Hoofdcategorieën
Device Settings

Google gaat interieurfoto's bij bedrijven maken

Door Dimitri Reijerman, zondag 8 mei 2011 13:42
Submitter: Boudewijn, views: 27.782

Google wil bedrijven gaan overhalen om foto's van hun interieur toe te voegen aan zijn Maps-, Places- en Street View-diensten. De zoekgigant stuurt desgewenst een professionele fotograaf naar een bedrijf om de beelden te schieten.

De nieuwe dienst, Google Business Photos geheten, is gestart in de VS, Japan, Nieuw-Zeeland en Australië. Bedrijven kunnen zich kosteloos aanmelden, waarna Google besluit of zij een professionele fotograaf sturen om foto's te schieten van het interieur. Google is met name geïnteresseerd in beeldmateriaal van winkels, hotels en restaurants.

Met het Google Business Photos-initiatief hoopt Google met name zijn locatiedienst Places interessanter te maken voor bedrijven. Net als bij de Street View-dienst van Google maakt de zoekreus panoramische foto's van deelnemende bedrijven. Hierdoor kunnen gebruikers van de Places-dienst 360 graden om zich heen kijken als de informatie van een bedrijf wordt opgevraagd.

Google zal de dienst mogelijk op termijn ook in Europa introduceren; op de faq-pagina is te lezen dat bedrijven uit alle landen zich kunnen aanmelden en dat Google op basis van aanbod zal besluiten waar het een fotograaf langs zal sturen.

Volgende 14:51 'Crytek Frankfurt neemt ontwikkeling Codename: Kingdoms over'
Vorige 12:30 Sophos neemt netwerkbeveiliger Astaro over
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

oja geweldig idee, nu krijgt een crimineel er ook nog gemakkelijk een soort van floorplan bij ook, wanneer hij het gebouw ook al heeft gelokaliseerd met maps |:(

Voor de Horeca is dit anders helemaal geen slecht idee...

Inderdaad, de fipo is erg kort door de bocht maar de horeca kan hier heel veel aan hebben.
Plus een bedrijf kan zelf aangeven waar er foto's van gemaakt worden, vrijwillig, dus ik zie hier geen kwaad in?
Is leuk als je straks je restaurantje van te voren op je vakantieadres wil uitzoeken.
Niet dat het leuker is om er op de bonnefooi naartoe te gaan, maar: het kan!

Voor minder valide mensen is het gewoon een goed idee. Waar zijn de toiletten? Bereikbaar voor mij? Het is erg vaak dat toilletten een trapje (of meer) naar boven of beneden is. Ook de ingang kan een groot obstakel zijn.
Dus als je bezig bent met plannen van het .... (vul maar in) uitje zie ik wel degelijk nut.

Ja, want een restaurant kom je natuurlijk maar moeilijk binnen om eens rond te kijken...

Dit maakt het gewoon wat makkelijker als je een leuk restaurant wil vinden. Kan je gelijk kijken of de sfeer wel leuk lijkt. Handig dus.

[Reactie gewijzigd door -GSF-JohnDoe op zondag 8 mei 2011 13:50]


Dat laatste jazeker. Maar dat eerste is natuurlijk wel een risico voor een inbreker (opvallend gedrag, camera's). Dus zo kort door de bocht vind ik de fipo niet. De inbreker kan precies zien wat er te halen valt (als dat niet verstopt wordt voor de foto's).

Daarbij, je zal maar een interieur hebben waar je potentiële werknemers mee afschrikt om een of andere reden. Of dat foto's gebruikt gaan worden in rechtzaken over arboregels. OK, een beetje vergezocht, maar dat de kans er ligt is al voldoende.

Ik ben benieuwd naar de praktijk. In theorie overigens toch wel interessant ja, voor o.a. horeca en hun potentiële klanten.

Daarbij, je zal maar een interieur hebben waar je potentiële werknemers mee afschrikt om een of andere reden.
So what? Bij een sollicitatie verwacht ik ook de werkplek te zien, dus als die niet naar mijn zin is neem ik de baan niet. Als ik dat eerder op Google kan zien scheelt dat mij en de potentiele werkgever de tijd van een sollicitatie gesprek,
Of dat foto's gebruikt gaan worden in rechtzaken over arboregels.
Arbo zaken worden over het algemeen aangekaart door werknemers, en die kunnen zelf ook foto's nemen. Daarnaast hoef je Google niet te laten komen fotograferen als je je zaakjes niet goed op orde hebt.

tja een inbreker kan ook zijn dagelijkse kloffie aantrekken en natuurlijk gewoon naar binnen lopen.

