Hoofdcategorieën
Device Settings

Google opent prijsvergelijker in Nederland

Door Olaf van Miltenburg, dinsdag 3 mei 2011 12:27, views: 29.617

Google heeft de deuren van zijn Shopping-prijsvergelijker voor Nederlandse internetters geopend. De zoekmachine laat gebruikers onder andere de prijzen van digitale camera's, notebooks, tv's, printers en 'iPods' vergelijken.

Via de menustructuur aan de bovenkant van het venster biedt Google nog geen toegang tot de Nederlandse Shopping-dienst, maar na een zoekopdracht staat de dienst wel in de lijst van menu-items aan de linkerzijkant. In de komende dagen wordt de dienst via de homepage van de zoekmachine ontsloten. De Nederlandse homepage voor Google Shopping is al wel direct te bereiken. De dienst zit overigens nog in de bètafase. Op het moment van schrijven werken ook nog niet alle links, zoals 'Informatie voor verkopers'.

De dienst biedt ook links naar externe productreviews, terwijl de Consumentenbond met Google samenwerkt en recensies beschikbaar stelt op de productpagina’s van Google Shopping. De technologiecategorieën van de prijsvergelijker zijn Digitale camera's, Notebooks, Printers, TV's en 'iPods', waaronder ook andere mediaspelers vallen. Bij de dienst zijn tot nu toe 67 webshops aangesloten, waaronder Wehkamp, Otto, CentralPoint en 4Launch.

Webshops kunnen zich gratis aanmelden voor de prijsvergelijker. Ondernemers konden zich vanaf februari aanmelden bij het Google Merchant Center, dat de koppeling met de Shopping-dienst verzorgt. Google indexeert dan de database en neemt de gegevens mee in zijn zoekresultaten. Het bedrijf toont relevante producten onder 'Winkelresultaten' bij Google.nl.

Google Shopping

Volgende 13:22 'E Ink maakt in 2012 video mogelijk met e-paper'
Vorige 12:03 Beveiligingsfirma ontdekt malwarebouwpakket voor OS X
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

Vraag me af wat dit voor consequenties gaat hebben voor de T.net pricewatch.
Google is toch ietsje groter en bekender als T.net...en dikke kans dat ze het met een combinatie met adwords oid aanbieden aan bedrijven.

Zoals de tweakers pricewatch is er geeneen en zal er ook niet snel een ander komen. Er zijn al talloze prijsvergelijkers zoals kieskeurig.nl, beslist.nl en kelkoo maar t.net is de enige die zich zo toe heeft gespitst op computerapparatuur.

Daarbij is de t.net productdatabase ook veel uitgebreider dan andere aanbieders. Bij kieskeurig (en straks google) kan ik ook zoeken naar digitale camera's, maar geven ze daar ook zo'n uitgebreide lijst aan specs en specifieke zoekfilters? Ik moet het nog zien.

tweakers pricewatch was 1 van de eersten, echter naar mijn mening toch al langzaam ingehaald door andere sites De filters bij de tweakers pricewatch zijn echt zeer verouderd en werken vaak niet goed ;(

Kieskeurig was toch al veel eerder?

volgens mij niet, ik weet niet beter dan tweakers.net pricewatch er was, kieskeurig kende ik later pas.

Consumerdesk.nl ==> vergelijk.nl

De filters werken volgens mij prima... ik bemerk alleen dat er vele producten zijn waarbij men lang niet alle relevante filters aanvinkt of dat er gewoon verkeerde vinkjes staan. Kan gebeuren, er is een flinke database aan producten... het punt wat ik eigenlijk probeer te maken; een filter is niet zo ingewikkeld, maar functioneel erg afhankelijk van hoe er verder wordt ingedeeld e.d.

En ingehaald? Ik vind de pricewatch van tweakers nog altijd fijner werken dan bijvoorbeeld hw.info... de pricewatch heeft dan ook een tijdje terug een flinke overhaul gehad. Het systeem ansich mag dan misschien verouderd zijn, de meeste prijsvergelijkers kunnen nog steeds heel wat van tweakers leren qua overzichtelijkheid en ga zo maar door.

