Valve heeft meer informatie over de Italianen die een vroege versie van Deus Ex: Human Revolution hebben gestolen en op torrentsites hebben geplaatst. Het staat de gegevens echter pas af na een gerechtelijk bevel, dat inmiddels is aangevraagd.
Valve stelt dat het geen informatie over de dieven kan geven aan uitgever Square Enix, omdat dat in strijd is met de privacyregels die Valve zichzelf heeft opgelegd. De ontwikkelaar, die games host op het downloadplatform Steam, heeft informatie over de Italianen die verdacht worden van het stelen van een previewversie van Deus Ex: Human Revolution. Het wil de informatie echter pas afgeven na een gerechtelijk bevel. Square Enix heeft inmiddels een verzoek tot een dergelijk bevel ingediend bij de rechtbank in de Amerikaanse staat Washington, waar de rechtzaak dient die het tegen een groep van vijftien Italianen heeft aangespannen.
Zij worden verdacht van het stelen van de previewversie van de rpg van de servers van Valve. De verdachten verspreidden de gestolen versie vervolgens via torrentsites. Square Enix, de uitgever van Deus Ex: Human Revolution, begon een rechtszaak tegen de groep Italianen die bij de diefstal betrokken zouden zijn. De uitgever heeft echter geen identiteit van de verdachten weten te achterhalen en hoopt dat Valve daarbij kan helpen.
Square Enix stelde in mei een previewversie van de rpg beschikbaar aan een Italiaanse redacteur van het tijdschrift Giochi per il Mio Computer. De redacteur kon de pc-versie van de game downloaden via Steam. De previewversie dook vervolgens ook op torrentsites op. Valve heeft vervolgens de game via een torrent binnengehaald en de code onderzocht. Afwijkingen in de code wezen Valve op de Steam-account van de redacteur, al kon de ontwikkelaar achterhalen dat de game was gedownload van een ander ip-adres dan dat van de redacteur. De ontwikkelaar beschermt echter de persoonsgegevens van de Steam-leden.
[Reactie gewijzigd door MClaeys op donderdag 7 juli 2011 19:13]
[Reactie gewijzigd door Wolfos op donderdag 7 juli 2011 22:35]
[Reactie gewijzigd door LSWaard op donderdag 7 juli 2011 13:42]
Tenzij de verdachten wel degelijk daar mochten komen, maar vervolgens dat privilege misbruikten om de boel online te mikken.Het lijkt mij dat Valve gewoon een gebrek in beveiliging had, de schuld op zich had moeten nemen en in het vervolg moet zorgen dat nieuwe games niet te grabbel liggen. Dat wil overigens niet wegnemen dat dit diefstal betreft en dat Valve het recht heeft de daders te laten straffen.
Dan is het breuk van de NDA die ze waarschijnlijk opgelegd waren.[...]
Tenzij de verdachten wel degelijk daar mochten komen, maar vervolgens dat privilege misbruikten om de boel online te mikken.
[Reactie gewijzigd door RocketKoen op donderdag 7 juli 2011 14:22]
[Reactie gewijzigd door LSWaard op donderdag 7 juli 2011 14:00]
[Reactie gewijzigd door sofilus op donderdag 7 juli 2011 14:22]
[Reactie gewijzigd door Xubby op donderdag 7 juli 2011 14:37]
Precies. Maar is dat hier zo? Ik leg het altijd uit aan de hand van een voorbeeldje.diefstal is iets toeeigenen wat jou niet toekomt.
[Reactie gewijzigd door El_ByteMaster op donderdag 7 juli 2011 16:44]
[Reactie gewijzigd door Rapier op donderdag 7 juli 2011 18:41]
Is dit niet een beetje een heel vreemde zin? Ik moet meteen neigen naar de Amerikanen die geen mensen uitleveren omdat ze zelf vinden dat dit niet hoeft. De gegevens zijn wel buitgemaakt op de servers van Valve, Valve beschikt nu dan ook over mogelijke informatie naar de "daders", waarom zouden ze dan relatief moeilijk doen om deze info te geven?Valve stelt dat het geen informatie over de dieven kan geven aan uitgever Square Enix, omdat dat in strijd is met de privacyregels die Valve zichzelf heeft opgelegd.
Omdat Valve zich voor al z'n klanten aan de privacy voorwaarden moet houden die ze hanteren. Als ze dat niet doen, zijn ze in principe geen knip voor de neus meer waard qua afspraken.Valve beschikt nu dan ook over mogelijke informatie naar de "daders", waarom zouden ze dan relatief moeilijk doen om deze info te geven?
waarom? ze hadden ook hun mond kunnen houden over het hebben van gegevens. eerlijkheid en bovendien spelen volgens de regels van hun eigen voorwaarden en de wet, moet je niet gaan bestraffen, maar belonen, lijkt me zo.Als Valve maar moet dokken voor de kosten van het dwangbevel.
Het is ook nooit goed he... als Valve de gegevens direct had doorgespeeld komen de privacy waakhonden hier op het forum schreeuwen en nu ze eindelijk WEL moeilijk doen zijn ze weer niet te vertrouwen...Ik kan me indenken dat SE zo een stukje vertrouwen kwijt raakt in Valve. In de eerste plaats omdat een preview versie nu op straat ligt, maar op de tweede plaats dat Valve moeilijk doet met het overhandigen van de info.
[Reactie gewijzigd door Remco Kramer op donderdag 7 juli 2011 14:07]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True