Hoofdcategorieën
Device Settings

Sony voegt high-end-model toe aan NEX-cameralijn - update

Door Pieter Molenaar, woensdag 24 augustus 2011 08:45, views: 11.809

Sony heeft zijn NEX-cameralijn uitgebreid met de NEX-7, het nieuwe topmodel in de serie, en de NEX-5N, een update van het huidige NEX-5-model. Daarnaast kondigt het bedrijf een nieuwe camcorder, lenzen en -accessoires aan in de NEX-lijn.

De NEX-7 heeft een ingebouwde oled-evf met 2,4 miljoen subpixels. Bij de NEX-7 is deze aan de linkerkant geplaatst, waardoor ook gebruikers met een dominant linkeroog genoeg ruimte hebben. De elektronische zoeker heeft een 100 procent beelddekking en neemt in vergelijking met bijvoorbeeld de evf van de Panasonic Lumix G3 beduidend minder ruimte in. Bovenop in het midden van de camera zit de ingebouwde opklapflitser verstopt.

De NEX-7 heeft naast de d-pad ook twee extra instelwieltjes in de bovenkant van de magnesium body, terwijl ook het aantal knoppen verhoogd is. Daardoor zijn er meer bedieningselementen dan bij voorgaande NEX-modellen.

Daarnaast heeft de NEX-7 een ingebouwde opklapflitser, een naar beneden en boven kantelbare 3"-vga-lcd en kan de camera overweg met MS Pro(-HG) Duo- en sd/sdhc/sdxc-geheugenkaartjes. De NEX-7 is voorzien van een Alpha A-mount flitsschoen, zodat bijvoorbeeld ook Sony's grotere opzetflitsers en de CLM-V55-clip-on lcd-monitor gebruikt kunnen worden. Tevens is de camera voorzien van een kantelbare 3"-lcd met 921.600 subpixels en kan een externe microfoon in de NEX-7 gestopt worden.

Naast de NEX-7 kondigde ook de NEX-5N, de opvolger van de huidige NEX-5, aan. Net als eerder bij de NEX-C3, heeft Sony de NEX-5N uitgerust met een nieuwe beeldsensor. In plaats van de beeldsensor met 14,2 megapixels maakt Sony gebruik van de cmos-sensor met 16,7 megapixels die ook in de huidige Alpha SLT-A55V terug te vinden is. De NEX-5N kan verder 1080/50p-video opnemen en het is mogelijk om de belichting van de camera tijdens filmen handmatig in te stellen. Het toestel beschikt daarnaast over een 3"-touchscreen, dat 80 graden naar boven of 45 graden naar beneden worden gekanteld .

Tegelijk met de twee nieuwe NEX-modellen kondigde Sony ook nieuwe accessoires aan voor het camerasysteem. Een daarvan is de Carl Zeiss Sonnar *T E 24mm F1.8ZA. Daarnaast kondigde Sony de E 50mm F1.8 OSS en de 55-210mm F4.5-6.3 OSS-telezoomlens aan.

Ook kondigde Sony een 'Translucent Mirror'-adapter aan voor NEX-camera's. Met deze adapter is het mogelijk om Alpha A-mount lenzen op NEX-camera's te bevestigen waarbij voor het scherpstellen gebruikmaakt wordt van fasedetectie-af. Interessant is dat de adapter een ingebouwde AF-motor heeft, zodat niet meer noodzakelijk is dat deze in de lens zit. De Sony bracht ook een oled-opzetzoeker uit met dezelfde specificaties als in de NEX-7, en Alpha SLT-A77 en SLT-A65.

Tot slot kondigde Sony ook de opvolger aan van de HandyCam NEX-VG10E-camcorder. De opvolger luistert naar het typenummer NEX-VG20E. Ook bij deze camcorder geldt dat Sony de beeldsensor een upgrade heeft gegeven heeft van 14,2 megapixels naar 16,1 megapixels. De NEX-VG20E wordt geleverd met de 18-200mm-lens.

