Hoofdcategorieën
Device Settings

Intel stelt verwachtingen bij door tegenvallende vraag in pc-markt

Door Jurian Ubachs, maandag 30 augustus 2010 08:46, views: 8.133

Chipgigant Intel heeft zijn verwachtingen voor het derde kwartaal van zijn lopende boekjaar naar beneden bijgesteld. Het bedrijf wijst tegenvallende vraag in de traditionele pc-markt aan als voornaamste oorzaak van de bijstelling.

Intel maakte afgelopen vrijdag bekend dat het voor het derde kwartaal van 2010 een omzet van 11 miljard dollar verwacht. In juli gaf de chipfabrikant nog aan een omzet van 11,2 tot 12 miljard dollar te verwachten. De lager uitvallende omzet is volgens Intel een gevolg van tegenvallende vraag in de consumentenmarkt voor pc's, waarbij vooral de verkoop van notebooks onder druk zou staan.

Hoewel de fabrikant in een eerder stadium aangaf dat de iPad in een eigen categorie valt waarmee ook Intel zijn eigen portfolio kan verbreden, is een alternatief met Intel-chip tot nu toe uitgebleven. De verkoop van de iPad lijkt bovendien wel degelijk ten koste te gaan van de verkoopcijfers van notebooks. Onderzoeksbureau Goldman Sachs heeft bijvoorbeeld becijferd dat 40 procent van de iPads die Apple in de tweede helft van 2010 zal verkopen, rechtstreeks ten koste zal gaan van notebookverkopen, schrijft The Wall Street Journal.

Hoewel de verkoop van de iPad invloed lijkt te hebben op de verkoop van traditionele pc's, is het de vraag of dat de voornaamste reden is achter de bijgestelde verwachtingen van Intel. Marktanalisten toonden zich al in een eerder stadium sceptisch over de verwachtingen van Intel, dat het prille economische herstel wellicht wat overschatte.

Volgende 09:22 Indiaas bedrijf bouwt native zfs-kernelmodule voor Linux
Vorige 15:42 Portal 2 krijgt geen multiplayer-modus
Advertentie

Reacties

«  1  2  »


Het lijkt mij persoonlijk sterk dat de iPad zo'n grote invloed heeft op de PC markt. Overigens is het niet puur "Apple de laatste tijd". Volgens mij ben je vergeten dat de Mac's tegenwoordig gewoon Intel processoren gebruiken.

Bovendien weet ik niet of er nu notebook of netbook bedoeld wordt. Ik zie de iPad de notebook nog niet zo snel vervangen sinds er geen fysiek toetsenbord op zit.

[Reactie gewijzigd door gnimmeL_kraD op maandag 30 augustus 2010 08:58]


Niet standaard, maar het kan wel:
http://www.megatao.com/ipad-bluetooth-keyboard

Het ligt er geheel aan hoe je de notebook/iPad gebruikt, maar ik verwacht dat die iPad kopers die dachten dat een iPad een vervanging voor een notebook is al snel terug komen van een koude kermis.

De iPad is mooi 'speelgoed' en je kan er een aantal taken prima mee die je ook met een notebook zou kunnen doen, maar het zal nooit 100% vervanging zijn voor een notebook.

Alles is afhankelijk wat mensen met een notebook doen. Als een groot gedeelte van deze mensen een notebook/netbook kopen enkel om mee te surfen of beetje te mailen, dan is een ipad wel degelijk een gevaarlijk concurrent.

Gezien de verhouding lurkers/posters op fora zijn er dus veel meer mensen die enkel consumeren.

(En zelfs voor de mensen die iets meer moeten doen dan normale gebruikers, ssh, vpn, vnc, rdp, daar bestaan dus ook prima oplossingen voor)

Een laptop heeft lange tijd ook niet alle taken van een desktopcomputer kunnen overnemen. Het gebrek aan power liet dat niet toe. Pas de laatste jaren is dat opgekomen en zijn er huishoudens die alleen maar laptops hebben.

Deze ontwikkeling zie je nu in exact dezelfde vorm bij de iPad. Natuurlijk kan dit apparaat een laptop niet vervangen, maar bij bepaalde taken is het wel een erg prettig apparaat. Ik zou me heel goed kunnen voorstellen dat je naast een desktop geen laptop meer koopt, maar een iPad. De combinatie is aantrekkelijk: vast vs. ultieme mobiliteit, krachtig vs. zuinig. De combinatie is extremer dan een laptop alleen, maar als je hogere eisen stelt kan deze combinatie heel aantrekkelijk zijn.

