Hoofdcategorieën
Device Settings

Cleveland investeert 2,5 miljoen dollar in rfid-afvalbakken

Door Jeroen Rosier, maandag 23 augustus 2010 14:12, views: 13.669

De Amerikaanse stad Cleveland gaat zijn recyclingcontrolesysteem, dat met rfid-chips en barcodes werkt, uitbreiden. Als in de afvalbak van een bewoner meer dan 10 procent recyclebaar materiaal wordt gevonden, krijgt hij of zij een boete.

De combinatie van rfid en barcodes geeft een beeld hoe vaak bewoners hun afval- en gft-bak aan de kant van de straat zetten. Als de recyclebak voor langere tijd niet aan de afvalophaaldienst wordt aangeboden, is dat een indicatie voor de controleurs dat het afval onvoldoende wordt gescheiden. De ambtenaren gaan dan over tot controle van de restafvalbak. Wordt daarin meer dan tien procent recyclebaar materiaal gevonden, dan krijgt de eigenaar van de bak een boete van 100 dollar.

rfid-afvalbak ClevelandHet project begon als proef in 2007 met 10.000 huishoudens en wordt gefaseerd uitgebreid tot iedere afvalbak die van een rfid-chip is voorzien, schrijft de gemeente. Cleveland investeert dit jaar 2,5 miljoen dollar om dit aantal uit de breiden tot 25.000 huishoudens. Jaarlijks wordt dit aantal met 25.000 uitgebreid totdat alle 150.000 bakken van een chip en barcode zijn voorzien. Ook het wagenpark van de afvalophalers wordt gemoderniseerd. Op dit moment rijden drie vuilniswagens met een op afstand bestuurbare kraanarm rond in Cleveland. Dit aantal wordt met negen uitgebreid.

De stad met ruim 430.000 inwoners produceert jaarlijks 225.000 ton afval, waarvan bijna zesduizend ton wordt gerecycled. De investeringen worden op termijn terugverdiend. Per ton restafval betaalt de gemeente 30 dollar voor verwerking; recyclebaar afval brengt 26 dollar per ton op.

Volgende 14:39 Nieuwe foto's van Toshiba's Smart Pad duiken op
Vorige 13:49 Kodak kondigt EasyShare M590-camera aan
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  »

Een beter millieu begint bij jezelf, maar de overheid controleert.

Ach, de mannier van recyclen in de US is compleet anders dan hier in NL. Waar we hier in NL speciale bakken hebben voor hergebruik, zoals glas, papier, gft en dergelijke en de 'oude' bak toepasselijk 'rest' heet. is het in de US een 2 bakken systeem: Recycle en Rest. Waarbij gft bij de rest moet. Ook met glas en blik heb ik mijn twijfels.

Hier in NL kunnen metalen zoals blik zo ongeveer in iedere afval stroom gestoken worden (al heeft 'rest' de voorkeur). Het wordt er met magneten weer uit gehaald.

Wat beter is weet ik niet, maar het NL systeem heeft mijn voorkeur, dan hoeven de 'recycle' stromen niet meer uit elkaar gehaald te worden.

Meh, dat verschilt van staat tot staat en stad tot stad. Hier (SW Florida) moet afval wel gescheiden worden, GFT apart, papier apart, blikjes/(pet)flessen/glas en dan de restafval. Op een dinsdag staan er dus door de straat een 4-tal bakken/containers per huis.

Niet dat het recyclen erg veel zin heeft, want door de dag heen worden 1 voor 1 de bakken geleegd met 4 verschillende (stink)trucks .. lekker efficiënt ;)

Dat laatste maakt dan nog niet zo heel veel uit. 1 wagen kan dan immers meer huizen doen voordat hij vol zit en op en neer naar de afvalverwerking / stort moet. Dus waar een vrachtwagen na iedere 100 huizen op en neer moet rijden er nu 4 vrachtwagens die ieder 400 huizen kunnen doen. Uiteindelijk zal het wel schelen, maar niet zo veel.

