Sony werkt al aan een nieuwe spelcomputer, blijkt uit de toelichting op de jaarcijfers van de Japanse elektronicagigant. Sony zegt minder te gaan investeren in de ontwikkeling van de nieuwe console dan het heeft gedaan voor de PlayStation 3.
Masaru Kato, chief financial officer van Sony, maakte met omwegen duidelijk dat het Japanse bedrijf werkt aan de PlayStation 4. Als antwoord op de vraag waarom de R&D-kosten zijn gestegen, antwoordt Kato dat een deel van het bedrag komt van de ontwikkeling van de Next Generation Portable. Een ander deel van de kosten komt van de ontwikkeling van een toekomstige spelcomputer voor thuis, aldus Kato, waarover hij zegt verder niets te kunnen meedelen.
Sony heeft samen met IBM flink geïnvesteerd in de ontwikkeling en productie van de Cell-processor, die in de PlayStation 3 wordt gebruikt. Sony moest in de eerste jaren nadat de spelcomputer was uitgekomen verlies incasseren bij elke verkoop. Het bedrijf compenseerde dat verlies met de royalties die het ontvangt bij de verkoop van games. Kato zegt dat een dergelijke investering voor een toekomstige spelcomputer 'niet meer denkbaar' is.
Sony heeft eerder deze week al een winstwaarschuwing afgegeven, het bedrijf zal boekjaar 2010 afsluiten met een verlies van 2,28 miljard euro. Uit de op donderdag gepresenteerde jaarcijfers blijkt dat de PlayStation-afdeling in het afgelopen jaar 308,3 miljoen euro winst heeft gemaakt. De inkomsten zijn ten opzichte van het jaar daarvoor met 13,7 miljard euro vrijwel gelijk gebleven, maar 'significante kostenverlagingen' hadden tot gevolg dat de afdeling winst mocht noteren. In het afgelopen boekjaar verkocht Sony 14,3 miljoen PlayStation 3-spelcomputers en 8 miljoen PSP's.
Zoals OtherOS op de ps3? Dat stoppen ze er vast wel in om mensen te trekken om het vervolgens met een update er weer uit te slopen.Ik denk dat ze wel een kans maken als ze de nadruk van game-console meer verleggen naar een systeem waarmee vanalles gedaan kan worden. Niet alleen films/muziek, maar ook als net-top en een "computer" die continu standby/aan staat (low power) die als NAS fungeert en eventueel domotica-centrum.
[Reactie gewijzigd door stewie op vrijdag 27 mei 2011 14:12]
[Reactie gewijzigd door s0larus op vrijdag 27 mei 2011 16:53]
[Reactie gewijzigd door arbraxas op zaterdag 28 mei 2011 09:40]
[Reactie gewijzigd door Jingietjai op zaterdag 28 mei 2011 01:32]
[Reactie gewijzigd door blouweKip op vrijdag 27 mei 2011 13:48]
en uberhaupt al de zin "Ik denk dat vergeleken met andere console's het hele kleine dingen zijn"Tsjah het is maar net waar je een PS3 voor koopt. Ik denk dat vergeleken met andere console's het hele kleine dingen zijn (3rd party controllers? dat zijn toch van die slappe aftreksels van Playstation controllers?)
