Hoofdcategorieën
Device Settings

Microsoft waarschuwt voor phone-scams

Door Dimitri Reijerman, donderdag 16 juni 2011 15:34, views: 20.673

Microsoft heeft naar aanleiding van een eigen onderzoek een waarschuwing uitgegeven voor criminelen die computerbezitters telefonisch benaderen. Via social engineering zouden de oplichters gemiddeld honderden dollars buit maken.

Uit het Microsoft-onderzoek, gehouden onder zevenduizend computergebruikers in het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten, Ierland en Canada, zou blijken dat 3 procent van hen de instructies opvolgde van personen die zich veelal voordeden als werkzaam bij bekende software- en beveiligingsbedrijven. Gemiddeld had 16 procent van de ondervraagden verdachte telefoontjes gehad, terwijl dit percentage in Ierland zelfs 26 procent zou bedragen. Van degenen die een dergelijk telefoontje ontvingen, hapte 22 procent toe.

De oplichters kregen onder andere voor elkaar dat sommige slachtoffers toegang gaven tot hun systemen. Ook gaven gebruikers wachtwoorden of creditcardgegevens af, of werden naar een website gelokt die malware bevatte, zo stelt Microsoft. Verder poogden de criminelen om computergebruikers aankopen te laten doen. Volgens de onderzoeksresultaten zou de gemiddelde buit 875 dollar bedragen, terwijl de kosten om getroffen systemen weer schoon te maken circa 1730 dollar zou bedragen.

Microsoft stelt dat de beveiliging van software 'continu verbetert' en dat de huidige phone scams vooral toenemen in Engelstalige landen. Het is volgens de softwaregigant echter een kwestie van tijd voordat de oplichters ook op grote schaal gaan opereren in landen waar andere talen worden gesproken.

Volgende 15:55 Apple patenteert vriendenzoeksysteem voor iOS
Vorige 15:10 Vodafone overweegt 'privézendmasten' om netwerk te ontzien
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Ik ben vorige week ook gebeld! '90% of your files are corrupted, and when that reaches 100% your computer will shut down and all of your important files and data will be inaccessible. But if you turn on your computer now, I can show you how to remove the malware and malicious software'


En nu ben ik 854 euro kwijt! ;)

terwijl de kosten om getroffen systemen weer schoon te maken circa 1730 dollar zou bedragen.
Ik herinstalleer normaliter voor iets minder als de helft daarvan, misschien toch maar eens mijn tarief herzien.. 8)7

* GewoonWatSpulle kijkt naar de kalender, was m'n prijslijst wijzigingen nog vergeten, 't is alweer 2011

Wellicht moet je inderdaad je tarief herzien, ik neem teminste aan dat dit ook inclusief data behoud is ;)

Stel, de happende 22% van de gebelde 16% van de 7000 onderzochte personen, dan zijn er 246 personen getroffen van de 7000. 7000x € 1730 = € 426.272,- aan schoonmaakkosten?

Of rekenen we dat € 1730 gedeeld door een recovery van € 45,- = 38 personen die de schoonmaak niet zelf gedaan hebben (11%) en de overige 89% heeft beschaamd hun eigen Windows dvd tevoorschijn gehaald?

Ik kies voor optie 2.


duh, meest gebruikte systemen zijn meestal het doelwit aangezien je dan de meeste mensen bereikt...

Wat een opmerking, een beetje slimme gebruiker maakt een algehele backup ongeacht het OS


weet niet wat jouw laatste windows was hoor maar
in win7 is het ook 1 druk op de knop een backup die je vervolgens ook in 10 minuten weer terug zet

laatst nog gedaan met een nieuwe schijf, schijf erin dvdtje erin pad met backup aanwijzen en 10 minuten later draait hij alsof er niets is gebeurt

zonder extra software gewoon kale windows kan dat
dus beetje loze praat

met een windows bak ben ik ook niet meer dan 3-4 uurtjes bezig...

volgens mij waren er laatst nog berichten dat mac ook niet veilig was hoor..

wat je hoort is de grootste doelgroep, misschien is dat het probleem.
grootte kans dat het percentage op beide platformen hetzelfde zijn.

TinyXP installeert hier in 9 minuten een schoon systeem.
Daarna enkel nog de applicaties erop zetten en klaar.

Tegenwoordig gebruik ik de SRD van Symantec, en heb ik met booten een optie om een recovery te doen van mijn laatste backup (image)

Maar ja, niet iedereen is vergevorderd als een tweaker, en daar valt dus veel geld te halen.
1. met de fraude die gepleegd wordt.
2. met het herstellen van het systeem.