Wanneer fiets je minder kilometers: als je met vier vrienden samen alle straten van vier wijken doorfietst, of als je alle vier apart elk een wijk doorfietst (en daarna dus sneller aan het bier kan)?

Als je alle 4 de containers in 1 vrachtwagen gooit, dan heeft het toch geen nut meer om het te scheiden.......

Er zijn in NL (Lelystad iig) een tijd containers geweest die een tussenschot hadden, voor scheiding van GFT restafval. De vuilniswagen loosde dat ook in twee verschillende compartimenten.

Zo ook met glas: wit, bruin, groen. Gaat in 1 vrachtwagen met 2 tussenschotten.

Dat was hier (Drunen) ook het geval en was vele malen handiger als het 2 container systeem. In de winter gebruiken we de GFT bak niet omdat het dan aanvriest, een zooi wordt en je hoeft je gras toch niet te maaien omdat het niet hard groeit. Dus wat doe je dan met het beetje recycelbare afval? Gewoon bij het restafval, want je gaat die andere container niet voor 5 weken laten staan voordat hij vol is. Toen het een grote bak was met 2 compartimenten, ging het toch iedere week aan de straat dus maakte het niet uit of die eene helemaal vol was of niet.

Totdat 1 compartiment vol is en een van de anderen maar een kwart vol. kortom, 1 truck met 4 compartimenten is gewoon inefficiënt.

Ik denk dat je wel met een simpele analyse kan nagaan dat er bv 60% wit glas binnenkomt 30% groen glas en 10% bruin glas ofzo.
Kan je die compartimenten daar ook op inrichten

Dan nog blijft het minder efficiënt dan met 1 truck. Het lukt nooit om precies alles elke keer vol te krijgen.

1 truck met 4 compartimenten is gewoon efficiënt. Als dit afval gesorteerd aankomt bij de verwerkingscentrale halen ze het kleine verlies van niet helemaal gevuld zijn ruimschoots in. Efficientie is het hele idee van afval scheiden en als je je dood staart op 1 onderdeel van de gehele cyclus kom je op foute ideeen die toch logisch klinken. :+

Alleen als alle 4 de compartimenten tegelijkertijd volkomen. Stel dat er twee volle en twee halfvolle compartimenten zijn, dan moet je terug naar de verwerkingscentrale. Je hebt immers het maximum bereikt wat je kan ophalen voor twee compartimenten.

Dus zoals hiostu al aangaf, het is beter om met vier verschillende afvalwagens rond te rijden dan met één met `vier compartimenten. Brandstof is duur hoor.

Iets anders, bij ons hebben we sinds een half jaar een recyclebak voor plastic. Niet iedereen snapt wat er wel of niet in mag, maar er wordt wel veel gebruik van gemaakt. Dat geeft hoop.

[Reactie gewijzigd door rogierius op dinsdag 24 augustus 2010 11:07]


Tijd boeit dan niet, het gaat om de deadheading times. De vrachtwagen die van het depot naar zijn route rijdt doet op dat moment niets. Dat kost geld. Als dezelfde vrachtwagen relatief meer met het ophalen van afval bezig is, is de deadheading time relatief gezien nog maar heel weinig.
Daarnaast rijdt de vrachtwagen over langere afstanden met minder gewicht, wat het brandstofverbruik vermindert en je wellicht dus ook met kleinere vrachtwagens kunt werken, wat op zijn beurt weer minder mankracht zou kunnen kosten.

Vind het toch vreemd dat alle trucks stinken. Ik woon nu in een gebied waar GFT niet gesorteerd wordt, maar weet nog dat toen ik in Belgie woonde dat er maar 1 bak stonk - de GFT. Al de rest is normaliter proper afval. Je moet dan wel glazen potten omspoelen natuurlijk, maar zo heb je echt geen overlast of stank van het niet GFT afval.

