Hoofdcategorieën
Device Settings

China gaat locatie mobieltjes bijhouden

Door Joost Schellevis, vrijdag 4 maart 2011 11:15, views: 18.627

De Chinese overheid gaat de locatie van mobiele telefoons in Beijing bijhouden, naar eigen zeggen om het drukke verkeer in de hoofdstad beter te kunnen beheren. Het is echter de vraag of de gegevens alleen daarvoor zullen worden gebruikt.

Big Brother is watching youHet bijhouden van de locatie van alle zeventien miljoen telefoongebruikers in Beijing zou de Chinese overheid in staat stellen om het drukke verkeer in de stad in toom te houden. Dat meldt The Washington Post. Onder andere het openbaar vervoer zou daardoor efficiënter kunnen werken. De telecombedrijven, in handen van de overheid, geven de locatie van hun gebruikers door aan de overheid.

Hun locatie wordt gepeild met behulp van de gsm-zendmasten, waarbij de positie van verschillende masten wordt gerelateerd aan de sterkte van de signalen die ze uitzenden. Door multilateratie wordt een indicatie van de locatie gegeven. Deze methode wordt vaker gebruikt in mobiele telefoons, maar is lang niet zo nauwkeurig als bijvoorbeeld gps.

Het is nog maar de vraag of de Chinese overheid de mogelijkheid enkel zal gebruiken om het verkeer in goede banen te leiden. Het stelt de overheid ook in staat om actief bij te houden waar burgers op een bepaald tijdstip zijn geweest, waaruit patronen kunnen worden afgeleid. Het is dan ook goed denkbaar dat de overheid de functionaliteit zal gebruiken om kritische activisten in de gaten te houden. Ook kunnen de autoriteiten precies nagaan wie bijvoorbeeld bij een demonstratie is geweest.

In Nederland is het opvragen van de locatie van telefoongebruikers ook mogelijk en vaak kan uit de logs van telecombedrijven worden afgeleid waar een gebruiker op een bepaald moment is geweest. De locatie wordt echter niet actief bijgehouden. Wel kan de politie een tap op een telefoon plaatsen, waarna op elk gewenst moment de locatie van de desbetreffende telefoon kan worden opgevraagd.

Volgende 12:01 Bungie bevestigt ontwikkeling mmog
Vorige 10:49 Nieuwe microscoop kan mogelijk virussen visualiseren
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  »

Opzich leuk dat ze het voor bijv. het openbaar vervoer willen gebruiken, maar dat zal heus niet de enige reden zijn... China kennende...
Ben benieuwd wat hier nog meer uit komt!

Ik betwijfel of ze het überhaupt wel voor openbaar vervoer gaan gebruiken. Eerder alleen voor de rest, als je het mij vraagt.

Inderdaad. Het idee is leuk als je het toepast op het OV, als je daarmee werkelijk betere tijden zou kunnen creëren. Het is een leuk verhaal dat het daarvoor wordt gebruikt, but we all know that isn't true!

Ironische woordspeling van je:
Het idee is leuk als je het toepast op het OV, als je daarmee werkelijk betere tijden zou kunnen creëren.

Ik moet zeggen dat het een brilliante idee is om GSM's te tracken.

Je kan wel beginnen met dan kunnen ze de lokatie van mensen bijhouden en daar negatieve dingen mee doen maar uhm....
Dat doen ze al. Ze weten al wat je zegt over de telefoon wat je doet op internet wat je koopt in de winkel waar je werkt welke OV route je gebruikt ect... Er is echt niks nieuws met dit soort dingen.

Tevens wordt er nergens aangegeven dat ze de persoons gegevens direct linken aan de GSM's maar tuurlijk als ze rare patronen zien dan kunnen ze altijd het telefoon bedrijf op bellen en achterhalen van wie die telefoon is. En hoe is dit nou werkelijk anders dan de systeemen die wij in de westerse wereld gebruiken???

