Hoofdcategorieën
Device Settings

SP1 voor Windows 7 lekt uit - update

Door Arnoud Wokke, zaterdag 15 januari 2011 12:44
Submitter: TomasH, views: 66.548

Microsoft brengt nog dit kwartaal de rtm-versie uit van Service Pack 1 voor Windows 7. Dat wijst erop dat SP1 bijna klaar is voor een release. Een Russische site heeft inmiddels naar eigen zeggen de installatiebestanden online gezet.

De Russische tak van Microsoft beweerde in een blogpost dat fabrikanten en oem's inmiddels SP1 hebben gekregen, maar het Redmondse softwarebedrijf heeft dat inmiddels gecorrigeerd. Wel zou de release van de rtm-versie niet lang meer op zich laten wachten.

Dat wijst erop dat SP1 binnen niet al te lange tijd uitgebracht zal gaan worden. SP1 voor Windows 7 en Windows Server 2008 R2 bevat alle fixes die Microsoft tot nu toe heeft aanbracht in beide besturingssystemen. Voor desktopgebruikers zijn er geen vernieuwingen, maar wel wordt RemoteFX toegevoegd. Daardoor kunnen remote desktop-gebruikers nu ook 3d-effecten bekijken. Op thin clients was de Aero-interface tot nog toe niet mogelijk, maar de doorzichtige vensters kunnen met SP1 wel daarop gezien worden.

Microsoft beweerde tot nog toe dat SP1 in het eerste halfjaar van 2011 te downloaden zou zijn. Het is nog altijd onduidelijk wanneer SP1 ter download wordt aangeboden. Inmiddels gaan er al weer volop geruchten over de opvolger van Windows 7; die heeft in elk geval ondersteuning voor ARM-processors, zo toonde topman Steve Ballmer tijdens zijn keynote op elektronicabeurs CES.

Update 19:45: De Russische site WZor claimt de beschikking te hebben over de installatiebestanden van SP1 van Windows 7. Volgens veel tweakers gaat het om de echte rtm-builds.

Windows Server 2008 SP1

 

Volgende 13:15 'News Corp. wil van Myspace af'
Vorige 12:25 Engadget: Apple maakt van volgende iPhone 'global phone'
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  7  »

Van de week zat er ook al een update in de Patch Tuesday ronde, KB976902, die een prerequiste is voor de installatie van SP1.

Dat wijst er dus op dat de update idd aanstaande is.

Op dit moment weinig problemen met Windows 7 (en ook zakelijk met Windows 2008 (R2) niet), maar een SP is nooit weg natuurlijk :)

Ik snap sowieso niet dat een verzameling van bestaande updates zo veel werk is, maar dat je dan ook nog een bestaande update moet hebben om die verzameling uberhaubt te installeren klinkt wel heel raar.

Als je je PC up-to-date hebt gehouden is SP1 dus helemaal niks, geen reden om er opgewonden over te raken dus (dat is soms wel eens met SPs). Het lijkt er meer op dat 'Windows 7 bij SP1-status is aanbeland' door andere updates. Dit is natuurlijk mooi voor de marketing, veel mensen en bedrijven wachten SP1 af voor ze upgraden.

[Reactie gewijzigd door Jeroen op zaterdag 15 januari 2011 12:55]


Ik snap sowieso niet dat een verzameling van bestaande updates zo veel werk is, maar dat je dan ook nog een bestaande update moet hebben om die verzameling uberhaubt te installeren klinkt wel heel raar.
Nee hoor, niet per se. Er kan bijvoorbeeld iets in het updateproces zijn veranderd, waardoor wat DLL's moeten worden aangepast.

Daarnaast hoef je deze update vermoedelijk niet per se los te installeren. Waarschijnlijk zit er straks, als SP1 echt RTW is, ook gewoon een check in die dat voor je doet, als je hem nog niet had geinstalleerd.
Als je je PC up-to-date hebt gehouden is SP1 dus helemaal niks, geen reden om er enthousiast over te zijn dus (dat is soms wel eens met SPs).
Beetje kort door de bocht... een SP bevat namelijk ook fixes die nooit publiek gereleased zijn, maar dus wel problemen oplossen (voor de duidelijkheid: dat zijn dus geen security-fixes, maar functionaliteit-fixes etc).

