Hoofdcategorieën
Device Settings

Hi voert datalimieten in voor databundels telefoons

Door Arnoud Wokke, vrijdag 31 december 2010 09:48, views: 28.909

Hi begint vanaf volgende week met datalimieten voor zijn internetabonnementen die bij telefoons gekocht kunnen worden. De nieuwe abonnementen lijken aan te sluiten bij de lijn die KPN wil voeren om de grootverbruiker meer te laten betalen.

Er komen vijf verschillende abonnementsvormen van Hi. Drie daarvan zijn bedoeld voor mensen die een abonnement met toestel nemen, een is voor sim-only en de laatste is voor BlackBerry-gebruikers. De abonnementen vervangen de oude abonnementen Eindeloos Online en Eindeloos Online Xtra Snel.

De oude abonnementsvormen waren gebaseerd op een fair use policy, waarbij de gebruiker niet meer mag verstoken dan tien keer het gemiddelde van alle klanten. Dat fair use-beleid wordt vervangen door een systeem op basis van datalimieten. De limieten lopen uiteen van 200MB voor de goedkoopste variant tot 2GB voor de duurste, schrijft telecomblog Mobile Cowboys. Diverse andere tweakers claimen hetzelfde te hebben gelezen op het intranet van KPN. Twitteraar RdeKruyf plaatste een afbeelding van interne communicatie bij Hi over de nieuwe tarieven. Het bedrijf zelf bleek vrijdag onbereikbaar.

Buiten de bundel betalen klanten vijf cent per MB of kunnen ze voor vijf euro hun limiet die maand verdubbelen. Hi zal sms'jes versturen als klanten op de helft van hun limiet zitten. Vervolgens komen nog waarschuwingen als driekwart van de data is verbruikt en als de limiet is bereikt.

Het dochterbedrijf van KPN lijkt daarmee de filosofie van het moederbedrijf uit te voeren. KPN heeft eerder meerdere keren gezegd dat het toe wil naar mobiele abonnementen voor internet waarbij de gebruiker betaalt voor verbruik, in plaats van de flat-fee-abonnementen die nu gehanteerd worden. Alleen de prijs van het goedkoopste abonnement ligt lager dan het huidige Eindeloos Online. De snelheden liggen wel veel hoger. Nu kunnen klanten een maximale snelheid van 1Mbps krijgen, dat wordt in de nieuwe situatie 7,2Mbps.

Eerder ging Vodafone al over op internetabonnementen met harde datalimieten. KPN hanteert voor eigen abonnementen vooralsnog een fair use policy, maar zal dat naar verwachting ook binnenkort gaan aanpassen. De providers vinden datalimieten nodig, omdat een kleine groep gebruikers relatief veel dataverkeer genereert en daardoor meer beslag legt op de beschikbare capaciteit. 

Voor huidige gebruikers verandert er niets. Wel zal Hi deze gebruikers een aanbieding doen om over te stappen op de nieuwe, snellere abonnementsvormen. Als ze dat aanbod accepteren, krijgen ook bestaande klanten te maken met de nieuwe datalimieten.

AboMobiel StartMobiel ExtraMobiel ExtreemSim-onlyBlackBerry
Snelheid 1Mbps 3,6Mbps 7,2Mbps 1Mbps 3,6Mbps
Limiet 200MB 1GB 2GB 200MB 500MB
Prijs 7,50 pm 12,50 pm 17,50 pm 9,95 pm 14,95 pm

Tabel is opgesteld op basis van nu bekende informatie. Hi heeft de nieuwe abonnementen niet bevestigd

 

Volgende 10:20 Square Enix registreert 'Final Fantasy: Type-0' in Europa
Vorige 09:15 Ontwikkelaars krijgen Android draaiend op HTC HD2 vanaf nand
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  7  »

hadden ze daar niet al iets op verzonnen?
Fair use Polici? of zijn ze verdienen ze daar niet genoeg aan?
ik heb echt het idee dat we een beetje terug in de tijd gaan met datalimieten, zometeen gaat kpn zeggen dat ze dat ook weer op de vaste internet aansluitingen gaan zetten, want er zijn een paar mensen die te veel gebruiken....

Of misschien is het gewoon niet haalbaar via fair-use-polici om het verbruik bij te houden met het netwerk. Zie T-mobile.

Niet bij te houden door t-mobile?