Dit is eerlijk gezegd een van de minst verdachte ideeën ooit want hoe wil je nou het massale volk beter bedienen in een stad wat drukker is dan wij ooit in ons hele leven hebben gezien.
Door het tracken van GSM's kunnen ze overal de knelpunten zien en oplossen om zo het stad veel toegankelijker te maken. En het budget voor dit zal aanzienlijk lager uitvallen dan bijvoorbeeld een paar extra satellieten in de ruimte te schieten zodat men kan zien of er een mug bloed loopt te zuigen uit mijn nek.

En als je geen zin hebt dat ze weten waar je bent laat je gewoon even je telefoon thuis als je op demonstratie gaat. Nu weet je dat het zal gebeuren omdat ze er open over zijn en niet achteraf tijdens een verhoor erachter komt dat ze je getraceerd hebben met een gerechtelijke bevel.

[Reactie gewijzigd door Caelestis op vrijdag 4 maart 2011 15:46]


Min of meer hetzelfde als Nederland met rekeningrijden waarbij ze een GPS kastje in je auto wilde plaatsen. Dat vonden de meeste Nederlanders ook prima.

Het komt niet eens in de buurt van hetzelfde. Je mobiel heb je over het algemeen altijd bij je buiten, je auto niet.

batterij en/of sim eruit (liefst beide)... dan is het helemaal onmogelijk.

Mobieltje even uit zetten werkt meestal trouwens ook al.

Genoeg mogelijkheden om even te ontsnappen dus. En mochten er mensen nu aan die iPhone-batterij-rampen denken; neem gewoon een mobiel waar je de baterij wél uit kan halen! (als je dit graag wil dan)

Tot ze verhaal komen halen waarom je altijd bij halte X ontraceerbaar bent en 2 uur later op halte X weer traceerbaar bent. Doe dit vaak genoeg en je kunt er vanuit gaan dat er iemand van de Chinese overheid een bezoekje brengt in Beijing.

Ik vertrouw de Chinese overheid niet als ze weer iets handigs invoeren wat zogenaamd ten welzijn van de burger komt, bijvoorbeeld een porno filter die meer dan alleen porno filtert. Ten eerste word er dus leuk bepaald dat porno slecht voor je is :? ten tweede is de weg om meer te blokkeren ook niet meer zo moeilijk.

Noem me naïef, maar voorlopig heb ik meer vertrouwen in de Nederlandse overheid dan de Chinese. Nou moet ik er wel bijzeggen dat dat vertrouwen met de dag slinkt met de huidige politiek (maar laten we wel wezen, het is nog lang geen China)

Ik denk dat je de Nederlandse overheid beter kan vertrouwen dan andere overheden. De Nederlandse overheid gaat goed om met privacy belemmerende middelen.

Totdat er bij elk elk misdrijf 'even' in de vingerafdrukken-database gekeken wordt, dit wordt automatisch gekoppeld aan jou locatie-infromatie van je mobiel. Nu worden er al veel verzoeken gedaan voor locatie-infomatie(taps etc...) En wordt je automatisch getapt als je buurman crimineel is. Het vertrouwen wat jij hebt is schijnveiligheid... Het lijk veel op veiligheid, maar tis net iets anders :+

Tsja waar is dat op gebaseerd?
Iig is de reputatie van de Nederlandse overheid op het gebied van telefoontaps niet echt goed te noemen:
http://www.security.nl/ar...lefoontaps_Nederland.html

Exact. Schijn bedriegd.

In Nederland worden de posities van mobieltjes door TomTom gebruikt voor file informatie. Alle Nederlandse providers houden posities van de verbonden gms's van al hun klanten gelogd (imsi,zendmastid,tijdstip) en deze zijn te opvraagbaar door het OM voor oa. opsporing en bewijs.

Ach, in Nederland hebben we de OV chipkaart die netjes bijhoud waar je bent in het open baar vervoer en wanneer je uitstapt etc... ook is natuurlijk rekening rijden nog steeds een belangrijk iets dat de overheid graag door voert en echt niet alleen maar omdat we dan eerlijker belasting betalen en de mensen die minder gebruikmaken van de auto er dan misschien wel een heel klein beetje op vooruit zouden kunnen gaan.

