Hoofdcategorieën
Device Settings

Eerste details Mass Effect 3 worden bekend

Door Bart de Water, vrijdag 8 april 2011 16:11, views: 19.797

In Mass Effect 3 breekt de oorlog uit tussen de Reapers en de overige rassen van het Mass Effect-universum. Het spel zal meer elementen van een role playing game krijgen. Dat blijkt uit een preview door het Amerikaanse blad Game Informer.

Mass Effect 3 omslag Game Informer

In de preview bespreken de bezoekers van NeoGAF de details. Het verhaal speelt zich af na de gebeurtenissen van de onlangs verschenen Arrival-dlc voor Mass Effect 2. Commander Shepard staat op Aarde terecht voor de gebeurtenissen in Arrival totdat de Reapers de planeet aanvallen. Shepard ontsnapt met de Normandy en zal opnieuw het universum moeten redden.

Om nog onbekende reden is Cerberus erop uit om Shepard te doden, terwijl de organisatie in deel twee Shepard juist uit de dood heeft laten herrijzen. De leider van Cerberus, The Illusive Man, zal volgens het artikel een grote rol spelen in Mass Effect 3. Ook andere bekende karakters uit de serie zullen hun opwachting maken. Shepard kan Liara, Ashley/Kaiden, Garrus en de nog onbekende James Sanders tot leden van zijn team rekenen.

Op gameplaygebied zullen er meer rpg-elementen in het spel zitten, hoewel deze niet zo uitgebreid zullen zijn als in de eerste Mass Effect-game. Het wapensysteem is ongewijzigd gebleven ten opzichte van deel twee, maar spelers kunnen wel onderdelen zoals vizieren en lopen uitwisselen. Ook kunnen alle spelersklassen alle soorten wapens dragen, hoewel onderscheid wordt gemaakt in de hoeveelheid wapens die gelijktijdig kunnen worden meegenomen. De soldaatklasse kan een ongelimiteerde hoeveelheid wapens bij zich hebben.

De gevolgen van keuzes uit de vorige twee spellen kunnen weer via savegames worden geïmporteerd. Ook zal het interactieve stripboek, dat werd geïntroduceerd bij de PlayStation 3-versie van Mass Effect 2, als introductie dienen voor het spel. Ondanks eerdere geruchten zal Mass Effect 3 geen multiplayer bevatten. BioWare overweegt wel multiplayer voor toekomstige games of spin-offs.

Mass Effect 3 verschijnt aan het einde van 2011 voor de pc, PlayStation 3 en Xbox 360.

Volgende 16:47 Supergeleiding honderd jaar geleden ontdekt in Leiden
Vorige 15:51 Jailbreak-appstore Cydia verdient kwart miljoen dollar per jaar
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  »

Ik heb nu al zin in oud&nieuw :D

Laten we hopen dat de PC versie extra mooi wordt en niet een directe console port. MA1 en MA2 waren grafisch niet al te hoogstaand. Maar ze waren wel 1 van de beste games ooit!!

Inderdaad, *1* van de beste games, namelijk ME1. Deeltje 2 was behoorlijk treurig vond ik. Neemt niet weg dat ik ME3 zeker in huis zal halen.

Deel 2 was iets minder diep qua RPG-elementen, maar was alsnog een enorm sterke game. Ik heb de veranderingen al snel voor lief genomen. De beide games zijn geweldige actie-RPG's met een iets verschillende nadruk.

En qua graphics, ach, het was inderdaad nogal console-achtig, maar het zag er goed uit en het speelde goed. Helemaal geen moeite mee.

verhaal was minder, besturing stuk beter, vergeleken met deel 1

deel 2 was inderdaad een tegenvaler met beperkte vrijheid zeker in the citadel.

Ik vond deel 2 juist beter. Als ik alleen al moet terug denken aan de Mako uit deel 1.. Of het zinloze inventory system wat gewoon niet werkt..

Mass Effect 2 was bijna in alle opzichten beter als zijn voortganger technisch gezien. Het was dan ook meer een cover based shooter met rpg elementen. Het verhaal was in deel 1 iets beter.

Dat ik deel 2 beter vind en jij deel 1 is natuurlijk ook maar gewoon een mening, maar neemt niet weg dat Deel 2 in technisch opzicht sterk verbeterd was.

