Hoofdcategorieën
Device Settings

Motorola gaat Froyo-update voor Milestone uitbrengen

Door Bauke Schievink, maandag 23 augustus 2010 13:17, views: 12.717

Motorola gaat toch een update voor de Milestone uitbrengen die het toestel van Android 2.2 voorziet. De fabrikant begon al eerder met het uitrollen van de software-update voor de Amerikaanse versie, de Droid.

Motorola Milestone floatOp een speciale webpagina waarop geplande software-updates voor Android-smartphones staan vermeld, heeft Motorola aangegeven dat de Europese variant van de Milestone in het vierde kwartaal een update naar Android 2.2 krijgt. Een precieze releasedatum wordt niet vermeld. Eerder gaf Motorola aan niet zeker te weten of de Milestone nog een update naar Android 2.2 zou krijgen. De fabrikant gaf de smartphone al een update naar versie 2.1 van Googles mobiele besturingssysteem. Het toestel werd bij de release in Nederland standaard met Android 2.1 geleverd.

Android 2.2 werd door Google op 20 mei aangekondigd en biedt voornamelijk prestatieverbeteringen door het toevoegen van een jit-compiler aan de Dalvik Virtual Machine en een nieuwe Javascript-engine voor de browser. Daarnaast biedt de nieuwste versie van Googles mobiele OS ondersteuning voor Flash 10.1.

Volgende 13:49 Kodak kondigt EasyShare M590-camera aan
Vorige 12:44 'Nieuwe PSP krijgt aanraakgevoelige besturing'
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Moet er niet raar van opkijken als dit 31 december word.. Nee ben blij dat ik de update krijg maar hoe het allemaal is gelopen en de houding van motorola tegenover bv custom roms leert mij geen moto toestel meer te kopen zolang ze hier niet anders tegenaan gaan kijken.

...en de houding van motorola tegenover bv custom roms leert mij geen moto toestel meer te kopen zolang ze hier niet anders tegenaan gaan kijken.
Tja, als je zo redeneert, dan moet je helemaal geen android-gsm meer nemen. Eerlijk gezegd is het helemaal niet vreemd dat een fabrikant het fenomeen custom-rom niet echt ziet zitten. Ik denk dat Motorola hier te prijzen is voor de aangekondigde upgrade. Er zijn er verschillende concurrenten te noemen die hun toestellen gewoon "as-is" op de markt gooien en zich er verder niet meer om bekommeren

Noem er eens een paar. Tot op heden is Motorola één van de slechtste fabrikanten als het aan komt op customer support. Al ben ik ook totaal niet te spreken over Samsung die halfbakken toestellen op de markt brengt (Galaxy S). Wat verlang ik toch weer terug naar HTC.

Nu ik er over nadenk had mijn HTC toestel een grafische chip waarvan de driver niet in het OS zat. Dus HTC is eigenlijk ook geen haar beter.

[Reactie gewijzigd door Seth_Chaos op maandag 23 augustus 2010 13:52]


Tot op heden, Sony Ericcson? Experia X10 heeft nog Android 1.6. Update op 2.1 is voorzichtig aangegeven als "vooralsnog einde 2010"

Dat betekent niet dat de voorgaanswijze van Motorola netjes is. De telefoon aankondigen met Android (alereerst no strings attached), achteraf bevestigen dat, hoewel de Droid open is de Milestone dat niet is, en dan moeilijk doen over een FroYo update, hoewel op de verpakking Flash 10.1 ready staat

Psies, alleen daarom zijn ze wat mij betreft al verplicht 2.2 aan te bieden. Dit is verdorie het vlaggenschip van Motorola, en dé telefoon die ze weer op de kaart heeft gezet in Europa. Froyo was allang uit voordat de opvolgers van de Milestone uit kwamen, en het leek erop alsof ze Milestone bezitters gewoon in de kou zouden laten zitten. Er zijn al mensen die hun geld terug hebben kunnen krijgen, aangezien ze een jaar na aankoop nog steeds geen flash hadden, en ze vonden dat ze waren voorgelogen door Motorola.

Ik heb zelf de telefoon ook, ben er hartstikke blij mee, maar de klantgerichtheid van Motorola Europa laat echt te wensen over. Constant uitstellen van updates, vreselijk dralen als het om 2.2 gaat. Hoe moeilijk is het om te zeggen ja of nee? Dan weten we iig waar we aan toe zijn.