Er zit een groot verschil tussen iets niet kunnen draaien en iets heel langzaam kunnen draaien. Verder is internetten op de iPad heel leuk, maar aangezien het geen Flash draait zit je nog met een hoop websites waar je niets mee kan. Nieuwe software die je moet aanschaffen (als deze er al is) en leren gebruiken. PC spelletjes kan je niet spelen op je iPad en als je wat wilt spelen zal je dit apart moeten aanschaffen (over het algemeen kan je PC spelletjes op meer dan een PC installeren).

Ik ben nog steeds van mening dat een iPad een ander segment is dan een notebook/laptop/netbook, dat er overlap is zou me niets verbazen, dat deze 40% is denk ik eigenlijk niet. Maar dat zien we wel weer over een paar jaar (als de notebook verkopen zo laag blijven). Ik vermoed dat het om niet geïnformeerde keuzes van consumenten gaat en een misdiagnose aan de kant van de markt analisten (schuld geven van verminderde verkopen aan de iPad ipv. oorzaak leggen bij mensen hebben geen nieuwe notebook nodig).

Er zit een groot verschil tussen iets niet kunnen draaien en iets heel langzaam kunnen draaien. Verder is internetten op de iPad heel leuk, maar aangezien het geen Flash draait zit je nog met een hoop websites waar je niets mee kan. Nieuwe software die je moet aanschaffen (als deze er al is) en leren gebruiken. PC spelletjes kan je niet spelen op je iPad en als je wat wilt spelen zal je dit apart moeten aanschaffen (over het algemeen kan je PC spelletjes op meer dan een PC installeren).
Ik zal Starcraft2 ook niet echt op een notebook kunnen spelen hoor. Ik heb uberhaupt geen enkel spel gespeeld op m'n laptops de afgelopen 10 jaar. Je moet de juiste tool kiezen voor je doel. En een pc-spelletje speelt nou juist lekkerder op een pc.

Een ipadspel daarentegen speelt heel wat minder lekker op een pc. (al is het een port van een pcspel, plants vs zombies vind ik niet te spelen op een pc meer)

En flash... tja.. meningen zijn daar over verdeeld, maar een professionele website (as in online store) heeft zeker ook een html5 versie. En een amateurwebsite welke enkel op flash is gebouwd is mijn bezoek toch niet waard.

Wat betreft ipad als vervanger heb ik net dit gelezen waar ik wel mee eens ben: http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2368421,00.asp

Starcraft 2 is prima te spelen op een notebook (mits er een degelijke CPU en integrated GPU in zit), zolang je de kwaliteit en de resolutie flink omlaag schroeft.

Ik zie een notebook/netbook/laptop als een mobiel device, iets wat je voornamelijk gebruikt buiten huis. Een iPad zie ik voornamelijk als iets voor op de bank of in bed dat je ook buitens huis kan gebruiken.

Het zou je verbazen hoeveel 'pro' sites gebruik maken van Flash en niet (goed) werken zonder de Flash plugin.

Van het weekend een 3rd person shooter demo gespeeld op een iPad en dat viel toch wel even tegen, was wel leuk, maar niet heel erg handig. Je moet teveel van je twee handen gebruiken om ook nog de iPad fatsoenlijk vast te kunnen houden (en ik heb toch geen kleine handjes). Dat betekent niet dat een iPad niet geschikt is voor games, maar zeer zeker niet alle games...

Starcraft 2 heb ik prima draaien op mijn laptop van 2 jaar oud hoor. ( goed ik moet de grafische opties wel minimaal zetten, maar het draait dan wel soepel...

Waar het denk ik ook om gaat is dat het niet zo is dat de iPad kan concurreren met de notebook op technisch vlak maar wel op het uitgeef patroon van mensen.

Je kan je geld maar 1x uitgeven, als je een iPad koopt dan wacht je waarschijnlijk langer met het aanschaffen van een notebook.

Producten hoeven niet te concurreren op het gebied van techniek / mogelijkheden, kan ook gewoon op het uitgeef patroon van mensen.

Couldn't agree more.

Dat je geld maar 1x kunt uitgeven is iets waar velen niet bij stil staan.

Dan zal je juist verwachten dat mensen eerder voor een notebook/netbook kiezen welke qua specs idd meer kunnen dan een ipad.
De gebruikerservaring laten we maar even achterwege.

