Hoofdcategorieën
Device Settings

CES: Microsoft demonstreert Touch Mouse

Door Marc Rademaker, donderdag 6 januari 2011 12:35, views: 27.764

Microsoft heeft op de CES een nieuwe muis aangekondigd die luistert naar de naam Touch Mouse. De muis is niet alleen geschikt voor het gebruikelijke klikwerk, maar ook aanraakgevoelig, zodat er bijvoorbeeld mee kan worden gescrold en gezoomd.

De Touch Mouse is in feite een gewone muis met een geïntegreerd touchpad. De aanraakgevoelige bovenkant van de Touch Mouse is capacitief en herkent negen verschillende gebaren. De draadloze muis is alleen bruikbaar in combinatie met Windows 7 en de negen gebaren zouden de meest gebruikte acties omvatten. Met een enkele vinger kan er bijvoorbeeld gescrold worden, terwijl met twee vingers een venster kan worden geminimaliseerd of gemaximaliseerd. Met drie vingers kan de desktop worden weergegeven of worden juist alle openstaande vensters getoond.

De muis maakt verder gebruik van de zogeheten BlueTrack-technologie, waardoor de muis op nagenoeg elke ondergrond bruikbaar zou zijn. De muis is lange tijd in ontwikkeling geweest. Microsoft toonde al in 2009 een aantal prototypes en in juni 2010 ging er een gerucht rond over een op handen zijnde introductie van een multitouchmuis. De Touch Mouse is vanaf mei van dit jaar te koop en heeft een adviesprijs van 80 euro.

Volgende 13:05 CES: Panasonic vernieuwt 3d-plasma-lijn en brengt 3d naar led-lcd-tv
Vorige 12:28 CES: Zotac komt met mini-itx-H67-moederbord met wifi
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

apple magic mouse?

Daar dacht ik ook meteen aan!

Edit: dit is wel vervelend voor mensen zoals ik die de exposé functie willen gebruiken (drie vingers van beneden naar boven sliden), aangezien ik toen ik klein was het topje van mijn vinger ben verloren. Hier zit nu nagel overheen en dat werkt met de nieuwste touchscreens niet. Hier is een foto van mijn rechtervingers:
http://i.imgur.com/Uqnn2.png
(let niet op die kikkerposter, ik zit in de kamer van mijn moeder haha)

[Reactie gewijzigd door jeffhuys op donderdag 6 januari 2011 13:13]


Helaas zijn minderheden niet interessant voor deze grote bedrijven, terwijl ze juist met hun resources zoveel kunnen betekenen. Ik heb het dan meer over bijvoorbeeld blinde en doven mensen.

Ja, ik zit er ook niet zo heel erg over in. Ik heb dit al heel mijn leven en het is tot nu toe meer een voordeel dan een nadeel. (Dat stuk nagel is ongelooflijk sterk, omdat het gebold is. Ik kan er gewoon (platkops) schroeven mee vast- en losdraaien :D)
Ik verzin er wel iets op.

http://www.gizmag.com/eti...ns-from-north-face/13687/

Gewoon achterhalen wat voor stof het is en op je nagel plakken. ;)

Ik kan mijn iPhone gebruiken met latex handschoenen, dus misschien is dat het wel?

Nee, je hebt een spanning die van nature over je huid staat nodig. Die wordt door de touch-sensor geregistreerd.

Geen speciale handschoenen nodig bij mijn Archos 5 IT, gewoon wollen handschoenen ;)

Die zal dan wel resistief touch tech scherm hebben.

Je kunt toch ook je wijsvinger, ringvinger en pink gebruiken of roep ik nou wat doms?

Het is heel erg lastig om dat te doen, probeer maar eens over een tafel te wrijven met alleen die drie vingers, en je middelvinger omhoog te houden, gaat echt lastig! :)
Het kan ook allemaal wel, ik klaag ook niet. Het is ook gewoon mijn eigen schuld en daar hoeft niemand rekening mee te houden, het is gewoon een "minor difficulty" voor me.

[Reactie gewijzigd door jeffhuys op donderdag 6 januari 2011 13:55]


mijn lukt het redelijk gemakkelijk (iedereen is anders wat dat betreft) maar ik denk dat je daar aardig moe van word na een tijdje.... en RSI ligt denk ik al snel op de loer.

aangezien je middelvinger niet geregistreerd wordt door die nagel hoef je hem ook helemaal niet op te heffen...