Overheden over de gehele wereld zijn met het zelfde bezig mensen moeten altijd en overal te volgen zijn, alles moet opgeslagen worden in databases, van vinger afdrukken tot de krulling van je schaamhaar. En de overheid blijft maar roepen dat het allemaal alleen maar is om je veiliger te houden minder vaak ziek te laten zijn en voor al om terroristen, pedofielen en de monsters onder je bed te bestrijden...

Overheden over de gehele wereld spelen goed in op de menselijke angst voor de dood en hun drang om hun kinderen zo veilig mogelijk te houden. Door gebruik te maken van angsten voor dingen die een normaal mens statistisch gezien nooit of ten immer tegen zal komen zijn overheden instaat om de meest draconische maatregelen door te voeren.

Nu is China een net even ander verhaal omdat de overheid daar minder moeilijk doet over mensen rechten en openlijker te werk gaat bij het bestrijden van afvallige... Maar in Nederland gebeuren dit soort dingen ook al tijden. Want je locatie wordt niet bijgehouden maar op de een of andere manier weet de politie wel netjes een SMS'je te sturen naar alle telefoons van mensen die in de buurt van een misdrijf waren met de vraag of deze mensen zich even willen melden als ze iets gezien hebbend at misschien kan helpen.
Maar je locatie wordt niet bijgehouden hoor en ze moeten echt een tap op zetten om dit op te kunnen vragen... dus het is meer een beetje gokken en wat de politie doet en ze zijn gewoon heel goed in het random uitzoeken van telefoon nummers die toevallig in de buurt waren. |:(

Laten we in ieder geval eerlijk zijn en niet doen als of China zo veel anders/slechter is dan bijvoorbeeld Europa. In heel veel opzichten is China een heleboel beter omdat ze daar in ieder geval toegeven dat ze dit soort dingen doen waar in Europa over het algemeen net gedaan wordt als of dit niet het geval is en verontwaardigd wordt gereageerd als je iets anders beweert. :X

Waar heb je het over? Een OV chipkaart kan anoniem zijn en houd enkel bij als je een "poort" passeert.

Dat is helemaal niet om mensen overal te volgen, ik denk ook dat NIEMAND in de westerse wereld daar actief mee bezig is. Eerder paranoia.

Als over de politie SMS stuurt: dit is in samenwerking met enderzoeksrechter , de politie kan dit NIET zelf eventjes beslissen. En zo hoort het verantwoording afleggen.

En DAT s juist het grote verschil in china, daar legt niemand verantwoording af. Dus ja, china haar systeem is nog altijd erger, veel erger.

Waar heb je het over? Een OV chipkaart kan anoniem zijn en houd enkel bij als je een "poort" passeert.
Zo'n chipkaart kan je inderdaad anoniem kopen...echter zonder tegoed er op. En het tegoed is helaas alleen op te laden via de pinpas die welzeker op naam staat. Ik weet niet zeker of TransLink daarmee gelijk de persoongegevens van de rekeninghouder erbij krijgt (bij de ING in ieder geval wel), maar de overheid kan sowieso beide sets data opvragen en vrij simpel aan elkaar koppelen.

/edit: Naam TransLink verbeterd.

[Reactie gewijzigd door Dicebar op vrijdag 4 maart 2011 13:35]


Nee hoor, je hebt ook automaten waarin je muntgeld kunt deponeren. :)

Een anonieme OV kaart is leuk en aardig maar dan moet ie ook anoniem aan te schaffen zijn.
Maar nee helaas zodra een kaart uitgeven wordt aan de balie staat jouw kop vol in beeld van de camera's en voila ze weten gelijk wie de kaart heeft gekocht. En dan nog niet te spreken over de camera's die op de poortjes staan gericht.

Het is een kwestie van het exacte tijdstip van het poort trigger te vergelijken met het beeld materiaal en daarna even vergelijken met paspoort/identificatie fotodatabase en wederom voila ze weten welke kaart je bezit.

Als je denkt dat we dit niet doen in nederland moet je echt effe wakker worden.