Meh, dat verschilt van staat tot staat en stad tot stad. Hier (SW Florida) moet afval wel gescheiden worden, GFT apart, papier apart, blikjes/(pet)flessen/glas en dan de restafval. Op een dinsdag staan er dus door de straat een 4-tal bakken/containers per huis.
Idem in California. Daar scheiden ze plastic al voordat wij dat in Nederland deden. In ieder geval in 2005 al. Bakken hadden allen verschillende kleuren (donkerrood, donkerblauw, donkergroen). Als ik het me goed herinner waren er ook bakken met tussenschotten.

Metalen kunnen met een magneet eruit gehaald worden... Je bedoelt natuurlijk producten waarin ijzer is verwerkt. Metaal is een ruim begrip :)

Metalen kunnen met een magneet eruit gehaald worden... Je bedoelt natuurlijk producten waarin ijzer is verwerkt. Metaal is een ruim begrip :)
Idd. Knappe jongen als jij bijv. aluminium met een magneet op kan pikken.

Niet met één magneet, met magneten, zoals hij zegt; voor de non-ferro metalen heb je er twee nodig. De eerste laat je draaien, zodat een draaiend magnetisch veld ontstaat. Dat wekt in alle geleiders (= alle metalen) inductiestromen op. Die inductiestromen zijn gevoelig voor magnetisme, dus met een tweede magneet schiet je de metalen voorwerpen nu zo uit de afvalstroom.

Precies. en met een beetje creative aansturing kunnen de verschillende metalen nog nader gescheiden worden ook: aluminium (drank-blikjes), ijzer, koper en lood, de een wat minder ver, de ander wat verder.

Ook binnen ons systeem moet de boel nog wel uitgesorteerd worden, en zoals bijvoorbeeld met de plastic actie een gebruikt argument is bij een aantal gemeenten, dit achteraf sorteren van al het gerecycled materiaal zou economischer zijn dan dat de consument het doet. Of het efficienter is, weet ik niet...

_/-\o_

Ontopic: Toch vind ik dit een goot initiatief, als het werkt zou het grootschalig gedaan kunnen worden

"Weggegooid geld".

;)

Dat is ook recyclebaar he, dus krijg je alsnog je boete :P

Niet als je het in de recyclebak hebt gegooid!

Vreemd systeem trouwens, zo'n recyclebak. Dan moeten ze alles achteraf weer uitsorteren.
Moet je voorstellen dat wij oud papier, flessen, kleding en plastic allemaal bij elkaar dumpen in 1 bak.

Zouden ze dat dan niet Automatisch kunnen?
  • Magneet voor Blik.
  • Met water en een zuurtje/base c.q. een of ander stofje :Y) voor het papier
  • Hitte voor plastic.
  • Meer hitte voor glas?
klinkt als een prima bedrijf om dirty jobs langs te sturen :+

Regel geldschieters voor je idee/project en je bent binnen.
Als het wat word kun je Dirty Jobs zelf uitnodigen :+ .

Maar in dit verhaal kun je duidelijk zien dat geld moet rollen...
Als de bewoners niet recyclen, moeten ze bijbetalen.
Als de bewoners wel recyclen, bespaart de gemeente miljoenen.
De gemeente verkoopt recycled afval aan afvalboeren
De afvalboeren krijgen minder misgelopen inkomsten, door de boetes aan particulieren. (want er komt meer recycled/recyclebaar afval binnen)
De particulieren trekken weer aan het kortste eind en "NWO is another step closer".

[Reactie gewijzigd door Yezpahr op maandag 23 augustus 2010 15:30]


Die gemeente, waar betaalt die eigenlijk de rekening van het verwerken van restafval van ? Juist, belastinggeld. Dit heeft niets met NWO te maken. Als jìj te lui bent om je afval te scheiden betaal ík extra belasting en daar heb ik geen zin in. Als jij een extra zetje in de rug krijgt vind ik dat dus prima en ben ik niet meteen bang van een of andere CT schaduwregering...

Je moet dan ook het hele plaatje bekijken wil je NWO erbij betrekken.
Het gaat erom dat ze een waardeloos limiet stellen aan 10%.
Dat wil dus zeggen dat er wel een beetje recyclebaar afval mag weggegooid worden, maar net niet te veel.