Ik kom veel op 3 plaatsen:
Thuis, werk en bij me ouders...
Begin dit jaar, enkel thuis 5/5 streepjes op 3G/HSDPA overige 2 plaatsen moest ik het met GPRS doen, nu eind van hetzeflde jaar heb ik op alle 3 de plaatsen 5/5 streepjes en altijd 3G/HSDPA... Ik haal dan ook 1Mbit van de 1Mbit die ik heb :)

Ga met alle plezier me abbo dan ook weer bij t-mobile verlengen, geen datalimieten (en bij verlenging ga ik naar 3.6Mbit) en voor mij dan iig prima bereik op de meeste plaatsen!

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op vrijdag 31 december 2010 10:36]


Jij komt nooit in een drukke stad dus? Want dan heb je wel leuk 5 streepjes, maar dan gebeurt er weinig :+

(of zijn er mensen hier die nu wel al verbetering beginnen te zien?)

Ja hier, snelheid is stabiel, soms terug naar 386kbit, maar wel verbinding.
Ook in grote steden wil het tegenwoordig een stuk beter werken, heb dus persoonlijk wel het idee dat het geholpen heeft.

Jij komt nooit in een drukke stad dus? Want dan heb je wel leuk 5 streepjes, maar dan gebeurt er weinig :+

(of zijn er mensen hier die nu wel al verbetering beginnen te zien?)
Ik kom heel vaak in Amsterdam en op Schiphol, en ik heb altijd gewoon de volle tik 3G op m'n iPhone, werkt perfect en snel.

Jij komt nooit in een drukke stad dus? Want dan heb je wel leuk 5 streepjes, maar dan gebeurt er weinig :+

(of zijn er mensen hier die nu wel al verbetering beginnen te zien?)
Nijmegen is toch vrij drukken stad, en heb met t-mobile altijd goed bereik en ook lekker vlot internet. T-mobile heeft dit jaar honderden masten erbij gezet om dat ze dit zag aankomen dat het verbruik erg zou gaan stijgen door smart phono's. Waarom kunnen hun het dan wel? Ja juist ze investeren liever dan dat ze hun gebruikers gaan knijpen omdat knp haar netwerk niet op orde heeft. T-mobiel heeft ook denk ik meeste smart phone gebruikers, waren lange tijd de enige aanbieden van iphone.

KNP is van alles aan het bekenden om meer geld uit de zaken te halen van haar klanten, en komt mooi uit dat hun netwerk nu zogenaamd het niet aankan, maar dat het netwerk het niet aankan ligt bij kpn. Meer masten plaatsen betekend gewoon meet bandbreedte, probleem opgelost.

Het internet is ook het enige wat goed is bij T-mobile hoor. Ik heb inderdaad overal 1mbit die ik hoor te krijgen. En als ik hem wireless tethered naar me pc/laptop zit ik aan een ping van 120ms, wat ik heel erg redelijk vind. Genoeg om ff een potje WoW te spelen op je laptop ofso als je niks te doen hebt.

Maar klantenservice, ho maar. Leveren van toestellen? Krijgen ze voor 5 reservering van de DesireHD 1 toestel binnen. Over de iPhone 4, die hebben ze al helemaal niet, dat is kansloos.

Alle andere telco/belwinkels hebben allemaals zat DesireHD's liggen. Ik ben dus nu ook overgestapt naar Hi afgelopen week en kreeg ik mijn nieuwe toestel wel gelijk mee.

Ik ben wel blij dat ik nog het oude abonnement van Eindeloos Online heb. Daar zit een Fair Use Policy op van 500Mb. Als je er over heen gaat dan word alleen je snelheid verlaagd. Er worden geen extra kosten in rekening gebracht. Zoals het hoort....

Ik zal dus ook niet overstappen naar de nieuwe abonnements vorm.

[Reactie gewijzigd door Macfreakje op vrijdag 31 december 2010 10:53]


Waarom ga je dan niet gewoon naar de Phonehouse of belcompany, daar kun je 9 van de 10 keer wel gewoon je telefoon meteen meenemen en je kunt er gewoon je T-mobile verlengen.

Ben ik ook geweest, maar daar moest ik 100 euro bijbetalen bij hetzelfde abbo. Bij t-mobile was dat maar 40 en bij hi 60.

Wie bestelt er dan ook bij een provider zelf 8)7
Gewoon bij zo'n goedkoop webwinkeltje bestellen, krijg je hem nog zonder sim lock ook!

Moet je wel weer erg in hebben dat vaak weer een web abonnement aangaat waar je weer in minuten afrekent ipv per seconde bij veel abo's. Dan kun je beter een Phonehouse instappen of even double checken welke voorwaarden van abo de webwinkels aanbieden.