[Reactie gewijzigd door Annihilism op zaterdag 9 april 2011 09:15]


Als je deel 2 behoorlijk treurig vond zal dat vast voor een hoop elementen die je in deel 3 gaat tegenkomen ook zo zijn. Mass Effect 2 scoort gemiddeld zo hoog op review sites en onder spelers dat ze alles uit de kast zullen halen om die scores te proberen te evenaren. Iedereen verwacht natuurlijk meer van deel 3, dus ze zullen met een beter spel dan deel 2 moeten komen wil dat lukken. Beter zal in dit geval dus net wat meer RPG elementen en net wat meer keuzevrijheid en verschil in einde kunnen zijn. Omdat dit het laatste deel van de serie is kunnen ze hier de verschillende eindes ook verder uiteen laten lopen. In arrival krijg je hiervan al een voorproefje, wanneer je de timer tot 0 laat lopen...

http://www.metacritic.com/game/pc/mass-effect-2
http://www.metacritic.com/game/pc/mass-effect

[Reactie gewijzigd door Bas van der Doorn op zaterdag 9 april 2011 10:43]


Ik heb geen probleem met een console port zonder improved graphics, zolang ze de controls e.d. maar niet verpesten. DAT is een gamebreaker, niet de graphics. Gelukkig hebben ze dat bij Mass Effect nog niet gedaan

Laten we hopen dat de PC versie extra mooi wordt en niet een directe console port. MA1 en MA2 waren grafisch niet al te hoogstaand. Maar ze waren wel 1 van de beste games ooit!!
Het is niet 1 van de beste games ooit. Er zijn betere. Wat me sowieso al niet aan staat is dat het gepresenteerd wordt als een rpg/shooter hybride, maar het is gewoon een volledige shooter. Op zich niks mis met een shooter, maar presenteer het dan zo.
't is waarschijnlijk wel 1 van de betere shooters van de afgelopen tijd. Maar beste? nee. Baldur's Gate verdiend eerder die titel, ook uit de BioWare stal, toen ze nog onafhankelijk waren.

Dus omdat de makers zeggen dat het een RPG is en jij vindt het toch meer een shooter, is de game slechter? Sinds wanneer heeft het al dan niet correct vermelden van een genre invloed op de gameplay?

Mass Effect is volgens vrijwel alle kritieken een van de beste RPG/Shooter games van de afgelopen jaren. Dus wel degelijk met recht een van de beste games ooit. Het is ook niet alleen een shooter, immers In welke 'volledige' shooter kun jij kiezen met wie je een relatie opbouwt en welke personages een terugkeer maken in de volgende delen? Ik denk dat Bioware met recht claimt dat Mass Effect 2 het spel van 2010 was (in zijn genre).

Sowieso word ik dat hele Baldur's gate en de hele discussie over Bioware "toen ze nog onafhankelijk waren" een beetje beu. Zelfs het 2e deel van Baldur's gate is inmiddels al meer dan 10 oud. Ja de game was heel goed, maar World of Warcraft, Portal en de originele command & conquer zijn dat ook. Of wat te denken van mario bros, zelda en final fantasy voor de NES. Allen zijn uniek, maar dat wil niet zeggen dat Mass Effect en Baldur's Gate niet ook een van de beste spellen ooit kunnen zijn.

Ik kan niet wachten op dit laatste deel uit de beste Shooter/RPG-trilogie ever made (imo) :)

Looking good! Moet ik 1 en 2 dan ook echt aanschaffen?

Ja, dat moet je. Alleen al omdat die spelen enorm goed zijn.

Maar meer omdat je voorheen gemaakte keuzes effect hebben op deel 2 en nog meer in deel 3.

In ME1 kun je verscheidene keuzes maken die leidden tot allerlei relaties, sterftes en gevolgen die in ME2 doodleuk voortgezet worden als je je ME1 toon importeert.. let wel ondertekende had ME1 al lang 'doodleuk' weer van z'n pc gedeinstalleerd wat bovengenoemde geniale feature 'lastig' maakte: ME1 opnieuw uitspelen.

