Hoofdcategorieën
Device Settings

Vacature wijst op Windows Phone-versie WhatsApp

Door Arnoud Wokke, zaterdag 6 augustus 2011 15:10, views: 32.069

Een vacature die is geplaatst op de site van chatapplicatie WhatsApp wijst op een Windows Phone-versie van het sms-alternatief. WhatsApp is verkrijgbaar op veel andere smartphoneplatformen, maar ontbreekt nog op Microsofts OS.

In de vacature vraagt WhatsApp een C#-ontwikkelaar. Het enige mobiele besturingssysteem waarbij C# in gebruik is, is Windows Phone, tekent WMPoweruser aan. Het aantrekken van een C#-ontwikkelaar zou daarom wijzen op de ontwikkeling van een versie van WhatsApp voor Windows Phone. Sommige andere chatprogramma's, zoals Kik, hebben wel een Windows Phone-versie.

Microsoft ziet het als een cruciaal punt voor het succes van Windows Phone dat populaire apps op andere platformen ook uitkomen op Windows Phone. Zo had Microsoft een groot aandeel in het porten van Angry Birds en worden bedrijven, ook in Nederland, actief benaderd met de vraag of ze assistentie willen hebben bij het maken van een app.

WhatsApp geldt als alternatief voor traditionele sms en heeft het afgelopen jaar snel aan populariteit gewonnen. Inmiddels staat de app op meer dan eenderde van de smartphones in Nederland, becijferde onderzoeksbureau Telecompaper.

Windows Phone zal met de nieuwe versie Mango dit jaar zijn release in Nederland krijgen. Hoewel er toestellen vanaf oktober vorig jaar te koop waren, was het systeem nog niet vertaald in het Nederlands, werkten diensten nog niet in het Nederlands en had het toetsenbord nog geen Nederlandse autocorrectie.

Kik Messenger op Windows Phone 7

Volgende 16:42 Belgisch solarteam presenteert nieuwe zonne-auto
Vorige 13:37 Nasa lanceert eerste interplanetaire sonde op zonne-energie
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Hm.. waarschijnlijk zal ik toch serieus naar WP7 gaan kijken als ik mijn abonnement over een tijd ga verlengen.

Ik heb al veel lovends gelezen over WhatsApp, maar het nog nooit zelf uitgeprobeerd omdat ik een oude iPhone heb (de originele versie). Is het ook geschikt voor mijn telefoon of niet? Want pushnotificaties werken nog niet op mijn 2G met 3.1.3 dus dan zou ik altijd WhatsApp moeten openen om te kijken of er nieuwe berichtjes zijn?

volgens de faq zou push gewoon moeten werken op je oude iphone http://www.whatsapp.com/faq/#i1

Let wel op, je moet push appart activeren op je iphone, bij een schoonzus ben ik dit ooit vergeten. in zo'n geval moet je wel iedere keer whatsapp openen om berichten te ontvangen.

Het werkt niet, omdat de iPhone 2G niet unlocked werd en NL nooit is uitgegeven. Daardoor heb je een jailbreak nodig om em in NL te gebruiken. Daarmee krijg je een random ID op je telefoon en werken push notificaties niet. Dat ID is namelijk de manier waarop je als individu wordt herkend. Dat is wel zo handig bij het versturen van berichten.
Technisch kan de 2G het wel en op het AT&T netwerk zal het ook gewoon werken. Echter niet na een jailbreak om te unlocken.

Ook dat is op te lossen via cydia geloof ik. Gewoon zoeken op iPhone 2g Pushfix.

Ja dan krijg je alsnog een ID uit een lijstje van beschikbare ID's. Het zou kunnen werken, maar ik heb ook gehoord dat je dan soms berichten krijgt van anderen en anderen jouw berichten krijgen (de mensen die gebruik maken van diezelfde pool aan ID's beschikbaar via de jailbreak fix).
Zelf is het me nooit gelukt om dat via die fix werkend te krijgen, dus kan niet bevestigen of die fix wel of niet kan werken.

We hadden WhatsApp ook geinstalled op een Blackberry, maar dat vrat zoveel stroom dat we hem er gauw weer hebben afgehaald. Dat vind ik dus gewoon een heel groot nadeel, het vreet stroom en moet na uiterlijk een dag alweer aan de lader. Zonder redt de phone het met gemak 5 dagen...

