Microsoft en Google hebben samen het bedrijf GeoTag aangeklaagd om een groot aantal patentzaken ongeldig te laten verklaren. GeoTag gebruikte een van de desbetreffende patenten veelvuldig om klanten van beide bedrijven aan te klagen.
Het patent, dat onder het nummer 5,930,474 is geregistreerd bij de USPTO, beschrijft een manier om geografische informatie weer te geven op een kaart waarop gebruikers naar informatie kunnen zoeken. Microsoft en Google gebruiken soortgelijke systemen voor de diensten Bing en Maps. Het patent werd in 1996 ingediend, maar kwam onlangs in handen van GeoTag, waarna het bedrijf begon met het aanspannen van rechtszaken tegen bedrijven die inbreuk zouden maken op het patent. In december vorig jaar spande GeoTag maar liefst 382 rechtszaken aan wegens patentinbreuk.
Microsoft en Google hebben de handen ineengeslagen, omdat veel bedrijven die door GeoTag zijn aangeklaagd gebruikmaken van Bing en Maps, waarbij ze hun bedrijfsnaam op de kaart laten weergeven. Daarnaast zouden Microsoft en Google door het patent ongeldig te laten verklaren hun diensten beter kunnen beschermen. Het is echter onduidelijk waarom GeoTag alleen klanten van Microsoft en Google aanklaagt, en niet de beide bedrijven zelf.
Beide bedrijven hebben de rechtbank in de Amerikaanse staat Delaware verzocht om de aanklachten van GeoTag tegen de klanten van Microsoft en Google af te wijzen, en GeoTag daarbij te verbieden om het patent nogmaals te gebruiken om aanklachten tegen klanten van de beide bedrijven in te dienen.
Het is opvallend dat Microsoft en Google de handen ineenslaan voor de aanklacht. Google beschuldigde Microsoft eerder nog van het kopiëren van zoekresultaten. Microsoft ontkende niet de zoekresultaten van Google te gebruiken, maar noemde de actie van de internetgigant een 'spionageromanachtige stunt'.
Ja, en met patenten kunnen vele zieke mensen zich geen medicijnen veroorloven en gaan hardstikke dood, bijvoorbeeld aan AIDS. Denk daar maar eens aan de volgende keer dat u zonder nadenken patenten in stand wil houden!Zonder patenten hadden de meeste geneesmiddelen bijvoorbeeld niet bestaan!
Dat zijn juist de top-vervuilers die de meeste patenten aanvragen / krijgen toegewezen! Die profiteren juist het meest van softwarepatenten. Niet dat ze er geld mee verdienen, maar patenten zijn een drempel om kleine innovatieve concurrerende bedrijven uit de business te houden.Straks kun je daaaag zwaaien naar Phillips, Sony, Microsoft, IBM, Google...
Ik zat zelf te denken dat als ze MS en Google aanklagen en winnen, dat deze bedrijven dan andere manieren gaan gebruiken om om het patent heen te werken, en ze dus geen "stabiele" inkomstenbron meer hebben van nieuwe klanten van MS en Google. Ze kunnen in dit geval dus beter het symptoom bestreiden dan de oorzaak weghalen.Wellicht omdat ze bang zijn te verliezen van mensen die een groter advocaten budget hebben?
[Reactie gewijzigd door .oisyn op 4 maart 2011 11:03]
[Reactie gewijzigd door Laurens-R op 4 maart 2011 11:30]
[Reactie gewijzigd door Falcon op 4 maart 2011 09:28]
[Reactie gewijzigd door Relief2009 op 4 maart 2011 09:50]
Microsoft heeft ook heel wat onzinnige patenten.Het is soieso een raar patent. Als ik het goed begrijp hebben ze een patent op een kruisje op een kaart? En dat dat kruisje dan gezet wordt met een coordinaat is toch logisch. Ze zijn er voor uitgevonden.
Dat ziet Microsoft iets anders, als het hun uitkomt:Ik ben het wel eens met MS en Google dat ze hier voor hun klanten op komen. De klanten maken tenslotte alleen gebruik van een dienst. Dan ben je toch niet strafbaar?
[Reactie gewijzigd door worldcitizen op 4 maart 2011 13:29]
[Reactie gewijzigd door Relief2009 op 4 maart 2011 09:36]
Waarom is dit raar? Ze hebben er allebei voordeel aan om dit te winnen en samen sta je nu eenmaal sterker. Daarnaast geeft het meteen een lekker signaal naar GeoTag dat nu opeens een coalitie van 2 gigantische bedrijven tegen zich heeft..Wel raar dat MS en Google samenwerken, alsof ze het niet kunnen betalen.
[Reactie gewijzigd door SD2000 op 4 maart 2011 19:21]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Xbox E3 2013 Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Apple Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True