijdag 23 september 2011 15:07]


Maakt niet uit, hij is de PVV.
Er is immers geen democratie binnen zijn eigen Partij voor de Vrijheid.
Zo is destijds besloten door Geert.

[Reactie gewijzigd door p0pster op vrijdag 23 september 2011 15:29]


Vraag mij meer af waarom Rutte er zo expliciet over moest beginnen. Het was totaal niet relevant, tenzij dit gebeuren de beoogde reacties zijn.

En dat is precies de reden waarom Geert geen democratie wil. Hij kan wel beweren om andere redenen maar welke reden is belangrijker dan democratie? Heel zeker weet ik het niet, maar ik vermoed zijn eigen mening.

Wat ik vreemd vind.. de partij voor de vrijheid is geen partij, heeft geen leden, en al helemaal geen inspraak, want het is een "beweging". Waarom mag hij dan toch *partij* voor de vrijheid heten? Op zijn minst zou de reclame code commissie op moeten treden.

Maar als je daar achteraan plakt "en hij heet Erdogan" dan kun je dat ook in het Nederlands als een forse belediging opvatten. Daarmee is dat een verwerpelijke actie, maar ook niet strafbaar. En zoals iemand anders al uitwees was de uitspraak niet van Wilders zelf, maar van één van zijn partijleden.

nee totaal niet. de aap komt uit de mouw betekent dat er iets vervelends naar boven komt (hoeft eigenlijk niet eens per sé vervelend te zijn) dat dat nou net toevallig ene Erdogan is hoeft nog niet gelijk te betekenen dat die man met een aap vergeleken wordt. dat is het leuke van spreekwoorden.

Men kan dit zowel beledigend als niet- beledegend opvatten, maar van 'bekwame' mensen wordt toch wel verwacht dat ze eerst eens nadenken en erna praten. Bovendien vind ik het wel erg kort door de bocht om zulk iets te zeggen tegen de eerste minister van een land waar de economie de laatste jaren aan een zéér stijle opmarks bezig is. (economische groei van rond de 10% dacht ik?)


wedden van niet, oh wacht of hebben we het hier dan over zwartwerken, want bij wit werken heb je gewoon een contract en dan moet de baas wel met hele goede redenen komen om jou op staande voet te ontslaan.

Een goede reden kan bestaan uit een duurzaam verstoorde arbeidsverhouding. Ongeacht de herkomst van je baas kan een scheldpartij daaraan ten grondslag liggen.

feit blijft dat geert niet strafbaar bezig is maar deze (was het nou een moslim??) wel.

puntje voor de pvv zeg ik
dat ze net aan de wet niet breken is echt geen reden om ze punten te gaan geven.
ik bedoel, ik weet dat er een groep ex-veroordeelden onder de kamerleden van de PVV zit die zich niet altijd aan de wet houden... maar om ze nu te gaan belonen als ze dat een keer wel doen? het blijven Kamerleden, dus dat is toch wel het aller aller minste dat je van ze kan verlangen.

ik zeg
wettelijk: +0 punten
fatsoen: -1

[Reactie gewijzigd door Countess op vrijdag 23 september 2011 17:56]


feit blijft dat geert niet strafbaar bezig is
Niet strafbaar, maar hij zit er (bewust?) heel dicht tegenaan. Overigens, hij is al eerder aangeklaagd. Ik kan zo snel alleen even niet terugvinden of ie ook inderdaad is vrijgesproken toen.
Overigens kun je prima allerlei fatsoensnormen keihard overtreden, zonder de wet te breken; puur dat ie de wet (net) niet overtreedt betekent niet dat je op andere (bijvoorbeeld morele) gronden geen ontzettend probleem met hem kunt hebben.
maar deze (was het nou een moslim??) wel.
Laat ze eerst maar eens de dader vinden en vaststellen of het überhaupt wel een moslim is. Ik zou niet bepaald verbaasd zijn als het een PVV'er is namelijk. (Voor de duidelijkheid, ik heb geen enkele indicatie dat de PVV dit lekker zelf gedaan heeft, maar ik heb evenmin een betrouwbare indicatie dat het inderdaad een moslim is.)
Los daarvan, zelfs als het inderdaad een moslim was (en dit dus onder computervredebreuk valt en strafbaar is), denk even aan de andere kant van het verhaal. Wilders komt zo ongeveer elke dag in het nieuws, heeft de volle aandacht van de massamedia; hij heeft alle kans om zijn mening te ventileren. Maar als ie iets roept waar moslims (of welke andere groep dan ook) het helemaal mee oneens zijn, hoe kunnen zij hun mening dan kenbaar maken...? Tuurlijk, van de ene kant is een website defacen een overtreding, van de andere kant, kun jij een (realistisch) legaal alternatief bedenken...?
puntje voor de pvv zeg ik
Dus als de ene politicus waarvan je vroegâh verwacht zou hebben dat ze het goede voorbeeld geven en zich met enige waardigheid gedragen... de andere uitscheld is dat "een puntje voor de pvv"...? Ik zal Erdogan laten weten dat ie even moet zeggen "Laat die kaasvretende, wietsnuiver eerst maar eens de Nederlandse grondwet lezen, dan mag ie daarna een mening gaan hebben over de Islam", want dat is dan een puntje voor hem, toch? Of gaan we dan ineens met een andere maat meten en gaan alle PVV'ers zeuren hoe onbeschoft dat is...?
  • kaasvretende, wietsnuiver --> als Wilders alle moslims over één kam mag scheren, dan mogen moslims alle Nederlanders over één kam scheren, toch...?
  • Nederlandse grondwet --> wel een boerka-verbod maar geen kruisbeeldjes-verbod botst met het eerste artikel van de grondwet wat (onder andere) discriminatie op basis van godsdienst verbiedt.
Terug on-topic:
puntje voor de pvv zeg ik
Uit het artikel:
De server waarop GeertWilders.nl draait, heeft mogelijk echter een oude Apache-versie aan boord: versie 1.3.34 van de Apache-httpd-server kwam uit in oktober 2005 (..) Het gebruikte cms is Joomla; een copyrightvermelding in de broncode van GeertWilders.nl wijst er op dat het mogelijk nog om een versie uit 2007 gaat.
Toch sowieso niet voor "fatsoenlijke server-administratie"... Serieus, de PVV is zelf opgericht in 2005; dus ze hebben één keer een server geïnstalleerd en er daarna nooit meer wat aan gedaan. Dus alle moslims in Nederland hebben zich zes jaar lang voorbeeldig gedragen en, ondanks Wilders' constante beledigingen niks misdaan, en nu is er eindelijk (mogelijk) eentje die een kinderachtige defacement doet? Dat getuigt wat mij betreft van een enorme zelfbeheersing; als iemand non-stop de PVV door het slijk zou halen en de grond intrapt dan vermoed ik dat het veel minder dan zes jaar duurt voor de eerste niet-geheel-legale tegenactie volgt...

Nederlandse grondwet --> wel een boerka-verbod maar geen kruisbeeldjes-verbod botst met het eerste artikel van de grondwet wat (onder andere) discriminatie op basis van godsdienst verbiedt.
Begrijp me niet verkeerd, ik ben ontzettend tegenstander van de PVV, ik vind dat alle godsdiensten discrimineren, maar dat 'boerkaverbod' is maar hoe je het bekijkt. Het is een verbod op gezichtsbedekkende, dus ook een integraalhelm of en bivakmuts.
Dit neemt niet weg dat het een punt waarvoor Wilders zich vooral hard maakt, en dat het toch dat discriminerende ondertoontje heeft, maar het is vooral een populistisch wetje. Mensen vinden het gewoon eng als ze iemand niet kunnen aankijken o.i.d.

Ik vind die wet echt onzin, zijn maar handje vol boerka dragers in Nederland. Laat de PVV zich maar meer inzetten om tegen de bezuiniging in te gaan dan die paar boeka dragers aan te vallen. En ik ben voorstander van PVV op veel punten, beter dan CDA en VVD, al kan ik me niet vinden in alle uitspraken van de PVV, maar aantal zeker wel.

ja dit is wat wilders probeert te zeggen, blanke kunnen niks meer zeggen of een moslim of wat dan ook houd je tegen en indien nodig dood die je... hopelijk vinden ze deze ''turkse moslim'' snel en krijgt die ene lekkere marteling aan zijn broek, stel je voor je hangt ineens de Nederlandse vlag op 1 of andere turkse partij (site) dan ben je toch effe flink aan het discrimineren he...
Goed geert wilders krijgt in dit geval WEEEER gelijk,,,

Inderdaad je moet tegenwoordig al oppassen wat je zegt, vrijheid is al erg aangetast door dat gedoe met buitenlanders, ik en partijen moeten gewoon hun mening kunnen geven en kunnen zeggen wat ze denken en vinden. Al vinden ze iemand een aap, dan moeten we dat gewoon kunnen zeggen vind ik! Wat overigens een belediging is voor de aap wat mij betreft. :D

Bijna goed...