Ja lever nog maar wat privacy in onder de norm van functionaliteit, een telefoon en gewoon gaan kijken bestaat ook.

Kaarten kon je voor 1500 al overal kopen als je maar genoeg varkens had om de kaartenmaker te betalen, en floorplan.. tsja, ooit van gemeente archieven, kadaster e.d. gehoord?

Heeft het kadaster ook al mensen die de binnenkant van een pand inmeten? Volgens mij doen die alleen maar GBKN (ofwel de buitenlijnen van gebouwen en alles wat daar omheen zit).

Gemeente/kadaster is inderdaad handig als je Danny Ocean heet en ruim de tijd neemt om je acties te plannen. Veel overvallen zijn echter impulsieve actie door personen die dringend geld nodig hebben. Juist voor die mensen kan het wel heel interessant zijn om te weten waar de kassa staat.

Inbraken zijn vaak impulsief maar men neemt wel even de tijd om de buurt te "schouten" via Google maps. De huizen alleen vertellen vaak al veel over de mensen die er wonen.

Misschien dat Google automatisch beveiligings apparatuur gaat blurren :o

Misschien dat Google automatisch beveiligings apparatuur gaat blurren
tsja dat maakt dan natuurlijk niets uit. als je zo'n blurrie stukje ziet weet je toch gelijk dat er een camera of iets dergelijks hangt?

Off-topic: Bij het kadaster vragen ze trouwens ook altijd wie die gegevens wilt. Iedereen kan ze vrij krijgen, maar je naam wordt wel genoteerd (in Vlaanderen). Lijkt me niet echt optimaal als boef.

On-topic: ik vind het leuk. Als de bedrijven zelf kunnen kiezen is er toch helemaal geen probleem? Ik was dit weekend op een gigantische vierkantshoeve en dacht bij mezelf: toch spijtig dat dit niet op google maps staat in 3D-view...

Gelukkig zit jouw bedrijf in een gecamoufleerde bunker 100m onder de grond, waar niemand het kan vinden, zelfs klanten niet! 8)7

Wanneer een bedrijf die foto's binnen een serieus risico vindt, zullen ze het gewoon niet doen. Probleem opgelost. Daarnaast vind ik dit altijd van die voorspelbare en overbodige reacties. Wanneer je je pasfoto op Linked-in, Facebook, of Twitter zet, kan een huurmoordenaar je ook makkelijker herkennen!! Niet doen dus, mensen!! |:(

Nog even en Google gaat een dienst Google House View introduceren.
Het is misschien wel grappig om 1 keer binnenin een winkel o.i.d. te kijken, maar dan houd het voor mij weer op. Daarbij, wat hebben bedrijven hieraan?

Ik denk dat criminelen hier meer aan hebben, omdat zij zo een precieze plattegrond kunnen maken..

[Reactie gewijzigd door Haakontje op zondag 8 mei 2011 13:46]


Daarbij, wat hebben bedrijven hieraan?
Klantenwinning. Als een restaurant mooi op de foto staat, dan kunnen klanten denken: dat ziet er gezellig uit, daar ga ik eten.
Ik denk dat criminelen hier meer aan hebben, omdat zij zo een precieze plattegrond kunnen maken..
Want dat konden ze eerst niet door gewoon naar binnen te lopen?

Het is wel weer extra extra extra... De meeste horeca gelegenheden hebben een eigen site waar ze vaak al foto's van (delen van) het interieur hebben geplaatst. Hoeveel klanten denk je nog te kunnen winnen met een interieurfoto op Google? Het is maar een kleine kans dat je daadwerkelijk meer klanten binnenhaalt op langere termijn. Dit is enkel een kans voor de ondernemer om kortstondig uniek te zijn, en zo klanten binnen te halen.