QFT. Als ik iets op kieskeurig moet opzoeken dan baal ik ervan dat dit niet net zo lekker werkt als op t.net...

klopt de tweakers pricewatch vind ik zelf ook beter echter deze tool van Hw.info is ook wel geniaal:
Windows 7 Federated Search
Rechtstreeks zoeken in de Hardware.Info Prijsvergelijker vanuit Windows 7, het kan met onze Federated Search uitbreiding. Download en installeer onderstaand installatiebestand en daarna vind je in je startmenu een link 'Hardware.Info Prijsvergelijker'. Daarmee kun je vanuit de Windows zoekomgeving direct de Hardware.Info Prijsvergelijker benaderen.

Helemaal mee eens. Ik wil graag een AMD netbook. Ga dan maar eens terugvinden met de huidige filters.

Je kunt o.a. filteren op schermdiagonaal, gewicht, chipset en processor.
Wat wil je nog meer?

Je kan gewoon alle AMD processors aanvinken die je wilt.

Ik zou wel graag de optie zien 'glans scherm' / 'mat scherm'.

[Reactie gewijzigd door gekkejopie2 op dinsdag 3 mei 2011 15:50]


Hmm, ik vind die van kieskeurig/beslist erg matig.

Sommige producten zouden wat extra filters moeten hebben, maar over het algemeen is die van t.net vele male fijner als die van de "concurenten".

Grootste nadeel vind ik echter dat de aanbieder er niet meer gratis op komt te staan.

Daarbij werkt de search niet goed in Firefox niet lekker, zelfs in FF 4.0 blijft de boel vaak hangen :(

Vergeet Hardware.info niet

Oja die was er ook nog. Over achterhaalde selectie interfaces gesproken :X

Really? Ik heb Hardware.info - zo slecht als hun reviews zijn - best hoog staan als het om de prijsvergelijker gaat. Ze hebben een semantische zoekmachine, bijvoorbeeld, als grote voordeel boven de pricewatch.

Eigenlijk ben ik benieuwd of de google bot de t-net database gaat afstropen.

Zou grappig zijn als T-net een aantal verificatie-bugs in de database stoppen zoals de carthografen dat vroeger deden en nu nog steeds doen...nep straten invoegen of ergens express een foutje maken.

Voor Google heb je zo'n feed die je zelf in kunt sturen.
Alleen daarmee zouden ze al heel erg ver moeten kunnen komen lijkt me.

Met de naam van Google willen de meeste webwinkel beheerders wel meewerken.
Al was het alleen al om de hoop dat hiermee de normale zoekresultaten verbeterd worden.
Te zien aan de bezoekersaantallen die van Google afkomstig zijn t.o.v. alle andere zoekmachines bij elkaar lijkt me dit op zich ook verstandig.

[Reactie gewijzigd door JDVB op dinsdag 3 mei 2011 13:01]


Eigenlijk ben ik benieuwd of de google bot de t-net database gaat afstropen
jep ... dat doen ze...

ik zie er al een aantal tweaker-recensies tussen zitten.. kijk maar naar de recenties van één van de verkopers.

[Reactie gewijzigd door tes_shavon op dinsdag 3 mei 2011 13:06]


Ik heb daarin tegen ook nog geen een zo'n goed werkende "makkelijke" zoekmachine gevonden met vooral "betrouwbare" recensies. Het totaal plaatje bij pricewatch van tweakers.net steekt nog steeds uit boven de rest.

Echter moet je wel revisies uit blijven voeren om het up-to-date te houden

Google en niet uitgebreide database? Volgens mij hebben die het hele internet in een database zitten. Incl de t,net database.

waarvan kieskeurig.nl natuurlijk de beste was!

ahhh die goede oude tijden dat ik op het forum liep te spammen om onze site onder de aandacht te brengen, dat waren pas tijden......en leverde me nog bijna een ban op ook :)

@MadMarky:
Wel eens gehoort van de prijsvergelijker van hardware.info?