Dat mag dus helemaal NIET!!!
Bestaande regels en wetgeving


Een ambtenaar moet zich, net als andere werknemers, houden aan bepaalde regels en afspraken. Dit zijn de kaders waarbinnen een ambtenaar opereert. Online zijn deze regels en afspraken hetzelfde als offline.


1. Ambtenarenwet, Artikel 125a

In de ambtenarenwet staan de rechten en plichten beschreven van ambtenaren. Met name Artikel 125a gaat in op het uiten van gevoelens en meningen door ambtenaren in het publieke domein.


"1.De ambtenaar dient zich te onthouden van het openbaren van gedachten of gevoelens of van de uitoefening van het recht tot vereniging, tot vergadering en tot betoging, indien door de uitoefening van deze rechten de goede vervulling van zijn functie of de goede functionering van de openbare dienst, voor zover deze in verband staat met zijn functievervulling, niet in redelijkheid zou zijn verzekerd.
bron: http://handreikingambtena...20regels%20en%20wetgeving

Een ambtenaar in functie mag zijn mening dus helemaal niet ventileren en dat is maar goed ook. Een ambtenaar dient de gehele bevolking en niet slechts een selectieve groep.

Een ambtenaar met een kamerfunctie, zou juist het goede voorbeeld moeten geven...

[edit: quote-tag aangepast]

[Reactie gewijzigd door Sharad R op zondag 25 september 2011 14:03]


tja, als je mensen 'islamitische aap' gaat noemen dan kan je geen vriendelijke reactie terug verwachten. de minachting, het racisme en de islamofobie stralen er gewoon vanaf.
Heeft ie dan niet de verkeerde te pakken? Was het niet een ander partij-genood?

offtopic:
Ja het wat namelijk partijgenoot De Roon. Die overigens niet zei dat Erdogan een "Islamitische aap" was, maar dat "de Islamitische aap uit de mouw was gekomen" (let wel: ik begrijp het nut van deze beeldspraak niet, al helemaal niet omdat het maar weer eens provocerend is, jammer).

Kwaad met kwaad vergelden, dat is volgens mij niet hoe onze democratische samenleving is opgebouwd. Dus zo'n aktie briljant noemen (@magnifor) lijkt me nauwelijks gepast, nog afgezien van de vraag of dhr. Wilders het er zelf naar maakt en het illegale karakter van zo'n hack.


Ontopic: het bevreemd met dat een website van iemand als Wilders zo eenvoudig te hacken is. De man wordt omringt door bodyguards, doet dus alles aan beveiliging, maar hier laat men het liggen.

@Serendipity note-to-self: ook de eerste alinea lezen :)

[Reactie gewijzigd door nika op vrijdag 23 september 2011 14:22]


Het was niet de website van Geert Wilders zelf, maar van de stichting Vrienden van de PVV

Ja het was inderdaad een partijgenoot die die uitspraak heeft gedaan.

Het was een spreekwoord, de (islamitische) aap komt uit de mouw. Weer een hoop gezeur om niets.

Lezen!

Hij zei "de Islamitische aap uit de mouw" en erachteraan: "en hij heet Erdogan"

En bij mijn weten zit het woorde "islamitische" niet in het spreekwoord.

Inderdaad, Wilders maakt zich er makkelijk vanaf door in het debat "en hij heet Erdogan" voor het gemak weg te laten. En juist daarmee wordt Erdogan toch echt uitgemaakt voor islamitische aap.
Als ik gewoon zeg "En daar komt de islamofobe aap weer uit de mouw bij de PVV" , dan heeft dat betrekking op wat er gebeurt en kun je het smakeloos vinden maar is het inderdaad een aangepast gebruik van het spreekwoord. Boeg ik er aan toe. "En hij heet Wilders.", dan noem ik Wilders weldegelijk een islamofobe aap.

Maar ja, het hacken is net zo kinderlijk als het gescheld tijdens de beschouwingen. Het verschil is alleen dat de hacker waarschijnlijk een of andere anonieme nerd in z'n kamertje is terwijl Wilders een publiek figuur en volksvertegenwoordiger.

Van wat ik heb begrepen is er alleen gezegd "de islamitische aap uit de mouw gekomen". Dus dat refereert niet dat iemand een islamitische aap is. Het is contextueel heel anders aangezien dit een gezegde is.

Afgezien daarvan vind ik dat Erdoğan juist goed bezig is in Turkije.

"... en hij heet Erdogan" ;)

Zeker... Erdogan is goed bezig om van Turkije opnieuw een islamstaat te maken ipv een seculier land, een groot deel van de legertop is al uitgeschakeld.

Hij is ook goed bezig om de Koerden uit te moorden.

Hij is goed bezig qua persvrijheid, in geen enkel land zitten zoveel journalisten in de cel.

Hij is goed bezig want hij vindt het onacceptabel dat Cyprus volgend jaar EU-voorzitter wordt.

Hij is ook goed bezig om het nog niet door Turkije bezette deel van Cyprus af te dreigen om niet naar olie of gas te zoeken want dan worden er oorlogsschepen uitgestuurd. Het is trouwens in reactie op dit oorlogsdreigement, geuit door de Turkse Minister van Energie dat een partijgenoot van Wilders het had over de Islamitische aap die uit de mouw kwam. Vreemd dat niemand het DAAR over heeft.

Hij is ook goed bezig om ruzie te zoeken met Israël, wat tot voor kort een bondgenoot was.

Jazeker, Erdogan en zijn islamistische partij zijn goed bezig!

Als hij zo door gaat komt hij in de geschiedenisboekjes nog naast andere mensen die goed bezig waren zoals Hitler en Stalin te staan.

[Reactie gewijzigd door StGermain op zondag 25 september 2011 23:20]


Dus jij vindt dit moddergooien (vandalisme) rechtvaardig omdat hij iemand uit scheld?

Als ik jou een aap zou noemen, ga je dan ook mijn server hacken of mn raam in gooien?

Nee dit klopt niet, maakt niet uit of het nu om Geertje gaat of het hele moslim gedoe erom heen. Je maakt andersmans spullen niet kapot, dit leren ze je al op de basisschool...

Overigens wil dit niet zeggen dat ik Geert z'n acties goed keur.

Ja maar als je ziet hoe de turkse moslims op de basisschool al gedragen(en nee hiermee scheer ik niet iedereen over 1 kam anders zei ik wel ALLE turkse moslims zijn zo) mja als je in turkije zit dan valt er ook niet over de turken te praten die in nederland wonen, de echte turken(die wat hun land niet verlaten) zeggen: het uitschot van turkije is naar Nederland gegaan... ZEGT TOCH GENOEG????

tja, als je mensen 'islamitische aap' gaat noemen dan kan je geen vriendelijke reactie terug verwachten. de minachting, het racisme en de islamofobie stralen er gewoon vanaf.

het is geen nette actie van deze hacker, maar met dat soort uitspraken verdien je het ook eigenlijk niet om netjes behandeld te worden, dus ik kan er echt niet boos om worden.
Jij maakt geert nu ook uit voor van alles en dat mag dus altijd wel. Er word met twee maten gemeten, ze mogen geert wel voor racist, islamofobie, etc uitmaken. Maar geert mag niks zeggen over moslims.

En volgens geert is er niet gezegd dat de Erdogan een islamitische aap is. Er is een spreekwoord gebruikt die wij elke dag gebruiken, en die is wat creatief aangepast om wat kracht bij te zetten. Word steeds door linkse partijen uit verband getrokken, hun hebben daar baat bij.

En als voorval van de poedel, en doe eens normaal man, ook weer twee maten. Toen Geert lijstje opnoemde waren ze meteen stil en was het over. Mensen denken dat geert lastig is, maar is juist meer de oppositie die van alles een olifant probeert te maken en net doen of ze heilig, maar hun partijen hebben al veel eerder het zelfde gezegd of ongeveer iets in die richting.

Je kent de feiten blijkbaar niet, verdiep je eventjes voordat je iets neerzet.

- Hij zei erachteraan: " en hij heet Erdogan "

- Er is bewust een spreekwoord gebruikt om er een belediging in te kunnen vermommen.

- Bij een vertaling kan de context van een spreekwoord niet goed vertaald worden en dan zal het als een belediging opgevat worden.

En je probeert op elke punt Wilders te verdedigen terwijl hij op bepaalde punten gewoon verkeerd zat, dus je reactie is eigenlijk al niet serieus te nemen.