Of wel fixes die door klanten zijn aangegeven maar nooit publiekelijk zijn vrijgegeven.

Als klant kan dan voornamelijk grotere bedrijven. Kunnen aankloppen bij MS en melden dat er een probleem is. Wordt er een Case geopend en een Fix vanuit MS geleverd wordt deze vaak niet via het update proces vrijgegeven maar via een SP

los daarvan is het beter om het sp te hebben in plaats van de losse updates, dat houd je machine sneller omdat het de registry een stuk minder vervuild ;)

Die verzameling is niet zoveel werk, maar de volgorde kan mogelijk invloed hebben op het gedrag, wat tijdens een verzameling niet perse in dezelfde volgorde hoeft te gebeuren.

Daarnaast kan patch A, en patch B kan een update zijn voor patch A waardoor Patch A niet meer nodig is.

Daarnaast is een SP typisch een moment om iets groots te veranderen, waardoor dat goed getest moet worden.

Een verzameling van updates maken is niet zo moeilijk, maar er zitten wat haken en ogen aan.

Ja zoals wildhagen zecht er zijn ook best veel hotfixes die alleen op aanvraag momenteel beschikbaar zijn. Deze worden allemaal in de service pack mee geleverd.

Scheelt mij weer om overal de samba domain controller hotfix te hoeven installeren.

Ik snap sowieso niet dat een verzameling van bestaande updates zo veel werk is
Waar jij het over hebt is een rollup pack, dat is een verzameling updates. Een service pack doet vaak veel meer en geeft soms zelfs nieuwe functionaliteit zoals in dit geval Remote FX.

Ik snap sowieso niet dat een verzameling van bestaande updates zo veel werk is, maar dat je dan ook nog een bestaande update moet hebben om die verzameling uberhaubt te installeren klinkt wel heel raar.
Heb je al eens Windows Update (WU) gebruikt, nadat je een PC opnieuw hebt geïnstalleerd? Weet je hoe vaak je WU moet gebruiken eer je álle beschikbare patches geïnstalleerd hebt? Nee zeker... ;) Je kan namelijk niet zomaar alles in 1x installeren. Patch X kan afhankelijkheden hebben van patch Y. ;) Dát kost ook een tijd en misschien nog wel meer, want ik ben niet de enige die elke keer dan PC moet herstarten. Deze SP voorkomt dus dat ik vele malen moet herstarten nadat ik mijn PC opnieuw heb geïnstalleerd.

Mooi dat SP1 nu dan voor de deur staat, ik wil binnenkort toch opnieuw installeren, dan kan ik net zo goed deze SP slipstreamen in de image... :) Heerlijk om WDS te hebben. :)

[Reactie gewijzigd door CptChaos op zaterdag 15 januari 2011 22:13]


Waarom kan APT wel gewoon dependency-based updaten? Microsoft zou dat ook al jaren geleden moete hebben..

Dat vroeg i me ook af..elke zelf respecterende linux updater doet alle updates in een keer, ook als dat alle updates van het afgelopen jaar zijn. En dat allemaal met maar 1reboot als de updates klaar zijn.kan windows updater nog wat van leren.

wel prettig voor de windows gebruikers natuurlijk dat sp1 eraan zit te komen, zonder sp's een schone installatie updaten is een hel

één enorm voordeel van linux is dat een file die in use is, altijd overschreven kan worden. Dit maakt updaten echt 10x makkelijker en vermijdt bijna altijd reboots (tenzij de kernel zelf geupdated moet worden)

Zelf de kernel zou geupdate moeten kunnen worden (volgens deze site), zonder een reboot: http://www.ksplice.com/
(btw, ik vind het maar commerciële zut, en heb het nooit getest)

En microsoft heeft ook al uitgelegd waarom zij het niet doen. Code update gaat wel goed, daar zit het probleem niet. Maar uit ervaring weten ze dat datastructuren veranderen, en je kunt doorgaans niet met een mix van oude en nieuwe datastructuren werken.

Er zitten ook 520 hotfixes in het SP die niet via Windows Update worden verspreid.

