Ik vind dit merkwaardig.
Waarom zou een nieuwe MMOG WoW gaan overvleugelen, wanneer er nog zeker 2 expansions voor WoW in de planning staan? Het lijkt me niet erg handig om alle WoW spelers weg te lokken naar "Titan" (of potentiele nieuwe spelers), omdat dit in de toekomst nadelig uit gaat pakken voor WoW.
Je gaat als directeur toch niet verkondigen dat product X beter is dan product Y, wanneer Y nog een tijdje mee moet? Of is mijn gedachtengang hier niet correct?
[Reactie gewijzigd door Nazanir op woensdag 9 maart 2011 12:17]
Ik denk dat WoW altijd zijn vaste kern blijft behouden, sowieso de spelers die bekend zijn met het verhaal, het blijft natuurlijk het oude vertrouwde WoW! Ik denk ook dat Titan iets compleet anders wordt met een hele andere setting, misschien een setting die niet iedereen kan waarderen. Maar het blijft inderdaad merkwaardig dat ze hun eigen producten zo tegen elkaar op zetten.
Het hoeft niet tegen elkaar te werken, er zijn genoeg mensen die MMOG's wel leuk vinden maar world of warcraft niet, het zou kunnen dat ze hier een andere doelgroep mee gaan aanspreken, ook zitten ze bij wow best wel vast aan bepaalde keuzes die in het verleden gemaakt zijn die ze niet zomaar kunnen veranderen, een nieuwe zou je anders kunnen opzetten etc, ze hebben genoeg ervaring en waarschijnlijk ook genoeg nieuwe idee's om iets leuks op te zetten.
Het is dan ook marketing praat he.
"Ja, Tital is al speelbaar, maar eigelijk is het toch niet zo leuk als WoW. We hopen dat we aan de helft van het aantal subscribers komen." komt nu eenmaal niet zo goed over als bedrijf.
Bovendien wil speelbaar zijn nog niet zoveel zeggen. Als je screenshots zag van de eerste alpha versies van wow, zag je slechts heeeeel beperkte UI, werelden met volledige blokken ontbrekende textures, en ik kan me voorstellen dat je om de haverklap een exception tegen het lijf loopt.
Ik denk trouwens niet dat Blizzard ons heel lang in het duister gaat houden, en dat we reeds 1-2 jaar voor de release geregeld nieuws gaan krijgen van hoe het spel eruit ziet en wat het verhaal erachter is. Maar de grote aankondigingen gaan zich waarschijnlijk voordoen op Blizzcon, dus zeker in de gaten houden.

Ik gok erop dat Titan een MMOG RTS/FPS is (Starcraft?) wat een heel ander publiek aanspreekt dan WoW (MMOG RPG). Op die manier hebben ze 2 franchises met maandelijks betalende spelers.
Een niet bestaande franchise word genoemd, en Starcraft is dus een wel bestaande franchise. Ik hoop dat als ze _wel_ een MMOG RTS in space uit zouden brengen dat ze dat dan voor de fans alvast zouden scharen onder de wel bekende franchise Starcraft....
En het overvleugeld WoW, als ze dan het technische model niet zouden omgooien en of verbeteren snap ik niet wat er dan overvleugelend aan zou moeten zijn. Dan is het gewoon WoW2.
Dat word het sowieso al, als ze niet rete-vernieuwend zouden zijn, en nu komt Sams zelf al met de uitspraak. Dat schept verwachtingen.
Deed steve jobs in het verleden toch ook toen hij het Lisa team tegen het nieuwe macintosh team had opgezet.
Heeft anders ook niet heel verkeerd uitgepakt als je naar apple markt positie kijkt.
Of vinden jullie did een verkeerde vergelijking ?
Dit vind ik inderdaad een verkeerde vergelijking, het tegen elkaar opzetten van het Lisa team tegen het Mac team heeft uiteindelijk geresulteerd in het verbod op een leidinggevende funtie voor Steve. Pas na 12 jaar kwam Jobs terug, toen pas kwam Apple met een opmars.