Overheden over de gehele wereld zijn met het zelfde bezig mensen moeten altijd en overal te volgen zijn, alles moet opgeslagen worden in databases, van vinger afdrukken tot de krulling van je schaamhaar. En de overheid blijft maar roepen dat het allemaal alleen maar is om je veiliger te houden minder vaak ziek te laten zijn en voor al om terroristen, pedofielen en de monsters onder je bed te bestrijden...
Maar goed, de overheden in Westerse landen zijn gekozen door burgers zoals jij en ik (democratie enzo). En burgers eisen nu eenmaal dat de overheid hun veiligheid garandeert. Echter, de overheid kan alleen de veiligheid garanderen als ze meer weet over burgers. Of heb jij misschien ideeen over hoe het anders kan?

De overheid kan die veiligheid niet garanderen, dus waarom zouden we dan allerlei pseudo veiligheden inbouwen die op de lange termijn enkel tegen de burger werkt.

Ik vind jou pleidooi haast nog erger dan de dooddoener "ik heb niets te verbergen". Een beetje de burger de schuld geven, ik hoor niemand die EIS stellen hoor.

Ja, gewoon ouderwets politie-werk.

Als ik alle informatie heb van iedereen, kan ik ook rechercheur worden. Even een aantal filters op de database zetten en whola we hebben 15 verdachten. Nee, geef mij maar de rechercheurs die goed nadenken i.p.v. te roepen dat ze heel veel informatie nodig hebben om te werken....

Het is een publiek en sociaal experiment.
Wil je niet mee doen, geef dan in voicemail aan dat je zelf terug belt en tot die tijd accu uit je telefoon.
Big Brother can't watch you all the time!

Het is een publiek en sociaal experiment.
Wil je niet mee doen, geef dan in voicemail aan dat je zelf terug belt en tot die tijd accu uit je telefoon.
Big Brother can't watch you all the time!
Nog makkelijker: laat je telefoon gewoon lekker thuis liggen ;) Mijn mobiele telefoon ligt vrijwel altijd op dezelfde plek: naast mn monitor. Jammer genoeg zit ik 90% van mn dag daar niet...

Wow dat is zeker effectief, dan kunnen ze jou in elk geval nooit krijgen, want ja thuis ben je immers nooit he ? :+

Opzich leuk dat ze het voor bijv. het openbaar vervoer willen gebruiken, maar dat zal heus niet de enige reden zijn... China kennende...
Ben benieuwd wat hier nog meer uit komt!
Je bent wel heel naïef om te denken dat nationale veiligheidsdiensten van china dit niet al gebruiken. Natuurlijk word deze techniek al jaren gebruikt in china voor het volgen van in hun ogen gevaarlijk personen. Net als Nederland en vele andere landen dit al jaren gebruiken.

Dit heeft daar niks mee te maken, ze gaan dit gewoon echt inzetten voor het verkeer. Al dat andere gebruiken ze het al voor dus dat is onzin om te zeggen dat ze nu ineens mensen gaan volgen via gsm, want dat doen ze al jaren met voor hun verdachte personen.

Opzich leuk dat ze het voor bijv. het openbaar vervoer willen gebruiken, maar dat zal heus niet de enige reden zijn... China kennende...
Ben benieuwd wat hier nog meer uit komt!
aren't we lucky?
http://www.youtube.com/watch?v=iYq_-zju_P8

China is echt DE staat van 1984 aan het worden. Het grote probleem is dat China met zijn groeiende macht tevens ook door andere landen in de gaten wordt gehouden en dat succesvolle concepten daardoor een grote kans hebben om te worden over genomen.

Hoezo worden? Dat is het volgens mij allang.

Je zal maar te kort in de buurt van zo'n demonstratie staan, met de geweldige nauwkeurigheid van GSM triangulatie ben je dadelijk ineens strafbaar.

Vakantie tip voor China, laat je GSM thuis.

