De Russische programmeur Efim Bushmanov is bezig om Skype te 'reverse engineeren' om het, naar eigen zeggen, opensource te maken. Met het eerste vrijgegeven resultaat is nog geen verbinding met het huidige netwerk mogelijk.
De reverse engineering betreft oude versies van Skype, namelijk 1.x/3.x en 4.x. "Je hebt een unieke kans om een blik op Skypes interne protocol en encryptie te werpen", aldus de ontwikkelaar op zijn blog. Hij geeft echter ook toe dat het nog om testcode gaat, die alleen werkt met Skype 1.4 en via een omweg met 3.x en 4.x, maar die geen verbinding kan maken met supernodes van het huidige 5.x-netwerk.
De broncode van Skype is notoir gesloten en diverse landen hebben bij het bedrijf aangeklopt om hun veiligheidsdiensten toegang te geven en afluisteren mogelijk te maken. Ook zijn er al jaren geruchten over backdoors die de fabrikant ingebouwd zou hebben voor de Amerikaanse veiligheidsdienst.
Bushmanovs doel is om Skype 'opensource te maken'. Zoals verschillende ontwikkelaars echter al constateerden, maakt hij gebruik van aangepaste Skype-binarybestanden en eerdere reverse-engineeringprojecten als Vanilla Skype en Vests Corporations werk. De kans lijkt dan ook groot dat de software niet opensource kan worden volgens de geaccepteerde definitie van de term, schrijft H-Online. Ook zal het publiceren van de code waarschijnlijk tot gevolg hebben dat de Rus binnenkort bericht krijgt van de advocaten van Skype en van Microsoft, dat Skype heeft overgenomen.
[Reactie gewijzigd door kidde op zaterdag 4 juni 2011 02:57]
De naam Skype heeft uiteraard dezelfde bescherming als andere handelsmerken, maar enige vorm van 'bescherming' voor het protocol lijkt me toch sterk. Skype's eigen implementatie valt onder het auteursrecht, maar een eigen implementatie niet. Het enige waar je nog aan kan denken is patenten, maar die moeten dan wel in Rusland geldig zijn. Wie dit importeert is zelf verantwoordelijk voor het voldoen aan locale wetten.De naam mogen ze niet gebruiken het het protocol ook niet.
[Reactie gewijzigd door mae-t.net op zaterdag 4 juni 2011 19:30]
Dan heb je inderdaad iets gemist - want Skype zelf dan de gesprekken wel decrypten.ehm volgens mij mis ik iets, maar is skype niet zo veilig gemaakt dat ze zelf niet eens je gesprekken kunnen hercoderen?
[Reactie gewijzigd door kimborntobewild op vrijdag 10 juni 2011 07:05]
[Reactie gewijzigd door mae-t.net op zondag 5 juni 2011 14:02]
2.3 No Modifications: You will not undertake, cause, permit or authorize the modification, creation of derivative works, translation, reverse engineering, decompiling, disassembling or hacking of the Skype Software or any part thereof except to the extent permitted by law.
[Reactie gewijzigd door Lemming op vrijdag 3 juni 2011 16:42]
Dit is natuurlijk het belangrijkste stuk.except to the extent permitted by law
Met dit stuk alleen al, kun je advocaten jarenlang bezig houden.Article 6 of the 1991 EU Computer Programs Directive allows reverse engineering for the purposes of interoperability, but prohibits it for the purposes of creating a competing product, and also prohibits the public release of information obtained through reverse engineering of software.
Maar in dat geval is 't gewoon een EULA die zich aan de wetten houdt, en is DAT de reden dat 't geen zin heeft zo'n EULA aan te vechten. Volgens mij geldt nog steeds wat highmastdon zegt: de wet kan een EULA altijd overrulen.Een EULA die zegt "beperkt aansprakelijk en op 3 pc's te gebruiken" is niet aan te vechten, bijvoorbeeld.
[Reactie gewijzigd door IoorLTD op vrijdag 3 juni 2011 23:48]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True