De NEX-7, verkrijgbaar vanaf november, krijgt een adviesprijs van 1200 euro voor alleen de body, terwijl in combinatie met de 18-55mm-kitlens een bedrag van 1350 euro moet worden neergeteld. De NEX-5N is aanmerkelijk goedkoper met een adviesprijs van 600 euro exclusief 18-55mm-kitlens en 700 euro inclusief. Verder kost de A-mount-adapter met vaste spiegel 380 euro, terwijl de oled-opzet-evf 350 euro gaat kosten.

Ook maakte Sony de prijzen van de nieuwe lenzen bekend. De 50mm f/1,8-lens gaat 300 euro kosten, de 55-210mm-lens krijgt een adviesprijs van 350 euro, terwijl de 24mm f/1,8-lens van Carl Zeiss 1000 euro kost.

Update, 11:09: De Nederlandse adviesprijzen, die Sony op het persevent voor de cameraintroducties in Athene heeft vrijgegeven, zijn toegevoegd.

Feature
NEX-7
NEX-5N
NEX-5
Aangekondigd 24 augustus 2011 24 augustus 2011 11 mei 2010
Resolutie (MP) 24,3 16,1 14,2
Iso-bereik iso 100-16.000 iso 100-25.600 iso 200-12.800
Evf-type ingebouwd, oled optioneel, oled nvt
Evf-resolutie 2,4 miljoen subpixels 2,4 miljoen subpixels nvt
Burstrate (max) 10fps 10fps 7fps
Video (max) 1080/50p 1080/50p 1080/50i
Accuduur (aantal opnames)
evf: 350, lcd: 430 430 330
Afmetingen 119,9x 69,9 x 42,6mm 110,8x 58,8 x 38,2mm 111x 59 x 38mm
Gewicht 291g (body)
350g (body+accu)
210g (body)
269g (body+accu)
287g (body+accu)
Sony NEX-7
Sony NEX-7 Sony NEX-7 Sony NEX-7

Volgende 09:24 Samsung kondigt vier nieuwe Android-toestellen aan
Vorige 08:28 KPN-dochter Base komt met onbeperkt mobiel internet in België
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Hele goede stap van Sony, deze heeft alles wat de NEX 3 mist, alhoewel de prijs daar ook wel naar zal zijn.. Veel mensen zullen content zijn met de zoeker, dat was volgens velen een gebrek bij de NEX 3.

Ik ben heel benieuwd wanneer de lenzen daadwerkelijk op voorraad zijn!

Inderdaad door de zoeker is deze camera een stuk interessanter.
De zoeker links i.p.v. in de midden maakt het foto's maken anders wat interessant kan zijn. (Meer contact met het onderwerp).
Ik vraag het me alleen af of een zware lens rechts van het gezicht houden niet onhandig is.

Jammer dat ze de M4/3 standaard niet volgen. Ik heb al een Panasonic GH1.

M4/3 is een standaard die gebroken heeft met het kleinbeeld tijdperk. De APS-C sensoren hebben nog de verhouding van de kleinbeeld fotorolletjes, en geven meer controle over scherptediepte dan (M)4/3.

Inderdaad door de zoeker is deze camera een stuk interessanter.
Inderdaad. Het is zo te zien een prachtige camera. Stuk kleiner dan de kleinste DSLR, maar niet té klein, en met een EVF.

Jammer dat de enige interessante lens de 24mm f/1.8 is. Het is wel een mooie "35mm" lens natuurlijk, maar ik zou graag een 16, 35 en 67mm lens zien (24, 52 en 100mm equivalenten), allen f/2 of sneller. Dan zou ik dat systeem aanschaffen.

Of, Olympus / Panasonic moeten met een vergelijkbare camera komen, zodat ik er de 12mm f/2, 25mm f/1.4 en 45mm f/1.8 (24, 50 en 90mm eq.) op kan zetten.

Geod dat Sony dit soort camera's blijft doorontwikkelen, misschien is het toch wel de toekomst. Al blijft de markt voor echte spiegelreflexen nog altijd groot. En zolang canon en Nikon niet aan dit soort toestellen beginnen zal de slr markt groot blijven. Moet er ook niet aan denken dat ik al m'n objectieven niet meer kan gebruiken :P

Met die nieuwe adapter kan dat dus wel, er zit zo te zien ook een 'schroevendraaier' in voor lenzen zonder motor. Het maakt alleen de compactheid van het systeem ongedaan, en zal zeker niet de schoonheidsprijs winnen :P

Als de consument massaal dit soort camera's koopt, zullen C en N ook wel moeten. DSLRs produceren voor de winkelschappen is 'bad business'.