[Reactie gewijzigd door Sjekster op maandag 23 augustus 2010 14:12]


De update naar android 2.1 voor de xperia x10 staat voor september(onder voorbehoud?), al paar maandjes eerder tenminste, maar alsnog erg laat.

wat is dat nou voor een gek argument, verwacht je nou echt dat er perfecte toestellen op de markt komen waar niks miss mee is? zelfs in de computer wereld bestaat dat niet, alles wat uit komt zit er wel ergens in een hoekje iets wat niet klopt of goed werkt.

maar komt er dus op neer dat je dingen als half bakken toestellen bestempeld terwijl ze gewoon perfect in orde zijn, men kan het ook schoonheids foutjes noemen.

Het is inderdaad een gek argument.
Maar sinds de mobiele telefoons een firmware upgrade functie hebben worden steeds vaker telefoons op de markt gebracht die nog niet volledig functioneel zijn.
De redenatie is dan vaak: "We kunnen toch een firmware upgrade uitbrengen als dit is opgelost?"
Dus de firmware upgrade mogelijkheid die eerst werd gebruikt om fouten weg te werken word nu gebruikt om de beloofde functionaliteit achteraf toe te voegen.

Dus goed dat Motorola dit doet, maar deze aankondiging is flink te laat en gaat ze zeker wel klanten kosten.

Een telefoon met GPS verkopen waarvan GPS onbruikbaar is noem ik geen schoonheids foutje. Ik heb betaald voor een toestel met navigatie. En ik verwacht dan ook een toestel met een bruikbare navigatie.

Samsung adverteert met de tekst "Expect more" bij hun Galaxie S. Naar mijn idee moet de tekst zijn "Expect more, get less".

Men schijnt niet te beseffen dat je geen klanten wint door producten te beperken en of producten half op te leveren.

Je koopt toch ook geen koelkast en accepteert dat het vriesvak vanaf dag één niet werkt. Waarbij de fabrikant beloofd dat die functionaliteit over een aantal maanden met een update alsnog geactiveerd wordt.

[Reactie gewijzigd door Seth_Chaos op maandag 23 augustus 2010 17:41]


Ik vind je reactie zwaar overtrokken! Ik denk dat Motorola het erg goed doet tegenover HTC en Samsung. Je hebt toch pas je upgrade naar 2.1 netjes gehad en krijgt nu eind dit jaar je upgrade naar 2.2. Dat is toch gewoon super netjes. Ik ben hier heel erg blij mee. En dat ze niet meteen de dag na het releasen van 2.2 gaan upgraden vind ik niets mis mee.

Voor een toestel dat bij aanvang flash zou hebben en misschien niet naar 2.2 zou gaan, toestel is perfect alleen motorola heeft een 0 gescoord in marketing. Eerst lekker onduidelijkheid geven daarna 2.2 geven NA dat 3.0 al is uitgekomen, en de DRoid al 3-4 maanden 2.2 heeft. als jullie mensen eens naar het motorola FB pagina gaan zie je dat 95% zo'n reactie heeft waaronder ik. Mensen die Hulde geven aan motorola hebben echt geen kennis van zaken (of een milestone).

Laatste berichten (30 juli) waren september, n.a.v. een Twitter bericht van O2 Duitsland.
http://pocketnow.com/andr...id-22-update-in-september

Tot nu toe lijkt dat nog steeds te kloppen.

hulde voor motorola - telefoon ligt sinds sept(?) 2009 in de schappen. netjes dat zij hiervoor nu alsnog een upgrade beschikbaar stellen.

December 2009 in de UK (eerste met qwerty), introductie in nederland was echter juni 2010. Heb em zelf ook ;). Fijn toestel, maar de volgende keer toch iets met meer modbaarheid. Deze gaat waarschijnlijk in december/januari weer op marktplaats/v&a

Eindelijk zeg, de kogel is door de kerk. Bedankt voor de update Motorola, maar het heeft toch wel lang zat geduurd. @ Banenenspin hierboven, je hebt helemaal gelijkt. Ik hoop ook dat, wanneer dit de laatste update zou betreffen, dat ze dan de bootloader gaan opengooien, want ik wil toch nog wel wat langer mee updaten in het android circus.

Voor de rest een zeer fijne phone, alleen jammer dat Motorola achteraf pas bekend maakt dat het nou niet echt een "open" telefoon is. Had ik misschien toch maar 3GS moeten gaan, als ik een gesloten telefoon wilde van een dictatoriale leverancier?

edit - kleine uitbreiding.
edit - Nuance toevoegen

Ja inderdaad een kleine update. Omdat ik zo ook wel mijn bedenkingen heb bij Apple over hoe ze met de Iphone omgaan. Maar dat is inderdaad iedereen zijn meug. Ik koos voor Android, omdat het een "open" platform moest zijn. Een van de redenen waarom ik zo teleurgesteld ben en me misleid voel door Motorola. Dat meer leveranciers zo werken is nog geen goede reden om het maar goed te keuren.