Ik kan je echter vertellen dat het het WAARD is. Het begin van ME2 is ronduit te episch voor woorden en neemt letterlijk je adem weg! :*)

neemt letterlijk je adem weg
Ik denk niet dat het spel dan door de keuring zou zijn gekomen.

Mwah. Ik vond het niet heel erg episch. Het moment in Fallout 3 dat je voor het eerst de Vault uit stapt vond ik veel sterker.

hehe dat is waar voor mij de frustratie begon aangezien ik aan het einde van de weg al het loodje legde.

Ik had ME tot een paar maanden terug nog nooit gespeeld, maar na een positieve ervaring met de demo van deel2 op de ps3, wilde ik graag bij t begin beginnen. Heb ME1 dus aangeschaft voor de xbox, maar deze viel mij wel een beetje tegen (na de demo van deel 2). Heb hem wel uitgespeeld, maar ik je zit 80% van de tijd in de mako, door ongeinspireerde omgevingen te rijden om uiteindelijk een ruimte te clearen met precies dezelfde layout als dertig ruimtes daarvoor op andere ongeinspireerde planeten.. :/
Ik heb het uiteindelijk volgehouden omdat ik graag het hele verhaal wilde kennen en mijn savegame wilde importeren, maar ik kan het niet iedereen aanraden, zeker niet als je deel 2 al geproeft hebt.

Ik vond de Mako in ME 1 juist erg mooi. Je kreeg tenminste een exploratie gevoel. Ik heb er een punt van gemaakt om elk uithoekje te beriken in de Mako. En het vinden van dingen zoals wapens e.d. vond ik leuk. In ME2 werd dat allemaal vervangen door het uiterst slaapverwekkende scannen van planeten... en je wist niet of je nu genoeg grondstoffen had voor de toekomst of niet. Daardoor ben ik uren bezig geweest voor niets en zat soms leterlijk knikkebollend te scannen.

Het was dus meer gestroomlijnd zoals ze dat dan noemen maar ik viond deel 2 minder. De besyuring ind eel 1 was prima voor zove rik me herinner. En in deel 2 misschien iets beter.
De Mako scheen je ook in deel 2 nog eens te kunnen inzetten maar ben het niet tegengekomen. Geef me meer planetary exporation en ik ben veel blijer.

dat sowieso !

Voor het hele verhaal absoluut wel! De beslissingen die je in de eerste delen hebt gemaakt, zal impact hebben op het verhaal in Mass Effect 3. Dat vind ik misschien nog wel de leukste feature. Het verloop van de trilogie heb je helemaal zelf in de hand!

Los van dit feit: Mass Effect 1 en 2 zijn sowieso meesterwerken, die iedere xbox360-bezitter gespeeld moet hebben!

Klopt helemaal. Je kunt het verhaal van deel 1 en 2 ook uit de intro van deel 3 halen, daar zal een uitgebreid "stripverhaal" in zitten die het verteld, maar het is zeker de moeite waard om de games te spelen.

Niet alleen elke Xbox360 bezitter, maar ook de PC gamers.

Verder doet het zinnetje dat ze meer RPG erin gaan voegen me goed _/-\o_
Waarschijnlijk hebben ze toch veel kritiek gekregen op ME2 (en DA2) dat ze toch maar weer meer richting deel 1 gaan, dus meer RPG elementen
hoewel deze niet zo uitgebreid zullen zijn als in de eerste Mass Effect-game.
Shit daar had ik dus over heen gelezen.
ME 1 was als RPG al redelijk mager, dus zie ik het toch somber in

[Reactie gewijzigd door Sinester op vrijdag 8 april 2011 17:20]


ALs je niet van rpg houdt dan moet je 't niet spelen.
Ik vond 't maar een saaie bedoeling.

Het is een trilogy dus als je het verhaal helemaal wilt volgen dan is het een goed idee om dat te doen.

Deze gaat er hoe dan ook komen.

1 & 2 waren gewoon heel erg goed. En natuurlijk ben ik erg benieuwt hoe het verhaal nu (hopelijk) gaat eindigen.

Shepards verhaal gaat eindigen, Mass Effect universum waarschijnlijk niet.

Verdomme, ik weet zeker dat James Sanders die Brit uit de trailer is! 8D Ik hoop dat de squadies uit 2 ook van de partij zullen zijn; moet ook wel maar toch!