Bij de iPhone is dit geen probleem meer omdat deze push-notificaties heeft waardoor WhatsApp niet continu in de achtergrond draait op een niveau dat het de batterij leeg trekt.

Dit kan bij de Blackberry ook. Gewoon de applicatie op de achtergrond sluiten met exit. Spaart veel batterij!

Verschil is, Dat bij de iPhone een save state wordt opgeslagen. de ID van de telefoon staat geregistreerd bij apple, deze ontvangt het bericht en push het nar je telefoon.

dit is niet zo wanneer je Push mogelijkheden hebt... maar goed, 5 dagen een smartphone zonder sap vind ik niet realistisch in deze tijden.. waarom zou je 'm niet opladen wanneer je naar bed gaat :)

Inderdaad. Het is voor mij één van de belangrijkste applicaties. Omdat nagenoeg iedereen het gebruikt om text berichten te sturen. Je hebt tegenwoordig een stuk minder aan SMSen, ik stuur ze alleen nog sporadisch naar mijn ouders.

Hieruit blijkt wel dat WP7 steeds meer een erkend platform begint te worden. Zodra de top 100 apps ook op WP7 beschikbaar worden, dan wordt het voor mij interessant. Heb nu voor android gekozen omdat ik geen iphone wilde, maar wel de apps.

Ik geef je geen ongelijk, het bevalt goed wp7 en met de mango update die er aan komt zal het alleen maar beter worden.
Android en Iphone mogen dan wel veel meer apps hebben, maar ik heb m'n telefoon om te bellen/e-mailen/agenda en dat is juist iets wat ik op de wp7 heel erg fijn vind werken. Met de mango update zullen er veel extra apps komen die voorheen niet mogelijk waren op het wp7 platform, dus geen reden meer om niet voor een wp7 te kiezen. :)


Er staat toch duidelijk in scripted's comment dat hij dat op wp7 fijn vind werken. Nergens is te vinden dat het op andere besturingssystemen niet mogelijk is...

Geweldige app, Whatsapp. Gebruik het al een hele tijd en heb daarmee ook daadwerkelijk voor 99% sms vervangen. Het werkt veel sneller, slicker en gewoonweg erg fijn. Eenmalig 0,79 cent betaalt en vervolgens compleet gratis. Deze app moeten alle iPhone, Android en Blackberry gebruikers in ieder geval op hun device hebben staan. Just for the heck of it :)

[Reactie gewijzigd door Lekkere Loempia op zaterdag 6 augustus 2011 15:38]


Ik heb geen geld betaald voor MSN, AIM en Yahoo. Waarom zou ik Whatsapp gebruiken op een telefoon terwijl ik dat niet kan gebruiken op mijn computer, terwijl die andere het wel overal op doet.

Wie gebruikt nou AIM en Yahoo? Het gaat niet om functionele dingen als 'kan ik het op mijn pc openen', maar om 'zitten er voldoende vrienden op'. Daarnaast is de kostenbesparing op SMS zo hoog dat die aanschafprijs van whatsapp totaal irrelevant is

Tenzij je gratis sms'n hebt natuurlijk ... Desalniettemin een betrekkelijk grote stap voorwaarts voor WP7, ik hoop van harte dat ze hiermee alsnog doorbreken. Heb zelf geen telefoon ermee, maar wel al een beetje mee gespeeld me toonmodellen en het ziet er echt goed uit, vloeiend, mooi en origineel. Bravo Microsoft voor dit!


Uhh MS probeert ontwikkelaars aan te sporen voor WP7, het is een nieuw product dat nog geen grote user base heeft. MS denkt dat indien de user base pas echt gaat groeien, als applicatie's die op de iPhone en Android beschikbaar zijn geporteerd worden naar de WP7.

MS heeft allebaat bij om ontwikkelaars aan te sporen om programma's te porten programmeren voor WP7.