[Reactie gewijzigd door Gizzy op maandag 23 augustus 2010 14:31]


Dat sowieso ;)

Ach, naderhand gaan editten he! Maar goed, ieder zijn meug. Jij het Android circus, met een niet-grappige clown, oude paarden en een schele messenwerper en ik de dictator. :)

[Reactie gewijzigd door neegij op maandag 23 augustus 2010 13:50]


Denk dat ze een beetje verplicht zijn, er staat immers "Flash 10 Ready" op de doos en dat kan officieel alleen met Froyo er was hier over ook een topic op de motorola support forum.

Ben blij dat ze toch een update uitbrengen, toch wel een beetje laat.. (al had ik niet verwacht dat 't nog ging gebeuren)..

Als de bootloader gewoon unlocked zou zijn dan zouden we die updates van Motorola zelf niet eens nodig hebben!

Zo'n custom rom zelf maken is nog niet zo eenvoudig als het lijkt, zoek is naar MotoFrenzy 1/ 2
D3xter is al sinds 25-07-2010 met een goed werkende 2.2 voor de Milestone te maken (Aangepaste NexusOne/Droid rom). Tot nu toe werkt het aardig, alleen jammer dat de camera nog niet goed werkt.
Het 'herstellen' van de oude bootloader waarbij een aangepaste update.zip ingeladen kan worden zodat OpenRecovery werkt is niet zo moeilijk, het maken van een goed werkende rom wel.

Extreem lange support voor een toestel, hulde. Kunnen fabrikanten als HTC een voorbeeld aannemen. Hiermee houd en werf je zeker weten klanten mee.

De Hero kwam eerder uit en heeft ook al een fors aantal updates gehad, waaronder de laatste naar Android 2.1. Zo dramatisch is het dus niet met HTC; sterker nog: Motorola's Milestone was/is een stuk lastiger te modden/updaten dan de gemiddelde HTC.

Hetzelfde geldt voor de legend heb al 3 updates gehad sinds release! Htc is weldegelijk mee de desire heeft al froyo de rest volgt, ik denk dat samsung zich moet herpakken en Motorola ook voor andere androids(niet enkel milestone)

Lang? De milestone is sinds december 2009 beschikbaar. Er wordt dus max 1 jaar support gegeven aan een toestel dat 500 euro kost.

Het ding is nog geen jaar oud en het is extreem lange support? Nou tsja ik sta versteld.

Inderdaad, mensen zijn blijkbaar wel erg makkelijk tevreden te stellen. Als mijn moederbord of grafische kaart na 1 jaar al geen updates/drivers meer krijgt zou ik dat toch wel erg slecht vinden. Waarom zou dat bij een mobiel anders zijn? In mijn ogen is Motorola bijna verplicht om Android 2.2 te releasen voor de Milestone.

heb je ooit een update gehad voor uw Windows Mobile phone? of Nokia 3310 ? of..?
daarom mensen zijn niet gewoon dat de softwarem upgradebaar is van telefoons daarmee dat wanneer er toch iets uitkomt dit meteen als positief gezien wordt.

ik wou zelf ook eerst de milestone, hetgene wat mij tegenhield was het feit dat ik motorola niet lang op de europese markt zie.. Omdat ze nu niet bepaald een uitgebreid gamma aan toestellen hebben...

Los van het feit dat de update voor de Amerikaanse variant al wel uit was. Hoewel de 2 telefoons op enkele punten verschillen, lijken ze dermate veel op elkaar dat het aanpassen voor de Milestone me ook niet gek veel werk lijkt. Is gewoon een stock Android ook, dus eigen software hoefte ook niet evt. aangepast te worden.

en je wasmachine, en je auto, en je mp3 speler enz enz ?
Ze hebben allemaal microcontrollers, cpu's met bijbehorende software...
Het is maar net wat jij "normaal" vindt, tot 2-3 jaar geleden was een onaangekondigde update elke half jaar was al genoeg, sterker nog 90% van de mensen voerde zo'n update niet eens uit !
In dit specifiek geval, waarbij Google zelf elke x maanden met een nieuwe versie komt en dit groots aankondigt, snap ik enigszins je standpunt, maar over het algemeen ga ik nu niet echt een mobiel met een moederbord vergelijken.
Hou er ook fftjes rekening mee dat een complete mobiel iets complexer is qua aansturing dan een moederbord of een videokaart, sterker nog er zitten ook gewoon linux-drivers voor ingebouwd in Dalvik. Zo'n Milestone mag je best wel vergelijken met een Pentium 3 ofzow qua complexiteit aan hardware en software...