Met software van derden kun je de Apple Magic Mouse helemaal fine tunen, zodat deze bij elk gebaar precies doet wat-ie moet doen.

Heb je een link? Heb nogal wat Bootcamp installaties met Magic Mouse.

Gebruik deze Touch Mouse met je linkerhand! Links 'muizen' leer je erg snel.
(Ik wissel zelf geregeld tussen m'n linkse Logitech MX310 en rechtse Logitech MX Revolution. Tegen RSI.)

Microsoft heeft al een paar jaar zo'n muis in development...

Wat ook gewoon in het artikel staat.

En de Magic Mouse is uit de lucht komen vallen ;)

Het feit dat die een jaar eerder uit is, betekent grofweg ook dat ze een jaar eerder met de ontwikkeling zijn begonnen.

Voordeel van deze is wel dat het tenminste een normaal formaat heeft. Hoop dat er drivers voor OSX voor uitkomen.

[Reactie gewijzigd door Bosmonster op donderdag 6 januari 2011 13:21]


De Magic Mouse is afgeleid van de MacBook track pads en de iPhone multi-touch technologie. Het is dus uit de Apple-lucht komen vallen!

Maar goed, zo gaat het vaker: als je wilt weten waar MS volgend jaar of het jaar erop mee komt, kijk dan naar de huidige producten van Apple!

Wat is dit nou voor een troll! Alsof de multitouch technologie van de iPhone en Apple komt. Apple heeft die technologie van een ander bedrijf gekocht...

Wat heeft MS dan van Apple gejat en waar ze dan daarna pas mee komen?
Jij vindt zeker ook dat de Kinect van Apple gejat is. Of dat de zune gejat is. Oh ja, de zune is wel door bijna iedereen geprezen om zijn UI.

Maar dan niet door een zwaar apparaat platgereden... die muis van Apple is niet fatsoenlijk te gebruiken helaas... :(

Ik heb dan ook die muis van Apple weggegeven, en muis weer lekker met een logitech laser muis op m'n Mac :)

Maar voor sommige mensen werkt ie misschien wel fijner, de persoon aan wie ik 'm gegeven heb is er ook harstikke blij mee. Het blijft een kwestie van smaak.

Het blijft een kwestie van smaak.
Niet zozeer smaak, eerder misschien wat je er mee doet en hoe groot je handen zijn.

Met grote handen en hele dag gebruik (werk bijvoorbeeld), is de Magic Mouse een gegarandeerde RSI-veroorzaker.

Toevallig gebruikt die persoon 'm de hele dag, en heeft enorme handen :)

Ik heb nog geen klachten vernomen. :)

Same here, voor mijn verjaardag gehad, verademing t.o.v. mijn Logitech V470

Ja een V470, wat wil je.
Een Fait Punto is ook een verademing tov een fiets.

Ik vond het ook eerst wennen maar nu gebruik ik niets anders dan de magic mouse. Het scrollen is echt een groot voordeel en al de rest wordt goed geregistreerd. Maar mijn broertje kan er echt niet mee wennen maar hij zit er ook bijna nooit op.

@oZner: heb je hem zelf al gebruikt?

Ik vind het de beste muis die tot nu toe is uitgebracht. Ideaal, plat, zodat mijn handpalm op het bureau rust, en niet op de (altijd te kleine) muis, of ergens zweeft (=RSI).

Direct daarna komt de Logitech Laser LS1, bedraad maar super, veel kwaliteit voor weinig geld!

Hebben!!! :9~

apple muis, nee die hoef ik niet.


Als dit niet trollen is, dan weet ik het ook niet meer. RRoD op Windows 8... natuurlijk!

Ontopic:
Wat ik mij eigenlijk afvroeg toen ik dit filmpje keek is hoe je dat 'expose'-effect kan krijgen zonder die muis. Zit dat standaard in Win7?

Idd, maar dan 1 die wel volledig onder Windows werkt. Mijn Magic muis komt niet verder dan scrollen onder Windows.

Prepare to be sued by apple (magic mouse)

Microsoft had al online demo's en filmpjes van prototypes ver voordat Apple de Magic Mouse aankondigde.

Die er natuurlijk ook al veel langer mee bezig waren dan tijdens de aankondiging.

