Volgens anonieme bronnen werkt Google aan mobiel betalingssysteem dat gebruik maakt van near field communication. Het systeem, waarmee ook advertenties weergegeven kunnen worden, wordt mogelijk al eind dit jaar ingevoerd.
Google zou een plek willen veroveren in de snelgroeiende markt van mobiel betalingsverkeer. De softwaregigant zou daarom werken aan een eigen betalingssysteem voor mobiele telefoons, dat gebruik maakt van near field communication. Dat meldt Business Week, dat zich baseert op gesprekken met twee anonieme personen die bekend zouden zijn met de plannen van Google. Veel details over de plannen wilde het duo echter niet loslaten. Wel zou de betalingsmethode mogelijk al in 2011 worden ingevoerd, en zou Google het systeem willen gebruiken om advertenties aan gebruikers te laten zien.
Geheel onverwacht komt de onthulling niet. Android 2.3 Gingerbread ondersteunt nfc en ook de eerste smartphone met de nieuwe versie van Googles mobiele OS, de Samsung Nexus S, heeft een nfc-chip aan boord. Bovendien zijn er al andere partijen die met nfc-betalingsverkeer experimenteren of het willen invoeren. Zo wordt verwacht dat PayPal in de tweede helft van 2011 met een op nfc gebaseerd mobiel betalingssysteem komt. In Nederland heeft de Rabobank al proeven gedaan met betalen via nfc. De chips die near field communication mogelijk maken, worden in toenemende mate in smartphones ingebouwd. Analistenbureau iSuppli verwacht dat binnen vier jaar dertien procent van de verkochte telefoons ondersteuning voor nfc zal hebben.
[Reactie gewijzigd door Aham brahmasmi op woensdag 5 januari 2011 13:37]
Ik denk persoonlijk niet dat we daar op zouden moeten gaan wachten. Geef iemand te veel macht en deze zal het vroeg of laat gaan misbruiken. Ik kijk daarom persoonlijk al uit naar de anti-trust rechtzaken die geheid tegen Google gestart zullen gaan worden. Immers met Google lijkt de geschiedenis zich te herhalen... eerst was het MS en nu Google.Ik moet de eerste nog tegenkomen die daadwerkelijk op de e.o.a. manier last heeft ondervonden van Google's verzamelen van informatie.
In welke markt wil Google dat nou niet. (Typo trouwens hierboven, zal hem zo doorgevenGoogle zou een plek willen veroveren in de snelgoreiende markt van mobiel betalingsverkeer.
[Reactie gewijzigd door Eagle Creek op woensdag 5 januari 2011 12:35]
Ik denk dat ik toch wel 1/12e jaar mijn mobiel niet bij me heb en/of het nodig vind om die mee te nemen. Betekent dat zometeen dan dat ik 30 dagen per jaar overal of nergens niet kan gaan betalen? Of sterker nog; stel dat ik mijn mobiel bij me heb en die wordt gejat, dan moet ik eerst op zoek naar een telefooncel (die eventueel nog kleingeld accepteert) voordat ik mijn bank of Google kan informeren dat er niet meer betaald mag worden via mijn mobiel/gsm-nummer?Ik denk dat je dat niet moet onderschatten, ook omdat het gewoon handig is en iedereen heeft toch zijn mobiel al bij zich.
Iedereen die nu met de pinpas betaalt? In principe is de utopie natuurlijk dat straks de pasjes uit je portomonnee weg kunnen en dat je gewoon even met je telefoon over een plaat zwaait om te betalen.Toch vraag ik me lichtelijk af wie hier nu op zit te wachten?
[Reactie gewijzigd door Keypunchie op woensdag 5 januari 2011 12:42]
Dat weet ik zo net nog niet. Mijn mobiel is sowieso al zwaarder en heb ik minder vaak bij me dan mijn portemonnee. Daar komt bij dat de smartphones van tegenwoordig zo'n load van de accu trekken dat je straks niet kunt betalen omdat je accu leeg zou zijn. Je pinpas werkt gewoon. En wat als je hem uit wilt lenen? Kun je meteen niet meer gebeld wordenIedereen die nu met de pinpas betaalt? In principe is de utopie natuurlijk dat straks de pasjes uit je portomonnee weg kunnen en dat je gewoon even met je telefoon over een plaat zwaait om te betalen.
[Reactie gewijzigd door Eagle Creek op woensdag 5 januari 2011 12:49]
Meteen al de reden om het links te laten liggen.en zou Google het systeem willen gebruiken om advertenties aan gebruikers te laten zien.
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op woensdag 5 januari 2011 13:02]
Ze hebben het dus over die 'near field communication' dinges, niet dat Google in het betalingsvenster een advertentie laat zien maar dat hetzelfde systeem gebruikt gaat worden voor advertenties.Het systeem, waarmee ook advertenties weergegeven kunnen worden
Zal wel handig zijn als je dit even kan fixen...snelgoreiende
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True