*zin iiiin*

Helaas, tweede plaatje in die post: "Sanders isn't the sniper". :)

'Sanders' is de achternaam van een vrouwelijk hoofdpersonage in Mass Effect Revelation, het boek die het verhaal verteld hoe David Anderson (de eerste commandant van de Normandy) en Saren elkaars rivalen worden.

Persoonlijk denk ik dat James Sanders dan haar broer is.

Kahlee Sanders zit in alle boekjes tot dusver inderdaad :). (Gelezen :+.) Het lijkt me inderdaad heel sterk dat die twee geen link hebben met elkaar.

[Reactie gewijzigd door Ik ben dus Luke op zaterdag 9 april 2011 01:56]


Ik hoop alleen dat BioWare geen nieuwe trend in heeft gezet met Arrival en Dragon Age II. Die titels kwamen op mij wat gehaast over ten opzichte van hun vorige werk. Arrival vond ik ronduit teleurstellend eerlijk gezegd.

Tja, sinds EA het heeft overgenomen is het wat afgezwakt daar bij Bioware... Zullen wel wat deadlines hebben gekregen...

Nou ja, bij Arrival ging het er ook om dat het einde echt bizar was wat mij betreft, maar dat wil ik niet verklappen. De échte keuze wordt voor je gemaakt en daarna verdien je blauwe of rode puntjes door een bijzaak te bepalen.

Ik vond Arrival verder ook niet verkeerd. Ja het was kort, maar de DLC koste bijna niets. IMO kan je zeker niet zeggen dat je niet hebt gekregen waar je voor hebt betaald bij Arrival (iets was je bij DA2 wel kon).

Ik hoop alleen dat BioWare geen nieuwe trend in heeft gezet met Arrival en Dragon Age II. Die titels kwamen op mij wat gehaast over ten opzichte van hun vorige werk. Arrival vond ik ronduit teleurstellend eerlijk gezegd.
Reken daar maar wel op. Ze zijn nu een marionet van EA en moeten braaf doen wat ome Riccitiello en zijn kornuiten zeggen. Gedaan is het met spellen zoals Baldur's Gate.
Nu is Dragon Age: Origins dan wel een goede RPG geworden onder de EA vlag, maar dat is dan ook gelijk het laatste wapenfeit. Dragon Age 2 is zoals gevreesd een slap aftreksel van deel 1 en veel te gesjeesd. Mass Effect, hoe leuk en aardig het wellicht is, is geen RPG. Ik ben dan ook nog steeds van mening dat vroeg of laat ook de deurtjes van BioWare dicht gaan en alles naar een EA studio wordt overgeheveld. Net zoals dat bij Bullfrog, Westwood en Maxis gebeurde. Zelfde geldt voor DICE.

Niet voor mij. Mass Effect 2 vond ik zo'n verschrikkelijk spel achteraf. Tijdens het spelen had ik het gevoel, ja dit is wel een leuk spel. Maar toen ik het het uitgespeeld en nadacht wat ik nou eigenlijk had gespeelt, dacht ik bij mezelf, wow dit was best wel saai en slecht. ME 1 heb ik niet gespeelt, ik snap niet waarom mensen ME 2 zo leuk vonden, ME 3 ga ik niet spelen.

Misschien is overwegen om toch nog ME1 te gaan spelen, heeft naar mijn gevoel een betere game neergezet. Al was ME2 ook geweldig, ik ben zeer benieuwd hoe het verhaal verder gaat. Van mijn part gaan ze het lekker uitmelken, ik vind het wel een contente serie.

Ja..... Dan is dat ook niet zo heel erg raar natuurlijk. ME2 leunt wel flink op de voorkennis van ME1 hoor. Ik ben echter wel van mening dat ME1 iets beter in elkaar zat qua verhaal dan ME2. Dit is echter persoonlijk. Zodra ME3 uitkomt koop ik deze en speel ME1, ME2 & ME3 achterelkaar als male shep en fem shep. :)

Student zeker :D

Ik zou maar wat graag willen, maarja tijd tijd tijd :(

Anyway, om beetje on topic te blijven, mijns inziens was ME1 veruit de betere van de twee. Ik had het gevoel in 2 dat ik een beetje teveel bij het handje genomen werd.