Ja dat kan inderdaad, maar dat wil niets zeggen. Sued kunnen ze alleen worden als ze patenten hebben geschonden en wellicht heeft Microsoft al eerder patent aanvragen gedaan. En gejat hebben ze ook niet, ze hebben het immers eerder publiekelijk laten zien als Apple.

Microsoft had al online demo's en filmpjes van prototypes ver voordat Apple de Magic Mouse aankondigde.
Beetje suf dan dat ze er een jaar langer over doen om hem op de markt te krijgen.

Met andere woorden, Apple was er ook al lang mee bezig voor de aankondiging. Voordeel dat Apple wel had was hun vergevorderde ervaring met trackpads en multitouch en de berg patenten die ze daarop hebben.

Misschien omdat ze het design/functionaliteit willen perfectioneren.

Blizzard doet er gemiddeld ook veel langer over om een game uit te brengen maar deze zijn vaak ook van hele hoge kwaliteit (lees replay value).

De randapparatuur van microsoft is vaak (in mijn ervaring) ook van erg hoge kwaliteit (op de headset van de xbox360 na.. wat een onding).

hiostu Microsoft had al online demo's en filmpjes van prototypes ver voordat Apple de Magic Mouse aankondigde.
Natuurlijk, hiostu, natuurlijk had MS dit eerder bedacht dan Apple!

Vandaar dat alle MS fanboys eerst de Apple Magic Mouse gingen afkraken, en nu MS er mee komt, zeggen dat het een MS uitvinding is!

Toen Apple met de Magic Mouse kwam, heb ik niemand horen zeggen dat het een MS uitvinding was... :)

Prepare to be sued by apple (magic mouse)
Not gonna happen. Apple en Microsoft zijn behoorlijk dikke vriendjes.

Apple en MS vallen elkaar niet echt lastig met rechtzaken of patentenkwesties, sterker nog, ze delen een heleboel tech gratis met elkaar.

Net als Apple's Mighty Magic Mouse dus.... . Origineel.
De door mij genoemde muis werkt overigens heerlijk en soepel, dus als dit ook een fijn liggende muis wordt dan is het een aanvulling op de huidige collectie Microsoft Hardware..

[Reactie gewijzigd door Martijntj op donderdag 6 januari 2011 12:38]


uuuh....check eens je bronnen. MS had al veel eerder een project lopen. Google maar.

Dat weet niemand aangezien Apple nooit aangeeft vanaf wanneer ze ergens mee bezig zijn. Wat ik wel weet is dat Apple het ding allang op de markt heeft en MS er een paar jaar voor nodig had en nu plots ook komt.

hoezo plots? Als je na jaren research een product gereed hebt, moet je het uitbrengen.
Dus wat plots?

Plots omdat het niet zo lang hoeft te duren blijkbaar (en zo ja, dan is Apple weldegelijk langer bezig geweest dan begin 2009). Wellicht dat ze dus zagen dat het product verkoopt en dus nu, plots, deze uitbrengen.

Dat doet nog steeds niets af of het wel of niet origineel is.

Niet alle bedrijven proberen hun producten vantevoren te hypen... :)

OK sorry, maar kan je bijna niet omheen dit is een Apple cloon :P (nee geen fan, was zelfs vergeten hoe die heet, Magic mouse lees ik net :P)
Echter ik vind hem mooier dan die van apple, dat zwarte heeft wel wat. p.s. ik krijg video not found :(
(en laat de discussie hieronder maar losbarsten en go go go >_<)
@t Mulder wat is een T-Ford ? :P
@t de rest lol, joh zal allemaal wel, is altijd zo met dit soort dingen elke fabrikant ript wel iets van de ander...

[Reactie gewijzigd door 3DDude op donderdag 6 januari 2011 12:55]


Mijn Seat Leon is een T-Ford clone!

Maar goed het blijft wel een grappig ding die muis, laatst de Apple variant gebruikt en het werkt wel ok.

Misschien ligt dat nog wel genuanceerder: 'Microsoft toonde al in 2009 een aantal prototypes en in juni 2010 ging er een gerucht rond over een op handen zijnde introductie van een multitouchmuis.'