Natuurlijk wel. er komt een einde aan wow beter een goede vervanger hebben dan dat al je klanten weg gaan naar een ander. De wow community is al lange tijd aan het klagen dat de engine veel te oud is en daardoor soms de gameplay ver****.
Beter dat je zelf een goed vervangend product geeft dan een miljarden business verliest omdat je concurrenten wel vooruitgegaan zijn.
Verder, het is al speelbaar, wat niet wil zeggen dat het klaar is

Als het spel nu al speelbaar is, dan duurt het alsnog heel lang voor hij uitkomt. Ten eerste kan het zo zijn dan er bijvoorbeeld 1 zone speelbaar is met 1 race en 4 classes, maar om de rest van de wereld af te maken zijn ze nog wel een paar jaar bezig.
Ten tweede staan ze bekend om hun 'when it's done' methode van spellen uitbrengen, dus er zal ook nog wel een hele tijd van polishing, beta testing etc. over heen gaan voordat dit uitkomt, misschien dat veel mensen tegen die tijd toch wel zijn uitgekeken op wow.
Ten eerste kan het zo zijn dan er bijvoorbeeld 1 zone speelbaar is met 1 race en 4 classes
We weten nog niet of het een RPG wordt of iets anders. In het interview wordt de term MMORPG vermeden en spreken ze, net als hier op tweakers, van een MMOG. Kan dus een shooter zijn, een space sim, een RTS of iets compleet anders.
De voorlopige release staat op 2013.
Als dit aan het eind van het jaar is dan is het goed mogelijk dat er voor die periode nog 2 uitbreidingen uitkomen voor WoW.
Verder werd er door andere ook al gemeld dat Blizzard hun games pas releasen als ze ook daadwerkelijk af zijn.
Ik verwacht dan ook niet dat Titan 2013 gaat halen.
Ik denk dat dit spel op een andere doelgroep mikt dan WoW.
En mogelijk de spelers die WoW na een aantal jaren voor gezien hebben gehouden.
Volgens mij wordt her iets à la Sims, zeker als ze een groter publiek willen aanspreken. Dat kan niet met een space, lore, of andere toestand. Te niche, te beperkt.
We weten nog helemaal niets over het product, ook weten we nog niet hoe ze van plan zijn het te gaan aanbieden wat betreft kosten voor de speler.
Misschien convereteren ze hun WoW subscription wel naar een battle.net subscription, waardoor je zowel WoW als Titan tegen één abonnement kunt spelen. Iets soortgelijks doen ze volgens mij al in Korea, waar mensen welk WoW spelen toegang krijgen tot SC2 zonder de game zelf te hoeven aanschaffen als ik me niet vergis; iig iets in die trend.
Op die manier zal Titan qua inkomsten dan bijv totaal niet concurreren met WoW, het zal het juist enkel nog maar aantrekkelijker maken om een lidmaatschap op battle.net te verwerven aangezien je er 2 spellen voor terug krijgt.
Zolang als we dus nog niets weten over het spel, of hoe het aangeboden zal worden, weten we ook vrijwel niets over of het ze zichzelf in de vingers zal snijden of niet.
Wie zegt dat het überhaupt eenzelfde soort spel is als WoW? Ik denk dat ze een heel andere kant opgaan hiermee en dan zouden ze prima naast elkaar kunnen bestaan...
Overigens is het toch normaal om te zeggen dat je nieuwe product beter is, dat doet elke fabrikant.
"We hebben een aantal van onze meest getalenteerde en meest ervaren ontwikkelaars op dat team gezet. Veel van de mensen die World of Warcraft gemaakt hebben, werken nu fulltime aan dat project"
Dus die ontwikkelaars kunnen niet langer werken aan WoW
2 Exp ?, reken op nog 4/5 minimaal

idd, ik zie zo dat WoW nog wel tien jaar meegaat, misschien zelfs nog wel langer zolang het qua spelersaantal nog meedraait. Ik denk echter wel dat de expansions minder groot worden als het spelersaantal flink vermindert, immers, minder spelers = minder inkomsten = minder potentiële omzet = minder budget. Maar daar kan ik me natuurlijk in vergissen.