En hoe willen ze dat ooit uitpluizen? Juist, daar huren ze mensen voor in en appratuur om het te scheiden+wegen om die 10% te bewijzen.

Nu doen ze eigenlijk hetzelfde, door de mensen te beboeten voor het per ongeluk overschreiden van die 10%. Want wie doet et nou met opzet?

Je kunt mij wel lui noemen, maar ik noem hun eerder lui...
Ze komen pas in actie als de troep een paar keer niet bij de weg staat.
Je zult maar per ongeluk met vakantie gegaan zijn...
Want dat is misgelopen inkomsten voor de afvalboeren.


Het hoofdpunt (waarom ik NWO erbij haalde):
Het inkomen van de belastingbetaler is de komende 13 jaar onophoudelijk gekrompen.
Sinds de euro zijn wij genaaid tot het uiterste en 30% van de gezinnen (van HEEL NL) heeft schulden. Ons inkomen stelt niets meer voor en we worden als maar verder gekort.
Jaarlijkse huurverhoging, Eigen Risico, Accijnsverhoging, CJIB boetes zodat je niet meer bij schuldsanering kunt.
We zijn te blind om zelf onderzoek te doen, dus gaan we zeuren naar bronnen.
http://lmgtfy.com/?q=NWO
En nee, het is niet NWO.nl Die had officïeel NOWO moeten heten, maar ag, beetje afleiding mag wel.

[Reactie gewijzigd door Yezpahr op maandag 23 augustus 2010 20:26]


Los van het feit dat je wel gelijk hebt dat de lasten steeds hoger uitvallen (thank god zit die PvdA niet in de komende regering - hopelijk) is het natuurlijk lulkoek dat de regering de oorzaak is van schulden. Als 30% van nederland schulden heeft (ik neem aan dat je daar geen hypotheek bij gerekend hebt) dan is 30% van nederland dus te dom om z'n eigen reet af te vegen. Je vraagt erom als je meer uitgeeft dan je binnen krijgt.
CJIB boetes krijg je verder alleen als je te hard rijdt of je APK vergeet. Daar ben je zelf bij. Eigen risico? Misschien eens tijd om wat meer met je gezondheid bezig te zijn, scheelt je bakken met geld (uitzonderingen daargelaten). En zo kan ik nog wel even doorgaan.
Ik word zo ziek van dat gezeur van mensen die te lamlendig zijn om ook eens verantwoordelijkheid voor zichzelf te nemen in plaats van alleen maar te brullen over waar ze allemaal maar recht op hebben.

Niet dus.
Ik kan je bewijs laten zien dat ik een boete heb gekregen voor het feit dat ik de schuldeisers niet KON betalen.

Wie me niet gelooft dat het van het CJIB komt en wie de grondredenen wil zien, mail mij maar voor de ingescande boetes, dan laat ik ze je zien.

Vakantie maakt niet uit. Er wordt procentueel gecontroleerd. Bv om de 3 'rest' afvalbakken moet je één keer de recycle bak aanbieden.

Hier krijg je nu zo een zak waar je plastic afval in kan doen. Deze wordt dan vervolgens Gratis opgehaald, waar het plasticafval anders in de container belandde. In deze situatie maakt de gewone burger er ook enigszins 'winst' op :).

Misschien moet je niet alles met eurotekens in je ogen en een afwijzende houding richting autoriteit bekijken. Recyclen doe je tenslotte voor het milieu, neem ik aan? En volgens mij scheelt het ook nog in je portemonnee aangezien je nu al je plastic afval gratis kwijt kunt. Wat blaat je nou, als je nou gewoon leuk meedoet heb je nergens last van.

Eerste sortering gebeurd dmv soortelijk gewicht.

Wel dacht ik ervoor dat alles eerst in de wasser gaat om het papier er af te weken en samen te laten klodderen,; papier valt zo mooi niet.