Eens, maar zelf zou ik niet zo snel voor een Sony camera gaan. En voorlopig zie ik de consument nog massaal voor C&N gaan met de dslr's

De markt veranderd wel snel. In Azie is Sony al in sommige Nikon aan het inhalen. Fotografen zijn natuurlijk erg conservatief ook mede door de lens collectie die zij al hebben opgebouwd. Maar dit is toch een gat in de markt. Veel willen de bulk niet maar wel de kwaliteit en nu eindelijk zijn er ook lichtsterkere lenzen in de NEX lineup.

@Lander: Waarom niet? Vanwege de naam? Sony is eigenlijk Minolta!

Ben je een professional, en heb je voor duizenden euro's aan lenzen? Dan heb je helemaal gelijk om bij je vertrouwde merk te blijven.

In alle andere situaties is Sony een zeer valide en goede keuze!

Ik denk dat dit een beetje overdone is op de martk voor systeemcamera's? Volgens mij is dat niet zo een grote markt en mensen die echt geavanceerd foto's willen kunnen maken kiezen toch eerder voor een dSLR. Enerzijds voor de veel grotere keuze aan lenzen, anderzijds voor de snellere autofocus met AF Sensor. Daarnaast is de Nex met een andere lens dan de 18mm te groot om hem in een zak te doen. Dan heb je een aparte tas nodig en kan je net zo goed een dSLR halen...En voor de vermoedelijke prijs heb je een leuke instap dSLR met een leuke after market lens erbij.

Zo raakt de markt wel erg verzadigd denk ik en zal een dergelijk model eerder de eigen modellen kanabaliseren. Beter de Nex 3 schrappen, Nex 5 prijs verlagen tot de prijs van de 3 en dan deze introduceren.

[Reactie gewijzigd door JT op woensdag 24 augustus 2011 08:54]


Nog niet overdone... de stelling is eigenlijk dat je bijna DSLR kwaliteit maar dan veel minder hoef the sjouwen.

Ik heb de Panasonic GF1 nu ip van de Canon 40D en ik kan je zeggen dat ik de panasonic overal makkelijk kan meenmen, terwijl ik met de 40D moest plannen wanneer ik het wou meenemen omdat het 2 a 3 keer zwaarder is (niet alleen toestel is zwaarder maar de lenzen zijn veel groter en zwaarder)

Met de NEX-7 laten ze weten dat de markt niet alleen voor POS (point and shoot) mensen zijn.. maar ook voor DSLR mensen die iets lichters willen.. Diezelfde mensen die voor de Panasonic LX5 gaan of voor een Fuji X100

[Reactie gewijzigd door cyuen op woensdag 24 augustus 2011 09:14]


De lenzen en het toestel zijn zwaarder, maar ook beter. Ik wil wel eens een 40D zijn met een 17-50 f2.8 met beeldstabilisatie en USM/HSM of welke variant dan ook tegenover een Nex ;)

Persoonlijk wil ik er eigenlijk alleen nog een kleine compact bij die ik letterlijk in de broekzak kan doen. Dan neem ik een tas mee voor de kwaliteitsfoto's en iets in m'n broekzak voor de snapshots. Het is persoonlijk, ik weet het, maar ik heb een tijd in de winkels gestaan en toen merkte ik dat veel mensen het bezwaarlijk vonden dat de camera niet in de binnenzak past of dat ze te duur zijn. Want prijzig zijn ze wel. Dus het is een relatief kleine markt. En voor een relatief kleine markt zijn er dan al wel erg veel modellen. 3 van Sony, 2 van Olympus enz.

[Reactie gewijzigd door JT op woensdag 24 augustus 2011 09:17]


Dit geldt zeker voor de echte foto-enthousiast & -prof. Echter er is een behoorlijke groep mensen die een camera willen die betere fotos maakt dan een compact, maar géén zin hebben om bijvoorbeeld op vakantie een enorme tas mee te zeulen.