De Magic Mouse is van oktober 2009. Microsoft mag dan afgetroefd zijn in de winkels, maar waar komt het idee vandaan?

als microsoft in 2009 prototypes toont, en in oktober heeft Apple al een apparaat in de winkel liggen, denk ik dat Apple misschien al wat langer bezig was.
Je ontwikkelt niet een muis in een paar maandjes.

Kan wel zijn, maar betekend wel dat ze er al mee bezig waren zonder dat ze ooit iets van Apple hebben gezien. Het is dus niet afgekeken van Apple. Beide bedrijven hadden hetzelfde idee alleen Apple was eerder op de markt.

Denk dat Microsoft intern best weet waar Apple mee bezig is. Apple heeft per slot van rekening in 2007 al een patent aangevraagd op een muis met touch-ondersteuning en dat was openbaar nieuws.

Probleem is dat Windows van huis uit helemaal geen multitouch ondersteunt zoals OSX, dus de integratie in het OS is voor MS een stuk lastiger.

Met Windows7 begint multitouch een beetje op gang te komen en wordt zo'n muis ook logischer.

[Reactie gewijzigd door Bosmonster op donderdag 6 januari 2011 13:39]


Apple toont geen prototypes, laat staan dat ze laten weten waar ze mee bezig zijn. Belangrijk verschil. Het geeft vooral aan dat ideeën onafhankelijk, op verschillende plekken ontstaan en uitgewerkt kunnen worden.

En als dat aangetoond kan worden, is een belangerijk aspect van de Amerikaanse patentenwetgeving ook (als ik 't goed begrepen heb) dat dat niet geld als patent inbreuk dan.

Een expert op dat gebied kan daar beter een oordeel over geven dan ik, maar als ik het goed heb kwam zoiets naar boven in een rechtzaak over Dynamiet. (De Amerikaanse importeur probeerde Nobel een loer te draaien)

Misschien, maar niet kenbaar voor de buitenwereld, dus geen MS mouse is geen cloon. Apple kan wel cloon zijn van MS mouse, aangezien die daar niet zo vroeg over naar buiten getreden is.

Ok sorry, maar eerst research doen voordat je zomaar iets neerzet is ook wel handig.

Microsoft was al bezig met een multitouch muis toen de magic mouse nog aangekondigd moest worden.
http://www.engadget.com/2...ltitouch-mouse-prototypes

Oh ja hoor, en Apple was er ook al niet mee bezig vooor de aankondiging. Bovendien is research leuk, degeen die ermee uitkomt is de eerste, heel simpel. Maakt ook verder niet uit, maar te denken dat fabrikanten niet naar elkaar kijken slaat nergens op.

[Reactie gewijzigd door vgroenewold op donderdag 6 januari 2011 12:52]


Ik beweer nergens dat Apple nog niet bezig was voor de aankondiging van Microsoft. Maar wat hier in de comments beweerd wordt is dat Microsoft de Magic Mouse van Apple zag en die gewoon klakkeloos gekopieerd heeft.
Dus is Microsoft laat met zijn muis? Jazeker, maar is dit een rechtstreekse kopie van Apple? In mijn mening niet.

Lees die eerste zin nog eens in je aangehaalde link:

"Rather odd timing, given some recent developments in the Apple camp, but Microsoft Research has just surfaced some of its incredibly wild multitouch mouse prototypes."

Je kan aan dat prototype zien dat hij zeer snel (week tijd?) in elkaar is gedraaid, ook gezien de lange ontwikkelingsperiode (als dat prototype zo ver gevorderd was had MS hem wel eerder op de markt gebracht).

Het grootste punt: De MS-Applediscussie is totaal irrelevant, onnodig en oninteressant. De bedrijven werken nauw samen en zijn geen kerken dus de 'volgers' mogen wel eens stoppen met elkaar zwart te maken.

Wees blij dat mensen met Windows nu eindelijk kunnen ervaren hoe fijn OS X werkt. Ik gun het ze wel.

Hij ziet er ook iets ergonomischer uit. Ik heb de magic mouse nooit gebruikt maar die lijkt me heel slecht in de hand te liggen?

http://www.crunchgear.com...uch-mice-demoed-on-video/

MS was eerder! Je kan beter zeggen dan Apple van MS heeft gejat.

ms was later! in 2007 vroeg apple er al een patent voor aan.

http://www.engadget.com/2...multi-touch-mouse-patent/

Niet dat het mij uit maakt. Dat vechten ze onderling maar uit als dat nodig mocht zijn.