Dat heet draagvlak creeeren voor een nieuw product. Als management moet je wel achter je producten staan, anders heeft het bij voorbaat geen kans van slagen.
Hij heeft het ook niet over dat Titan beter is dan World of Warcraft, maar dat het populariteit wellicht groter zal zijn als Wow. Hij kan deze aannames misschien doen omdat Titan misschien een breder publiek aanspreekt, en dus generalistisch is in de spelervaring ipv specialistisch zoals WoW.
Wow zie je ook veel meer die kant op gaan, spelervaring laagdrempelig maken. Een bestaand product is wat betreft moeilijker om het roer om te gooien, bij een nieuwe product kun je bepaalde basis keuzes direct anders doen dan rekening te houden met een bestaande framework aan logica en gegevens.
dat het spel in de maak en speelbaar is betekent dat het spel over ongeveer 5 jaar pas uitkomt waarschijnlijk. blizzard werkt over het algemeen jaren aan hun spellen voor het uitgebracht wordt.
Als het inderdaad de Halo MMO is dan krijgen ze een playerbase vanuit WoW en blizzard-fanaten + Halo spelers dan zie ik dat best gebeuren.
"Ensemble & Halo MMO
After the leak of Titan, it was found that the same name was used for Ensemble's cancelled Halo MMO - Titan MMO. Also several people from Ensemble Studios were hired from Blizzard after Ensemble was disbanded on 2009. While, people believe (hope) for a Titan being the Halo MMO, it is almost impossible that this is the case."
Echter zoals het artikel zegt, is dit (helaas?) onwaarschijnlijk.
vergeet niet dat titan pas op zijn vroegst eind 2013 uit zal gaan komen... en een uitstel is ook niet uitgesloten..
De engine van WoW is verouderd en kan niet eeuwig meegaan. Met cataclysm is de game er grafisch op vooruit gegaan maar dan met name de textures. Het ontbreken van physics en andere recente ontwikkelingen maakt de speelervaring wat mat.
Waarom zou Blizzard niet zeggen dat hun nieuwe product beter is dan het vorige?
Titan komt waarschijnlijk uit na de vierde expansion van WoW. Mensen die nu WoW spelen moeten altijd nog op de release van Titan wachten. Bovendien is het de vraag hoe Titan en WoW van elkaar verschillen? Wellicht dat Titan zich iets meer richt op een andere doelgroep.
Zit echt al te lang te wachten nu op meer informatie, screenshots, video's.. echt gewoon iets maar nog steeds blijft het vaag..
Ach, dat zal in de loop der tijd mondjesmaat uitgegeven worden, liefst zo langgerekt mogelijk. Ook goed mogelijk dat elke keer dat er iets 'lekt' dat opzettelijk vrijgegeven word.
Als het dé Halo MMO is dan vind ik dat wel jammer, want dat is niks voor mij, maar het zal wel recordaantallen halen denk ik.
Voor mij geldt dat de reden dat is dat ik WoW leuk vond, het feit dat ik Warcraft gespeeld heb toen ik klein was. Een feest der herkenning dus. De kans zit er in dat Titan "World of Starcraft" is. Dat zal dus ook weer eenzelfde feest worden. En mij doen overhalen om erop te abonneren dus. Als dat voor meer mensen geldt, wordt het vast een succes.
De kans zit er in dat Titan "World of Starcraft" is.
Die kans is er totaal niet, lees het artikel nog eens.
On-topic: Ik ben wel erg benieuwd wat er komen gaat, hoop ook echt dat ze (indien van toepassing) PvP en PvE goed gescheiden houden, en niet zoals nu elke week meerdere hotfixes live gooien omdat iets te sterk in PvE of PvP is.
Blizzard heeft eerder aangegeven dat "Titan" een geheel nieuw "intellectual property" is, dat wil zeggen dat het spel niet zal afspelen in een reeds bestaand speluniversum (Warcraft, Starcraft, DIablo, etc...)
(Helaas) geen WoS, het wordt een nieuwe ip.
Faction: Zerg
Class: Baneling
Your job as a Zerg Baneling is to run into a group of enemy infantry and explode, taking as many enemies with you as you can.