Dat klopt en dat wist ik uiteraard ook, en dat maakt het niet minder een spreekwoord, en dat is niet letterlijk maar spreekwoord. Hopelijk mogen we dat nog lang zelf bepalen of we dat zo gebruiken of niet. Dat iemand zich beledigt voelt kan gebeuren, maar is niet verboden, en mag gewoon in de kamer gebruikt worden. Rutte is eigenlijk de enige die Erdogan echt een aap heeft genoemd. ;)

""Doe zelf eens normaal, man; je kunt toch niet praten over de Turkse premier als een aap!"Wilders beweert dat hij heeft gezegd: "Daar komt de islamitische aap uit de mouw, en hij heet Erdogan." "

De echte zin die uitgesproken is en niet het verdraaide wat Rutte beweerd of de media.
""De islamitische aap is weer eens uit de mouw gekomen. Hij zetelt ditmaal in Ankara en hij heet Erdogan", zei Kamerlid Raymond de Roon (PVV) dinsdag tijdens het vragenuurtje over de oorlogsretoriek van de Turkse premier richting Israël."

Turkije heeft nog net niet de oorlog verklaar aan Israël daar is (mede) Erdogan voor verantwoordelijk! Regering zou zelfde moeten denken als geert, misschien niet hardop zeggen maar wel denken, en Turkije aanpakken of eruit gooien als ze dit soort ideeën blijven houden. En heb niks tegen turken, maar hoe hun regering nu bezig is is niet normaal. Dat geldt ook voor israel overigens die moeten ook eens normaal gaan doen. Leven en laten leven, en keer de wang toe als je iets niet aanstaat en ga iets anders doen.

En is niet de meest genuanceerden uitspraak maar goed is ook niet zo luchtig onderwerp en onze regering doet er niks aan en daar heeft PVV weer gelijk in om daar harde taal tegenover te zetten!

Edit/
Als ik tegen jou zeg "Je bent de Sjaak of joost mag het weten" denk je dan ook dat ik je Sjaak noem, of dat ik echt denk dat joost het allemaal echt weet? :D

[Reactie gewijzigd door mad_max234 op vrijdag 23 september 2011 16:22]


"Turkije aanpakken of eruit gooien"
Waar uit precies? Uit de EU? Of uit de Euro? :?
Misschien moet je toch eens iets beter nadenken over dingen voordat je Wilders z'n retoriek napraat.

De acties van Turkije zijn weer een apart onderwerp. Ik vraag me af wat hoe jij zou willen dat onze regering zou reageren als Turkije net 9 Nederlanders vermoord had...

[Reactie gewijzigd door fsfikke op vrijdag 23 september 2011 17:06]


Turkije heeft nog net niet de oorlog verklaar aan Israël daar is (mede) Erdogan voor verantwoordelijk!
En dat is relevant hoe? Ik kan me niet herinneren dat Bush voor "Christen aap" werd uitgemaakt toen ie de oorlog verklaarde aan [vul maar in] bijvoorbeeld...
Overigens, hoe goed heb je je ingelezen in de huidige problemen in de regio? Ben je bekend met de Freedom Flotilla's waar Turkije zich (als een van de weinigen...) enorm sterk voor maakt en die een van de zeldzame pogingen zijn om Palestijnen burgers te hulp te komen? Je weet wel, die civiele schepen met ongewapende burgers die in internationale wateren geënterd worden door de elite van de Israëlische commando's? Als jij ergens informatie kunt vinden dat die schepen wapens of grondstoffen voor bommen of wat dan ook bij zich hadden, laat het me vooral weten, want voor zover ik weet waren er alleen hulpgoederen aan boord.
Ik ontken absoluut niet dat Israëlische burgers aangevallen worden door Palestijnse groepen, maar Palestijnse burgers worden net zo hard aangevallen door het Israëlische leger! Waarom hebben we alleen medelijden met de onschuldige Israëlische slachtoffers, maar niet (of veel minder) met de onschuldige Palestijnse slachtoffers? Begrijp me goed, ik hoop dat het zonder oorlog afloopt, maar ik denk niet dat Turkije per definitie fout zou zijn als ze inderdaad de oorlog verklaren aan Israël... :(
Regering zou zelfde moeten denken als geert, misschien niet hardop zeggen maar wel denken
Persoonlijk ben ik voor openheid; als je iets niet durft te zeggen, waarom dan wel denken? En, belangrijker, waarom er dan wel beleid op baseren!
Als ik tegen jou zeg "Je bent de Sjaak of joost mag het weten" denk je dan ook dat ik je Sjaak noem, of dat ik echt denk dat joost het allemaal echt weet? :D
Lezen! Dark_man zei:
Er is bewust een spreekwoord gebruikt om er een belediging in te kunnen vermommen.
Dat ie er een spreekwoord omheen vouwt is om binnen de wet te blijven, maar toch lekker mensen flink te kunnen beledigen. Zeker omdat, als je dit letterlijk naar het Turks vertaalt er (vermoedelijk; ik weet niet honderd procent zeker of het Turks niet een vergelijkbaar spreekwoord heeft) niks van het spreekwoord overblijft, maar de belediging prima overkomt. Je kunt het een maas in de wet noemen, of "legaal (de intentie van) de wet breken", maar het is hoe dan ook uiterst geniepig, kinderachtig en (zeker voor een politicus) volledig ongepast.

[Reactie gewijzigd door robvanwijk op vrijdag 23 september 2011 21:29]


Ken je feiten, je heb zelf totaal geen idee wat er speelt in die regio en waarom PVV zo reageerde toe het vragenuurtje daar over ging!

Turkije heeft de diplomaten al terug getrokken en turken hebben alle militaire banden verbroken, dat is serieus dreiging dus naar Israël. Wij moeten turkijen stuenen omdat ze volwaardig VN lid zijn, Turkije is vies en heel door dacht spelletje aan het spelen! Turkije wilt namelijk weer de machtigste macht worden de ze ooit was in de regio en daar willen ze de VN voor deel misbruiken. Zeg niet dat het tot een oorlog zal komen maar ze dreigen er wel mee en zetten ons bewust voor het blok!

Turkije is inderdaad de banden aan het aanhalen met terroriste groepen uit Palestina, daar heeft ze zelf heel veel baat bij en word gedaan omdat ze meer aanzicht wilt hebben bij Arabische landen. Daarom is ze de band aan het breken met Israël. Past allemaal precies in plaatje wat Turkije wilt bereiken.

En of het nu bewust is gebruik of niet dat kunnen wij niet bepalen en dan nog?

Iemand een aap vinden is volkomen binnen de wet hoor! Zou wat zijn als je daarvoor word opgepakt of dat je dat niet meer mag vinden en uitspreken! :D Is niet zo netjes maar meer dan dat is het niet! Aap is geen racistische uitspraak, is gewoon een dier.

Vrijheid is al behoorlijk aangetast bij sommige merk ik. :P

[Reactie gewijzigd door mad_max234 op zaterdag 24 september 2011 18:56]


En volgens geert is er niet gezegd dat de Erdogan een islamitische aap is. Er is een spreekwoord gebruikt die wij elke dag gebruiken, en die is wat creatief aangepast om wat kracht bij te zetten. Word steeds door linkse partijen uit verband getrokken, hun hebben daar baat bij.
Creatief aangepast? Meen je dit nou echt serieus? Zelf vind ik dat dit buiten de normen en waarden van de mens gaat. Respect is iets wat ver te vinden is sinds de tijden van Geert.

Bovendien vind ik dat Geert de verhalen continu verdraaid. Eerst is het: "Nee, ik ben niet tegen moslims als mens, maar tegen de Islam als geloof", en een andere keer scheld hij een persoon volledig de huid vol. Wie meet hier met twee maten?

Vrijheid van meningsuiting. Prima. Maar wel met enig respect a.u.b. We zijn ten slotte allen mensen.

Oh jij gebruikt dus de spreekwoord 'de islamitische aap komt nu uit de mouw en hij heet Erdogan' elke dag?

Het is helemaal niet meten met 2 maten.

Het is aan de ene kant gewoon ronduit lopen schelden en onfatsoenlijk doen tegen mensen wat absoluut niet het goede voorbeeld geven is lijkt mij (en als politicus gewoon ongeloofelijk kinderachtig en onprofessioneel is).

Aan de andere kant zijn het (uitgelokte) reacties die misschien ook niet helemaal netjes zijn, maar die er nooit waren geweest als de eerdere onfatsoenlijke opmerkingen nooit waren gemaakt.

Iemand een (onderbouwd) een racist noemen o.i.d. komt misschien hard aan, maar het is gewoon een gedrachtbenoeming wat ik niet kan zeggen van iemand een bedrijfspoedel of aap (in deze context) noemen wat geen ander doel heeft buiten het beledigen van een persoon.

Het hacken van een website is natuurlijk niet goed te praten, maar het is in dit geval een uitlaadklep van iemand die zich anders niet publiekelijk zo kan laten horen zoals Wilders daar wel de mogelijkehdi toe heeft.


Je vergeet blijkbaar voor het gemak dat Weisglas (kamervoorzitter) bij het ff dimmen incident wel heeft ingegrepen?