Wat LOTG zegt, veel dingen worden al langere tijd gefiltered op het internet, om maar eens een voorbeeldje te noemen. Als ergens Big Brother al meekeek, was dti in China. Zelfs een grote Google is ervoor gezwicht, dus de invloed van dit land is niet alleen enorm, maar ook nog eens beangstigend. Ik maak me ook geen illusies dat een China machtiger is dan een USA (ook al vind USA van niet).

Het andere punt is, ik vermoed dat andere landen uiteindelijk dit gaan volgen. Of het al/gaan doen, maar niet publiekelijk bekend maken. Immers kan het nu ook al, maar zijn er soms tenminste nog gerechtelijke bevelen nodig.

Ik volg deze ontwikkelingen in ieder geval op de voet.

Gerechtelijk bevel is niet eens nodig, als iemand al "verdacht is" dan mogen ze tappen e.d. Daarbij is ook (wat in het bericht ook staat) GSM niet zo nauwkeurig, het is maar een indicatie. Als je van sim-kaart/ telefoon wisselt heb je eigenlijk al niet zoveel te vrezen. Maar als normale burger maakt het sowieso niet veel uit. China maakt dit tenminste bekend, maar in de westerse landen doen ze het waarschijnlijk toch al zonder dat je het weet.

En heb je daar ook bewijs voor? Ik heb nog nooit gehoord dat enige westerse overheid alle GSm's traceert.

Dat zeg ik ook, China maakt dit bekend, Nederland houdt het bij maar zegt er niks van.

http://nl.wikipedia.org/w...evens#Te_bewaren_gegevens

Providers zijn al verplicht gegevens te bewaren (Als deze wikipedia pagina klopt).

Bewijs genoeg?

Je beseft toch dat dit internet data is en NIKS zegt over wie waar rondloopt?

Als je het artikel in z'n link leest dan zul je het volgende tegenkomen:
Van een telefoongesprek moeten gedurende twaalf maanden o.a. worden bewaard de begin- en eindtijd, de telefoonnummers, de namen en adressen van de betrokken abonnees of geregistreerde gebruikers (niet van toepassing bij anonieme prepaid-gebruikers), en de locaties waar betrokken mobiele telefoons zich bevinden, maar niet de inhoud van het gesprek. Bij SMS en MMS analoog.

amberalert. dan weten ze toch precies wie waar op dat tijdstip was. Nog niet heel nauwkeurig denk ik , maar daar kan ik me in vergissen.

Als je zelfs geen simkaart in je toestel hebt, is deze op het moment dat hij aanstaat nog steeds traceerbaar aan het IMSI nummer. Dus van simkaart wisselen heeft niet zoveel sim, geen simkaart gebruiken heeft ook niet zoveel zin.

Het IMEI nummer en IMSI nummer gaan ALTIJD het netwerk in, op het moment dat een toestel aanstaat. Je bent dus altijd traceerbaar op deze manier. Natuurlijk, als je een nieuw toestel + simkaart hebt, zal deze niet meteen aan jouw gegevens te koppelen zijn, maar dat maakt je nog niet ontzichbaar. Opwaarderen via een bankpas is dan ook niet meer betrouwbaar:

-Je gaat naar de Albert Heijn, koopt 10 euro beltegoed. Hier begint de trace dan, er is een code utigegeven voor beltegoed, gekoppeld aan jouw bankgegevens.
-Telefoon gaat aan, je moet immers bellen voor het opwaarderen.
-De code van 10 euro word gekoppeld aan jouw nummer.
-Nu weten de instanties dat het PrePaid nummer bij jou hoort.

Tuurlijk zijn er wel omwegen, en ik snap best dat het in Nederland zo'n vaart over het algemeen niet loopt. Maar denk alsjeblieft niet dat een dergelijke link nooit te maken zal zijn.

Kijk ook maar eens naar telefoon maatschappijen en hun PrePaid modellen. Vaak krijg je 15 euro beltegoed, waarvan 5 euro al meteen op je sim staat, en de andere 10 pas komen NA registratie (geboortde datum, adres, etc).

Dit bericht is absoluut niet bedoeld om iemand bang te maken, maar je bent heel erg naief om aan te nemen dat je niet te zien bent wanneer je een keer van telefoon/simkaart wisselt.

