Facebook zou aan een nieuw platform werken waarmee de sociale-netwerksite de door Apple gecontroleerde App Store wil omzeilen. Dit zou Facebook willen bereiken door op grote schaal html 5-webapplicaties te gaan aanbieden.
Onder codenaam Project Spartan zou Facebook met een team van circa tachtig man al enige maanden werken aan de ontwikkeling van een nieuw en een op mobiele gebruikers gericht platform op basis van de open webstandaard html 5, zo meldt TechCrunch. Via dit platform zouden de sociale netwerksite en zijn partners html 5-applicaties voor de Safari-browser kunnen gaan aanbieden. Deze browser is te vinden in onder andere Apples iPad en iPhone.
Met het html 5-platform, dat op korte termijn geïntroduceerd zou worden, wil Facebook volledige controle houden over het aanbieden van webapplicaties. Het bedrijf kan dat niet als het applicaties in de App Store van Apple blijft aanbieden. Facebook zou partners als Zynga al zover hebben gekregen om eenvoudige games in html 5 te gaan aanbieden, aangezien iOS-apparaten als de iPad en iPhone niet met Flash overweg kunnen. Daarnaast wil Facebook zijn credits-betalingsmodel in het nieuwe platform integreren.
[Reactie gewijzigd door Zero Grav op donderdag 16 juni 2011 12:40]
Maar daar wordt hard aan gewerkt http://my.opera.com/core/...ebcam-orientation-previewZe hebben echter geen toegang tot de microfoon of de camera momenteel.
fout.Blijkbaar is het browsen op een iPhone toch niet zo prettig en grijpen mensen naar Apps....
[Reactie gewijzigd door Texamicz op donderdag 16 juni 2011 12:24]
Ik heb een Android teblet maar daar draait 2.1 op. Hoe maakt t.net eigenlijk onderscheid tussen een Android tablet en een Android telefoon (als ze het al doen)?En dan staat er nog geen honeycomb bij helaas. Android tablets zijn nog steeds niet echt van de grond.
FB en Twitter zijn dan ook erg interactieve diensten, waar push-notificaties en een integratie met andere smartphone apps handig kunnen zijn. Maar voor websites die enkel informatie bieden (nieuws-sites bijvoorbeeld) heeft een app vrijwel nul aan toegevoegde waarde. Een mooi icoontje op je startscherm kun je ook wel maken voor een hyperlink naar de URL van de mobiele site.Voor zowel Facebook als Twitter bestaan erg goede mobiele sites, maar voor beiden gebruik ik toch de apps. Ten eerste natuurlijk omdat het in gebruiksgemak gewoon fijn is om die logo's als icoontje op je startscherm te hebben, maar voor mij is het erg handig om push-messages te krijgen als er een nieuw bericht voor me is. Tot op heden heb je daar echt een app voor nodig en kan dat niet via een website.
Dit is waarom Facebook het doet en dat kan ik goed begrijpen. De webapplicaties worden nu in Flash gedaan op de website en dat doet een Iphone/Ipad niet. Via de Facebook-App zouden ze het wellicht kunnen doen, maar dan bemoeit Apple zich er teveel mee.Met het html 5-platform, dat op korte termijn geïntroduceerd zou worden, wil Facebook volledige controle houden over het aanbieden van webapplicaties. Het bedrijf kan dat niet als het applicaties in de App Store van Apple blijft aanbieden.
Ik niet, tweakers heeft geen mobiele versie van de website, en is dus niet handig om op m'n wildfire (lage resolutie) te bekijken.Ik ben het met je eens, tweakers.net bezoek ik ook gewoon veel liever vanuit de browser. Je
(fotos uploaden kan dan bijv. niet in iOS)
De reden is denk ik eerder dat Apple het niet toestaat dat apps gedownloade code kunnen executen, en dat is toch iets wat je wel wil als je bijvoorbeeld games in je site aanbiedt.De webapplicaties worden nu in Flash gedaan op de website en dat doet een Iphone/Ipad niet.
Roep dit niet te hard, want dan kom je bedrogen uit.maar omdat je minder vrijheid hebt op het toestel (adresboek / IM-berichten / SD-kaart ) ben je als gebruiker gelijk weer veiliger omdat deze data niet gestolen kan worden.