Alle patches staan vermeld in
Hotfixes and Security Updates included in Windows 7 and Windows 2008 R2 Service Pack 1 Release Candidate.xls (validatie vereist..)

De door WZOR gisteren geleakte Wave 0 en Wave 1 versies zijn dus NIET de final voor alle system testers en downloaders onder ons!

Build tag is namelijk van November vorig jaar 7601.17514.win7sp1_rtm.101119-1850.

Paul Thurrott bevestigde het trouwens. Het is een near-final build.

[Reactie gewijzigd door Thief op zaterdag 15 januari 2011 13:26]


Volgens mij wel hoor. WZor is redelijk betrouwbaar en heeft aardig wat details erover en uit verschillende bronnen wordt ook geroepen dat het de officiële RTM is.

Ik las de titel en dacht, is dat nodig dan? Een SP voor Windows 7? Zelfs Windows xp met SP3 was minder stabiel.

Ja, dat is 'nodig'. Hoewel duidelijk is dat veel bedrijven in dit geval niet op SP1 hebben gewacht, zoals de traditie wel zegt. Men zag Windows 7 namelijk al als een grote patch voor Vista.

SP 1:
Het bevat een verzameling patches die:
1) Al eerder via WU zijn vrijgegeven.
Zodat mensen die nu (straks) een pc kopen of installeren, veel veiliger out-of-the-box zijn en minder te pachen hebben. Je bent sneller klaar en kunt aan de slag.

2) Specifieke patches die wel beschikbaar waren via Microsoft, maar niet in de reguliere patchrondes zijn opgenomen.
Sommige problemen zijn specifiek en Microsoft maakt dan wel een patch, maar verspreid deze niet actief. Door SP1 te installeren zullen mensen die dit probleem nog niet hebben ervaren, het nu ook nooit zullen gaan ervaren terwijl zij nu wel een stabiele patch hebben :).

3) Een paar kleine verbeteringen, zoals RemoteFX. RemoteFX is overigens al zeker een jaar geleden genoemd, en de bèta was los verkrijgbaar.

Remote FX: Het idee hierachter is om hoge kwaliteit grafische beelden te leveren via een terminal server aan (bijvoorbeeld) thin clients. Wanneer de server (jaja) over een goede DX10-videokaart beschikt kan hij de cliënts van grafisch geweld bedienen.
RemoteFX has been successfully tested with the computer game Crysis and a prototype ultra-thin client by HP [9].
En voordat men roept "maar waarom wil je gamen op een server": daar is het niet voor gemaakt. Maar thin clients in je bedrijf uitrollen en dan je medewerkers met Autocad, photoshop en videobewerkingsapplicaties laten werken op een server, en ze de ervaring geven alsof ze lokaal werken is natuurlijk een mooie functie.

Dit is overigens een aanvulling op de mogelijkheden in RDP7, die ervoor zorgt dat als cliënt over veel rekenpower beschikt, de server de ruwe data via RDP verstuurd en de lokale videokaart aan het werk wordt gezet.
(Windows Media Player redirection, true multimonitor support, Aero glass support, enhanced bitmap acceleration)

Kleine aanvulling nog:
Most RDP 7.0 features like [eerdergenoemde] are only available in Windows 7 Enterprise or Ultimate editions.

[Reactie gewijzigd door Eagle Creek op zaterdag 15 januari 2011 13:07]


Het hele idee van RemoteFX is dat het renderen op de client gebeurt en dus niet meer op de server die vervolgens een bitmap door stuurt.

Ja en nee.

In het geval van een fat client heb je gelijk. In het geval van een thin client kan een server voorzien van een videokaart de grafische taken overnemen. Thin clients hebben zelf namelijk maar een magere videovoorziening.
The final component of the RCC is the "compress" engine which is responsible for compressing the frame data before it's sent to the RDP engine. The exact way the compress engine works depends on whether you have a regular server (with a GPU of course since you're running 3D apps and stuff) or whether you have a server with a custom-built RemoteFX add-in card.
(brianmadden.com/)

Overigens banjert de CPU-vooruitgang hier natuurlijk een beetje doorheen, door CPU en GPU te integreren op één chip. Maar het is altijd mooi als je als beheerder keuzes hebt :).