En dat diezelfde voorzitter die toen wel heeft ingegrepen (en overigens VVDer is) vind dat, dat nog kinderspel was vergeleken met de uitspraken van Wilders nu?

Dat zijn dingen die je toch wel aan het denken moeten zetten.

Verder is het vooral de media aandacht die nu groter is voor dit soort dingen dan toendertijd, maar het werd ook toen echt niet goedgekeurd.

tja, als je mensen 'islamitische aap' gaat noemen dan kan je geen vriendelijke reactie terug verwachten. de minachting, het racisme en de islamofobie stralen er gewoon vanaf.
Deze hele discussie (en deze hack) is gewoon koren op de molen van GW. Om maar weer eens beeldspraak te gebruiken. :) Of je het nu met hem eens bent of niet, we hebben hier vrijheid van meningsuiting en hij maakt daar kennelijk graag gebruik van.

[Reactie gewijzigd door tweaker2010 op vrijdag 23 september 2011 14:12]


Beledigen van mensen en geloof is volgens mij geen 'vrijheid van meningsuiting' maar gewoon beledigen en geen respect tonen.

Iemand beledigen is volgens mijn niet strafbaar, is niet zo netjes maar niet strafbaar, zou wat zijn als dat strafbaar zou zijn, zouden er meer mensen in de gevangenis zitten dan er vrij rond lopen, jij en ik hebben vast en zeker meerdere keren iemand beledigd al dan bewust of niet.

Niemand is 'islamatische aap' genoemd.

"De aap komt uit de mouw" is een doodnormale uitspraak, waar geen enkele minachting of racisme aan zit.

Als je die uitdrukking betrekt op de acties van een persoon, betekent dat niet dat je iemand een aap noemt.

neem niet alles klakkeloos over.. ze hadden het over de islamtische aap uit de mouw, jij snapt het verschil wel hoop ik?

tja, als je mensen 'islamitische aap' gaat noemen dan
Jij leest net zo slecht als vele anderen. Er is niemand een aap genoemd.

Overigens geven de Turken hiermede eens temeer aan niet bij Europa te (willen) horen, en ons Geert is het daarmee eens ;)

Hoe leid jij hieruit af dat de Turken aangeven niet bij Europa te willen horen?

Waarom zou een land met een economische groei van (ongeveer) 10% bij de EU willen horen? Dit snap ik werkelijk niet terwijl in de EU: politieke problemen in NL, geen regering in Be, Sp+It bijna failliet, Gr op de afgrond van failliet, Dui heeft sterke moeite om zich overeind te houden,...

PS: een deel van Turkije hoort bij Europa, ze willen bij de EU...

Dat willen ze al jaren, iedereen die af en toe de krant leest weet dat.

Het probleem is een beetje dat de uitspraak op twee manieren uit te leggen is, en je nooit met zekerheid kunt zeggen welke van die twee de juiste is.
"de aap komt uit de mouw" is nu eenmaal een spreekwoord, en als het "de giraffe komt uit de mouw" heette, was er geen probleem ontstaan (want wie scheldt iemand nu uit voor giraffe?).
Wat mij betreft is er geen sprake van een belediging, maar van onhandig creatief taalgebruik. "De aap komt uit de mouw" in combinatie met "weer eens" duidt op een wederkerende openbaring, die gezien het onderwerp islamitisch is. Een bijvoeglijk naamwoord hoort bij een zelfstandig naamwoord, waarvan er twee zijn in die zin: aap en mouw. Het was beter geweest als de betreffende politicus gezegd had; de aap komt uit de islamitische mouw. Ook de verwijzing naar Erdogan moet op een van die twee zelfstandig naamwoorden terugwijzen, anders klinkt het voor geen meter. En dan kun je kiezen of dat mouw of aap is. Gezien de achterliggende boodschap en instelling in het verleden ligt het voor de hand om aan te nemen dat de PVV het laatste bedoelde. Dat wil echter geenszins zeggen dat dat ook zo is. Daarmee is het dus een interpretatie van de buitenstaander die deze betekenis er aan geeft.
Aangezien communicatie een samenwerking van verzender en ontvanger is, en dat het resultaat bepaalt, zijn we weer terug bij het begin: namelijk dat de betreffende PVV'er bewust het risico genomen heeft met zijn taalgebruik, op een bepaalde manier begrepen te worden. Onafhankelijk van zijn initiële instelling was het risico op een belediging dusdanig groot dat hij dit van tevoren had kunnen weten. Daarmee ligt de rekening voor die uitspraak bij de PVV'er en dient hij daarvoor zijn excuses aan te bieden.

Goed, dit was lekker offtopic, maar het moest even.

Leuk bedacht allemaal, maar de uitspraak was anders: "De islamitische aap is weer eens uit de mouw gekomen. Hij zetelt ditmaal in Ankara en hij heet Erdogan".

Leg maar eens uit volgens welke grammaticale analyse van deze twee zinnen "islamtische aap" en "Erdogan" geen betrekking op elkaar hebben...

Niks creatief of ongelukkig taalgebruik, het was gewoon beledigend bedoeld, klaar. En hoe je privé ook over iemand denkt en hoeveel vrijheid van meningsuiting er ook is: in het politieke verkeer slaat dit gewoon nergens op.

[Reactie gewijzigd door Herko_ter_Horst op vrijdag 23 september 2011 21:06]


Aap uit de mouw is gewoon een spreekwoord.
Wil niet zeggen dat de Turkse premier een aap is.
Zo word alles uit zijn verband gerukt.

http://debatgemist.tweede...;sid=13-9-2011%2014:48:57
Het fragment waar de aap uit de mouw komt.

(misschien al door een ander geplaatst?)

Erdogan is Islamitisch en een aap is een leuk dier, combineer dat in een spreekwoord en het is meteen niet goed. Maar je hoorde niemand over de uitspraken van andere partijen, zodra het over de PVV gaat is het nooit goed, als iemand van de SGP het had gezegd, had niemand er een probleem mee gehad.

Vrijheid van meningsuiting?...

Sinds wanneer verdien je het gestraft te worden als je iets zegt waar mensen het niet mee eens zijn?

1: zou maar is gaan opzoeken hoe er over ons gepraat word door de islamieten
2: zo is helemaal niemand genoemd, waarschijnlijk verkeerd gelezen !
3: hallo als jij in syndey of waar dan ook word jij het land uit gegooid als je niet binnen een jaar je aangepast heb aan de lokale samenleving.
4: Vrijheid van meningsuiting?!
5: ik zou zeggen ga erbij zitten ze zijn toch al zo goed in oog om oog tand om tand he ;-) komt ook zoveel goeds van terecht van die denkwijze xD

[Reactie gewijzigd door pwghost op dinsdag 27 september 2011 00:08]


O nee niet nog meer publiciteit.
Het begint vervelend te worden.

Het is gewoon kinderachtig van twee kanten.
Het lijkt als of twee onvolwassen kinderen de hele tijd om aandacht aan het roepen zijn.

We zijn hier in Nederland gewoon niks gewend, is 2011 en word "Doe eens normaal, man" als beledigend ervaren. Ze moeten eens dagje meedraaien in House of Commons in Engeland, denk dat job dan huilend naar huis rijd. :D

"politieke overtuigingen".
Doe nou niet net alsof de PVV politiek bedrijft. Het is gewoon een beetje gegil van ongelukkige mensen.

Nu zitten ze als kleine kinderen (goed we hebben het over de PVV, dat staat redelijk aan elkaar gelijk) te hakketakken op elkaar. Is een beetje van, Meneer A zegt: "wij vinden meneer B slecht", waarop meneer A meneer B een klap geeft. Ik denk niet dat dat nou echt de mening van meneer A over meneer B bevordert. Van beide partijen vind ik dat ze erg zielig doen.

Zo te zien hebben ze al een tijdje de updates niet in de gaten gehouden. En dan krijg je dit soort praktijken. Had net zo goed elk ander niet geupdate website kunnen wezen.

Erg slecht weer en toont weer eens aan hoe goed de Nederlandse overheid hun zaakjes op orde hebben.*NOT*

Voor iedereen hieronder even goed lezen
De website is niet van de Partij voor de Vrijheid zelf, maar de gehackte site staat op dezelfde host als PVV.nl.
en
De server waarop GeertWilders.nl draait, heeft mogelijk echter een oude Apache-versie aan boord: versie 1.3.34 van de Apache-httpd-server kwam uit in oktober 2005 en inmiddels zijn daarin meer dan genoeg beveiligingsproblemen gevonden om een server te kraken. Dat blijkt uit de foutmelding die de server aanvankelijk gaf; inmiddels is echter een foutmelding van Apache-versie 2.2.17 te zien.
Kan ik hiermee ook niet aannemen dat de site van PVV.nl ook op een oudere apache draait, tis immers de zelfde host.