Het punt is echter niet zozeer dat de voerheid niet actief GSM's traceert, het punt is echter wel dat ze heel makkelijk traceerbaar zijn, tot op de postcode nauwkeurig. In eerste instantie doen providers dit meestal, om te checken of hun masten waar de klant verbinding mee maakt, misschien problemen hebben met hun verbindingen waardoor het netwerk weer slechter functioneerd. Alle data verkeer word opgeslagen, dus dan is het een koud kunstje deze op te vragen. Over het algemeen is deze realtime terug te zien.

@k995:

Dat is redelijk naief om te denken. Alles is traceerbaar en zal worden getraceerd (of anders in de nabije toekomst als dat nog niet gebeurt). OV Chip, bankpas, mobiele telefoon, computer/IP adressen, kenteken registratie, etc.

[Reactie gewijzigd door Nazanir op vrijdag 4 maart 2011 17:55]


Betere vakantie tip: laat China links liggen...

Beste vakantie ooit gehad daar. Echt een van de mooiste landen op Aarde als je het mij vraag. De natuur, de gebouwen, de steden, de mensen, het eten.... Beter tip is: Boek een extra lange vakantie want je gaat tijd tekort komen.

En bijvoorbeeld Frankrijk of Engeland, die ook zo nodig eigen Blackberry servers moesten hebben. Verder doet zo'n beetje elk "Westers" land aan terrorismebestrijding (Carnivore anyone?), alleen zoals meerdere mensen hier zeggen worden bepaalde onderwerpen door de overheden dood gezwegen.

We doen in Europa al jaren precies hetzelfde. Nogal schijnheilig dus om nu anti Chinese reacties te gaan plaatsen.

Ik wacht nog steeds to de chinezen een verplichte RFID chip krijgen :+ Mark my words, that day will come!

en? die heb jij nu niet wil je zeggen?
http://en.wikipedia.org/wiki/Dutch_identity_card

er zit sinds 2006 een chip in elk ID bewijs, verrassing! :+

[Reactie gewijzigd door stewie op vrijdag 4 maart 2011 11:46]


Ventieldopje bedoeld waarschijnlijk: "Direct na de geboorte, net onder je schedel". (onder je schedel zodat je hem zelf niet kunt uitsnijden).

Gaten boren in schedels (trepanning) gaat opnieuw groot worden.

In dit geval gaat het om een ander soort 'opluchting', dat dan weer wel

Die van mij is letterlijk in rook opgegaan.
Toen ik een nieuw paspoort moest gaan halen is ie bij thuiskomst direct in de magno verdwenen.
Is dat strafbaar: ja
Boeit me dat: nee
Wat me meer stoort is het verplicht afstaan van vingerafdrukken. Daar kun je dus niks aan doen en niet controleren wat ze er mee doen.
Dat standaard monitoren van je locatie vind ik ook dramatisch, helaas moet ik bereikbaar zijn voor mijn werk. Dus geen mobiel mee is voor mij geen optie.

Wat mij eigenlijk het meeste verbaasd is dat China wat dit betreft achterloopt op Europa.
Zegt eigenlijk meer over ons kikkerlandje als over China. :(

Dat doen we hier al jaren. Tomtom HD traffic iemand?

Zoals wel vaker: Er is niets mis met de techniek, maar de implementatie moet wel goed -lees veilig en privacyongevoelig- zijn.

Echter is de data die TomTom binnenkrijgt anoniem gemaakt door de GSM provider voordat de gegeven worden doorgespeeld. Dit artikel suggereert dat deze gegevens niet anoniem worden gemaakt voordat ze aan de chinese overheid worden doorgespeeld.

Dus jij gelooft blindelings de GSM provider? ;)

En dat laatste is nu net het probleem. In China kan je er bijna vanuit gaan dat de burger er niet op vooruit gaat wat privacy betreft. Zoals eerder al gezegd, zal bij manifestaties welke de laatste tijd meer en meer georganiseerd worden,de overheid dit systeem goed kunnen (mis)gebruiken om achteraf de deelnemers (en toevallige passanten) eens stevig aan de kaak te voelen.