Mijn huidige Olympus PEN is uiterst draagbaar en stelt me in staat om mooiere fotos te maken dan ik met een compact zou kunnen. Natuurlijk zou een high-end DSLR met ditto lenzen dat nóg beter doen, maar ik heb het er niet voor over om dat mee te nemen op mijn vakanties waar ik meestal dagelijks aan het reizen ben.

De NEX zelf presteerd gewoon als de betere APS-C DSLR cameras natuurlijk, zijn notabene dezelfde sensoren. Tja de lenzen, de huidige lens lineup bestond vooral uit vrij standaard kit zoomlenzen met de prijs ernaar. Zet via een adapter een leica m mount lens erop en dan zie je opeens wat voor kwaliteit in zo;n kleine package zit. Daar kan ook een L lens niet aan tippen opeens.

Overigens is de Nex 5 1 van de best verkochte cameras van afgelopen jaar in Azie, In europa worden er geen cijfers algemeen vrijgegeven.

Ik merk het wel hoor, zelfs mijn toch niet al te grootte Pentax K5 met een 50mm 1.4 sigma erop is toch wel heel fors groter en zwaarder dan m;n nex3 die makelijk in mijn schouder tas past met allerlei andere dingen die ik dagelijks meeneem met mijn wallet, telefoon, psp etc erin. Lukt echt niet met een zware DSLR.

Ik zou graag een vergelijk tussen een Canon 40D en een Sony NEX-7 zien! Ik denk dat qua fotokwaliteit de NEX-7 dit gaat winnen!

Aan de andere kant is handling heel belangrijk. De 40D (en vrijwel elke moderne D-SLR / SLT) gaat het winnen van de NEX-7 als het gaat om focus snelheid en "gevoel", bediening.

gelukkig groeit ook contrast detectie in efficientie, de huidige systemen zijn vrij vlot, de 2 nieuwe nex's schijnen te kunnen tracken.

Erg mooi. Zeker een verbetering en step up t.o.v. de eerste Nex 5. Maar nu nog meer keuze aan NEX compatible lenzen, want daar zit de irritatie bij veel van de huidige NEX gebruikers.

Gelukkig komen er 3 nieuwe NEX lenzen, een 24mm 1.8 zeiss, 50mm OSS 1.8, en een 55mm-210 zoom

Ja, gelukkig komen die er, maarrr daar hebben we wel erg lang op moeten wachten en.. op dit moment nog niet verkrijgbaar.

Jammer genoeg is die 50mm IMHO een beetje nutteloos...

Met zijn equivalent van 75mm is hij een beetje "ertussen in": te kort om een 85-90mm rangefinder-achtige lens te vervangen, te lang om als standaardlens te dienen. OSS vind ik op een dergelijke lens overigens volledig overbodig.

Ik ga hem meteen kopen als hij verkrijgbaar is! Geweldige camera lijkt het me

Grappig... de NEX-7 is wat de panasonic GF-1 was...

De panasonic GF-3 is wat de NEX-3 is..

Snap de naamgeving van de NEX-5N niet helemaal. Ik had dat eerder gelijk gehouden met de C van de NEX-C3. Nu krijg je weer allerlei uiteenlopende modelnamen waardoor je niet echt meer weet welke nu de nieuwste is.

De 3-serie was altijd al simpel en voordelig, de C3 is dan ook nog Compact. De 5-serie is de middenweg, waarvan de 5N dan de Nieuwe is. En de 7 dan voor de echte enthusiasts.

Ja dat is wel duidelijk, maar kan er dan ook nog een NEX-C5N komen? Of een C3N? En wordt de opvolger van de NEX-7 dan een C7, een 7N of zelfs een P7? Het blijft een raar naamschema. Had de 5 gewoon C5 genoemd dan was het duidelijk dat de C voor de nieuwere generatie staat.

Voor vele mensen die enkel wat foto's maken van een reis of een feestje is een compact toestel goed genoeg. Heb zelf altijd een gewone dus geen digitale reflex camera gehad en het probleem was de grote en de verschillende lenzen. Nu heb ik sinds kort de sony HX9V en ik moet zeggen dat dit een prachttoestel is. Het toestel kan zelfs heel mooie HD filmpjes maken en het past in je binnenzak. Ook de 15x optische zoom is fantastich. Voor de semi-profs zal de nex zeker een goed toestel zijn.

