Hoofdcategorieën
Device Settings

E3: Vier nieuwe Xbox 360-racesturen aangekondigd

Door Bart de Water, donderdag 9 juni 2011 11:50
Submitter: k0ert, views: 15.886

Controllerspecialist Fanatec gaat een tweetal racesturen voor het spel Forza Motorsport 4 uitbrengen. Ook Mad Catz heeft twee stuurtjes voor de Xbox 360 in ontwikkeling. Het is nog niet bekend wanneer de stuurwielen in de winkels liggen.

De twee stuurtjes van Fanatec krijgen de namen Forza Motorsport CSR en CSR Elite en zijn voorzien van een design dat bij dit racespel past. De CSR is voorzien van force feedback en de handgrepen zijn bekleed met de suède-achtige kunststof alcantara. De CSR Elite doet daar een schepje bovenop met extra krachtige force-feedbackmotoren, een stuurbasis die volledig van metaal en koolstofvezel is gemaakt, en een sensor in het stuur die voor hogere precisie zou zorgen.

Fanatec brengt daarnaast losse accessoires als een schakelbak en pedalen in de CSR-lijn uit. Verschijningsdata zijn nog onbekend; volgens Fanatec zullen de prijzen tussen de 320 en 700 euro liggen voor een stuur met pedalen.

Ook accessoirefabrikant Mad Catz komt met twee nieuwe sturen voor de Xbox 360. Hoewel de specificaties hiervan nog niet bekend zijn, is wel bekend dat een van beide 230 dollar gaat kosten en van force feedback is voorzien. Daarnaast zou er een goedkopere versie op de markt komen. De aankondigingen volgen op het nieuws dat Microsoft in oktober een draadloos racestuur voor zijn spelcomputer uitbrengt.

Fanatec Forza Motorsport CSR Fanatec Forza Motorsport CSR Elite Mad Catz racestuur voor Xbox 360
Volgende 12:34 'Microsoft wil onder eigen naam Windows 8-tablet uitbrengen'
Vorige 11:33 HP: Oracle is verplicht door te gaan met Itanium
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

heel jammer dat die csr elite 700 euro kost , voor 450 had ik mn g27 weggedaan en deze gekocht.

weet iemand trouwens of deze sturen ook op pc en ps3 goed functioneren?

ja, compatible met PS3, PC en XBOX360.

Ik ben een race fanaat voor consoles, maar met het oog op de xbox360 die binnen 2 jaar mogelijk met pensioen gaat zou ik geen 700 euro meer uitgeven voor een stuurtje.
Je weet namelijk niet of deze dan ook ondersteund wordt met je volgende generatie console.

[Reactie gewijzigd door aliberto op donderdag 9 juni 2011 15:24]


Tsja, dat weet je bij Microsoft nooit zeker. maar ik zie USB niet zomaar verdwijnen van de console, en ik zie ook niet in waarom MS weer een andere API zou moeten uitvinden. (Ze gebruiken Xinput, waar verder alles en iedereen het 'ouderwetse' Directinput gebruikt). PC kan zowel Xinput als Directinput.

Goede zaak, want er zijn veel te weinig stuurtjes voor de Xbox 360. Wel jammer dat er niks gezegd wordt over compatibiliteit met Windows-pc's, want dat is voor mij wel een vereiste.

De meeste XBOX-360 USB-apparaten werken ook op een windows PC. Immers is het beide van Microsoft. Ik weet van de gewone USB-controller dat de PC zelfs voorgeinstalleerde drivers heeft ervoor.

Helaas moet je wel de speciale Windows versie van de controller kopen, anders werkt hij niet (is toch weer 5 euro duurder :)).

@hieronder

Oh, fijn, heb ik dus voor niks 5 euro extra betaald voor de Windows versie. Lekker dan :)

[Reactie gewijzigd door Batsgeit op donderdag 9 juni 2011 13:46]


Euhm nee? Dat maakt niks uit. Ze werken allemaal prima. Alleen voor de wireless controllers moet je een ontvanger hebben. En 1 ontvanger lust 4 draadloze XBOX360 controllers.

De bedrade controllers werken altijd, of ze nu in een 'pc'-verpakking zitten of een XBOX360-verpakking. Dat maakt niks uit.

[Reactie gewijzigd door GAIAjohan op donderdag 9 juni 2011 13:20]


Dit is even gokken, maar ik vermoed dat er bedrijfstechnisch een verschil zal zitten in welke versie op welk platform ondersteund zal worden. De werking is verder compleet hetzelfde, maar voor de wireless versie op je PC moet je inderdaad zo'n receiver hebben.