Tweakers.net en HWI zijn op zijn minst aan elkaar gewaagd waarbij het beginscherm van tweakers wat duidelijker is, qua filters is HWI eenvoudiger. Qua de beste prijs vinden kan je vaak niet om HWI heen.
Als ik naar prijzen zoek dan krijg ik op HWI vaak veel meer resultaten en regelmatig een lagere prijs in vergelijking met tweakers.net

Wat ik een voordeel vind van HWI is de prijshistorie die ik veel duidelijker vind.

Tweakers heeft daarintegen de pricewatch weer veel beter geïntegreerd in de vraag en aanbod sectie (daar is HWI echt rampzalig in over het algemeen).

By the way je uitspraak dat t.net de enige is die zich zo toe heeft gespitst op de computer klopt van geen kant. HWI gaat daar verder in. Op andere gebieden is t.net wel weer beter.

Kieskeurig is leuk voor witgoed e.d.
beslist, ciaio, vergelijk.nl zijn echt afschuwelijk. Regelmatig geven zij een verkeerde prijs of zelfs verkeerd product weer.

In het kort:
HWI en tweakers zijn aan elkaar gewaagd. Als google automatisch reviews van betrouwbare sites koppelt dan hebben ze nog wel eens een grote kans om goed én succesvol te worden.

Oh ja, de consumentenbond neem ik niet echt serieus op electronica gebied. Misschien zijn de testen verbeterd maar de laatste keer dat ik het las viel het mij nogal tegen.

Zelf hoop ik dat er zoiets als de shopreviews ook op andere terreinen komt.
Dat vind ik ideaal, betrouwbaarheid en reputatie checken voor je iets bestelt voorkomt een hoop ellende. eBay heeft dat ook (en volgens mij ontbreekt dat bij Marktplaats)
Zelf heb ik echt behoefte aan een vergelijkingssite voor autogarages, nergens wordt er zoveel gesjoemeld als daar en ik heb ervaring met o.a. één garage waarvan ik niet kan bewijzen dat ze aan oplichting doen maar het is of dat, of ze zijn incapabel (sommige reparaties zou ik zelf kunnen als ik de apparatuur had en de overige doet de gemiddelde beunhaas beter) maar ze zijn wel APK-keurstation, BOVAG-lid en merkdealer.

Van een andere garagist, die me al een paar keer goed geholpen heeft, hoor ik waarschuwingen, maar geen concrete voorvallen. Ik weet dus niet zo goed wat ik met die waarschuwingen aan moet, een vergelijkingssite zou in deze kunnen helpen.

Ook wat betreft, telefonie, energielevering en verzekeringen zijn er vergelijkingssites, maar vaak vergelijken die slechts een klein aantal parameters, vaak slechts alleen de prijs, zodat je er ook niet altijd iets aan hebt. Een goedkopere auto-verzekering is leuk, maar niet als de dekking miniem is. Een ietsje duurdere heeft bijvoorbeeld vaak een extra rechtsbijstandscomponent er bij zitten. Van de andere kant, als je dus al een rechtsbijstandsverzekering hebt, ben je daar dan weer niet in geïnteresseerd.
Je zou bijna een verzekeringsvergelijker-vegelijkings-site nodig hebben.

Maar er zijn zeker nog wel andere zinvolle vergelijkingssites te bedenken.

misschien zal G-shopping wel wat mainstreamklanten wegsnoepen, maar ik denk dat google geen vervanging voor T.net zal zijn voor de gemiddelde tweaker

Je gebruikt tweakers om het juiste product te selecteren en kijkt ff bij google of het nog goedkoper kan dan in de pricewatch. Veel shops geven niet al hun artikelen door aan de pricewatch, wellicht dat Google ze wel indexeert.

Fotokonijnenberg vind ik zelf bijvoorbeeld een van de betere foto-webshops, maar in Tweakers zijn ze niet opgenomen.

Bij beiden moet je (volgens mij) betalen om te worden opgenomen in de index.
Van Tweakers is het in ieder geval zeker, maar ik dacht gelezen te hebben dat dat bij deze Google vergelijkingssite ook was.

Mwa, heb zojuist even lopen spelen met de engelse versie van de prijsvergelijker, maar vind persoonlijk de T.net Pricewatch een stuk overzichtelijker met meer filter en sorteer opties.