Gewoon alle belangrijke shit op een appartement hdd zetten. Ik maak geen backups van mijn systeem. Als het mis gaat zet ik er in een kwartiertje gewoon. Windows 7 weer schoon op. Dat schoonmaken van een systeem laat namelijk altijd sporen van instabiliteit achter op het systeem.

Klopt, er waren volgens mij iets van "hack a mac" wedstrijden in europa, waarbij uit resultaten bleek dat een mac nog makkelijker te hacken valt als een Windows computer.
Wat nou, veiligheid?

Good old Norton Ghost :)


Ja, lekker is dat, als je je RAM wilt upgraden bij zo'n reseller ben je zo €120 kwijt, dan krijg je Kingston RAM van €20 en het RAM upgraden duurt ongeveer 10 minuutjes (als het niet minder is).

Snel verdient. Trapte er ook in omdat ik nog de oude prijs van DDR3 RAM gewend was.

Installatie windows 7 via usb duurt maar iets langer als een half uurtje. Dan nog de nodige programma's installeren. Of gewoon een image teugzetten, duurt maar 15-30min.

15-30 minuten is lang...
Hier XP incl. zo'n 100 mappen in "c:\progs" (niet "program files") in zeker onder de 10 minuten. En ik heb niet eens een SSD schijfje.
Win7 heeft dan ook nog veel meer bloat dan XP.

Lol,dan ben je zelf ook zo'n scambedrijf 8)7

Volgens de onderzoeksresultaten zou de gemiddelde buit 875 dollar bedragen, terwijl de kosten om getroffen systemen weer schoon te maken circa 1730 dollar zou bedragen.
Dat is duurder dan een nieuwe high end PC, lijkt me erg sterk dat het zo duur kost om een PC schoon te maken :) Ja misschien bij 1 van die scambedrijven, maar bij een normaal bedrijf ben je misschien 150/250 euro kwijt ;)

Dat hangt af van de definitie van "de pc schoon maken". Is dat met of zonder data-recuperatie, het herinstalleren van alle software, configuratie, terugzetten backups enz.

Daarna heb je ook de kost die je verliest door tijdsverlies. Pc is "kapot", dat samen met de herstel-periode betekent dat een werknemer een bepaalde periode niet productief is. Als je die kosten ook meerekent, dan loopt het al heel snel op enz.

Iets is duur of kost veel ;)

Een herinstallatie kost ongeveer 40 euro bij de lokale computer boer, valt allemaal wel mee. Voor 875 euro heb je nog geen high end pc, daar kan je zeker 500 euro bij doen en dan heb je nog een mid-range computer. Mits je het beeldscherm en een goede snelle SSD mee rekend dan...

Nu we toch bezig zijn:
, valt allemaal wel mee. -> ;
Computer boer -> computerboer
Mee rekend -> meerekent
High end -> high-end

Bij mij zijn laatst twee laptops gejat en ik kan je vertellen dat de waarde van de laptops bij wijze van spreken nog het laatste was waar ik me druk om heb gemaakt. Gelukkig had ik foto's en filmpjes op een externe harde schijf (die naast de laptop lag!) en dat was voor mij veel waardevoller dan de laptops. Gelukkig dat ze de externe HD hebben laten liggen.

PS3 was ook gejat en het meest baal ik van de save games. Het blijft natuurlijk geld, maar het aantal speeluren om weer op dezelfde plekken te komen bij de spellen is zelfs bij 1 euro per uur veel meer dan de PS3 zelf.

Ach, ik vind veel games als ik ze eenmaal heel lang heb gespeeld toch niet meer boeiend. Stel dat mijn xbox 360 met 14 games nu gejat zou worden, zou ik er denk ik vrij weinig om geven op de kosten na dan.

Met foto's en andere data is het inderdaad wel een ander verhaal.

Knullig dat Sony PS3 niet ff zo nu en dan (automatisch op de achtergrond) backups van je save-games online maakt...

[Reactie gewijzigd door kimborntobewild op donderdag 16 juni 2011 16:57]


Bij Playstation Plus dacht ik dat er zo een optie was, en Xbox komt nu ook met zo een optie.

Ook al zal dit redelijk goed opgezet zijn door deze criminelen, blijf ik het erg raar vinden dat mensen niet even goed nadenken TERWIJL zoiets zich voordoet in plaats van achteraf.

Wanneer je plotseling en ongevraagd gebeld wordt door een bedrijf wat later in het gesprek ineens creditcardgegevens nodig heeft, zou ik toch wel even goed nadenken of ze die wel nodig zouden hebben.

Helaas zullen deze mensen blijven opereren, zolang er mensen intrappen. Zeer spijtig!