Mooie camera zeg! Waarom heeft de NEX-7 trouwens een kleiner ISO-bereik dan de NEX-5N?

Meer pixels op het zelfde oppervlak, dus meer ruis, dus lagere maximaal acceptabele ISO.

Inderdaad. Scherpere foto's bij veel licht, maar meer ruis bij hoge ISO standen.

Ik vind het wel jammer dat de 'pro' body van de NEX7 niet ook geleverd wordt met de lichtgevoeliger 16MP sensor.

De 24 mp sensor is even lichtgevoelig. Alleen maar voordelen dus :-)

Het bereik is niet kleiner, maar de maximum waarde is lager. De minimum waarde is echter ook lager, dus het bereik is ongeveer even groot, maar verschoven ten opzichte van elkaar.
Persoonlijk zou ik liever de 100ISO mogelijkheid hebben dan de 2x.000 variant van de twee NEX5 versies.

De NEX5N benoemt ook de extended iso's als normale waardes. Bij de NEX7 kan je nog extended 1,2 etc gebruiken die het verdubbelt. Is vaak met DSLRs ook zo. Gaat je camera nog tot 6400, switch je extended iso's aan en opeens kan je tot 12800.

Erg mooi, zeker de nieuwe Zeiss lens.

Niet genoeg lensen, er zijn ongeveer 150+ lensen beschikbaar voor dit toestel, door die adapter die beschikbaar komt.

Als ik deze camera meeneem met een 24 mm lens is hij echt niet zo groot. Maar ik zie niemand over de EVF! Dat is toch wel even een voordeel tov alle andere compacts op de markt. Er zal ook een horizon in zitten, instellingen en bij hele zonnige dagen, als niemand z'n lcd kan lezen, kan jij je oog op de EVF zetten en lekker plaatjes schieten, instellingen veranderen, plaatjes bekijken...

Er zijn zeer zeker niet genoeg native lenzen beschikbaar (de nieuwe adapter verzacht de pijn misschien iets, maar heeft voor nieuwe mensen op de markt maar weinig voordeel). De huidige aankondigen verzachten dat maar enigszins onder meer omdat er van het compacte van de body weinig overblijft met de native lenzen. De 24mm Sony-Zeiss lijkt me een mooie lens te worden, maar zeer zeker niet compact, hij is zelfs groter dan de kit-zoomlens.

De EVF ingebouwd is zeer zeker een voordeel, maar Panasonic en Samsung gingen SOny hierin al voor, er waren dus al wel degelijk systeemcamera's met ingebouwde EVF. Daarnaast hadden zowel Panasonic als Olympus al een optie om op hun modellen een EVF te schuiven in de hot shoe.

Sony heeft nu zijn achterstand een beetje ingelopen en met de NEX-7 een mooi product neergezet in een aantrekkelijke vormfactor (alhoewel ik voorstander ben van de rangefinder, ik vind deze uitwerking niet echt om over naar huis te schrijven), maar voor 1200 euro body-only denk ik niet dat het de verkooptopper wordt.

Niet genoeg lensen, er zijn ongeveer 150+ lensen beschikbaar voor dit toestel, door die adapter die beschikbaar komt.

Als ik deze camera meeneem met een 24 mm lens is hij echt niet zo groot.
Maar die 150+ beschikbare lenzen zijn over het algemeen groter dan de native lenzen.
En met een adapter erbij worden ze nog een slag groter.
Dus, leuk als je toevallig een groot aantal lenzen hebt liggen, maar ik kan me niet voorstellen dat je een NEX koopt , dus zonder voorraad lenzen in je kast, om er vervolgens grote(re) lenzen EN een adapter bij te kopen.

Komt nog eens bij dat die adapter zo'n 400 euro moet kosten.

Overigens was er als ik me niet vergis al een NEX-Alpha adapter waarmee je Alpha lenzen met SSM gewoon kon autofocussen.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 09:24 Samsung kondigt vier nieuwe Android-toestellen aan
Vorige 08:28 KPN-dochter Base komt met onbeperkt mobiel internet in België
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011