Nee, weekend tijd zat hoor en in de avonduurtjes.... Speel het niet in 1 ruk uit hoor XD

Ik vond ME2 niet slecht om het verhaal, dat zal ongetwijfeld goed zijn. Maar los daarvan is het gewoon helemaal niks.
  • De shoot-outs zijn voorspelbaar en te makkelijk
  • Landschappen zien er mooi uit, maar zijn vaak klein of lineair
  • upgrades voor het schip zijn letterlijk nutteloos
  • het grinden naar grondstoffen is slaapverwekkend
  • Het hele Renegade en Paragon systeem is slecht uitgewerkt. (je wilt of helemaal goed of helemaal slecht zijn. En dan ben je soms verplicht keuzes te nemen die je niet wilt. Dit systeem komt ongetwijfeld terug in ME3
  • etc...

Het verhaal rond de collectors is prima, maar ik heb van begin af aan vraagtekens gezet bij de insteek van het opbouwen van een elite team waar je vrijwel het hele spel mee bezig ben. Wat heeft dit nu voor nut, wat hebben we in deel 1 gedaan?

Wat mij betreft voelt dat gedeelte als oprekken van de verhaalstof. En misschien ligt dit aan mij, maar ik voel ook totaal geen binding met de nieuwe personages. Dus waarom al die moeite?

Ik kan niet wachten op deel 3, maar hoop dat het deel ook meer toevoegt aan het verhaal dan deel 2.

Helemaal mee eens... Maar toch kan ik zeer van het verhaal en de setting genieten :D

"upgrades voor het schip zijn letterlijk nutteloos"

Nee, die hadden wel nut. Dat was echter pas in de laatste hoofdmissie. Meer ga ik niet spoilen.

Ik kan het me niet herinneren....dat zegt al genoeg. Misschien zie je de verschillen als je niet de upgrades allemaal hebt... maar zo speel ik geen games. Ik speel toch mijn eigen keuzes? Dus dan ga je die niet nog eens voerdoen vanaf een eerdere save om te zien wat er anders had gekund.

Dus op zich is het idee van je keuzes bepalen de endgame allemaal een beetje onzin?

Hoezo onzin - upgrades voor de Normandy SR2 hebben grote invloed op het verloop van de suicide mission.

Keuze mogelijkheden voegen wel degelijk een hoop toe, beslissing die zijn genomen door jouw Shep kunnen drastische gevolgen hebben verderop in het verhaal. Ongeacht of je het een keer of meerdere malen speelt, heeft dit wel degelijk zin (en meerwaarde) of heb je liever games waar je zelf niets te bepalen/besluiten hebt?

oeee nummer 3 wat een onwijs mooie trailer, nu echt al zin om hem te kopen! ME1/2 al uit dus nu deze

"Op gameplaygebied zullen er meer rpg-elementen in het spel zitten, hoewel deze niet zo uitgebreid zullen zijn als in de eerste Mass Effect-game."

Pff, alsof de rpg elementen in ME1 zo uitgebreid waren.

Tja, het is allemaal relatief natuurlijk. Het blijven actie-RPG's. Als je meer RPG wilt ben je gewoon aan het verkeerde adres en moet je Baldur's Gate gaan spelen :)

Deel 2 had iets minder RPG-elementen dan deel 1, en zoals ik het lees zit deel 3 er dus tussenin. En dat vind ik prima. De game combineert het leuke van een RPG met de vette actie van een Gears of War. Dat plus toffe karakters en verhaal maakt het naar mijn idee tot één van de beste game-reeksen ooit.

[Reactie gewijzigd door geert1 op vrijdag 8 april 2011 17:17]


Ah! eindelijk!

echt een super spel. vrij recent nog uitgespeeld.

In tegenstelling tot ME1 vond ik ME2 heel erg niet als een console port spelen. De besturing was veel soepeler en verfijnd. Tijdens het spelen verdween het idee dat het een console port was voor mij, vrijwel, als sneeuw voor de zon...
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:47 Supergeleiding honderd jaar geleden ontdekt in Leiden
Vorige 15:51 Jailbreak-appstore Cydia verdient kwart miljoen dollar per jaar
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011