Maar goed misschien dat de google prijsvergelijker handig kan zijn voor non-elektronische producten.

De T.NET Pricewatch bevat natuurlijk nog wel de product specifieke filter en sorteer mogelijkheden. Daarnaast is de T.Net Pricewatch specifieker gericht op de IT consument. Zoek maar eens in de pricewatch op OCZ SSD (o.i.d.) en voer dan dezelfde zoekvraag uit in de Google variant. Dan zie je dat de Google variant ineens niets terug geeft.
Natuurlijk is het nog een beta en dat begrijp ik ook wel. Maar de Google variant heeft nog wel meer vervelende trekjes. Als bijvoorbeeld een product niet gevonden wordt, en je probeert een andere zoekopdracht dan wordt deze nieuwe opdracht niet uitgevoerd binnen de shop vergelijker maar gewoon in de zoekmachine Google. Waardoor je dus gewoon op Google uitkomt. Beetje vreemde constructie.

Als bijvoorbeeld een product niet gevonden wordt, en je probeert een andere zoekopdracht dan wordt deze nieuwe opdracht niet uitgevoerd binnen de shop vergelijker maar gewoon in de zoekmachine Google.
inderdaad, dat verbaasde mij ook al.
Per zoekopdracht terug moeten naar de vorige pagina.

Zowel de engelse als de nederlandse versie heeft overigens dit gedrag.

Al kan ik dan wel op OCZ SSD zoeken en wat vinden.
Overigens is het verschil tussen op google normaal zoeken en de shop niet meer dan een parameter in de URL (&tbs=shop%3A1)
Zie:
http://www.google.nl/search?q=OCZ+SSD
http://www.google.nl/search?q=OCZ+SSD&tbs=shop%3A1

Al werkt products ook als shopping url:
http://www.google.nl/products?q=OCZ+SSD

[Reactie gewijzigd door JDVB op dinsdag 3 mei 2011 13:33]


Ik krijg heel erg veel op OCZ SSD ... ?

de pricewatchers zijn volgens mij toch een ander soort mensen dan die via Google een camera zoeken voor de goedkoopste prijs.

OT:
Dus dan weet google ook nog wat ik waar ga kopen? welk type telefoon ik heb etc.....

Ja een Android!

Goed punt over reclames.. zou me weinig verbazen als je later bovenaan alle zoekresultaten aanbiedingen van partners (a la youtube) krijgt. Pricewatch blijft ten minste grotendeela objectief! Ik weet dat ik iig voorlopig voor IT apparatuur bij T.net blijf. :)

Dit is net zo'n grote concurrent voor Pricewatch als het tech-nieuws op Nu.nl voor t.net nieuws.

Tweakers zal altijd een streepje voor hebben op Google, omdat Tweakers een ganse tech-minded community achter zich heeft, die erg gevoelig is voor kwaliteit. Dat staat in contrast met consumentensites waar de kwaliteit vaak wat ondergeschikt is aan de prijs en een aantal 'populaire kenmerken' (e.g. schreeuwen dat een camera wel tien megapixel heeft of dat een muziekspeler wel 100 gigabyte capaciteit heeft, zonder echt kritisch te zijn voor de overige kenmerken en kwaliteit).

De Tweakers-community levert op allerlei manieren waardevolle data: productreviews, shopreviews, aanvullen van productfeatures, en populariteitsmetingen per product. Deze data van Tweakers zal altijd meer waard zijn dan van de gemiddelde consumentensite, aangezien er op Tweakers meer productkennis en 'kritisch vermogen' zit. Ik vertrouw dan ook veel meer op wat medetweakers het meest kopen en van een product vinden, dan wat jan met de pet op kelkoo heeft gevonden.

Ook niet te vergeten dat een productpagina op Tweakers meteen een uiterst handig centrum is voor verdere research (productreviews, links naar het forum, relevante nieuwsartikelen, benchmarks etc.)

Ik heb het even heel snel bekeken, het ziet er in het begin grappig uit, maar als je bijvoorbeeld op camera wil zoeken, geeft het voor mij in ieder geval niet genoeg zoekopties. Dus niet heel bruikbaar.