Die 2e stuur is niet slecht, maar ik hou me daar niet zoveel mee bezig. Ik blijf lekker op mijn G25.

*gaat weer terug naar GT5* :)

[Reactie gewijzigd door iPodKiller op donderdag 9 juni 2011 11:58]


Ik heb nooit begrepen waarom het oorspronkelijke Xbox 360 racing wheel uit de handel gehaald is, het is tenminste vrijwel nergens meer te krijgen.

Omdat dat ding net zo onbetrouwbaar was als een Alfa Romeo uit de jaren 80.
Het ding brandde door, pedalen gingen stuk, centrering van het stuur ging stuk etc..


//edit
Ik ben wel benieuwd waarom deze reactie offtopic is, terwijl de reactie waar ik op reageer over hetzelfde product gaat en wél ontopic is.

Als je denkt dat mijn reactie een flame is, mag je gebruikerservaringen ervan lezen op de Forzaforums..

[Reactie gewijzigd door GAIAjohan op donderdag 9 juni 2011 13:14]


damn. 700 euro. Voor de helft koop je een afgerachte kadet GSI. Kan je echt scheuren :+

Even zonder gein, zijn er nou echt mensen die 700 euro neerleggen voor een stuurtje?

Voor 450 euro in ieder geval wel, wat ik ook al veel vind voor een stuur.

Ik vind het ook absurd. 700 euro voor een dikke flight sim-setup kan ik volledig inkomen, dat zal ik zelf ook nog wel een keer neer gaan zetten, maar dat is ook nergens anders te beleven. Ik zou voor maximaal 350 euro spullen neerzetten en voor de rest lekker naar Zandvoort/Nurburgring of zo.

700 euro is sowieso erg veel geld voor zo'n gadget vind ik. Stel dat ik ooit zou overwegen zoveel geld uit te geven voor een stuur, verwacht ik toch wel dat ik deze net zo kan gebruiken als dat je het in een echte auto gebruikt.

Ofwel geen standaard xbox knoppen waar je op moet drukken maar gewoon een gaspedaal, koppeling, rem, schakelpook, stuur enz. Een luxe uitvoering heeft dan ook richtingaanwijzers/knoppen voor licht/radio/cruise control etc :)

Mooiste zou dan zijn dat je gemakkelijk kan switchen tussen normale controller en stuur. Loop je (in bijv GTA) met je normale controller naar je auto en stap je in, waarna je switched naar je stuur en meteen kunt gassen! :D

? Waar heb je het over?
Filmpje van de E3:
http://www.youtube.com/watch?v=GImCax0inHQ

Ziedaar:
pook, pedalen, handrem. Allemaal van Fanatec.

[Reactie gewijzigd door GAIAjohan op donderdag 9 juni 2011 13:54]


Waar heb jij het nou weer over? Fanatec maakt zulke goede simstuurtjes. Ze worden in de Simwereld aan alle kanten geroemd en geeerd. In hun clubsport pedalen zit zelfs een force feedback motor in het REM-pedaal om blokkerende remmen te kunnen weergeven.

De meeste stuurtjes +pedalen + schakelpookjes worden verkocht als "modules", ik gebruik zelf bijvoorbeeld een driving force GT met idd de clubsport pedalen van Fanatec.

700 Euro is frigging veel geld, begrijp me niet verkeerd, maar voor dit product is het niet "duur". Tenminste, als je de gebruikelijke Fanatec kwaliteit krijgt.

Leuk om te horen. Ik zat een tijdje geleden eens te kijken naar een Fanatec GT2 stuur voor m'n X360, maar ik wacht deze CSR nu maar even af.

Dan heb ik liever de Turbo S, of GT2 van Fanatec met Alcantra bekleding. Vind deze net iets te goedkoop ogen, zelfs de dure variant.

* Zelf de Turbo S gehad en was een erg fijn stuurtje.

Nou die switch zou ik graag maken, ik vind de GT2 maar echt prut.

Mag aannemen voor zulke bedragen dat ze in iedergeval ook nog bruikbaar zijn voor de PC? :?

Zijn compatible met PS3, Xbox 360 en PC :)

Wat een geld zeg! Voor een stuurtje, ik vind dat randapparatuur niet de prijs van het apparaat zelf moet ontstijgen (en hoe!)... Tuurlijk zal het 't neusje van de zalm zijn, maar voor die prijs koop je gewoon een auto en kan je jezelf uitleven op zandvoort ofz
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 12:34 'Microsoft wil onder eigen naam Windows 8-tablet uitbrengen'
Vorige 11:33 HP: Oracle is verplicht door te gaan met Itanium
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011