Ik gebruikte Whatsapp ook vroeger veel op mijn BlackBerry, maar sinds ik toestellen met Android ben gaan kopen en nu WP7 gebruik ik de app bijna niet meer, de reden ? Ik krijg maandelijks onbeperk SMS'jes bij mijn abbo. MAAR moest deze app uitkomen voor WP, dan verander ik mijn abbo naar iets waar ik meer mee kan bellen en een appart mobiel internet optie, dit komt veel goedkoper uit en ik zal dan voortaan SMS'en via whatsapp, indien veel vrienden natuurlijk whatsapp zullen gebruiken.

Gratis sms'n? Hoe krijg je dat voor elakar, zelfs als het van de baas is dan is het nog niet zo gratis als whatsapp :|

De meeste telecombedrijven gaan met de nieuwe abo's het smsverkeer integreren
( VF smart, KPN personal sim en TM iSmart )

Ik kom uit Vlaanderen, bij ons is het telecomgebeuren vrij verschillend met dat van jullie. Bij praktisch iedere bundel van (ongeveer) 15 euro of meer heb je al gratis sms bij ons. Abbonementen met telefoon erbij zijn bij ons zo goed als onbestaande, maar zo goed als iedereen heeft hier gratis smsen, vandaar :p

Ja en al je contacten toevallig ook gratis SMS? Die 79 cent moet je niet eens benoemen :-/.

Omdat Whatsapp gratis is op Android ;)

Alleen voor het eerste jaar he, dat vergeten veel mensen (niet dat 2E veel is, maartoch)

Whatsapp is een mooi alternatief (voor berichten waarbij je de beveiliging niet serieus neemt). Wat ik eigenlijk nog mis is een API.

Er zijn genoeg toepassingen te bedenken waarbij het handig is om gebruikers door middel van whatsapp ergens van op de hoogte te stellen.

Maar op basis waarvan stuur je dan een berichtje? niet elk 06 nummer heeft ook whatsapp. Dus het is dan maar de vraag of je brichten aankomen

De basis is simpel: telefoonnummers.

Als die niet bekend is bij WhatsApp zelf zal je die vriend ook niet in WhatsApp zien. Bij Android is het iig zo dat WhatsApp je telefoonboek doorzoekt en kijkt op de server of die mensen ook WhatsApp hebben draaien.

Daarna worden die contacten gekoppeld aan je telefoonboek. Je hoeft er zelf niets voor te doen.

Maar ondertussen is wel je hele telefoonboek doorgestuurd naar de makers van WhatsApp en hebben zij in hun voorwaarden staan dat ze met die gegevens mogen doen wat ze maar willen...

Dat is niet waar.

Ik ben zeer kritisch tegenover whatsapp, maar dit staat niet in hun voorwaarden. Of tenminste niet de laatste keer dat ik het las.

Wat er wel in staat is dat Whatsapp informatie verzameld en die doorstuurt en die mag verkopen. De informatie zijn dingen zoals welke websites enz je bezoekt.

Whatsapp beweert verder dat ze geen telefoonnummers bewaren, dat ze alleen zoeken naar welke van die nummers gebruikt worden met whatsapp. Verder staat er niets over hoelang ze het op een server houden en daarbij kan je moeilijk controleren wat ze er precies mee doen.

Alle sites vermelden dat ze zich houden aan de regels mbt prive gegevens.
Ondertussen doen ze wel wat anders.
Ik gebruik whatsapp niet maar als ik het installeer krijg ik iedereen te zien die whatsapp gebruikt. Dat zou toch niet kunnen want mn nr is niet bewaard omdat ik het daarvoor niet gebruikte? Nee whatsapp moet ook geld verdienen en met 2 euro per jaar ga je dat niet redden. Simpel zat.

Fijn dat je goed leest.

Ik zeg helemaal niet dat ze niets anders doen met de gegeven, beter gezegd ik zeg juist dat we het niet kunnen controleren. Ik reageerde hoofdzakelijk op het verhaal dat het in hun voorwaarden staan dat ze dat doen, dit staat er niet en dus is zijn verhaal onzin.

Verder begrijp je duidelijk niet hoe Whatsapp werkt. Het systeem van Whatsapp is net een zoekmachine. Wanneer jij Whatsapp installeer en je meld je aan, dan staat jouw telefoonnummer in de lijst. Als vervolgens iemand anders Whatsapp installeert dan kan hij aan de hand van zijn telefoonboek zoeken naar wie allemaal Whatsapp heeft en op dat moment ziet hij dat jij ook Whatsapp gebruikt.