@hieronder
Ik geloof graag dat in westerse-landen ook gebeurd. Maar in Nederland en België hoef je voorlopig niet voor je leven te vrezen als je voor de oppositie stemt.

[Reactie gewijzigd door D-rez op vrijdag 4 maart 2011 11:57]


In China heeft een burger geen privacy, of het recht daarop.

En er zijn teveel aanwijzingen dat ook in NL de overheid nogal lichtvaardig omgaat met de privacy van haar burgers. Bedrijven worden vaak gedwongen om gegevens af te staan. Dat het in China overheidsbedrijven betreft is nou ook niet zo'n groot verschil.

Niet alleen Tomtom HD Traffic, maar ook die vrolijke OV-chipkaart. China mag dan bij gaan houden in welke wijk je grofweg zit, maar hier kunnen ze precies zien wanneer je de bus instapt en precies waar je uitstapt. En dan hebben we het nog niet over de astronomische aantallen telefoontaps in Nederland, waarbij het uitpeilen van de locatie van mobieltjes ook geregeld zal gebeuren.

Klopt..
Loopt allemaal via vodaphone.. heb een live abo en het kan me niet schelen dat ze weten waar mijn tomtom is - handig als ie gejat is - minder handig als je op vakantie bent want daar kan dan misbruikt van gemaakt worden -> er is niemand thuis maar laten we het toch maar voor zekerheid controleren..

Het is een regering, en meteen boehoe. Maar als zo'n beetje elke provider of 'bedrijf' achter OS/programma het doet, niets aan de had. Tomtom, Google, Microsoft, Apple, allemaal kunnen ze je locatie ophalen.

Verschil is het doel ervan, die bedrijven doen het voor advertenties en zut, China wil het gebruiken om verkeer beter te gaan regelen.

Of om de oppositie te onderdrukken, dus. Maar ik vraag me wel af hoeveel mensen hierboven een Android, iOS of WP7 toestel hebben?

Lang leve Symbian. En mocht Nokia het in zijn kop halen om dat ook te koppelen aan het advertentiesysteem van MS, dan stap ik over naar Blackberry.

Het is een regering de Chinese overheid
There, I fixed it.

Je hebt echt geen idee hoe regeringen tegenover technologie staan he?

Je bedoelt alle tin foil hat doomscenario's?

Als ik nu de vraag krijg om mijn locatie op mijn mobiel af te staan voor:
a. betere file bestrijding, alternatieve routes (zoals Live HD)
b. gelokaliseerde advertenties en adsence reclame

Moeilijke keuze?

Simpele keuze, nee op beide.
Ik heb geen alternatieve route nodig met de tram, en ik wil geen reclame.

Ik ben wel benieuwd hoe andere overheden hier tegenaan kijken. Aan de oppervlakte waarschijnlijk tegen, maar daaronder benieuwd naar de uitslagen?

Het niet gericht sturen van reclame, houdt in dat er meer ongerichte reclame nodig is om per persoon evenveel clicks/inkomsten te halen. Liever weinig persoonlijke reclame dan veel reclame waar af en toe wat op je aansluit :)

De keuze tussen wel of geen reclame is er niet echt, het is of persoonlijk of niet persoonlijk...

Uiteraard heb ik ook liever geen reclame, maar ja dat hoort er bij, websites betalen zichzelf niet...

Tsjah Sinergy, stel je voor dat het alleen die twee maatregelen waren en dat die alleen voor die doeleinden gebruikt werden, dan was het echt wel een goed idee ja. Echter hangen nu overal camera's met gezichtsherkenning software (voor de veiligheid op straat, die trouwens niet verbeterd is) heeft ons leger de laatste paar jaren voor niks in de woestijn staan vechten (zogenaamd tegen terroristen, de olie kwam per ongeluk mee). Worden in Nederland de meeste telefoons en IP's afgeluisterd ter wereld (dit is geen ratio, maar gewoon puur cijfers, heeft dus geen verhouding met het aantal inwoners per land) kan via mijn mobieltje/tomtom/OV chipkaart etc. zien waar ik ben en waar ik heen heb gerezen en staat alles tot aan mijn vingerafdruk in een grote database bij de overheid.

die mensen kennen mij beter dan ikzelf en denk maar niet dat dit voor jou anders is.