[Reactie gewijzigd door Eagle Creek op zaterdag 15 januari 2011 16:20]


Zowel Aero als Glass (wat 2 losse dingen zijn) zijn wel degelijk mogelijk op Windows Server 2008 R2, ook zonder RemoteFX en zonder SP1.

Het gaat hier inderdaad puur om het renderen, en niet om het beschikbaar stellen van de functionaliteit.

Dus als ik het goed lees heeft iedereen SP1 al op zijn pc staan... En toch kijken we er naaar uit...

Ja, het grootste deel van SP1 heb je al via online updates geïnstalleerd. Een SP heeft echter het voordeel dat je het in één klap kunt installeren, mocht je ooit je computer moeten herinstalleren, en het bevat fixes die niet via online updates zijn uitgegeven.

Dan zou ik het interessant vinden om die lijst met fixes, die ik dus nog niet heb, hier te lezen.

Die is er: zie boven!!! De Reactie van Jelmer! ;)

SP1 bevat geen vernieuwingen, maar is een bundeling van fixes die eerder zijn uitgebracht.
Plus een hele hoop patches/fixes die nooit via windows update zijn vrijgegeven.

Wel, het scheelt dat je alleen maar een SP hoeft te downloaden/installeren na een nieuwe install. Ipv alles als losse updates via WU binnenhalen.

Klopt wel, ik kocht vorige week een nieuwe laptop voor mijn vriendin en dat ding heeft sinds die tijd wel 100 updates binnengehaald. Dus makkelijker wordt het wel.

Dat is ook overdreven, het aantal updates voor een kale Windows 7 SP0 is al enige weken tussen de 60-65. Als system builder ben ik er in ieder geval blij mee, het wachten is tot hij als opk uitkomt.

Voor up-to-date gebruikers verwacht ik dat het net zo gaat als bij Vista, een update van 2-10mb voor de service pack vermelding. Vista SP3 was ook al lange tijd geleden aangekondigd, ben benieuwd of die nog komt.

Toen ik Windows 7 op mijn laptop installeerde zat ik toch ook aan 93 updates, das wel inc. drivers en dergelijke, maar toch

Als je de eerste lading updates heb geïnstalleerd en opnieuw opstart, vind hij opeens weer zo'n 10 updates. Volgens mij daarna weer een stuk of 2.

Maar goed het punt is. Dadelijk SP1 installeren en je bent in 1 keer klaar met updaten. :) In de praktijk zal daarna weer wat updates gevonden worden maar goed. :P

Je hebt dan misschien ook wel Office waar ook nog een hele zooi aan updates voor meekomen?

Toen ik Windows 7 op mijn laptop installeerde zat ik toch ook aan 93 updates, das wel inc. drivers en dergelijke, maar toch
Gisteren W7 Ultimate Engels geïnstalleerd en er waren 59 kritieke updates en nog 36 optionele oid.

en bij die 36 optionele updates zitten bij ultimate al snel een stuk of 30 taalpakketten ;)

Nadat je die 59 updates installeert en herstart vind hij weer nieuwe updates, en zo gaat het wel effe door. Ook had ik al Office geïnstalleerd en Visual Studio, dus daar zaten ook enkele updates van bij. Feit blijft, het aantal loopt snel op en een service pack zou dit wel makkelijker maken.

Je pakt toch niet ook al die taal-ondersteuning"s files voor Word ofzo erbij ?
Totaal onnodig nml. in de meeste gevallen.

Hebben ze nou eindeljik die folder selectie bug aangepakt, in file picker windows? Elke keer als je een map aanklikt, zakt de hele tree weer naar beneden, ipv dat ie expand op de plaats.

Bij mij doet hij dat niet hoor...

Is dat wel een bug... niet gewoon dom ontwerp?

Aha, is dat een bug? Ik dacht dat ze gewoon moeilijk deden bij Microsoft, maar het is idd een hatelijk probleem!

Ja, echt walgelijke bug is dit, als je veel de verkenner gebruikt dan is dit een uiterst vervelende ergernis. Bij het uitvouwen van een folder scrolled de volgende folder waar je op wilt klikken uit beeld.

