Heb je die verschrikkelijke reclamebanners overal (zelfs in gesprekken) gezien? Dat zou toch nergens voor nodig hoeven te zijn?. Tuurlijk. Wij tweaken dat er op een gegeven moment wel weer uit, maar de gemiddelde gebruiker vind het verschrikkelijk volgens mij.
Ik heb nog flink wat bugs in de beta gevonden, die er volgens mij nog niet uit zijn:
1. Nickname niet te veranderen (staat ook in artikel, niet echt een bug, wel irritant).
2. Als er iemand tegen je begint te praten, vormt je venster zich naar de manier waarop het gevormt was op het moment dat je voor het laatst met die persoon praatte. Omdat alles tabsgewijs is, vervormen ook alle andere gesprekken ineens.
3. De 'subtitel' die je onder je naam hebt staan is voor anderen in de nieuwe contactlijst amper nog te lezen. De eerste 10 à 15 tekens en daarna '...'
4. Geen duidelijkheid over wát er nou precies over je gepost wordt op een netwerk. En moeilijk om dat weer op te heffen.
5. Als je 'offline weergegeven bent', kun je niet meer praten?

. Wat is dan het hele nut van 'offline weergeven' nog?
En zo kan ik nog wel even doorgaan. En je zult zien dat je straks verplicht bent te upgraden. De nieuwe smileys vind ik wel een stuk beter dan de vorige!

[Reactie gewijzigd door Torrentus op zondag 3 oktober 2010 12:35]
Vergeet niet dat Outlook ook nog eens zich bemoeit met je contacten. Zo was ik opeens contacten in Live Messenger kwijt die ik uit mijn telefoon verwijderd had.
Ik ben er nog niet helemaal achter, maar op een of andere manier zit er een link tussen Live Messenger, Outlook en je Telefoonboek in WinMo. Allemaal leuk en aardig, maar ik hoef mijn MSN contacten niet in mijn telefoonboek.
* babyxl gebruikt nu Trillian 
[Reactie gewijzigd door BabyXL op zondag 3 oktober 2010 12:48]
Moet je Hotmail (die je via de outlook connector in outlook hebt neem ik aan) niet als primairy account hebben. Losse personal folders voor je contactpersonen en agenda die je synct met je telefoon.
Stom dat ik zelf daar niet aan gedacht heb!
Thanks!
Als jij een windows mobile telefoon hebt en je windows live account ermee synced, dan kun je aangeven of 'ie de contacten in je telefoonboek wilt plaatsen. Ook kun je in je telefoonboek zien welke contacten er online zijn en welke er wel of niet uit je messenger komen. Ergens heb jij dus dat syncen van contacten aangezet en het overduidelijke MSN icoontje over het hoofd gezien in je telefooncontactenlijst.
Simpel gezegd, je hebt gewoon totaal niet opgelet en zinloos geklikt. Het vinkje over het syncen van contacten staat zelfs standaard uit! Dat je er niet mee om kunt gaan, kun je moeilijk op MS afschuiven.
Grappenmaker, die functie staat uit. En wat jij bedoel staat in de telefoon zelf in de Windows Live Messenger functies. Ik werk al jaren met WinMo, dus ik weet wel een beetje waar ik het over heb.
Dit probleem staat er los van en Synced als het ware via je Outlook.
Wat zeur je nou over die reclamevensters. Vergeet je even niet dat je een geheel GRATIS pakket van diensten en programma's krijgt waarvan de ontwikkel- en operatiekosten wel ergens van betaald moeten worden. Probeer jij eens een netwerk met tientallen miljoenen gebruikers in de lucht te houden, en kom dan eens terug om te vertellen wat het je gekost heeft. Ik schat de kans vrij groot in dat jij ook niet voor niets de hele dag aan het werk bent of niet soms.
Ja, ik zeur over reclamevensters ja. Microsoft moet concureren met bijvoorbeeld Google. Zie je daar reclame? Ja, maar heb ik daar problemen mee? Nee. Die reclame is goed geintregeerd in het design. Niet storend en soms zelfs informatief.
Microsoft plaatst een relatief grote banner onder je tekstvak waardoor de hele layout van een gespreksvenster uit elkaar valt. Elke keer dat je een gesprek start moet je dat ding weer wegklikken. Daar wordt toch niemand gelukkig van?
Die tekstlinkjes vond & vind ik prima, maar meer reclame hoeft en mag van mij echt niet. Daarom ben ik ook blij met Apatch. Zelfde geld voor Tweakers, in principe staat tweakers op mijn whitelist in Ad-block, totdat er weer zo'n site-takeover komt. Dan verdwijnt hij even, totdat die takeover weg is.
Reclame is prima, ook in MSN, zolang het maar niet té storend is.
Leuk dat je dat doet, maar dat vertellen is dan weer net iets te veel van het goede?
Aangezien dat dus niet mag volgens de voorwaarden...
Volgens mij kun je dit via DeviceDetect ook wel omzeilen als je er echt zo'n probleem mee hebt (B kiezen ofzo).
Aan de andere kant duurt een takeover maar 1 dag, je kunt dat T.net ook gunnen....
Wel geinig dat je Google aanhaalt als voorbeeld, gaat namelijk meteen op een ander punt van RoccoS in, namelijk
Probeer jij eens een netwerk met tientallen miljoenen gebruikers in de lucht te houden, en kom dan eens terug om te vertellen wat het je gekost heeft.
Google talk gebruikt namelijk het
Extensible Messaging and Presence Protocol (voorheen Jabber), ze hebben dus niet niet het wiel opnieuw uitgevonden maar gebruik gemaakt van een prachtig mooi open protocol en de server structuur hierachter die blijkbaar ook kosteloos beschikbaar kon worden gesteld.
Beetje vreemd dus dat Microsoft hier grote in de weg zittende reclame banners voor nodig heeft in chat vensters naast de advertentie in het hoofdvenster en de verkoop van speciale (geanimeerde) avatars. Komt ook nog eens de intergratie met Live bij waar ook al genoeg reclame op terug te vinden is.
* vind tweakers.net trouwens ook de meest storende vorm van reclame hebben, banners (mits niet flash) en teksten (mits niet vermomd als normale tekst) kan ik in de duizenden tollereren. DIngen die ergens vandaar sliden of in beeld spring of achtergronden die ineens reclame popups tevoorschijn halen zijn me echter te veel. (en flash crashed constant onder Linux dus flash en enkel flash maar uit noodzaak geblokt)[Reactie gewijzigd door Xthemes.us op zondag 3 oktober 2010 16:19]