Ernstig dit soort dingen, dan maar een simonly zonder registratie gebruiken!

In Nederland is het opvragen van de locatie van telefoongebruikers ook mogelijk en vaak kan uit de logs van telecombedrijven worden afgeleid waar een gebruiker op een bepaald moment is geweest. De locatie wordt echter niet actief bijgehouden. Wel kan de politie een tap op een telefoon plaatsen, waarna op elk gewenst moment de locatie van de desbetreffende telefoon kan worden opgevraagd.
Een vriend van me kreeg onlangs een SMS van de Nederlandse politie over een moord een maand ervoor, de politie wist dat mijn vriend op dat tijdstip in de buurt was dus die info moet wel ergens worden bijgehouden.

Men doet altijd alsof China zo erg is, maar dichter bij huis gebeurd hetzelfde!

De providers moeten hiervan een jaar lang een log bijhouden als onderdeel van de Wet bewaarplicht telecommunicatiegegevens. Zie http://nl.wikipedia.org/w...evens#Te_bewaren_gegevens.

Die logs gaan dan 1 keer per dag naar een centrale database waar politie en justitie gegevens uit kunnen opvragen. Ze hebben dus niet de database in bezit.

Ze synchroniseren 1x per dag met het CIOT ja, maar ze bewaren de gegevens zelf ook, mocht er wat fout gaan bij het kopieren naar het CIOT.

doen wij in europa ook al jaren: waarom denk je dat de politie je merk GSM&provider wilt weten als ze je aanhouden en beboeten?

omdat ze die gegevens niet opslaan? :+

In België nog nooit van gehoord... 8)7

in nederland gebeurt het al jaren, wij lopen ook voor met het big-brother project :Y)

Kan best dat ze dat willen weten... ik ben echter niet verplicht om ze dat te geven. "Ik heb geen GSM."

nee, maar veel mensen reageren automatisch.

Kan best dat ze dat willen weten... ik ben echter niet verplicht om ze dat te geven. "Ik heb geen GSM."
Ik denk dat Stewie bedoelt dat ze het merk willen weten als men je aanhoudt wegens bellen of in de hand houden van een telefoon tijdens het autorijden. 'Ik heb geen gsm' is dan vreemd en verdacht.

Apart... Vaak verkeersboetes gehad de laatste jaren maar nog nooit is mij gevraagd om mijn telefoon of provider.

Of heb je het over boetes in de trant van openbare dronkenschap, vandalisme enzovoort?

ik zie het vaak bij Wegmisbruikers, en vorige maand zat ik bij een kennis in de auto en ook toen vroegen ze het.

en nee hij belde niet :+

Bij wegmisbruikers zie ik het alleen bij een boete voor niet-handsfree bellen (of vasthouden van de telefoon).
Waarom werd jouw vriend aangehouden?

20km te hard

20km te hard
Dan vragen ze het niet. Tenzij jij mij kunt melden in welke aflevering het voorkomt; ik heb ze net allemaal gezien op uitzendinggemist. Telefoonmerk vragen terwijl je niet van gebruik wordt verdacht en aangehouden.

was niet in een uitzending ik zat achter in de auto.

Wat is dat nu weer voor iets raars? Nog nooit meegemaakt, maar ik krijg dan ook geen boetes omdat mijn fietsverlichting gewoon werkt.

Als jij betrapt word op niet handsfree bellen in de auto ja. Waarom zouden ze dit moeten weten als ze zo uit het CIOT of aan de telco het IMEI nummer kunnen vragen en dan gewoon zo aan het merk en typenr kunnen komen..

Omdat het sneller is om het de overtreder te vragen ?

Dit was te verwachten.
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 12:01 Bungie bevestigt ontwikkeling mmog
Vorige 10:49 Nieuwe microscoop kan mogelijk virussen visualiseren
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011