Officieel houden ze dus alleen en lijst bij van de mensen die het systeem gebruiken en jij zoekt op de gebruikers in je telefoonboek.
Als Whatsapp doet wat ze zeggen, dan zou alleen op het moment van de zoekopdracht het telefoonnummer van je contacten bekend zijn bij hun en zouden die direct weer van de server af zijn. Nogmaals, officieel gezien hebben ze alleen de nummers van de gebruikers.


En uiteraard moeten ze geld verdienen, daarom, als jij mijn bericht had gelezen, had je ook kunnen lezen, dat ze informatie verzamelen o.a. over welke websites jij bezoekt en die mogen ze dus verkopen.
Het geld zit hem niet in de app, maar doordat ze op deze manier een gigantische database hebben met iedere site die al die bezoekers bezoeken, iets wat toch heel aantrekkelijk kan zijn voor adverteerders, maar ook sites die mogelijk hierdoor gaan kijken naar mobiele apps.

Dus het is dan maar de vraag of je brichten aankomen
met whatsapp is het altijd duidelijk of een bericht goed is aangekomen op de server en of het is aangegeven op de plaats van bestemming.

els verstuurd bericht heeft een groen vinkje voor het bericht als het sucessvol verstuurd is en twee groene vinkjes als het is aangekomen.

Er zijn mensen die alleen via wifi whatsappen (geen mobiel internet abbo), dan weet je of ze buiten bereik zijn als er geen tweede vinkje bij komt. mocht het echt dringend zijn kun je altijd nog een ouderwetse sms/belletje doen.

Gezien de platformen waar Whatsapp nu al op leverbaar is leek het mij ook waarschijnlijk dat er wel een Windows Phone versie uit zou komen.

Het is duidelijk wat de makers van Whatsapp willen, zoveel mogelijk platformen met elkaar verbinden. Een duidelijk alternatief zijn voor een onafhankelijk systeem als SMS....

Daarom is WhatsApp ook bij voorbaat al gedoemd te mislukken. Nu is het leuk, maar ze gaan het nooit voor elkaar krijgen om iedereen op WhatsApp te krijgen, waardoor je altijd SMS nodig zult blijven hebben.

WhatsApp is een hype die (hoe lang dat ook moge duren) wel weer overwaait.

Jullie zijn wel goed af in Nederland waar iedereen blijkbaar een dataverbinding heeft.

Hier in België is 80% van mijn vrienden nog steeds erg verbaasd als ik eventjes op internet ga met mijn telefoon. Iedereen denkt dat 't enorm veel kost (deels waar). In België heeft een groot deel van de bevolking blijkbaar echt een angst voor abonnementen en mobiel internet.

Heb WhatsApp eens op mijn Android gegooid, en wat bleek, van mijn ongeveer 200 contacten waren er 3 met WhatsApp, en dan nog alleen mensen die ik eigenlijk niet echt goed ken.

Ik heb maar een paar contacten die watsapp hebben, dus zo'n verschil is er niet. De 'normale' nederlander heeft maar in 50% van de gevallen internet op z'n telefoon, en de helft gebruikt het niet.

Ik heb redelijk veel contacten met Whatsapp,

iPhone, Android, Nokia (symbia) en Blackberry gebruikers...... Dat Whatsapp nu ook beschikbaar komt voor Windows Phone is in mijn ogen alleen maar een voordeel.

Whatsapp verhoogt ook de productiviteit, als voorbeeld kan ik geven dat ik wanneer ik voor GoT wat moderatie werk wil doen en het is mij niet duidelijk alsof collega's hier al mee bezig zijn dat ik ze dan direct per whatsapp kan vragen.

Overigens zal het aantal Nederlanders met internet op hun telefoon in de toekomst vermoedelijk alleen maar meer worden, de kans dat Whatsapp een nog grotere SMS/MMS vervanger wordt is dus redelijk aanwezig.

Een eis voor een goede SMS/MMS vervanger is volgens mij de beschikbaarheid over verschillende platformen. Je moet als Symbian gebruiker dus niet vast zitten aan je eigen platform, het zelfde geld natuurlijk voor een Android of Windows Phone gebruiker.