Ik kan me voorstellen dat men wordt gebeld door een persoon die zich voordoet als je provider met de klacht dat de computer wordt gebruikt om spam te versturen, als ghost computer of iets anders dat zou kunnen opvallen. Deze persoon vraagt jou vervolgens naar een site te gaan als TeamViewer.com en de simpele klant module te draaien om zo het probleem te helpen opsporen, niet veel later zit hij in je browser te zoeken naar malware je PayPal account en dan is het kassa.

TeamViewer is al behoorlijk populair bij externe helpdesks en wordt zonder tegen te pruttelen meestal wel gedraaid.

[Reactie gewijzigd door Zerotorescue op donderdag 16 juni 2011 16:09]


helaas voor hem valt er niets te vinden van PayPal
op de site van PP krijg je namelijk niet de optie om aangemeld te blijven en de browser vraagt ook niet om het wachtwoord op te slaan..

Bij twijfel vraag ik altijd of ik even terug kan bellen. Simpelere beveiliging kan niet ;)

tja en aan de andere kant: als je zo dom bent om je gegevens af te staan helpt het misschien als je met de gevolgen wordt geconfronteerd?

Lijkt wel op de problemen die de ING had met phishingmails. Ik snap niet dat mensen hier nog intrappen, je geeft toch nooit zomaar je creditcard gegevens weg aan iemand die belt? Zeker niet als je zelf niet gevraagd hebt voor zo'n telefoontje, lijkt me.

Van die ING phisingmails had ik er laatst 1 die in correct Nederlands was opgesteld. Het uitvoeringsniveau wordt steeds hoger, ook bij dit soort telefoon scams. Dus er zullen steeds meer mensen geneigd zijn er in te trappen.

Ik snap niet dat mensen hier nog intrappen
Vergeet niet dat er erg weinig mensen zijn die zoveel over security lezen als tweakers. Ga dus zeker niet uit van je eigen kennis!

De zwakste schakel is toch de gebruiker.

Dit probleem zal blijven en in de toekomst alleen maar groter worden. Gezien de buit hoog is, en de traceerbaarheid minimaal zou je er als systeembeheerder bijna zelf ook over gaan denken.


Goed lezen, dollar $

... laat je even beter informeren.

http://www.microsoft.com/...y_essentials/default.aspx

GRATIS!

ja precies, gratis troep om de originele troep zogenaamd veilig te maken ?!
onveilig by design dus.
Beter een mac of Linux dus, veel minder ellende

misschien kan je beter een andere naam kiezen, "openminded" past namelijk niet echt bij je :P

Hehe soms is het best makkelijk om iemand te scamen bijna net zo makkelijk als een snoep van een 2 jarige te jatten. hmmm oh wacht misschien nog wel makkelijker. Als je overtuigend genoeg overkomt.

ever heard about con man ?

Bij een Nigeriaans accent gewoon gelijk ophangen... ;)

[Reactie gewijzigd door Fiber op donderdag 16 juni 2011 16:08]


euhm t lijkt me eerder een kwestie van alert zijn en niet naar rare sites gaan en vooral nooit info aan wie dan ook geven!!
en als je naar de nigeriaanse scam refereerd moet je ook oppassen voor nederlandse accenten, russische en andere...

zie : http://en.wikipedia.org/wiki/Nigerian_scam

Dit item past precies in het straatje over die Apple reparateur. Hoe naief kun je zijn?

Misschien moet dit vooraf onder de aandacht gebracht worden bij de kopers van deze producten. IPV tussen de regels door bij installatie / 'snel door klik schermen'.

Schoonmaak kosten bevat ik niet helemaal. Worden bestanden gecrypt en mogen ze dan hun eigen informatie weer terug kopen of is dit op lucht gebaseerd. ( reinstall kan je toch niet op 1750 schatten :? )

In het bron artikel wordt het niet echt vermeld
Across all four countries surveyed, the average amount of money stolen was $875 (U.S.), ranging from $82 (U.S.) in Ireland up to $1,560 (U.S.) in Canada. The average cost of repairing damage caused to computers by the scammers was $1,730 — rising to $4,800 in the U.S.
@hieronder:
Dit is redelijk op GoT terug te vinden, naast de nigeriaanse mailtjes die graag geld van een overleden achter achter achter achteroom van je willen storten op jouw bankrekening in ruil voor wat gegevens, want tja, anders kunnen ze het niet overmaken eh :)

Pincode ... waar zijn de mensen met een gezond tintje paranoia gebleven?

[Reactie gewijzigd door LinuX-TUX op donderdag 16 juni 2011 15:58]

«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:55 Apple patenteert vriendenzoeksysteem voor iOS
Vorige 15:10 Vodafone overweegt 'privézendmasten' om netwerk te ontzien
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011