[Reactie gewijzigd door defixje op vrijdag 23 september 2011 13:57]


ehm deze website is zoals in het artikel staat niet van de nederlandse overheid

Het gaat om een Wilders fanclub, niet een overheids site.

Het gaat hier om de (niet officiele) website van de PVV, dit staat toch compleet los van de overheid?

Nou... blijkbaar werd die website wel onderhouden door de beheerder svan 'vrienden van PVV'... en dat is de 'officiële' club van Geert Wilders. Dat is zijn achterban, zijn fanclub en eventuele geldschieters van zijn partij.

Dus indirect wel verbonden met overheid, de website heeft politieke bedoelingen...

Heeft NIETS met de overheid van doen. Wilders is een kamerlid, daar houdt het mee op.
Als iets politieke bedoelingen heeft, is het nog niet direct overheid. wijsneus.

Hoho... ga jij ff lekker wijsneuzen naar een ander, dat doe je maar bij je vrienden. Zullen we gewoon beleefd blijven naar elkaar? Daar kom je een stuk verder mee...

Het IS de website van de "officiele vrienden van PVV', dat is geen directe overheid maar heeft daar ABSOLUUT wel mee te maken. Het is zogezegd de propaganda website van (de vrienden van) Dhr. Wilders en in dat hele politieke spelletje een belangrijke spil, het online clubhuis zogezegd. Als dat wordt platgelegd is gewoon beschamend, want dat betekent dus dat je leden zeer wss niet goed beschermd zijn etc, oftewel je neemt ze niet erg serieus als een dergelijke website zo eenvoudig te defacen is. Mijnheer Wilders behoort tot de overheid en derhalve is die site aan hem 'gekoppeld'... worden er partij punten besproken en ga zo maar door. Daarvoor krijgen ze zelfs subsidie...

Dat die website objectief geen overheid is, betekent niet dat deze daar indirect wel veel mee van doen heeft en o.a. dus ook meespeelt in dat poltieke spelletje van Dhr. Wilders. De bloemetjes langs de kant van de snelweg behoren ook niet toe aan de infrastructuur, maar toch worden ze gezien als een essentieel onderdeel van het aanzicht... zo ook in de politiek.

Ken je het spreekwoord; "verder kijken dan je neus lang is"...? Doe er wat mee...

[Reactie gewijzigd door MicGlou op vrijdag 23 september 2011 14:56]


Het IS de website van de "officiele vrienden van PVV', dat is geen directe overheid maar heeft daar ABSOLUUT wel mee te maken.
Tja, ik heb een keer gestemt, ben ik nu ook deel van de overheid?
Je kunt relaties ver doortrekken, maar deze site is niet beheerd, bedacht of op enige andere manier verbonden met de overheid.
Natuurlijk heeft de website politieke bedoelingen, maar die heb ik ook, en met mij vele anderen, en dat maakt mij ook niet indirect gerelateerd aan de overheid.

Partij/achterban activiteiten hebben niks met de overheid te maken, word ook niet betaald door de overheid, en ook niet onderhouden. Zou niet best zijn als je met belasting geld je campagne kan bekostigen!

Als je goed gelezen had, dan had je gezien dat dit een site is van "de stichting vrienden van de PVV". Dit staat los van de overheid.
Tevens heeft iedere partij de vrijheid om zijn sites waar dan ook onder te brengen.

Daar heeft de overheid niets mee te maken.

dit heeft heel weinig, zo niet niets, met de Nederlandse overheid te maken. die stichting was niet overheids gerelateerd, en de hosting provider was dat even min.

verplicht: http://xkcd.com/932/

Ik vind dit wel heel sterk moet ik zeggen, zo zie je maar hoe de beveiliging is bij bepaalde webhosts.

Ik heb overigens nog geprobeerd om dit te zien, maar ik krijg een 403 error.

Wat is er heel sterk aan het kraken van de beveiliging van een server met verouderde software?

kan ook prima zijn dat ze de server geheel zelf in beheer hadden natuurlijk.

Toch een ludieke actie van die hacker. Ik kom niet meer op de website in iedergeval.

[Reactie gewijzigd door Cassie789 op vrijdag 23 september 2011 13:42]


Site lijkt nu down, ik krijg een Error 403 - Forbidden.

Tsja, als je je zo agressief en neerbuigend uitlaat richting een bevriend regeringsleider/staatshoofd, moet je ook niet vreemd opkijken als niet iedereen ervan gediend is natuurlijk.

Kennelijk ook een slecht beveiligde site, als het zo makkelijk en snel kan, en je zo met verouderde versies van webservers etc blijft werken.

zoals ik net al zei, wilders was niet strafbaar bezig (en wat je zegt klopt niet lees onderstaande post ook even) en deze moslim want ja het is echt een moslim (schijnbaar) wel.

tja, dat mag dan zijn hoe het juridisch zit, maar ik vind de praktijk toch anders: wilders zaait haat tussen 2 bevolkingsgroepen, deze 'hacker' defaced op enigzins ludieke wijze voor een paar uurtjes een fansite.

tis maar wat je kwalijker vindt..

pfff je draait gewoon allerjezus oude software met bekende gaten erin, dan krijg je dat soort dingen. Ongeacht het politieke blabla eromheen.

Denk er voor jezelf maar even over na: waarom heb je het over "Wilders" en "deze moslim"? En niet bijvoorbeeld over "die atheïst" (wat Wilders blijkbaar is) en "septemb0x"?

Misschien moet jullie even je feiten nakijken want die PVV'er zei het in de trant van dat de 'Islamitische aap uit de mouw' kwam. Zie ook Nieuwsuur van gisteren, waar ze het fragment hebben teruggehaald.

Link: http://nieuwsuur.nl/video...te-botst-met-wilders.html vanaf minuut 19:00.

[Reactie gewijzigd door ChicaneBT op vrijdag 23 september 2011 13:45]


Misschien moet jullie even je feiten nakijken want die PVV'er zei het in de trant van dat de 'Islamitische aap uit de mouw' kwam.
En hoe heette die aap? Ik heb het fragment gezien, en dit is kort samengevat precies wat werd gezegd.

Het was inderdaad dat de aap uit de mouw kwam.. om nou om die opmerking in de bres te springen, terwijl die compleet uit het verband gerukt wordt.. Maak je dan druk om al die andere beledigingen die WEL reden tot boos zijn gaven, niet om zoiets doms als dit.

Die hacker heeft duidelijk niet goed opgelet.. Ik heb overigens het vermoeden dat het Glenox is die hier ook wel eens rondzwerft :)

Als je vervolgens zegt: Die aap heet Erdogan, dan ben je heel slecht bezig. Zo dient een kamerlid - een voorbeeldfunctie - zich niet te gedragen. Dit gaat namelijk voorbij de grenzen van 'vrijheid van meningsuiting', en is domweg associaal gedrag.

Als je vervolgens zegt: Die aap heet Erdogan, dan ben je heel slecht bezig. Zo dient een kamerlid - een voorbeeldfunctie - zich niet te gedragen. Dit gaat namelijk voorbij de grenzen van 'vrijheid van meningsuiting', en is domweg associaal gedrag.
ik zal het even voor je verbeteren

Als je vervolgens zegt: Die aap heet Erdogan, dan ben je (volgens mij) heel slecht bezig. Zo dient een kamerlid - een voorbeeldfunctie - zich (volgens mij) niet te gedragen. Dit gaat (volgens mij) namelijk voorbij de grenzen van 'vrijheid van meningsuiting', en is (volgens mij) domweg associaal gedrag.

Wat jij nu deed was niet meer je mening geven maar iets uitspreken alsof het een feit is en dat doe ik nu over jouw uitspraak maar in mijn geval klopt het ook:) Wie wil beweren dat hij slecht bezig is als hij Erdogan een aap noemt? Ik vind dat een mooie uitspraak. Wie bepaalt hoe een politicus zich moet gedragen? In mijn ogen mag ieder dit voor zichzelf weten. Wat jij de grenzen van meningsuiting noemt klopt trouwens niet eens. daar dring je dus jouw mening op, iets wat de heer Wilders NIET doet.

[Reactie gewijzigd door bogerd op vrijdag 23 september 2011 14:22]



Zou wat worden als je zelf wel uitmaakt wat fatsoenlijk gedrag is en wat niet.
Dit doe je dagelijks, dat heet persoonlijke normen en waarden.
Dat jij iets fatsoenlijk en normaal vind betekend niet dat de rest van de wereld dat ook vind.

Ik vind het bijvoorbeeld onfatsoenlijk om een politicus op basis van zijn meningen geblondeerde cokepoedel te noemen.