Ook alleen maar Groots Aankondigd in de Scene, zoals hier.

De gewone gebruiker weet er nooit niks van. Zie nog heel veel desires met 2.1 hoor...en die mensen zijn er net zo blij mee.

FroYo schijnt in veel opzichten het Android te zijn dat Eclair graag zou zijn geweest.

Ik heb sinds afgelopen week een van de Nexus One "geleende" FroYo op mijn Milestone draaien, en zelfs ondanks dat die versie niet helemaal soepel draait omdat een Milestone nou eenmaal geen Nexus One is, draait FroYo op m'n Milestone, vooral in grafische toepassingen ver vlotter dan Eclair.

Het grote voordeel van Flash support heb ik nog niet echt gezien.
Toegegeven, in websites zijn nu minder inhouden niet meer toegankelijk, maar hoewel de N1 op dit moment het enige geplande FroYo apparaat is schijnt Flash niet echt gepushed to worden.

De JIT compiler werkt in FroYo wezenlijk beter dan de gepatchte Eclair versie.

Wegens slecht ondersteunde hardware heb ik met m'n Milestone de voordelen van de nieuwe Javascript versie nog niet kunnen bevestigen.

Wat een conclusie van een halfafgebakken rom die je draait... Denk je niet dat Froyo voor de Nexus toevallig geoptimaliseerd is voor de Nexus? en Froyo voor een Milestone toevallig geoptimaliseerd is voor een Milestone?

Wacht nou maar gewoon af, weet zeker dat het een merkbaar verschil gaat zijn, er valt echt weinig zinnigs over te zeggen...

Dat was nou juist letterlijk wat ik geschreven heb.
Op een halfbakken ROM, en als je nou eens gelezen had wat anderen bereids gemeldt hebben wist je ook dat voor de Milestone geen ROMs bestaan, maar dat het hier om een gepatchte vanilla FroYo versie gaat, draait de Milestone al stukken vlotter dan met Eclair, zelfs als Eclair geoptimaliseerd wordt (wederom niet door een ROM).

Getalletjes,

Quadrant Standard
Eclair, zoals door Vodafone aangeboden 374
Eclair na optimalisatie en JIT 525
Eclair na overclock op 800 Mhz en optimalisatie & JIT 622
FroYo (Nexus One) op Milestone op 550 Mhz (niet getest)
FroYo (Nexus One) op Milestone met overclock op 800 Mhz 1176

Bij Linpack wordt een vergelijkbaar beeld getoond.
Derhalve, mijn conclusie, FroYo zal ervoor zorgen dat zelfs niet gemodde Milestones met de voorhandene Hardware aanzienlijk vlotter zullen werken.

PS: FroYo voor Milestone is niet "toevallig" geoptimaliseerd voor een Milstone omdat 't er nog niet is.

Vandaag nog van lopen dromen ;)

Fantastisch toestel, 2.2 niet krijgen zou voor mij een grote domper geweest zijn!
Verder super tevreden van de Milestone, een dikke 11/10 voor motorola!

Hopelijk krijgen de Milestone gebruikers wel tethering... De Droid gebruikers hebben tot nu toe een 2.2 update ontvangen zonder Flash en tethering. Tethering zou niet mogelijk zijn met de hardware van de Droid... Lijkt mij onzin, but we shall see... Q4

Met Easytether heb ik al enkele maanden een prima werkende tethering.
oké, het is niet gratis. Maar het kán wel.

Ik heb op mn 2.1 al een tijdje PDANet, gratis en werkt zeer goed imho?

Update ergens gevonden:

"Motorola Milestone [UPDATED]: It's a bit of a mixed story right now on the Milestone, the non-U.S. cousin of the Motorola Droid. For Milestone users in Europe and Asia, Froyo is confirmed to be on the way for the fourth quarter of 2010. For users in Canada, Latin America, and Mexico, however, the upgrade is still officially "under evaluation." We'll keep tabs on the situation and update here when any new info is available."
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:49 Kodak kondigt EasyShare M590-camera aan
Vorige 12:44 'Nieuwe PSP krijgt aanraakgevoelige besturing'
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011