Ik vind dat bij een webwinkel eerder een voordeel, de voorwaarden kun je rustig doorlezen, en eventueel de aanvullende voorwaarden via de Provider site zelf lezen, en dan gewoon bestellen.

Bij mijn laatste abonnement heb ik vergeleken met de Phonehouse en T-Mobile winkels € 200,- bespaart op de totale kosten van 2 jaar. En nee, ik betaal niet per minuut. Gewoon Relax 35,- voor 24,95.

In Utrecht en omstreken is het anders altijd rampzalig met T-mobile. Ook heb ik het idee dat ze iPhone abo's voorrang geven. Daarnaast heb ik bijna nooit 3G als ik buiten de randstad ben. Ik ben weg zodra m'n abo bij T-mobile afloopt, ik ben hun gepruts met mobiel internet meer dan zat.

[Reactie gewijzigd door .oisyn op vrijdag 31 december 2010 12:37]


Dan heb je geluk gehad. M'n vriendin heeft nog steeds problemen met bellen en gebeld worden als haar telefoon op 3G staat en heeft ook veel problemen met bereik in het algemeen. De grotere steden zijn dan ook nog steeds probleemgebieden.

Jammer dat de, wat bereik betreft, betere providers (vodafone, kpn) datalimieten gaan invoeren.

Technisch niet zo heel erg spannend. Je hebt een telefoonnummer waar een abo aan gekoppelt is, je hebt een netwerk en je hebt 95%ile rekenregels.
Misschien dat ik er heel simplistisch naar kijk, maar het lijkt mij niet zo moeilijk.

Het arument is dat ze op mobiel-dataverkeer veel minder ruimte hebben qua capaciteit, geloof ik. En dat het, in verhouding tot normale internet verbindingen, veel duurder is om capaciteit te creeeren.

Is niet mijn probleem, als KPN aankondigd met internet op mobiel te gaan stunten en vervolgens iedereen het erbij krijgt voor weinig en daadwerkelijk gaat gebruiken, om dan opeens te gaan verkondigen dat het netwerk het niet aan kan. Dit kan iedereen toch bedenken dat als je een x aantal klanten hebt en die allemaal beperkt internet gaan gebruiken dat je daar de capaciteit voor moet hebben.
Tuurlijk snap ik dat als een hoop mensen op 1 locatie (bijv Lowlands) allemaal hsdpa gebruiken dat dat problemen oplevert, maar dit is gewoon onkunde van de bovenste plank.

De abonnementen die je tot nu toe hebt kunnen afsluiten zou je kunnen zien als “gratis” proef monstertje van een nieuw product. De providers wisten dat ze een potentieel populair product in handen hadden, alleen zolang potentiele klanten het niet kennen weten ze niet wat ze missen. Zolang mensen het niet missen, zijn ze niet bereid er een hoge prijs voor te betalen. Zolang je dus overcapaciteit hebt op je netwerk, kan je dus stunten met de prijs. Nu veel mensen het hebben en niet meer willen missen, is het tijd om de prijzen omhoog te gooien. Als je immers een mooie smartphone gewend bent met allerlei Internet functionaliteit, dan wil je niet meer terug naar een kale GSM waarmee je alleen maar kan bellen en sms-en. De volgende telefoon wordt dan toch weer een telefoon met Internet abonnement, ook al is dat abonnement wat duurder en beperkter dan wat je gewend was. Het is dus wel degelijk jouw probleem geworden want je kan straks geen abonnement meer afsluiten tegen de condities die jij gewend was.

Wellicht dat providers ook hopen dat hun klanten zorgvuldiger om gaan met hun “mobiel datagebruik”. Je kan nog steeds vele gigabytes aan data naar je telefoon downloaden, alleen je moet dat doen over een wifi netwerk. Ik maak mij er ook “schuldig” aan dat ik vrijwel nooit wifi aan heb staan op mijn telefoon. Ik heb namelijk toch al Internet, en als ik wifi aan zet dan gaat mijn accu sneller leeg. Dit doe ik ondanks dat ik vrijwel altijd toegang heb tot een wifi netwerk. Ik denk dat het al heel veel zal schelen als mensen wifi aanzetten op plaatsen waar ze dat tot hun beschikking hebben, alleen mensen zijn daar vaak niet toe bereid zolang ze het gevoel hebben dat 3G dataverkeer toch gratis is.