Zal vast nog wel verbeterd worden :+

leuk maar het is nog "opstartende" want veel producten zitten er nog niet.

ik denk dat dit wel kan gaan werken.

Lijkt me een concurrent voor de Pricewatch hier op Tweakers. Ik vind de pricewatch hier op tweakers ideaal en gebruik deze dan ook altijd alvorens ik iets aanschaf. Misschien dat google het voor elkaar krijgt om nog meer (web)winkels toe te voegen. Ik denk dat hier wel veel vraag naar is van mensen die niet op tweakers.net komen.

Net even bekeken en is nog duidelijk in ontwikkelingsfase dus ik blijf voorlopig nog even bij de Tweakers.net/pricewatch.

Voor een bedrijf kan deze google pricewatch goed uitpakken maar ook heel slecht. Waarschijnlijk zal de pricewatch op google uiteindelijk gebruikt worden door enorm veel mensen, als daar dus blijkt dat je steeds te duur bent gaat je dit klanten kosten. Een ander gevaar is natuurlijk slechte reviews. Als er hier op tweakers een negatieve review verschijnt over een webshop wordt deze door een beperkt aantal mensen gelezen (wij tweakers). Op google zullen dat een stuk meer mensen zijn en dan kan op die manier het einde van een bedrijf betekenen.

Voor ons consumenten eigenlijk alleen maar goed. Zo moeten winkels blijven concurreren en zullen de prijzen dalen. Ook zullen ze goede service moeten geven om niet in negatief daglicht te komen.

[Reactie gewijzigd door AppleNews op dinsdag 3 mei 2011 12:38]


Kan T.net dit niet verkopen aan google voor een miljardje o.i.d.

VNU zul je bedoelen. tweakers is niet meer onafhankelijk.
Maar ik denk niet dat VNU daar nu zo happig op is. Ze willen zelf graag de kip met de gouden eieren houden.

erg eng als je nadenkt hoeveel gigantische diensten Google nu beheert... het zijn dan meestal wel goede diensten maar je weet nooit wat zo een groot bedrijf met je informatie gaat doen (hierbij heb ik het over de privacyschending in het verleden'
voor nu houd ik het nog bij de pricewatch van Tweakers :) maar zal het zeker wel eens uitproberen

Gebruik jij dan ook scroogle.org i.p.v. google?
Dat zie ik i.i.g. regelmatig terugkomen in gebruikte zoekmachines, al staat dat niet in verhouding tot google gebruikers.

[Reactie gewijzigd door JDVB op dinsdag 3 mei 2011 12:41]


WElke privacyschending in het verleden (Buiten het opslaan van die wifi-data, dat was lomp, waar overigens óók geen privacyschending gebeurd is).

Google heeft nog geen privacymisstappen gedaan.

Ik vind het erg onhandig, stel je zoekt op ipod dan krijg je leuk boven aan de ipods niet gesorteerd op prijs. Wil je echter sorteren op prijs van laag naar hoog dan krijg je ook allemaal troep zoals cases.

Ik zie liever graag categorieën verschijnen, dan word het misschien nog wat.

Ik zie het voorals niet als alternatief van de tweakers pricewitch m.b.t. consumenten elektronica. Maar voor andere zaken dan weer wel...

De zoekmachine van google vind ik toch meer voor de huis-tuin-keuken internetter.
De echte kenners zullen als naslag altijd tweakers hebben.

Heb nog geen van de eigen producten daar gevonden, maar lever toch al geruime tijd een feed aan.
Heeft iemand anders wel al eigen artikelen kunnen vinden?

edit:
via http://www.google.nl/products?... wel mijn eigen producten te vinden, via de link in het artikel niet (google.com).

[Reactie gewijzigd door JDVB op dinsdag 3 mei 2011 12:49]


Even snel gekeken en bevalt me niet echt. Onduidelijk, kan niet eens de juiste apparaten vinden als je zoekt. Blijf wel bij de T.net pricewatch, heeft me nog nooit in de steek gelaten :D
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:22 'E Ink maakt in 2012 video mogelijk met e-paper'
Vorige 12:03 Beveiligingsfirma ontdekt malwarebouwpakket voor OS X
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011