[Reactie gewijzigd door RM-rf op donderdag 16 juni 2011 11:52]
Dat klopt dus niet helemaal. Bij veel apps of FB kan je met Paypal, Cherries of CC betalen.de afhankelijkheid van apple qua inline betaling zal een érg belangrijke reden zijn..
facebook heeft en 'eigen' credits systeem voor betaling en biedt dit zelf zijn app-aanbieders als enige en verplichtte optie aan...
Oftewel, zowel Facebook als Apple met zn iTunes Accounts hebben eenzelfde 'roadmap' op het gebied van betaalmogelijkheden binnen een door hen gecontroleerd platform...Facebook Sets July, 1, 2011 Deadline to Make Credits Sole Canvas Game Payment Option
Starting at its developer conference last April, Facebook has been saying publicly for the past year that Credits would eventually be the only payment option in social games on the site (although it started saying so to developers months before).
[Reactie gewijzigd door RM-rf op donderdag 16 juni 2011 13:35]
Ik ben benieuwd of dit straks als 'innovatief' gezien gaat worden, of dat mensen zich eindelijk gaan realiseren dat deze cloud-technologie al jaren lang en breed beschikbaar is, maar dat het succes van proprietary non-cloud 'oplossingen' als een App Store met bijbehorende juridische restricties, de ontwikkeling van echt vernieuwende cloud-applicaties de afgelopen jaren alleen maar heeft afgeremd, ten gunste van bepaalde aandelenkoersen.Het is in ieder geval een stap in de toekomst die ze doen.
[Reactie gewijzigd door tofus op donderdag 16 juni 2011 11:56]
Als je kijkt dat ze het eigen credit-betalingsmodel willen gebruiken dan gaat het natuurlijk om het geld. Als je kan kiezen tussen linksom en 30% afdragen of rechtsom en de volle mep vangen wil je natuurlijk rechtsom.Snap niet waarom facebook dit doet eigenlijk.
[Reactie gewijzigd door JanvdVeer op vrijdag 17 juni 2011 09:40]
Simpel, ooit eens gehoord van het principe 'cut out the middle man'?Snap niet waarom facebook dit doet eigenlijk.
[Reactie gewijzigd door mindcrash op donderdag 16 juni 2011 12:12]
Uit het artikel:Snap niet waarom facebook dit doet eigenlijk. Of zijn ze tegen de verapplicatiesering van websites? Dit merk je trouwens bij iOS heel erg. Voor veel websites heb je een applicatie. Waarbij ik denk: Goh je hebt toch een browser???
Duidelijk verhaal toch?Met het html 5-platform, dat op korte termijn geïntroduceerd zou worden, wil Facebook volledige controle houden over het aanbieden van webapplicaties. Het bedrijf kan dat niet als het applicaties in de App Store van Apple blijft aanbieden.
[Reactie gewijzigd door TimMer op donderdag 16 juni 2011 14:43]
Dat doen ze dan natuurlijk alleen maar omdat het lucaratief is om mee te liften met het enorme succes van wat Apple gedaan heeft allemaal. Dat kan niet zomaar genegeerd worden. En tegelijkertijd wordt natuurlijk gezocht om de derde partij uit te schakelen.Ik, als bedrijfskundige, snap sowieso niet dat er ooit een bedrijf op aarde akkoord is gegaan met die veel te dure en totalitaire appstore van Apple.
[Reactie gewijzigd door Texamicz op donderdag 16 juni 2011 12:35]
Dat zal niet zo snel gebeuren denk ik: met HTML5 kan je lang niet wat je met de iOS SDK kan. Alleen informatierijke apps kunnen goed vervangen worden door HTML5, maar grafisch gericht apps (met name games), zijn veel lastiger, zij het onmogelijk, om volledig in HTML5 te realiseren.Ik dacht dAls iedereen met html5 de appstore kan omzeilen, dan is het snel gedaan met dit concept, ik denk dat uitgevers ook wel geïnteresseerd zijn hierin
[Reactie gewijzigd door Zr40 op donderdag 16 juni 2011 11:50]
Dat gaat mogelijk nooit gebeuren, Apple zou controle willen houden over zijn store, MS over hun versie, Google op hun versie, plus dat je daarnaast nog de 'alternatieve' stores hebt (handango etc).een webgebaseerde app store voor alle platformen
[Reactie gewijzigd door SinergyX op donderdag 16 juni 2011 12:41]
denk het wel ja !Facebook zou partners als Zynga al zover hebben gekregen om eenvoudige games in html 5 te gaan aanbieden
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True