[Reactie gewijzigd door aval0ne op vrijdag 27 mei 2011 13:25]
[Reactie gewijzigd door himlims_ op vrijdag 27 mei 2011 12:26]
[Reactie gewijzigd door marco275 op vrijdag 27 mei 2011 13:08]
[Reactie gewijzigd door SuperDre op vrijdag 27 mei 2011 13:41]
[Reactie gewijzigd door Tijn89 op vrijdag 27 mei 2011 10:56]
[Reactie gewijzigd door DMP-Gamas op vrijdag 27 mei 2011 14:26]
Wat een onzin, je hebt blijkbaar geen flauw benul wat Nintendo voor een omzet haalt. Over 2010 een omzet van 15,7 miljard en en een winst van 2,5 miljard.Ten eerste heeft nintendo daar het geld niet voor
Ook onzin, dat business model is pas toegepast bij de Wii, daarvoor waren de Nintendo consoles echt niet goedkoper als de concurrentie.ten tweede wil nintendo haar consoles altijd voor een concurrende prijs vanaf dag 1 verkopen met winst. Dat laatste gaat dan niet lukken. Kan natuurlijk zijn dat ze hun bussinesmodel compleet gaan veranderen
[Reactie gewijzigd door knirfie244 op vrijdag 27 mei 2011 11:40]
[Reactie gewijzigd door Mellow Jack op vrijdag 27 mei 2011 12:06]
Eigenlijk is het juist een risico voor nintendo, ze zijn volledig afhankelijk van 1 markt en kunnen dat risico niet spreiden en kunnen inkomsten en kennis uit andere markten niet gebruiken (zoals MS en sony)Het voordeel wat Nintendo heeft is dat ze zich focussen op 1 markt. Hierdoor is het voor hun mogelijk om een flink bedrag uit de schatkist te pakken om te investeren in nieuwe producten. Bedrijven zoals MS en Sony moeten de schatkist verdelen onder verschillende afdelingen waardoor een enorme investering in bijv de PS3 of ervoor zorgt dat de marge flink lager wordt of ervoor zorgt dat je minder kan investeren op andere vlakken.
[Reactie gewijzigd door blouweKip op vrijdag 27 mei 2011 13:55]
Voor zover het CPU gedeelte.quote: uit linkSony zou een cpu met 6 tot 8 cores en 24 tot 32MB gedeeld L3-cache willen hebben, waarvan elke core vier threads tegelijk kan verwerken. Een Power7-chip met die specificaties zou volgens FGN Online rond de 200 double precision-Gflops kunnen leveren. De Cell-processor van de huidige PlayStation 3 komt tot 15 double precision-Gflops, wat betekent dat de PS4 in theorie meer dan tien keer krachtiger is dan zijn voorganger.
[Reactie gewijzigd door johnbetonschaar op vrijdag 27 mei 2011 22:01]
[Reactie gewijzigd door Max|Burn op zaterdag 28 mei 2011 02:30]
Hoe kan iets 2x de power hebben van een Xbox 360 of een PS3? Het is toch 1 van de 2 want ze verschillen onderlingAlhoewel specs niet duidelijk zijn zal dit toch minimaal 2x de power van een Xbox 360 of PS3 hebben, simpelweg omdat de techniek veel verder is.
Daar vergis je je dan in.en ik denk niet dat ze de console al echt hebben gepusht ..
[Reactie gewijzigd door max3D op vrijdag 27 mei 2011 15:19]
[Reactie gewijzigd door Inflatable op vrijdag 27 mei 2011 12:24]
Nou, nou... Battlefield 3 binnenkort (main platform PC)kwaliteit ...ook sterk verminderd
[Reactie gewijzigd door blouweKip op vrijdag 27 mei 2011 14:00]
[Reactie gewijzigd door GAIAjohan op vrijdag 27 mei 2011 13:41]
Alleen is het van Sony en Nintendo officieel bevestigd, en Nintendo zal zelfs wat laten zien / of aankondigen op E3.Natuurlijk werken ze al aan een PS4. Zo zal Microsoft ook wel een een opvolger van de Xbox 360 werken en Nintendo aan de opvolger van de Wii.
[Reactie gewijzigd door ronaldmathies op vrijdag 27 mei 2011 12:48]
[Reactie gewijzigd door lenny_z op vrijdag 27 mei 2011 12:26]
De PS3 kan dat gewoon hoor. Er zijn alleen weinig spellen die uitkomen in 1080p. Maar volgens mij is dat meer een kwestie van ruimtegebrek, dan iets anders.Mag ook hopen dat de 720 / PS4 gewoon wel alle games op 1080p kan renderen. Het was toch vaak een teleurstelling om 720p te moeten spelen.