Bogerd heeft groot gelijk het artikel aan te passen met "volgens mij" want het zijn gewoon allemaal meningen, en daar hebben wij even veel recht op als de heer Wilders.
I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.

ongeschreven regels worden je niet opgelegd. ik kan me trouwens enigzins voorstellen dat je omlaag gemod word. ik zeg niet dat je zelf uit mag maken wat fatsoenlijk gedrag is maar een feit is dat jij dat niet bepaald. niemand bepaalt dat. we leven in een multi-etnische samenleven wat inhoud dat er veel verschillende normen en waarden zijn en dus ook inhoud dat mensen andere (ongeschreven of niet) regels hebben. bijvoorbeeld het kussen op de wang van mannen is heel gebruikelijk in het midden oosten. dat is voor ons ANDERS als ons gedrag maar daarom nog niet gelijk onfatsoenlijk

Weer geef je niet je mening. die "geblondeerde cokepoedel" (is GEEN mening) als je dit wel vind dan laat je dat merken. daarbij vind IK dat een onfatsoenlijke mening maar misschien is dat in jouw kringen heel normaal? dan is dat voor jullie dus fatsoenlijk. wie bepaalt er dan wat fatsoenlijk is en wat niet?

Het moeilijke zit hem in het volgende: Is Wilders zijn gedrag nu asociaal of representatief voor een groot deel van de bevolking wat hem tot een ware volksvertegenwoordiger maakt in tegenstelling tot de Haagse elite? Dat is bijna een puristische vraag. De aso en dombo Bush of een oorlogsmisdadiger als Sharon zijn ook immers door en voor het volk gekozen. Dat de maatschappij verhard en de verharding ook zijn weg vindt naar de Tweede Kamer is dus misschien niet raar, enkel jammer en een stuk vergane glorie.

Met respect en fatsoen kom je over het algemeen een stuk verder. Ik heb altijd geleerd: Wie het hardste schreeuwt heeft het minste gelijk.

Dat een turkse hacker een geerwilders site hackt geeft alleen Wilders weer gelijk in het beeld dat hij schetst van deze mensen. Van hun kant kunnen zij ook de wijste zijn.

Laten we het hier vlug weer over SSD's en overclocken enzo hebben O-)

1 ding wel: wie het hardste schreeuwt enzovoorts...
In de politiek is het meestal anders: je hebt de machthebbers: die moeten "het doen". De oppositie kan niets doen (vandaar dat het ook oppositie is) en kan dus ook niks anders dan "schreeuwen" dat het anders moet.

Dus in de politiek moet je als oppositie "extreem" zijn zodat jouw standpunten gehoord worden. Eens je "het zelf moet doen", moet je natuurlijk realistisch zijn...

Als je niet zo extreem doet in de oppositie heb je nog eens een kans dat je volgende keer er niet in zit ;)

1 ding wel: wie het hardste schreeuwt enzovoorts...
In de politiek is het meestal anders: je hebt de machthebbers: die moeten "het doen". De oppositie kan niets doen (vandaar dat het ook oppositie is) en kan dus ook niks anders dan "schreeuwen" dat het anders moet.
Maar Wilders zit niet in de oppositie, dus heeft hij wat dat betreft geen rede om te schreeuwen.

Wat Wilders/de PVV doet is provoceren, proberen over en weer vijandige emoties los te maken - en dat in een tijd waar we meer dan ooit het hoofd koel zouden moeten houden.

Deze Turkse hacker staat natuurlijk niet garant voor het denkbeeld, de normen, waarden en visies van de rest van Turkse bevolking. Je generaliseert.

Dat een turkse hacker een geerwilders site hackt geeft alleen Wilders weer gelijk in het beeld dat hij schetst van deze mensen. Van hun kant kunnen zij ook de wijste zijn.
Ze zijn, stuk voor stuk, zes jaar lang de wijste geweest en nu is er dan eindelijk, eentje die daar geen zin meer in had. Dat is niet bepaald het beeld dat Wilders schetst...

Dat vind ik niet. Dat is een kwestie van interpretatie..

Het letterlijke citaat wat PVV-Kamerlid Raymond zei was:

"En nu komt de islamitische aap uit de mouw, en hij heet Erdogan"
EDIT naar aanleiding van reactie van Da.Rock die ik las:
"De islamitische aap is weer eens uit de mouw gekomen. Hij zetelt ditmaal in Ankara en hij heet Erdogan". Maar het blijft hetzelfde principe als ik hieronder beschreven heb.

Wat hij dus in feite zegt is: En nu komt de islamitische aap Erdogan uit de mouw.
Dit omdat het stukje 'hij heet' slaat op 'de islamitische aap'. Zo heb ik het tenminste altijd geleerd bij Nederlands.

Rutte sprong om dit feit in de bres omdat hij vind dat je niet zomaar de president van Turkije een aap kunt gaan noemen.


Dus die hacker heeft beter opgelet dan jij :9 Verder is het natuurlijk niet gerechtvaardigd om dan maar de website van Geert Wilders te gaan defacen als je daar boos om bent.

[Reactie gewijzigd door Crazy JoJo op vrijdag 23 september 2011 14:25]


'nu komt de aap uit de mouw' betekend 'nu komt de echte/ware tevoorschijn'. In context geplaatst staat er dus eigenlijk: 'En nu komt de echte/ware islamiet tevoorschijn, en hij heet Erdogan'. Technisch gezien niet echt een handige uitspraak. En technisch gezien gaat dit commentaar ook niet meer over techniek. Je kunt zeggen wat je wilt over de PVV, maar in ieder geval maken ze het weer wat gezelliger in de tweede kamer. Ze zijn recht door zee en maken soms politieke blunders .... je zou weer bijna met borrelnootjes voor de televisie gaan zitten.

Ja, want de politiek is er om lichtvaardig mee om te gaan |:( . Weet je, heb heb geen probleem met mensen die zich, onder het mom van vermaak, zich aan een darwin award helpen. Maar als je de politiek niet serieus neemt stem dan alsjeblieft niet. Of ga naar een land waar ze in het parlement met stoelen naar elkaar gooien, mocht je daar opgewonden van worden. Maar ik vind dit soort reacties erg egoïstisch. Vooral als het om serieuze onderwerpen gaat die ons diep raken.

Nee, het is echt heel serieus ... in de tijd dat balkenende aan de macht was kan ik mij herinneren dat er altijd om de hete brei heengezwetst werd (met Mark Rutte weet ik het niet, ik woon ondertussen in het buitenland). Als Jan Peter geinterviewed werd kon je de televisie in principe wel uit doen, want er kwam een enorm slaapverwekend standaard riedeltje uit. Kijk maar eens naar de engelse politiek daar schreeuwt iedereen door elkaar heen en wordt er gewoon met harde teksten gegooid ... en is de kwaliteit van de gevoerde politiek minder? Volgens mij niet, maar wel leuker om als toeschouwer naar te kijken.

Nee, de aap uit de mouw is gewoon een spreekwoord. Of er wel of geen Islamitische voor staat doet hier niets aan af. Als je het goed leest staat er dus niet dat Erdogan een aap is...

Denk je niet dat geïmpliceerd wordt dat Erdogan een aap is?

Wat hij dus in feite zegt is: En nu komt de islamitische aap Erdogan uit de mouw.
Nee dat is overinterpretatie

Stel dat ik zeg:
"Als het kalf verdronken is dan dempt men de put. Nu gaan we ineens wel de geestelijke gezondheid bij aanvraag van wapenvergunningen controleren omdat Tristan van der V een winkelcentrum uit heeft gemoord."

Dat wil dat niet zeggen dat ik de slachtoffers van Tristan van der V kalveren heb genoemd.

Is het nou echt zo moeilijk om te begrijpen dat de PVV er gewoon op uit is om Turken en Turkije te beledigen?

Snap je dat nou echt niet?

Sorry hoor, maar dit is allemaal gebasseerd op jouw beeld van Wilders. Alles wat die man zegt wordt opgeklopt tot een storm in een glas water, en als hij het zelf niet doet zorgt de oppositie wel weer voor ophef. Als ik zeg; "daar komt de islamitische aap uit de mouw en hij heet Erdogan" zeg ik niets meer of minder dan dat de aap Erdogan heet en islamitisch is. Dat sommigen dit interpreteren als het uitschelden van de Turkse premier is gezien de reputatie van Wilders te begrijpen, maar dat maakt het nog niet tot een feit. Verder heeft hij het over een islamitische aap, niet over Turkse apen of Turkije als apenland.

Ik snap overigens prima wat wilders wil, maar dat is niet het beledigen van Turkije of haar inwoners. Wat Wilders wil is Turkije buiten de EU houden, en als iedere Turk net zo primair zou reageren als deze hacker zou hem dat makkelijk afgaan. Gelukkig is dat niet zo.