Nieuwe klanten lok je vooral door uniek te zijn, dat gaat waarschijnlijk alleen in je voordeel werken in het begin van deze dienst van Google. Als je interieur heel toegankelijk via Google is te vinden, zullen de slimmere concurrenten ook merken wat ze met die wetenschap kunnen doen en jouw interieur naäpen via Google, omdat dat zo makkelijk gaat. Gewoon door een lijstje van interieurs van goedbezochte tenten heenbladeren enzo. Daarbij: ik vond Google maps in het begin ervan wel leuk om voor de grap rond te kijken, nu doe ik dat allang niet meer. Zo zullen er meer mensen zijn, en straks ook voor die GBP dienst na verloop van tijd.

Met andere woorden, hoe lang ga je als ondernemer hier van profiteren? Google iig langer dan jij als ondernemer.

Voor horeca kan dit uiteraard tijdelijk leuk zijn, maar de sfeer zal op dit soort panorama foto's toch niet goed vastgelegd worden.

Ik denk zelf veel meer dat dit soort bedrijven foto's handig zullen zijn voor de wat grotere bedrijven, welk geregeld (inter)nationale visiteurs over de vloer hebben en waarbij het vaak toch wel door de grootte wat lastig is om de weg te vinden.

Om te denken in de setting waarin ikzelf werk, het ziekenhuis. Veelal steeds groter wordende complexen, bestaande uit meerdere gebouwen, en als je een afspraak hebt krijg je vaak een cryptisch briefje met een locatie in de trend van "kb-732" en nog een regeltje waarin staat dat je eventueel lijn x kunt volgen.

Vaak eindig je alsnog bij de receptie of iemand van de bewaking om even te vragen waar zich kb bevindt, en dan als tweede vraag of 732 daarbij de 7e verdieping aanduidt of het een gebouw met onlogische nummeraanduiding is.

Als dat soort grote complexen opgenomen zijn in google maps, kun je je reis naar bestemming vele malen beter afstemmen. Zeker indien google naast enkel foto's te maken, ook zou helpen met navigatie tot aan bestemming binnen het complex.

Ha, dan kan je een route plannen binnenin een gebouw. En locatiebepaling door meerdere wifi access points door het gebouw te hebben, kan je Android/iPhone/Tablet je precies vertellen welke lift/trap/deur je moet nemen.

Ik weet niet hoeverre dit in een ziekenhuis toegepast kan worden (radiogolven? ze hebben over het algemeen een geen-gsm-beleid)

Ik weet niet hoeverre dit in een ziekenhuis toegepast kan worden (radiogolven? ze hebben over het algemeen een geen-gsm-beleid)
Hier alleen op afdelingen met gevoelige apparatuur, zoals de IC, ik mocht bij de geboorte van m'n dochter gewoon m'n telefoon gebruiken om familie op de hoogte te stellen.

Denk dat de meeste mensen nog wel bordjes kunnen lezen. Het is wel mooi zulke technologie maar het maakt mensen dommer. Er zijn mensen die elke dag naar hun werk met de tom tom rijden. Laat de mensen nog een beetje nadenken , de telefoon hoeft niet alles voor hun te doen.

Er zal vrij weinig creativiteit in de fotos zitten als het alleen maar gaat om 360 fotos. Kwestie van statief neerzetten, licht meten en gaan.

Daarnaast vind ik de kwaliteit van Street View fotos ok, maar niet geweldig. Moet wel zeggen dat het best een leuk idee is

Klantwinning is onzin, 75% van de klanten komen via via, de overige via folders/flyers,


Daarnaast is er al iets als een website waar de meeste mensen kijken vpor contact gegevens evt reserveringen en sfeer fotos?

Denk eens na dude! Het is echt niet zo als of het nu niet kan! Ga naar gemeente of naar kadaster en je hebt exact dezelfde informatie! Kijk naar de bank van een bedrijf en je weet welke beveiliger daar de boel regelt, en dan weet je ook snel hoe je binnen komt... Google gaat dat niet opeens 'makkelijker' maken.

En als jij 3x per week bij de gemeente langskomt gaat dat niet opvallen denk je? :)

Als jij 3x per week een inbraak pleegt bij een bedrijf dat in Google Interieurfoto's staat gaat dat niet opvallen denk je?