MS was eerder! Je kan beter zeggen dan Apple van MS heeft gejat.
Omdat MS 'm eerder toonde dan Apple 'm aankondigde?

Wat ze bij Apple alleen doen als ze een af, finished, klaar met ontwikkelen, product hebben?

En jij denkt niet dat ze er niet al maanden, zo niet jaren mee bezig waren?

Ze hebben gewoon allebij iets ontwikkeld, onafhankelijk van elkaar, wat redelijk op dezelfde manier werkt. Harstikke leuk, en niets mis mee. Niemand heeft iets van de ander gejat.

Ik zeg geïnspireerd door de Magic Mouse!
Kijken wat voor reacties we krijgen xD

De reactie zal dan zijn: "Ja, de MS muis heeft ook dezelfde vorm, hoe kommm je erop dat het verder hetzelfde is... alsof Apple de enige is die aan touch denkt". ;)

Ach ja, je kan er veel over zeggen maar Apple is wel de fabrikant die het idee van een muis gecombineerd met een touchpad op de markt heeft gezet.

Nee, zowel Microsoft als Apple waren er tegelijkertijd aan het werken zonder dat ze dit van elkaar wisten. Beide hadden dus hetzelfde idee. Apple was eerder met het op de markt te plaatsen.

Goh, iemand die zowel bij Apple als bij MS bij de R&D afdeling over de vloer komt! :z

Dat geldt ook voor de oorspronkelijke muis. Apple heeft het niet uitgevonden maar wel in het groot neergezet. Reactie van John Dvorak in 1984: "There is no evidence that people want to use these things". Hij zat er 'een beetje naast'.

Back on topic: de vormfactor van de MS muis zal veel Appel gebruikers vast aanspreken omdat de Magic Mouse door velen te plat wordt gevonden. Ik vind zelf de Magic Mouse erg prettig.

Niet echt, werd al redelijk veel gebruikt op bepaalde plaatsen.

[Reactie gewijzigd door k995 op donderdag 6 januari 2011 13:11]



je moet dan natuurlijk wel alle bronnen checken.

http://www.engadget.com/2...multi-touch-mouse-patent/

maar ook dat bewijst niet dat wanneer apple en microsoft precies voor het eerst het idee hebben gehad. Dus wie er eerder was, en of beiden onafhankelijk van elkaar op het idee gekomen zijn? Misschien komen we er nog achter. echt boeiend is het natuurlijk niet voor tweakers. Die kopen toch iets omdat het technisch goed werkt en toch niet omdat het zo origineel is?

Video doet het hier niet?
OT:
Ik snap niet waarom je zoiets wilt, ik vind het nog steeds fijn om echte feedback te krijgen als ik klik.

Tja.
De muis is niet alleen geschikt voor het gebruikelijke klikwerk

@Batsgeit: heb je de Apple Magic Mouse wel eens geprobeerd? Die klikt echt, fysiek, met een hoorbare klik, als je met de muis klikt!

Net als deze muis (check het filmpje dat nu wel werkt). Je hoort de klik ook.

Film werkt inderdaad niet... Zou wel willen zien hoe het er uit ziet, en werkt ;)

Leuk, maar wordt snel duur als je nog moet upgraden van XP of vista naar win 7

Dus koop je de muis als je al in bezit bent van Windows 7...


Hmm, is de magic mouse van Apple dan ook Touch? dacht dat dat gewoon een plastic knop was, die doormiddel van buigen de juiste invoer pakt (buigen door met vinger druk uit te oefenen op het uiteinde)

Ja, die is ook touch. In principe precies hetzelfde als deze 'nieuwe' muis.

Nee, de Magic Mouse heeft een multitouch oppervlak, net als dit nieuwe ding van Microsoft.

Je bent in de war met hun oudere muizen denk ik. Die hadden inderdaad geen zichtbare knop meer op den duur, maar ook een drukoppervlak, echter is het nu allemaal virtueel.

Niemand heeft Vista, en XP is bijna 10 jaar oud, het wordt dus wel eens tijd voor Windows 7!

endgadget zegt dat ie 79$ gaat kosten
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:05 CES: Panasonic vernieuwt 3d-plasma-lijn en brengt 3d naar led-lcd-tv
Vorige 12:28 CES: Zotac komt met mini-itx-H67-moederbord met wifi
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011