Velen zullen voor de iPad zijn gegaan omdat dat toch wat cooler is dan weer een notebook. Of gewoon omdat het iets nieuws is.

Tja, de Atom processor zal voorlopig (de komende jaren) nog niet echt een geschikt alternatief zijn voor de ARM processors. Natuurlijk is de Atom krachtiger, maar ook een stuk minder zuinig, en dat is nou juist zo belangrijk bij apparaten zoals de iPad. Als de iPad daadwerkelijk invloed heeft op de laptop verkopen (lijkt me op zich eigenaardig), dan zal Intel dit wel gaan voelen de komende tijd.

Intel heeft laatst wel Infineon overgenomen, wat er mogelijk op duidt dat ze toch meer richting (smart)phones en andere mobiele toepassingen willen met hun (atom) chips...

Ik denk wel degelijk dat de ipad er voor zorgt dat er minder laptops worden verkocht. Ik heb reeds een Ipad aangeschaft en ik was van plan om er nog een notebook bij te nemen, echter vind ik dat nu niet meer nodig. Alles wat IK op een notebook zou doen kan namelijk ook op de Ipad, zelfs het typen van lange teksten en mails (als je de Ipad in een goed standaard neer zet).

Door dit in combinatie met de reeks zuinige AMD processoren op komst denk ik dat intel het komende jaar misschien wel nog minder laptop chips zal verkopen, zowel in netbooks en notebooks. Ook in reclamefolders die de laatste tijd op de deurmat vallen zie ik steed vaker AMD vision logo's bij laptops staan.

Ongelofelijk hoe een grote, uit de kluiten gewassen Iphone (waar je niet eens mee kan bellen) de laptop markt beïnvloed.
Je kan er niet eens 2 programma’s te gelijk op draaien!
Een netbook kan gelukkig wel muziek luisteren en internetten tegelijk.

Ongelofelijk hoe een grote, uit de kluiten gewassen Iphone (waar je niet eens mee kan bellen) de laptop markt beïnvloed.
- Volgens Onderzoeksbureau Golden Sachs

Oftewel het kan net zo goed niet zo zijn... Persoonlijk lijkt het me erg sterk, ik zie een tablet (niet persee de iPad) nou niet echt als een fatsoenlijke vervanger van een nette laptop/PC...
Onderzoeksbureau Golden Sachs heeft bijvoorbeeld becijferd dat 40 procent van de iPads die Apple in de tweede helft van 2010 zal verkopen, rechtstreeks ten koste zal gaan van notebookverkopen
Tja Intel heeft een half jaar terug ook vast de omzet van 12 miljard kunnen becijferen voor het halve jaar er op... En klopte dat?

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op maandag 30 augustus 2010 09:04]


als er volgend jaar een android tabletje is en het zelfde bericht hier staat, dan is het zeker wel waar :')

Een netbook kan gelukkig wel muziek luisteren en internetten tegelijk.
En dat kan natuurlijk ook op de iPad.
Als je niets weet van een iPad (of iPod/iPhone) lijkt het me beter dat je er niet teveel commentaar op hebt.

Ja blijft grappig, alles draait iOS en het OS kan dit al zo ongeveer 3, bijna 4 jaar.

offtopic:
"Onderzoeksbureau Golden Sachs" moet dit niet Goldman Sachs zijn? Of mis ik iets..

ontopic:
Verder zie ik de toekomst van de Atom wel rooskleurig, als ie natuurlijk zuiniger kan worden zoals MacWolf zegt...

ik denk ook dat de apple invloed best mee valtt.
het zijn allemaal cijfers en die worden nogal is beinvloed door dat gehype rondom apple products.
ik denk dat amd ook meer invloed krijgt .
de prijzen van amd liggen toch net ff lager waardoor een amd pc toch al snel tussen de 50 en 100 euro goedkoper uitvalt dan een intel machine ..
en de particulier moet toch op de centen letten.
daarbij komt natuurlijk dat niet iedereen elke week een nieuwe pc koopt he .
en de 2ehands pc markt is ook behoorlijk groot .
dus als mensen al een pc kopen kijken ze ook nog is steeds vaker op sites als marktplaats of hier op tweakers naar een gebruikt pctje ..

dus ja het is heel logisch dat er minder verkocht word lijkt me

Ik denk dat Intel het probleem heeft dat eerst de markt wijzigde met de komst van netbooks. Opeens werd de vraag naar de nieuwe en duurdere C2D afgekapt en zullen die Atoms veel minder opleveren qua omzet en waarschijnlijk ook qua winst.