Dat Whatsapp nu beschikbaar lijkt te komen voor Windows Phone is in mijn ogen dan ook alleen maar positief, ook al zal je als gebruiker zelf het platform niet willen gebruiken, je kan wel communiceren met anderen die dit platform wel willen.

Een goede move van de Whatsapp ontwikkelaars dus!

Dat Whatsapp nu beschikbaar lijkt te komen voor Windows Phone is in mijn ogen dan ook alleen maar positief, ook al zal je als gebruiker zelf het platform niet willen gebruiken, je kan wel communiceren met anderen die dit platform wel willen.
En hiermee heb je stap 1 in een groter acceptatieproces van Windows Phone 7 te pakken. Een aantal eary adopters hebben nu WP7 draaien, (waaronder ikzelf). Over het algemeen wordt daar door niet WP7 gebruikers een beetje meewarrig naar gekeken.

Ze vinden het er wel leuk uit zien en het werkt allemaal heel mooi, maar..,is dan de vraag, zit er bijvoorbeeld ook Angry Birds en Whatsapp op? Nou, die eerste hebben we nu eindelijk, maar Whatsapp dus niet. Dan is het voor de meesten toch wel snel over, ow laat maar dan. Je ziet ze weglopen met de gedachten "weer zo'n mobieltje voor geeks en technerds".

Als je daar dadelijk wel ja op zou kunnen beantwoorden (en dan in het Nederlandse geval ook kan wijzen op de aankomende Rabo app en als Microsoft over twee weken een goed gesprek heeft gehad daar, de ABN AMRO app) DAN kan je mensen overtuigen van een OS. Natuurlijk moet alles soepel werken, natuurlijk moeten de toestellen een bepaalde emotie of hebberigheid opwekken, maar in de huidige smartphone markt valt of staat een OS met de beschikbare apps.

Ik vind dat Microsoft het al aardig doet. We zijn nog geen jaar bezig met WP7 en nu al iets van 15.000 apps in de appstore. Natuurlijk is dit nog peanuts vergeleken bij iOs en Android, maar het geeft wel aan dat er serieus aan gewerkt wordt. Als je dan ook nog ziet dat er met Mango heeft veel developers op de WP7 wagen springen, dan kan dat aantal alleen maar heel hard gaan groeien!

WP7 heeft Whatsapp dus net zo hard nodig als dat WP7 een leverancier als Nokia nodig heeft. Slim dus van Microsoft om die twee ook op dat platform te krijgen.

[...]
Ik vind dat Microsoft het al aardig doet. We zijn nog geen jaar bezig met WP7 en nu al iets van 15.000 apps in de appstore. Natuurlijk is dit nog peanuts vergeleken bij iOs en Android, maar het geeft wel aan dat er serieus aan gewerkt wordt. Als je dan ook nog ziet dat er met Mango heeft veel developers op de WP7 wagen springen, dan kan dat aantal alleen maar heel hard gaan groeien!
Volgens mij zijn het er inmiddels al ongeveer 30.000?


Omdat die zo'n mooi groot scherm hebben waar je films op kan bekijken, spelletjes op kan spelen, als mp3-speler gebruiken, foto's nemen, gps-navigatie ...

Er zijn best wel wat dingen die je op je nokia van 10 jaar terug niet kan en op een smartphone (zonder internet) hedentendage wel kan. Het is niet omdat je zo'n apparaat hebt dat je plots 24 uur per dag online moet zijn, veel mensen gebruiken hun smartphone voor andere doeleinden.

Zoals in de foto is te zien is er al een alternatief in de vorm van Kik. Kik heeft alleen niet zo'n grote naam als Whatsapp

En is dus geen alternatief. Niemand heeft Kik. Iedereen heeft Whatsapp.

Ik ben ook zeer benieuwd naar de aankomende updates van Windows 7. Recentelijk heb ik de Windows 7 Trophy van HTC afgekeurd op het werk aangezien deze veel te weinig kan met Nederlandse accounts tegenover wat het ding kost. Hopelijk brengt Mango hier verandering in. Dan ga ik de Trophy en andere toestellen nog eens opnieuw bekijken.

