Het Chinese bedrijf Xiaomi heeft zijn X1-telefoon gepresenteerd, die standaard geleverd wordt met de custom rom Miui. In de behuizing draait een 1,5GHz-dualcoreprocessor, en het toestel zou in oktober worden uitgebracht.
De processor in de X1 is de Qualcomm MSM8260, meldt Engadget, die bij de presentatie in de Chinese hoofdstad Beijing aanwezig was. De MSM8260-soc is onder meer ook te vinden in de HTC Sensation en Evo 3D. Daarnaast komt er nog een goedkopere versie uit die is voorzien van een niet nader genoemde dualcoreprocessor op 1,2GHz. Opvallend is dat de Chinese telefoon ook kan werken met Glonass, de Russische tegenhanger van gps.
Het scherm heeft een diagonaal van 4" en een resolutie van 854x480 pixels. Daarnaast heeft Xiaomi een 1930mAh-batterij ingebouwd, die het volgens ceo Lei Jun twee dagen bij normaal gebruik uithoudt. Foto's kunnen geschoten worden met een 8-megapixelcamera. Eerder kwam er al een productpagina online, die enkele details van de X1 liet zien.
De software is gebaseerd op Android 2.3.5 Gingerbread. De interface is echter flink aangepast: op het toestel draait Miui, een custom Android-rom die elementen van Apples iOS nabootst. Miui was al langer beschikbaar voor gebruikers die custom roms op hun Android-smartphone kunnen installeren.
De preorder voor de Xiaomi X1 begint eind deze maand. Vervolgens zou het toestel in oktober uitgeleverd worden. Voor die tijd moet er nog veel gebeuren: in de hands-on van Engadget is duidelijk te zien dat het toestel nog allesbehalve stabiel is. Chinezen moeten omgerekend exclusief btw 217 euro betalen voor de X1. Het is niet bekend of de Android-smartphone ook naar Europa komt, maar doordat gsm-ondersteuning is ingebouwd, is het mogelijk dat de X1 via grijze import in Europa wordt verkocht.

[Reactie gewijzigd door 87Vortex87 op 16 augustus 2011 14:36]
cultuurverschil of niet, het blijft illegaal.Ik hoor ontzettend vaak dat Westerse mensen/bedrijven, bedrijven in Zuid-Oost Azië beschuldigen van kopieergedrag. Vaak zijn de overeenkomsten ook niet over het hoofd te zien, maar wat heel belangrijk is, is dat men de cultuurverschillen volledig over het hoofd ziet.
Nou nee hoor, een iPhone heeft een compleet andere zijkant. Het lijkt eerder op de Galaxy S2.Behalve de home button lijkt het me een exacte iPhone kloon zelfs.
Ik vraag me af wat Apple hiertegen kan doen; aangezien het om China gaat vrij weinig vermoed ik. Dit lijkt in elk geval nog veel op iOS dan de UI van Samsung's toestellen vind ik.De interface is echter flink aangepast: op het toestel draait Miui, een custom Android-rom die elementen van Apples iOS nabootst.
[Reactie gewijzigd door Cloud op 16 augustus 2011 14:02]
[Reactie gewijzigd door XiniX88 op 16 augustus 2011 14:09]
[Reactie gewijzigd door larsg op 16 augustus 2011 13:44]
[Reactie gewijzigd door Nyarlathotep op 16 augustus 2011 15:29]
[Reactie gewijzigd door Minaaj op 16 augustus 2011 13:49]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True