Maar de schade viel voor Intel nog relatief mee, want ze bleven grip op de markt houden. Nu met de komst van tablets (waarbij ik denk dat de Android tablets de iPad zullen inhalen, net als nu met mobieltjes) verliest Intel marktaandeel aan ARM producenten en zie je dat Intel grip op de markt verliest.

Op dit moment lijkt het alsof praktisch niemand een tablet op basis van de Atom wil maken en moet je je afvragen hoeveel de deal met Nokia gaat opleveren.

Wat wil je ook die x86 cpu's gebruiken echt aanzienlijk meer. Al is dat niet het ergste. De schermen verbruiken vaak veel meer. Net als de radio's zoals wifi of 3g. De ARM cpu's worden steeds sneller en verbruiken niet veel meer als hun voorganger. 350-500 mwatt etc. En als je dan naar de atom kijkt verbruikt die aanzienlijk meer. Klein mobiele apparaten horen geen x86 te hebben. Altans niet als ze zoveel gebruiken.

Geen 12 miljard gehaald, maar wel nog steeds het best verkopende.... hebben ze wel reden om te klagen??

Klagen niet echt ze maken tenminste geen verlies. Maar goed zulke persberichten moet je gewoon geven als bedrijfs zijnde, vooral als je ingeschat had dat je omzet hoger uit zal vallen, aandeelhouders willen alleen maar geld zien.
En of de iPad zoveel invloed heeft op de notebook markt ,,, tja vooral die notebooks met Atom krijgt het te verduren.

Laat ik eerlijk zijn, ik heb helemaal geen nieuwe processor nodig na al drie jaar te werken met een q6600. Volgens Windows 7 is mijn processor en geheugen nu het langzaamste onderdeel van mijn computer, maar ik kom eigenlijk bijna niets tegen wat 100% gebruik maakt van mijn CPU. En het is niet alleen het upgraden van een CPU, maar er moet ook weer een nieuw moederbord, fan en geheugen bij. Zit ik toch al vlot weer op €700-€800 voor iets wat ik eigenlijk niet direct nodig heb.

Voor dat bedrag koop ik een complete PC. Maar wat je wel aardig illustreert: Windows 7 draaid nu eenmaal wat vlotter dat Vista. En daarmee heeft MS (tijdelijk) de trend van zwaardere software = nieuwe PC doorbroken.

Oh voor dat bedrag kan je vast een hele PC kopen, maar daarmee heb je geen Intel quad core, high end moederbord en geheugen.

wat moet je tegenwoordig met een hig end systeem van 2000 euro .
een systeem van 6-700 euro is zeker geschikt voor alles wat je op een pc doet .
gamen , hd kijken etc .
zo een high end pc is overkill.
voor dat je echt 100 procent gebruik kan maken van je high end systeem is die die al gehalveerd in prijs .
spellen en programmas worden gemaakt zodat het ook op mindere pcs werkt.
dus je hoeft er echt geen duur systeem voor te kopen .
zelfs als je echt veel gamed is dat niet nodig.

Ben ik geheel niet met je eens, ik kan je vertellen uit ervaring dat een systeem van 6-700 euro prima werkt, maar qua performance het echt niet haalt bij een systeem van 3-4 maal die prijs. Als je er niet zo heel veel mee doet dan is dat echt niet zo erg, ik gebruik mijn workstation (ook) voor mijn (IT) werk en dan wordt het opeens wel heel belangrijk dat je zonder problemen tig vensters/tabbladen open heb staan en dat je niet moet wachten totdat je programma eindelijk is opgestart omdat je niet genoeg threads hebt of dat je hardeschijf(en) al het verkeer niet aan kan. Niet alleen is tijd/geld, maar de onderbreking in je werk ritme is veel kritieker.

Ik gebruik in de hete zomer maanden een zuinigere computer die veel minder warmte genereert (nu een mac mini met Windows 7), maar dat merk je toch echt qua performance.

Zelfs voor een thuis computer is het interessant om een snellere/duurdere PC aan te schaffen als je er maar genoeg mee doet/gebruik van maakt. Natuurlijk is wat je uitgeeft aan je PC ook geheel afhankelijk wat je 'over' houd aan het einde van de maand voor uitgave aan luxe artikelen.