Een FUP is een vreemd iets. Je weet uiteindelijk niet wat je mag verbruiken. 10x het gemiddelde kan 100GB zijn maar kan ook 2GB zijn. Als klant heb je daar geen zicht op. Nu weet je exact hoe ver je kan gaan.

Ja, maar dit is eigenlijk ook niet meer leuk. Naarmate de tijd verstrijkt gaat het mobiele verbruik van de gemiddelde klant omhoog. Dat zie je ook elk jaar met berichten van tweakers.net. Nu aan de andere kant mag je niet meer verbruiken dan <insert abo-limiet> voor de komende 2 jaar.

Ik noem dit alles behalve vooruitstreven. Dit is teruggang. Dus ze verhogen wel de snelheid maar verlagen het limiet...

Dat heet de Bait and Switch methode..
Eerst wordt iedereen lekker gemaakt met abbo's waar ze zich op kunnen uitleven.
Vervolgens, nu dat iedereen gehooked is aan mobile data draaien ze de duimschroeven aan.
Prijzen blijven het zelfde, maar je krijgt gewoon minder waar voor je geld.

[Reactie gewijzigd door koelpasta op vrijdag 31 december 2010 14:59]


Ze hebben zich deels ook flink erop verkeken hoor. En met een Android-toestel of iPhone is het ook heel eenvoudig om heel veel data te verstoken. En wie zich brandt moet op de blaren zitten... ;)

Zat ik ook aan te denken.

Is dit niet gewoon de markt veroveren dmv prijsdumping. En als je je markt hebt weer de prijs omhoog gooien.

NMA of OPTA zouden hier naar moeten kijken....

Ben ik gedeeltelijk met je eens. Aan de andere kant voor gewoon internet gebruikt, en niet om te downloaden denk ik dat je met 200 á 500mb voldoende moet hebben.

Neemt niet weg dat ze meteen van de gelegenheid gebruik maken om de meeste prijzen te verhogen

Absoluut dus niet. Het probleem voor de providers is dat de huidige Androids en Apples gebruik maken van normale sites en niet van de mobiele sites zoals eerder het geval was. Het gros van de mobiele internetgebruikers maakt gebruik van social networks en daarbij is een filmpje of muziek heel normaal. Neem daarbij enkele apps erbij die ook voortdurend online willen zijn en om de haverklap kijken of er nieuwe feed is en een gigabyte is bij lange na niet voldoende.

Zou het niet komen door het aanstaande ITE? Dat is all IP en dus geen spraakbundels meer nodig. Als providers nu voor fair policy op databundels gaan, dan kunnen ze dat later moeilijker terugdraaien.

Ik ben benieuwd wat Telfort gaan doen, ook als dochter van KPN. Ik heb nu een sim-only abbo en als de snelheid terug word gezet naar 1Mb/s dan word ik daar niet vrolijk van.

Volgens mij hanteren Hi, KPN en Telfort hun eigen limieten/regels/tarieven dus met een beetje geluk valt het mee.

Je kan er donder opzeggen dat als KPN en Hi al overgaan, dat Telfort ook binnen niet afzienbare tijd volgt.

Ik ben trouwens benieuwd of je ook kan instellen dat als je buiten je bundel gaat je afgesloten word ipv je extra kosten krijgt? Zal wel niet...

Ik ben trouwens benieuwd of je ook kan instellen dat als je buiten je bundel gaat je afgesloten word ipv je extra kosten krijgt? Zal wel niet...
Helemaaal mee eens, of beter nog dat hij terug valt naar GPRS snelheid. Zeker als je ook wel eens Tethering gebruikt heb je totaal geen zicht op je datagebruik (Windows die op de achtergrond even een patch donwload)

Met Gprs snelheid kan je iig je mail ophalen en dat de rest dan minder werkt is maar even zo

Gelukkig heb je daar applicaties als watchdog voor de android.

Lezen brengt je tot de conclusie dat je dus wel zicht op je datagebruik krijgt.

Maandag (3/1) komt Telfort ook met nieuwe abonnementen.

Hmmm, als ik nu mijn abbo verleng voor een jaartje, dan zit ik het komende jaar nog goed of niet? Of is dat niet aan te raden?

Zo gaan we echt zwaar achteruit, ook met het oog op tablets.
Ik had graag een data only abonnement voor mijn tablet, maar dan wel zonder datalimiet.

datalimiet zit je te snel overheen, als je windows update niet uit zet kun je al meteen gaan betalen...

Die updates voer je thuis uit over je wifi. Heb jarenlang een abbo gehad voor men laptop, ben nooit over men limiet van 2GB gegaan.