Begrijp me niet verkeerd, ik absoluut geen pvv fan en vindt Wilders een slimme man die heel domme dingen zegt die vaak even onrealistisch als ongepast zijn. Dat neemt echter niet weg dat ik de manier waarop sommigen hierop reageren nog veel kwalijker vindt. Als wilders had gezegt "daar komt de gereformeerde aap uit de mouw en hij heet van der Staay" had iedereen gedacht "Ow Wilders roept weer iets" maar op het moment dat er iets over moslims gezegd wordt is iedereen ineens druk bezig met protesteren en te laten zien hoe progessief/ ruimdenkend/ multi-culti en weet ik wat we wel niet zijn....

[Reactie gewijzigd door Gravitar op vrijdag 23 september 2011 18:09]


"Sorry hoor, maar dit is allemaal gebasseerd op jouw beeld van Wilders" "ls ik zeg; "daar komt de islamitische aap uit de mouw en hij heet Erdogan" zeg ik niets meer of minder dan dat de aap Erdogan heet en islamitisch is. Dat sommigen dit interpreteren als het uitschelden van de Turkse premier is gezien de reputatie van Wilders te begrijpen, maar dat maakt het nog niet tot een feit. "

Ik weet niet precies wanneer jij iets wel als feit ziet
Zeg kom nou, helemaal los van wiens beeld van Wilders ook zie ik dat het spreekwoord daar komt de aap uit de mouw gekoppeld wordt aan de Turkse president. je hebt gelijk dat die president niet 1:1 een aap genoemd is.... maar de associatie wordt duidelijk wel gewekt. En dat is voor een kamerlid geen fatsoenlijke manier met een staatshoofd om te gaan. Als het dan ook nog een bevriende natie en belangrijk NATO bondgenoot betreft wordt dat er bepaald niet beter op. Die ophef in de 2e kamer is dus alleszins begrijpelijk.

We zien keer op keer dat de PVV er bepaald niet vies van is sensatie te bereiken met dit soort one-liners. maar zo lang een fors deel van de Nederlandse bevolking dat allemaal OK vind en op die club blijft stemmen hebben bij de PVV weinig reden om zich te gaan gedragen.

@Gravitar:

Misschien ben ik een idealistische kloot***, maar ik vind in beide voorbeelden het bijvoegelijk naamwoord, islamitisch of gereformeerd een kwalijke toevoeging. Het straalt namelijk af op eenieder die zich identificeert als islamitisch of gereformeerd terwijl het bedoelt zou zijn als beschuldiging op persoonlijke noot aan het adres van de heer Erdogan of van der Staay.

De uitspraak van Geert Wilders is al onfatsoenlijk te noemen omdat het een belediging is op persoonlijke titel aan het adres van de heer Erdogan, die niet instaat is om zichzelf te verdedigen op het podium dat de heer Wilders misbruikt. De algemene beschouwingen horen over de inhoud van de begroting te gaan, niet over de internationale struisvogelpolitiek van de heer Wilders anders dan wanneer dit relevant is voor de begroting.

Dat de heer Wilders de algemene beschouwingen misbruikt om de leden van de tweede kamer en delen van de nederlandse bevolking te schofferen onder het excuus van 'ferm debatteren' is in mijn ogen onacceptabel.

Dat iedereen erover valt als Wilders iets zegt over Moslims komt wellicht omdat Wilders ALTIJD iets zegt over Moslims... en steeds wanneer er rust ontstaat in de maatschappij, en hij genegeerd wordt... vind hij WEER IETS anders om mensen te kwetsen.

Een goed politicus kan maatschappelijke problemen bespreekbaar maken door bruggen te slaan en mensen bij elkaar te brengen. Dat is niet echt een profiel dat Wilders past.

Maak je dan druk om al die andere beledigingen die WEL reden tot boos zijn gaven, niet om zoiets doms als dit.
Heel juist. Hoewel plaatsvervangend beledigd raken ook erg infantiel is en in de mode bij vooral religieuzen.
Alleen als het mij persoonlijk betreft kan ik eventueel beledigd raken -of erboven staan-,.Als het een ander betreft gaat het de ander aan.
Iets of iemand in mijn omgeving trachten te beledigen doe ik af als een, hooguit ongewenste, mening.

--
Een oude site hacken. Kundig hoor.

Maar dat is typerend propaganda draaien.
Een uitspraak zo verdraaien alsof het ineens wel klinkt zoals "de tegenpartij" het wil horen

Daarin ligt het integratie probleem momenteel, basic Nederlandse zegswijzen worden steeds vaker gezien als 'racistisch'
Negerzoenen, anyone ?

De vrijheid van meningsuiting geld alleen voor diegene die hem het best kan misbruiken.
De rest van "ons" klootjesvolk heeft zich maar aan te passen aan de sterkste tegenpartij hierin

Wat is er met negerzoenen?
Nadat Buys via een geniale marketingcampagne die dingen heeft vernoemd naar "zoenen" hoor ik er weinig meer over.

Wat is er met negerzoenen?
Niets, ze zijn lekker. En wat is er mis met 'een negerzoenen'.... ;) Klinkt grofweg hetzelfde en vind ik een stuk minder lekker.

negerzoenen is idd echt grote onzin. dat was op geen enkele manier negatief richting de "negers" al zou het er iets mee te maken hebben dan was het alleen maar positief bedoeld. zeg nu zelf, wie vind een negerzoen nou niet lekker?

moet je trouwens eens na gaan denken over "jodenkoeken" of "bokkepootjes" of toch "blanke vla"

he nu voel ik me echt aangevallen want ik ben toevallig een blanke jood met een bokkepoot (tussen mn benen dan he).


ps: ben gewoon nederlands:)

Maar dat hele verhaal was dus gewoon van begin tot eind een marketing strategie van Buys...

Heb nu enkele van je reacties gelezen, en kan het niet met je standpunten eens zijn.

Je toppunt was wel dat je toch maar even nog 'ps: Ben gewoon nederlands :)' achter je reactie moest zetten nadat je zei dat je een 'blank en joods' was (als voorbeeld/grap). Want een blanke jood kan geen gewone nederlander zijn he? En een nederlands geboren turk of marrokaan zeker ook niet? Of een koloniaal op nederlandse grond geboren surinamer zeker alsnog niet? Zijn of haar kinderen zijn alsnog geen gewone nederlanders? Alleen mensen met germaanse roots?

Ik vind het OOK onzin dat een negerzoen geen negerzoen meer heet. Maar ik BEGRIJP het wel. Dat ontbreekt er blijkbaar aan bij mensen zoals jij. Net als de ophef over een zwarte piet, totaal onnodig zolang de kinderen maar opgevoed worden op een manier dat er niet eens in hun hoofd opkomt dat een zwarte piet een slaaf is voor de blanke sinterklaas, maar ik heb er wel begrip voor. (ben alleen bang dat er onder andere tussen het wilders aanhang ook nog veel mensen zitten die de kinderen dus niet op een dergelijke manier opvoeden en je vervolgens terecht een evenredige klacht hoort van mensen die een 'zwarte' piet niet vind kunnen.)

Om terug te komen op de negerzoen: Heerlijk ding toch? En een neger? Dat is toch gewoon een donker persoon (met afrikaanse roots?), niks aan de hand toch? FOUT. Noem je iemand zwart, prima, daar mag die persoon dan zelfs trots op zijn. Neger daarintegen is begonnen als scheldwoord, en word nog regelmatig als scheldwoord gebruikt. Het woord heeft dus een heel wat negatievere lading dan bij de negerzoen bedoeld word maar het woord is wel degelijk negatief. Je zou het maar een kankerzoen gaan noemen.

Het is mijn mening dus dat een negerzoen echt een negatief iets is omdat het woord neger nou eenmaal als scheldwoord werd gebruikt in de slaventijd. Je was namelijk geen mens, maar een neger. En dan nog zal voor de meeste mensen die donker van kleur zijn EN bekend zijn met de negatieve lading van het woord het niet erg zijn dat het een negerzoen genoemd word. Dat noem je ook begrip.