Nee, want als je het goed doet weet niemand dat jij het was...

wat hij zegt...en niet elk bedrijf is een plek waar je zomaar in het kantoren gedeelte terecht komt hoor...meestal moet je eerst langs een receptioniste....plus dat bijvoorbeeld bedrijven de deuren op slot houden en alleen open gedaan word iemand aanbelt..je word dan of de deur uit gezet als je niks te zoeken hebt of met een afspraak word je een vergaderruimte ingeduwd met een kopje koffie..

Google House View, niet eens zo'n slecht idee gast :P
Ik denk dat Funda, om maar iets te noemen, zijn bod voor zoiets al klaar heeft liggen.
Kan je helemaal makkelijk op huizenjacht ;)

Ik bekijk op Funda als eerste de interieurfoto's van de huizen. Daar heb ik Google Home View niet voor nodig. Veelal zijn er ook plattegronden meegeleverd. Handig hoor..

In Duitsland bestaat Google Indoors al! :Y)
http://www.youtube.com/watch?v=EjUOKG8UMhs

Nog even en Google gaat een dienst Google under-your-jeansview introduceren.
Het is misschien wel grappig om 1 keer onder een broek o.i.d. te kijken, maar dan houd het voor mij weer op. Daarbij, wat hebben bedrijven hieraan?

Ik denk dat criminelen hier meer aan hebben, omdat zij zo een precieze plattegrond kunnen maken..

Handig, voor de inbrekers. Wordt ze steeds makkelijker gemaakt! :X

Edit: Alleen zoals in het filmpje weergegeven van Google zelf is het ook wel weer handig voor restaurants enzo.

[Reactie gewijzigd door asktimo op zondag 8 mei 2011 13:48]


Nee, want stel je eens voor dat je der gewoon gaat eten als inbreker zijnde :X

En dan en passant het interieur uitgebreid fotograferen ?

Iets met gemakkelijk maken enzo... misschien...? Nee... stel je voor... dat geloof je toch niet dat dat daarvoor gebruikt gaat worden... nee... dat denk ik ook niet. O-) }>

Nee, inderdaad, je hebt gelijk. Want van alle ruimtes word een foto gemaakt. Keuken, wc, administratie kantoor, stoppenkast :+

Ik wilde net zeggen, straks komen ze bij je thuis langs om met de 3d camera wat pic's te maken. Belachelijk.

Wie weet vliegen er allang miniscule google-droids rond in jouw huis die dit doen.

Je bent niet assertief genoeg om te weigeren?


Je hebt last van Googlefobie. Ga eens naar een psycholoog, zou ik zeggen. Heel makkelijk te vinden via Google :P.

Onzin, er zijn zat vergelijkbare alternatieven, ook gratis alternatieven. Die zijn misschien kwalitatief minder, maar worden snel beter als Google inderdaad zo dom is om te doen wat jij beschrijft, want iedereen stapt dan over naar die alternatieven waardoor die meer budget hebben om hun kwaliteit te verhogen. Gelukkig snapt Google iets meer van marketing dan jij en zullen ze zoiets dus nooit flikken. Invloed kan je hebben maar kan je ook zo weer kwijtraken.

Dus jij kan de toekomst zien. Wat als google zo groot wordt/is dat ze alle alternatieven opkopen. Wat dan.
Zeg niet dat het gaat gebeuren maar het lijkt wel die kant op te gaan, dus reden genoeg om er even over na te denken.

Waar denk jij dat instanties als de NMA voor zijn? Het opkopen van bedrijven kan gewoon via de overheid tegengehouden worden.


Domme opmerking? Omschrijf dan gewoon goed wat je wil zeggen, dan krijg je ook geen zogenaamde domme opmerkingen op je reacties.

@iedereen hierboven, het is vrijwillig, je MAG. Je MOET niet. het is ook geen close-up van de kantoren, nee, een 360-view van het interieur. En criminelen weten ook wel dat er in een hotel computers staan achter de balie, daar heb je echt een google foto's voor nodig.

Totdat Google vind dat zo'n foto 'professioneler' is en zij je als bedrijf dan weer een hogere ranking geven.

Ik zie de laatste tijd veel wijzigingen bij Google die het voor kleinere bedrijven niet aantrekkelijker maken om een fatsoenlijke page ranking te behouden.

De betreffende inbreker kan net zo goed de dag ervoor even naar binnen lopen om zijn inbraak te plannen...