Ik vind het model van "snel" wel erg aan de prijs. Ik hoop dat vodafone binnenkort ook naar deze snelheid toe gaat en 2GB is toch ook wel weer safe want de 1GB ga ik toch geregeld wel over.

Geen goede ontwikkeling maar wel een die te voorzien was.

Vergeet ook niet de mobiel online zakelijk-bundel van Vodafone: daar betaal je 9,50 per maand voor 250 MB nu ze van fair-use zijn afgestapt 8)7

Het zorgt wel voor meer duidelijkheid. Maar als er maar enkele gebruikers meer gebruiken dan dat "de bedoeling" is, dan moet dat toch niet veel beslag leggen op de capaciteit?

Al vanaf het begin vind ik het gek dat HI telefoons(android) levert die altijd verbonden zijn met internet terwijl de internetdienst er niet op ingesteld is.

duurste abo met een beetje korting dan is het nog prima te doen zit meestal rond de 1gb maar ja dat wordt wel steeds meer.

ze doen dit gewoon, omdat er steeds meer mensen anders gaan communiceren dan via sms/bellen maar alles via internet (skype, ping/whatsapp) in bellen/smssen zit minder geld in de toekomst en zo willen ze dus meer geld uit het dataverbruik gaan halen, ter compensatie van het bellen/smssen.

Dat zouden ze willen ja, maar dat kunnen ze (nog) niet op deze manier.

Korte rekensom:
Een mp3tje kopen/downen staat gelijk aan een msn gesprek van 24 uur. (ruwe schatting) Of een voipgesprek van minimaal 10 minuten, waar ze normaal een euro voor zouden vangen. (edit: eigenlijk 5 minuten, omdat de ontvanger nu ook moet betalen)
Als je voor dat liedje ook een euro moet betalen kunnen ze moeilijk 1 euro voor de data vragen (of een "redelijk" percentage ervan)

Of we moeten massaal op hd video bellen overstappen natuurlijk :+ maar gelukkig is lang niet iedereen blij met het vertonen van zijn halfgare hoofd bij elk telefoongesprek, laat staan je rimpels die in HD zo mooi te zien zijn }:O

Met deze limieten perken ze de massavoipers dus niet echt in, en echt cashen kunnen ze ook niet, want elke slimmerik die eerst te lam was zijn telefoon op het wifi aan te melden gaat dat nu doen na 1 hoge rekening.
Ze bieden je ook niet echt een optie om veel geld in bundelvorm te betalen voor een ruim datalimiet, wat ik een beetje vreemd vind. Bundels zijn er toch juist om de klant en provider wat meer zekerheid te geven?

Beter alles wat eerlijker verdelen dan de grootgebruikers de hoofdprijs te laten betalen en de rest 10 euro. Met 5 cent per mb is het al gauw niet echt meer in verhouding.

[Reactie gewijzigd door jkommeren op vrijdag 31 december 2010 14:10]


Tsja, ze moeten iets. En aangezien veel IT minded mensen aan alle kanten op VOIP overstappen met hun mobiel, zal het geen jaren meer duren voordat het zo makkelijk is dat iedereen overstapt. Een snel rekensommetje laat al zien dat je met één vaste en twee mobiele telefoons rond de 500 Euro per jaar kan besparen. Kost je alleen een goede VOIP router, enig zoekwerk en smartphones. Dat is dus een investering voor het eerste jaar. Daarna ga je besparen.

In België zijn we zo'n toestanden al gewoon, jammer genoeg wel te verstaan :(

Wees maar zeker dat de rest van de "vrije" wereld ons Belgisch voorbeeld gaan opvolgen. Zowel mobiel als vast.
Frankrijk wil nu aanbieders van grote hoeveelheid data, zoals Google met YouTube, laten betalen voor het netwerk wegens het creëren van veel verkeer. Indien dit niet toegepast kan worden zal je wel zien dat ook daar data limieten zullen ingevoerd worden.

Zontvange jaarlijks iets van 680 MILJOEN euro aan voicemails. Dit zal wel van alle maatschappijen zijn (denk ik), maar als je nagaat dat dat alleen de voicemails al zijn. Zoveel mensen gebruiken dat echt niet.
«  1  2  3  4  5  6  7  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 10:20 Square Enix registreert 'Final Fantasy: Type-0' in Europa
Vorige 09:15 Ontwikkelaars krijgen Android draaiend op HTC HD2 vanaf nand
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011