de meeste games worden ook tegelijk voor de 360 gemaakt, welke met DVD's werkt. En daar speelt dat ruimte gebrek veel en veel meer. Ze willen natuurlijk geen dubbel werk moeten doen voor beide platforms. (en dus gaan ze niet seperaat higher-res textures uitspugen voor de PS3)Dat betwijfel ik tenzeerste de meeste games zijn "gecleaned" 15gb
Maak daar maar performance gebrek van.kwestie van ruimtegebrek
[Reactie gewijzigd door lenny_z op vrijdag 27 mei 2011 11:56]
exclusives zijn nog altijd van externe ontwikkelaars. (guerrilla, bijvoorbeeld, met Killzone). Niet van Sony zelf.Zoals hierboven, daarom zijn de PS3 Exclusives 1080P... oh wacht.. nope toch niet....
[Reactie gewijzigd door simplicidad op vrijdag 27 mei 2011 12:53]
Dat mag allemaal waar zijn, maar in Amerika wonen wel een stuk meer mensen, dus dat zet natuurlijk een stuk meer zoden aan de dijk.Dat ligt puur aan waar het nieuws vandaan komt. Zijn het US cijfers dan zal de Xbox boven de PS3 staan (multi-platform). In Nederland verslaat de PS3 de xbox bijna altijd. Dit komt simpelweg omdat er in de States meer xbox'en verkocht worden en hier meer PS3s.
[Reactie gewijzigd door RagingR2 op vrijdag 27 mei 2011 16:35]
Die eerste redenering snap ik niet helemaal. Waarom zou je denken dat er in Europa meer XBOX-en dan PS3's verkocht worden? En wat heeft dat te maken met de inwoneraantallen van Japan, USA en Canada?In Europa en Japan wonen 2x zoveel mensen als in de USA en Canada. Je zou dan denken dat de Xbox ook meer in Europa wordt verkocht. In Japan zeker niet.
Enfin.. Er kan maar beter 1 systeem zijn met gruwelijke specs, die ook optimaal gebruikt gaan worden, dan 2 waardoor developers er een beetje tussenin gaan programeren.
[Reactie gewijzigd door RagingR2 op maandag 30 mei 2011 11:28]
Ik denk dat dit heel moeilijk zal worden voor Sony. IMO is de reden dat de PS3 pas zo laat gehacked is dat otherOS er voor bestond.Ik denk dat vooral de aantrekkelijkheid voor softwarefabrikanten een groot voordeel is voor Sony. De PS3 is zeer succesvol geweest in het weren van illegale games. Dat betekend dus dat fabrikanten (met een goed spel) meer afzet kunnen verwachten van PS3 games tov xBox360 games.
Als Sony kan aantonen dat de beveiliging van de PS4 NOG beter wordt, dan krijgen ze een sterke positie om een aantal goede games binnen te halen.
[Reactie gewijzigd door Frituurman op vrijdag 27 mei 2011 10:50]
Is de Cell al geen 8-ccore? Gemaakt in samenwerking met IBM (en Toshiba)?Of ze dan bij de Cell-processor blijven is de vraag. Ik vermoed van niet. Maar wat is het alternatief? Een Octo-core van IBM of iets dergelijks? De tijd zal het leren.
[Reactie gewijzigd door lamper30 op zaterdag 28 mei 2011 20:09]
[Reactie gewijzigd door Frituurman op vrijdag 27 mei 2011 11:47]
De kans dat er een Cell in gaat komen is nihil, de omwikkeling van deze processor is namelijk gestopt.Omdat men een nieuwe architectuur heeft ontwikkeld samen met de partners is het van zelfsprekend dat men er ook veel geld in heeft gepompt. Voor de PS4 is die technologie nu aanwezig dus hoeven ze een soortgelijke investering niet meer te doen.
Dat zou betekenen dat deze genereratie bijna 10 jaar de standaard is geweest. Dat is wel erg lang. Positief voor de consument, dat zeker wel (je oude games blijven lekker lang speelbaar zonder je oude console steeds van zolder te moeten halen).Meerdere malen de geruchten gehoord/gelezen dat zowel Microsoft als Sony rond 2015 met een opvolger voor hun huidige console zou komen.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True