Niet alleen ik ben van mening dat een PC tegenwoordig langer dan drie jaar mee gaat, zelfs de Nederlandse staat denkt dit al een tijdje. Het afschrijven van een PC/server doe je nu over 5 jaar ipv. 3 jaar.

Ben ik ook niet helemaal met je eens, vooral niet in de gaming aspect van een +/-800euro pc. Alhoewel dat nu wellicht genoeg is om de meeste spellen draaiend te krijgen, qua beeld/geluid weegt dat niet op tegen een high end gaming systeem.. en, je bent voorbereid op de toekomst.

Bijv. Toen ik mijn pc samenstelde 3 jaar geleden, zou Crysis uitkomen. Ik heb m samengesteld om die game op zn max visueel te spelen. Nu, 3 jaar later kan ik nog steeds de nieuwste spellen op hun max spelen, zonder fps-lag. Neem bijv. 2033. Das echt het enige spel van tegenwoordig waar ik onder 60fps kom.

Had ik 3 jaar geleden een pc gemaakt van 800euro, kon ik wel fluiten naar de aankomende Guild Wars 2 of dan had ik weer zo een 800 uit moeten geven voor een upgrade.

Zulke invasieve operaties aan je computer... Wil je mijn second opinion, in plaats van de upgrades, koop een nieuwe computer.

Een PC bestaat niet alleen uit een CPU/Mobo/Geheugen. We hebben ook nog een kast, voeding, SSD/Hardeschijf, videokaart, etc. Bij mij is CPU/Mobo/Geheugen goedkoper dan de rest.

Als je al een fatsoenlijke pc had, (en dat hebben mensen meestal wel die zo'n upgrade doen) dan heb je waarschijnlijk al een fatsoenlijke voeding, kast en HDD

scheelt toch weer een paar honderd euro

En dat is precies de reden waarom ik aangaf dat ik alleen een CPU/Mobo/Geheugen/Fan zou vervangen ipv. een hele nieuwe computer aan te schaffen.

"Onderzoeksbureau Golden Sachs" bestaat volgens mij niet. De enige hits in Google verwijzen naar 'Goldman Sachs', een voormalige grote investeringsbank die ten onder is gegaan tijdens de kredietcrisis.

Anderen geven het hier ook aan.
Niet te onderschatten is de brute kracht van processoren de laatste tijd. een desktopprocessor van vandaag is een echt rekenmonster geworden waar de gewone consument jaren mee verder kan zonder te upgraden. dat was in het tijdperk van de XT tot en met de pentium 3 wel even anders geweest. Niet voor niets zoekt intel de markt naar onder op. naast zuinigheid is het ook nog eens interessant om een product te verkopen dat snel aan vervanging toe is. stel je eens voor hoelang je een i7 processor zou kunnen blijven gebruiken voor gewone bureeltaken. als je linux, OSX of een ander *nix broertje gebruikt kan je volgens mij vlot 10 jaar met up to date software blijven werken zonder dat de PC te traag wordt.

Met andere woorden, in tegenstelling tot wat vlotte marketingjongens ons doen geloven is de PC volgroeid. wie vandaag investeert in een klassieke kwalitatieve opstelling met courante, vlot te vervangen onderdelen (voor mocht er zich een defect voordoen)kan jaren verder. vroeger probeerde men je dat wijs te maken bij aankoop van een nieuwe pc, nu is het gewoon zo en wordt er in alle talen over gezwegen. Nu schuiven ze je een wegwerpprul onder je neus met de belofte dat het hip is.

Ik denk niet dat de iPad de laptop industrie kapot gaat maken.. Ten eerste zijn en blijven er altijd mensen die gewoon liever een toetsenbord voor hun neus hebben, ipv een virtueel bord (of een via Bluetand verbonden toetsenbord). Het is gewoon makkelijk dat je alles in 1 pakket hebt, toetsenbord, muisje etc. Ik heb niet zo veel verstand van de iPad maar volgens mij kan je een laptop toch voor een veel breder doeleind gebruiken als de iPad? Zelf draai ik muziek.. en ik zie Traktor nog niet draaien op een iPad, laat staan alle MIDI apparaten die ik daarop aan moet sluiten.. Voor mij is en blijft een laptop toch altijd de beste keuze.. Ik ben niet zo'n Apple fan.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 09:22 Indiaas bedrijf bouwt native zfs-kernelmodule voor Linux
Vorige 15:42 Portal 2 krijgt geen multiplayer-modus
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011