Mjah een world of starcraft is niet geheel balanced te krijgen.
Wow had natuurlijk de warcraft reeks en lore die al enorm bekend was en leefde bij de spelers. Titan heeft dat natuurlijk niet dus dat is al een behoorlijk nadeel. Of het spel leuk is zien we dan wel weer.
Aan de andere kant, dat geeft Blizzard een kans om de speler in een volledig nieuwe wereld neer te zetten die meegroeit en -ontwikkelt met de spelers. WoW was op zich leuk, maar qua verhaal vertellen was het helaas zwaar onder de maat (een uurtje de WoW wiki doorlezen krijg je al meer verhaal door mee dan 10 uur WoW zelf spelen).
Wat losstaande verhaaltjes verteld in plaintext door nagenoeg anonieme NPC's is nu niet echt iets waar ik door meegesleept word.
Dat was in Warcraft 3 wel iets beter, maar ook daar had je nog wat die 'afstand' tot de karakters, het verhaal werd iets te statisch verteld (via de in-game engine, niet veel mogelijkheden qua graphics en visuele uitbeelding).
In die slide stond overigens dat Titan voor 2013 op de planning staat. Het kan dus nog wel even duren voordat we de eerste screenshots, video's of iets dergelijks gaan zien. Ben wel heel erg benieuwd, aangezien dit ook een nieuwe franchise wordt! Dus niks met Starcraft, Warcraft of Diablo, maar iets van de grond af aan opgebouwd! En met het talent dat Blizzard huisvest geloof ik graag dat het een topgame gaat worden.
Haha, dat is ook echt Blizzard weer. We hebben een speelbaar spel, maar omdat we het perfect willen hebben vóór release, brengen we het nog een goeie 2 jaar niet uit!
Jammer van het lange wachten, maar dit is nog altijd een betere werkwijze dan halfbakken bugfests op de markt plempen, zoals sommige andere uitgevers nog wel eens willen doen.
Ik zie hier eerlijk het probleem niet in. Blizzard heeft dit altijd gedaan, ze hebben nog nooit een game gereleased wanneer zij het gevoel hadden dat het nog niet af/goed genoeg was.
Ik persoonlijk wacht dan ook liever een half jaartje langer op een game, dan dat hij nu gereleased word en vol met bugs e.d. zit, die de spel ervaring verpesten en je op deze manier klanten zal kosten. Zeker bij een MMO game, wil je zeker weten dat deze goed in elkaar ligt, anders zal het publiek deze gewoon links laten liggen. En ik denk dat het veilig is om aan te nemen dat de ontwikkel kosten voor een MMO niet hoger zullen zijn dan een normale game, maar ook de kosten om deze te runnen zijn vele malen hoger (denk aan servers, game masters, ontwikkelaars, loon, stroom, etc).
Ik ben daarom juist blij, dat Blizzard zich niet druk houdt met deadlines (niet zoals bij Assassin's Creed 2 van Ubisoft, waar 2 hoofdstukken geschrapt worden en later nog eens als BETAALDE DLC in het spel gebracht worden).
Het enige wat ik jammer vind, is dat deze game die toch alweer een tijdje in productie is en eind volgend jaar op de planning staat (wat relatief rap is), er helemaal -niets- over de game bekend is, behalve dat het een compleet nieuwe IP betreft.
Pssst, het is 2011, niet 2012... Eind 2013 duurt nog bijna 3 jaar

"Speelbaar" betekent waarschijnlijk niet meer dat er een 0.1 versie van de engine is die getest kan worden.
Dat wil nog niet zeggen dat alle levels, quests, graphics, muziek en gameplaytuning ook af is.
Dat een project 'speelbaar' is wil nog niet zeggen dat het af is. Hoogstwaarschijnlijk is het nu mogelijk om met een personage door een virtuele wereld te lopen en interacties te doen.
Nu is het nog heel veel werk om verhalen, questen, items, textures, rassen, classen, etc, etc... te gaan maken. Rekenmaar dat het nog verre van productie klaar is.