Ik zelf ben er ook geen voorstander van maar ik vind google streetview toch wel erg handig en bedrijven melden zichzelf aan dus ze kiezen er zelf voor.

[Reactie gewijzigd door L702 op zondag 8 mei 2011 13:50]


Een winkel even binnenlopen kan ik me nog wel voorstellen, maar om even een restaurant of hotel binnenlopen om alleen de boel te verkennen lijkt me wat gecompliceerder, je zal toch goede reden aan het personeel moeten geven waarom je er naar binnengaat.

Google Streetview is een stuk veiliger voor de betreffende inbreker.

Het doet mij deugd om te lezen dat het nu nog op basis van vrijwilligheid is. Een paar updates van de terms of agreement verder en dan...

... en dan zeg je het contract op?

ook als dat betekend dat je niet meer via google kan adverteren en de concurrentie soortgelijke voorwaarden hanteert?

ja...je moet..althans dat vind ik..je niet te veel leiden door de economie...economie hebben we helemaal niet nodig om te overleven....dan maar ergens anders adverteren..

Je mist als ondernemer een hoop kansen (de invloed en het advertentiebereik van Google is groot waar je van kunt meeprofiteren, op zowat elke site zit Google ads). Als ondernemer laat je je meestal leiden door (kortetermijn) economie en vaak ook marketing in de breedste zin van het woord.
Maar inderdaad, laat je niet teveel leiden. Maar verzin dan wel een alternatief, en dat is verdomde lastig, al ben je daar ondernemer voor geworden (je hebt een gaatje in de markt gevonden).

Als Google en alle concurrenten soortgelijke voorwaarden hanteren waar een groot deel van de mensen het niet mee eens is, dan zorgt het stelsel van vraag en aanbod vanzelf dat er iemand opstaat en een bedrijf opricht dat andere voorwaarden hanteert.

Nog altijd prive-terrein waar je niet zomaar ongenodigd mag binnenwandelen, ook google niet. Hoe dit echter voor bijvoorbeeld een restaurant ligt weet ik niet, die zijn in principe wel publiekelijk toegangelijk.

Ik zie hier wel mogelijkheden in combinatie met bestaande systemen, als je goede kwaliteit bewakingscamera's in een winkel heb rondhangen kan je wellicht per dag een nieuw plaatje aanbieden en zo iets extra's bieden boven je concurrent? Lijkt mij een logischer vervolg dan Google die overal ongevraagd komt binnenvallen met camera's ;)

Hoewel er natuurlijk wel een beveiligings nadeel aan zit lijkt me dit best een handige optie als consument.
Je kan beter een idee krijgen hoe een hotel/restaurant er van binnen uit ziet via google maps.
Als ik een hotel zoek dan kijk ik vaak op de website voor foto's, als je dit makkelijk in googlemaps kan integreren lijkt me dat best handig :)

Het is zeker handig, maar je zou natuurlijk ook gevoeligheden in de beveiliging enigszins kunnen omzeilen door met de fotograaf afspraken te maken tav de beveiliging van het pand. Bijvoorbeeld het wegphotoshoppen (bijv met autofill-algoritme) waar een camera hangt of een detector.

Geen slecht idee, maar hoe zit het als het pand van binnen weer een verandering doet.
Dus updaten blijft wat lastig.

Er zou gewoon een soort update systeem moeten zijn, dat als een bedrijf genoeg verandert, dit doorgeeft aan Google en dat Google dan weer een fotograaf langs stuurt om nieuwe plaatjes te schieten met bijvoorbeeld maximaal 1x per jaar nieuwe foto's (anders blijf je bezig).

En hier staat de geldkas, verborgen achter deze zware deur xD, als je binnen komt via de voordeur, loop dan naar voren, sla rechts af, zodat je niet op de film staat, en 2e gang pad rechts. Bestemming bereikt!, net als een tom tom, met een geile stem :D

@doeyourthing, ik denk dat er een wet komt die er voor zorgt dat je in een bepaalde tijd je winkel niet mag her inrichten ;)

[Reactie gewijzigd door pascal1 op zondag 8 mei 2011 14:00]

«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:51 'Crytek Frankfurt neemt ontwikkeling Codename: Kingdoms over'
Vorige 12:30 Sophos neemt netwerkbeveiliger Astaro over
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011