Je toppunt was wel dat je toch maar even nog 'ps: Ben gewoon nederlands :)' achter je reactie moest zetten nadat je zei dat je een 'blank en joods' was (als voorbeeld/grap). Want een blanke jood kan geen gewone nederlander zijn he? En een nederlands geboren turk of marrokaan zeker ook niet? Of een koloniaal op nederlandse grond geboren surinamer zeker alsnog niet? Zijn of haar kinderen zijn alsnog geen gewone nederlanders? Alleen mensen met germaanse roots?
1: Die reactie IS een grapje (so be cool)
2: Met "ps: Ben gewoon nederlands" bedoelde ik dat ik geen jood ben (dat ben ik ook niet want ik ben een nederlander) ik heb nooit gezegd dat er geen nederlanders zijn van joodse komaf, dat jij dat anders interpreteert kan ik niet helpen maar mijn excuses als jij je hierdoor aangevallen voelt.
Ik vind het OOK onzin dat een negerzoen geen negerzoen meer heet. Maar ik BEGRIJP het wel. Dat ontbreekt er blijkbaar aan bij mensen zoals jij.
Nogmaals, jouw interpretatie. Reken mij daar dan ook niet op af.
Om terug te komen op de negerzoen: Heerlijk ding toch? En een neger? Dat is toch gewoon een donker persoon (met afrikaanse roots?), niks aan de hand toch? FOUT. Noem je iemand zwart, prima, daar mag die persoon dan zelfs trots op zijn. Neger daarintegen is begonnen als scheldwoord, en word nog regelmatig als scheldwoord gebruikt. Het woord heeft dus een heel wat negatievere lading dan bij de negerzoen bedoeld word maar het woord is wel degelijk negatief. Je zou het maar een kankerzoen gaan noemen.
Dat jij neger een negatief woord vind is weer een kwestie van mening, ik vind neger geen negatief woord en in andere talen word de vertaling hiervan ook gewoon gezien als "rasnaam" (nee dat bedoel ik niet racistisch) dat neger vaak als scheldwoord word gebruikt word kan ik helaas ook niet helpen. en je laatste zin uit dit stukje tekst slaat helemaal alles. Een kankerzoen? kom op zeg. een ziekte is negatief en blijft negatief, altijd. het woord neger in jouw ogen ook maar in mijn ogen niet. geen appels met peren gaan vergelijken.
Het is mijn mening dus dat een negerzoen echt een negatief iets is omdat het woord neger nou eenmaal als scheldwoord werd gebruikt in de slaventijd. Je was namelijk geen mens, maar een neger. En dan nog zal voor de meeste mensen die donker van kleur zijn EN bekend zijn met de negatieve lading van het woord het niet erg zijn dat het een negerzoen genoemd word. Dat noem je ook begrip.
Is niet mijn mening maar ik kan me er wel in vinden ;) bekijk voortaan alleen een reactie eens van meer kanten i.p.v. direct conclusies te trekken.

[Reactie gewijzigd door bogerd op vrijdag 23 september 2011 16:15]


Joden werden anders ook een tijdje als minderwaardige mensen gezien, die niet als mensen maar als nummers werden gezien. Toch hoor ik zelden mensen over het Joodse Volk spreken terwijl de bijzonder kwetsende grapjes met jodekoeken en ovens alom bekend zijn. Daar wordt geen actie tegen gevoerd. En gezien het gedoe rondom negerzoenen vindt ik dat nogal hypocriet. Het verhaal dat zwarte piet een slaaf zou zijn van de sint hoorde ik ook pas toen dat gedoe rondom die regenboog pieten begon. Op de basisschool is mij geleerd dat de piet een assistent is van de sint, de middelbare school leerde mij dat zwarte piet een spaanse schoorsteenveger is die zwart ziet van de roet. Maar tegenwoordig moeten we massaal aan onze onderbuik voelen als oude tradities misschien wel kwetsend waren. V.O.C. mentaliteit anyone? En dan zie ik een Nederlandse van surinaamse afkomst op tv die zich gekwetst voelt vanwege de link met de slavenhandel in Suriname die door de V.O.C. werd gedreven...Dat was dus de West Indische. Als iemand zich al door de V.O.C. mentaliteit beledigd had mogen voelen waren dat wel de Nederlanders van Indische afkomst geweest!!

[Reactie gewijzigd door Gravitar op vrijdag 23 september 2011 18:16]


De volledige uitspraak luidt: "De islamitische aap is weer eens uit de mouw gekomen. Hij zetelt ditmaal in Ankara en hij heet Erdogan".

Het is naïef om te denken dat de turkse premier hier geen aap wordt genoemd.

Blijkbaar kunnen velen hier op Tweakers inderdaad niet lezen, wat wel vreemd is.

Men pakt de helft van de uitspraak, verdedigt het dat het een spreekwoord is terwijl er het woord "islamitische" in zit en keurt het dan goed en reageert nog verbaasd op dat mensen zich er druk om maken.

Sowieso is elke uitspraak van een PVV'er richting Turkije negatief, wie gelooft dan dat er een PVV'er een spreekwoord gebruikt om iets uit te leggen over Turkije?

Dat is ook wel een beetje het probleem van vrijheid van meninsguiting eigenlijk. Hoewel ik het ieder zijn goed recht vind te zeggen wat hij/zij wil is een mening (en zeker die van Wilders) soms behoorlijk hard richting een bepaald persoon of bevolkinsgroep.

Toch krijg je dat hoe dan ook in onze samenleving, Ons koude kikkerlandje heeft dacht ik de meeste culturen in 1 land ten opzichte van de rest van de wereld. daar mogen we best trots op zijn trouwens want we hebben het goed voor elkaar met zn allen alleen zorgt dit wel voor de nodige ophef als iemand zijn mening uit.

Het probleem is alleen de hoofdlijn van dit verhaal. Mensen die de wet overtreden en bijvoorbeeld een site hacken. Hier mogen wij verder over zeggen wat we willen maar gelukkig hoeven wij er geen uitspraak over te doen daar hebben we het gerechtshof voor.

Wat mensen eens goed moeten begrijpen is dat je je niet gelijk aangevallen moet voelen na een bepaalde reactie. Een nederlander vind het vast niet fijn als hij voor zuinige kaaskop word uitgemaakt maar toch zie je ze niet vaak vervolgens een sitet hacken of wat dan ook, ze houden over het algemeen hun fatsoen. en DAT zou iedereen eens moeten doen

Kom op, dat is toch geen nuance?

haha, dat zal wel een mooie vertaling in het turks zijn geweest idd.

maar ook in het Nederlands is het natuurlijk een erg slecht woordkeuze.

hij zal 'vast' bedoeld hebben de islamitische 'aap-uit-de-mouw'.
maar de vertaalfout naar 'islamitsiche-aap' uit de mouw is natuurlijk zo gemaakt.

edit:
blijkbaar zei hij er achteraan "en hij heet Erdogan".
dan kan de vertaling niet anders zijn als: 'islamitsiche-aap' uit de mouw, en dan ben je gewoon fout bezig.

[Reactie gewijzigd door Countess op vrijdag 23 september 2011 15:30]


We zaten er net gezamelijk hier op werk om te lache, wel jammer dat ik geen tijd had om het orgineel te zien :P

zat er aan te komen, vind m wel leuk :)


Wie de hackers ?
Die moeten zich focussen op een normaal onderwerp, niet zielig verstoppertje spelen en stickers plakken om aandacht

de regering ?

Die prioriteit zou in Nederland moeten liggen, niet internationaal.
Terwijl hier gezinnen kapot gaan, omdat er zo nodig in onrendabele zaken geïnvesteerd moet worden.
Maar daartegenover - bezuinigen op ziektekosten, onderwijs en hulpverlening wat er moeten miljoenen naar Afrika, Zuid-Amerika en Griekenland

Ondertussen stromen de grensgebieden vol met (voormalig) oostblok werkers, die wederom een heel andere denkstandaard hebben, en net als de werknemers uit de jaren '70 de eerste generatie is, die hier komt om (voornamelijk) te werken voor een beter thuisbestaan.

"For the times they are changing" werdt er ooit gezongen, nou, helaas en wake-up
Het begint gewoon overnieuw, Nederland heeft 20 jaar welvaart gekend, en we zakken nu weer af, naar de werkeloosheid van de beginjaren '80
Dus de komende 10 jaar is het ellende en neergang wat er speelt.

Nee vooral investeren in het buitenlandse deel, laat je eigen bevolking maar opdraaien voor de fouten van de investeerders uit het verleden, die WEL rijkelijk beloond zijn, en worden

Dat bedoel ik ook, prio eerst hier.
Maar EU lid staat schaadt de economie momenteel veel zwaarder.
We moeten een paar miljard bezuinigen maar hebben al 10 keer zo veel aan Griekenland gegeven.
En ja ze zeggen een lening maar ik denk dat onze kleinkinderen het niet zullen meemaken dat het geld nog word afbetaald.

Met Italie gaat het nu ook opeens sterk achteruit, niet te vergeten ze staan wel in de top 5met het wereldwijde goud kapitaal. Dus waarom zouden wij als Europa in moeten grijpen als er zulke zieke reserves zijn.

Vrijheid van meningsuiting. Of is het Wie wind zaait zal storm oogsten?

Ik ben benieuwd of BliXem Internet Services nu blij is met deze reclame. Software uit 2005! 8)7
En het zal me benieuwen of GW een backup heeft van zijn site. Die provider zal het vast niet hebben.

het is niet ZIJN site, daarbij kan storm oogsten geen kwaad in nederland. we maken redelijk wat gebruik van windenergie

[Reactie gewijzigd door bogerd op vrijdag 23 september 2011 14:07]

«  1  2  3  4  5  6  7  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:05 Ninja Theory maakt geen opvolger Enslaved
Vorige 13:30 Valve wil Dota 2 zo snel mogelijk uitbrengen
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011