Ach, er zijn wel meer bugs in w7, maar deze is een dagelijks ergernis

Irritant is dat inderdaad. En laten ze Alt+Enter in de mappenlijst ook weer terugbrengen!

Heb je al eens gekeken naar de 2 checkboxes onder Folder Options - General (tab) - Navigation Pane of bedoel je wat anders?

Dat is inderdaad iets totaal anders. Door dat vinkje wordt de aktieve directory direct in de explorer zichtbaar. dwz, de folder is dusdanig in de tree zichtbaar dat je de parent directories en childs direct ziet.

Iets wat ze mijn inziens ook standaard verkeerd hebben ingesteld

Ik ben niet helemaal zeker wat je bedoelt...gaat het om het feit dat Explorer altijd zoveel mogelijk onderliggende mappen laat zien van de map die je rechts aanklikt? Als dat er meer zijn dan er in het scherm passen wordt de bovenliggende map helemaal naar boven geschoven om zoveel mogelijk onderliggende mappen op het scherm te krijgen. Weet al niet eens meer of dat anders was in XP...maar MS gaat er schijnbaar vanuit dat je wilt zien wat er in de mappen zit die je aanklikt zonder te hoeven scrollen.

Wat ik persoonlijk erg irritant vind is dat je niet meer met de pijltjestoetsen door de mappen kan navigeren. Ja, kan wel, maar hij laat rechts niet zien wat er in de mappen zit. Daar blijft gewoon staan wat er in de map zit die je het laatste hebt aangeklikt.

Verschuift dan de hele boom, als je een map openklapt?

Onder Vista SP2 gebeurt dit niet. Ik heb nog nauwelijks met Windows 7 gewerkt omdat al mijn systemen op Vista draaien, maar verschuivende onderdelen in de GUI zoals verspringende selecties en dergelijke lijken me inderdaad wel vervelend.

Betekent dat Windows 7 SP1 sneller gaat worden omdat ze AVX- extensies ondersteunen.

Dus met sandy bridge zou alles wat vlotter verlopen. :)

Hangt van de compiler af, maar ik gok dat ze het niet gebruiken op het moment. Zou namelijk betekenen dat het enkel op de nieuwste CPU zou kunnen draaien.

Dat hoeft toch niet. Ze kunnen vast wel verschillende delen van windows voor verschillende platformen compileren. :) Ik weet niet of ze dat ook doen though.

Ja, ivm het Intel/AMD verschil in SYSCALL/SYSRET versus SYSENTER/SYSEXIT.

Veel appllcaties bevatten optionele routines. Als de processor x ondersteund gebruik dan deze snelle routine, als de processor x niet ondersteund, gebruik deze langzame routine die hetzelfde doet. De vraag is of het voor Microsoft echt aantrekkelijk is dat soort optionele instructies in te bouwen. Gegeven dat Intel Microsoft bij het optimaliseren voor Sandy Bridge helpt lijkt aan te geven dat men inderdaad dat specifieke code voor Sandy Bridge aan het toevoegen is.

Uiteindelijk zorgt een implementatie van dit soort optionele routines ervoor dat het beter draait op nieuwere CPUs maar nog steeds functioneert op oudere systemen. Ik verwacht echter dat specifieke Sandy Bridge optimalisaties pas met SP2 in Windows 7 terecht gaan komen.

ik wacht met smart. De beloofde verbeteringen aan hyper-v zijn niet mis.

Als je zoekt op internet op wzor, vind je de originele RTM Update image als download voor x86, x64, ia64 en voor alle talen.

De volledige buildtag is:
6.1.7601.17514.amd64fre.win7sp1_rtm.101119-1850
(waar amd64fre ook x86fre kan staan als je een 32-bit versie hebt).

De RTM was dus gecompiled op 19 november 2010 al.
Binnenkort komt het beschikbaar via Technet/MSDN (via de download subscription) en weer een paar weken later via Windows Update pas.
«  1  2  3  4  5  6  7  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:15 'News Corp. wil van Myspace af'
Vorige 12:25 Engadget: Apple maakt van volgende iPhone 'global phone'
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011