Gebruikers zijn bij ons natuurlijk wel zelf vrij om toestellen te kopen en deze los te laten mits ze draaien op Android 2.3.3 of hoger, iOS 4 of hoger of Windows Mobile 6.0 en hoger. Standaard krijgen ze nu van ons iPhones. Dat houd het van de andere kant wel weer makkelijk voor ons maar de gebruikers willen soms iets anders.

Aangezien Whatsapp nu ook voor Windows Phone zou kunnen uitkomen maakt de overgang voor mensen een stuk gemakkelijker. In mijn vriendengroep en collega's sms't er niemand meer. Alles gaat via Whatsapp. Dan sta je met je WP7 toestel wel mooi aan de verkeerde kant van de sloot...

Ik ben benieuwd!

Zelf heb ik de Trophy met Mango (beta) draaien. Het is een prima telefoon! De limitaties die je ondervonden hebben zaten echt in het Windows Phone OS. Mango maakt gelukkig al een hoop goed! :) Nu de apps nog, Whatsapp, Kik Messenger etc. De integratie van MSN Messeger, Facebook, LinkedIn en Twitter is perfect!

Ik adviseer zeker een keer te gaan kijken zodra de NL-se versie officieel geintroduceerd is

HELL ITS ABOUT TIME!!!

ik word steeds gedist omdat whatapp enzo niet beschikbaar zijn voor WP7

Those times are over soon!

dat "enzo" omvat idd een heleboel.

Maar whatsapp is niet de holy grail, het is een fijne app die ook meer dan genoeg netwerk kuren heeft en/of berichten een dag later aan komen, of zelfs niet.

Bij mij maken ze die opmerking ook, maar dat doen ze alleen om de pijn van hun eigen Android en iOS minder te maken :+

lol..

Ik moet zeggen dat ik door alle problemen die ik van met name Android (en dan nog met name HTC) hoor, absoluut geen spijt heb van mijn WP7 aanschaf. Heb zelf de Omnia 7 en vind het echt een pracht toestel en voor mij persoonlijk het mooiste/fijnste toestel op het moment.

Met name de goede integratie en toepassing van dingen als facebook/mail/agenda etc en hoe alles met elkaar samen werkt vind ik erg netjes. Ook de soepelheid van alle animaties laat het geheel netjes overkomen.. en tis nog niet 1x vastgelopen.

Als ik dan kijk naar het appfest wat iOS heet, waar je zonder extra apps te downloaden flink gelimiteerd bent en waar ik (zelfs als ik het organiseer in mapjes) nooit precies kan onthouden waar alles staat. Waar je op veel sites een crippled versie geladen krijgt, of een evengoed crippled appje voor moet downloaden.
Of naar het bugrijke, wel/niet te updaten Android en de huidige onduidelijkheid van beiden OS'en omtrent privacy (waar MS vast ook niet vies van is, maargoed)..

Nee, WP7 was voor mij persoonlijk een hele goede keus.

Ik heb zelf de Trophy sids zijn release, vind het echt een fijn toestel.
Heb 3 Exchange Accounts in zitten , live account.
Met de Mango beta (7712) is het toestel af.
Facebook , Linkedin en Twitter intergratie werkt allemaal perfect.
Gebruik Kik Messenger om toch gratis cross platform te kunnen smsen.
Nu Whatsapp ook uitkomt is dat helemaal een plus punt.

"Het enige mobiele besturingssysteem waarbij C# in gebruik is, is Windows Phone"

Dit is niet helemaal waar. Mono heeft een project waarbij je mono applicaties op iOS en Android kan draaien, relatief monotouch en monodroid. Je kan C# dus ook gebruiken op iOS en Android.

Wat whatsapp betreft zal dit weinig uitmaken, het lijkt me sterk dat ze dit gaan gebruiken voor hun iOS en Android applicaties, dus het zal inderdaad wel voor een windows phone app zijn :)

[Reactie gewijzigd door A Noniem op zaterdag 6 augustus 2011 16:18]

«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:42 Belgisch solarteam presenteert nieuwe zonne-auto
Vorige 13:37 Nasa lanceert eerste interplanetaire sonde op zonne-energie
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011