Dat gebeurt hier in de UK dus ook. Er is een rest bak en een recycle bak, je kan bijna alles direct in de recycle bak stoppen. Erg makkelijk maar het lijkt achteraf meer werk voor het recycle bedrijf...

2 boetes, het geld is niet jouw eigendom.

Zo vraag je er toch om dat mensen hun huisvuil op straat of in een rivier gaan gooien.

Daarnaast: recycle bedrijven verdienen MILJOENEN doordat mensen thuis hun afval scheiden. Ik vind dit niet meer dan de verantwoordelijkheid van het recycle bedrijf om hier voor mensen in te huren, die het afval scheiden.

Vervolgens kun je deze vuilnisophaaldienst gratis bij mensen aanbieden, en ontstaat er veel minder zwerfvuil.

Heb je een bron van die "miljoenen?" ;)

Wat is nu de moeite om je afval te scheiden? Daarnaast vind ik het niet meer dan logisch om vervolgens (mits het bedrijf niet geprivatiseerd is) de opbrengsten onder te brengen in bijvoorbeeld een belasting verlaging.

Of en hoe dit gebeurt weet ik niet ;)

[Reactie gewijzigd door KillaZ op maandag 23 augustus 2010 14:20]


Heb jij een bron nodig om tot een besef te komen dat recyclebedrijven slapend rijk worden?

Ja natuurlijk.
Of is de arbeid die verricht moet worden gratis ?

Arbeid?

Jij scheidt het meeste thuis al, en daarnaast bestaat het grootste deel uit geautomatiseerde processen, waardoor bijvoorbeeld door het nat maken, of warm maken het afval automatisch gescheiden wordt.

3 dingen:

1. geautomatiseerde processen != gratis
Daarvoor worden ook investeringen gedaan enz. Dat zal ergens van betaalt moeten worden

2. Ga je bedrijven als Google ook ineens boycotten omdat ze een goed bedrijf op hebben gezet wat van jou gebruik maakt voor reclame-inkomsten?

3. Je hoeft van mij echt niet te sorteren omdat je die recyclebedrijven niet wil sponsoren. Maar doe het dan op zn minst om het milieu een beetje in stand te houden. Het is gewoon geen doen om al het restafval 100% scheiden, met als gevolg dat het vaak wordt gestort of verbrand. Als je je een klein beetje inzet wordt het storten en verbranden iets minder en kunnen herbruikbare materialen ook echt herbruikt worden in plaats dat ze opnieuw moeten worden gewonnen.

3. het punt is dat zelfs met deze processen het nauwelijks noodzakelijk is om te sorteren.
Ze kunnen het perfect zelf. en de rest beter en veiliger dan bij jouw thuis.
op KGA en GFT na.

Bien sur, daarom staan ze elkaar af te maken om het spul voor de deur op te halen... Echt, ze rukken me de flesjes en blikjes uit de handen, en ik heb zelfs al afvalverwerkers in de bosjes bezig gezien om er recyclebaar afval uit te halen. Volgens mij is afvalverwerking zo lucratief, dat ze de pers zwijggeld kunnen betalen. Aandelen SITA of Veolia hebben? Nu snel halen, want het hek is van de dam.

Nou, ik moet zeggen, dat bepaalde categorieën afval inderdaad snel voor de deur verdwenen zijn. Ik heb het dan vooral over metalen objecten en huishoudelijke apparatuur. Ik heb al meer dan eens gezien dat dat werd meegenomen door een klein open vrachtwagentje.

Een kameraad van me werkt op de plastic truck, er word gewoon geld verdient aan 'recyclebaar' afval. Al het afval word gewoon grof aan verdient.

Als je ze in de bosjes ziet wroeten zijn ze waarschijnlijk opzoek naar statiegeld flessen. :P
Die grappemakers hebben zo gemiddeld €40 tot €50,- per week extra door statiegeld, dat word ingeleverd en verdeeld onder de jongens op de wagen.

Dat is ook het verschil dat de gemeente door recyclebedrijven wordt betaald voor recyclebaarafval en bij normaal afval recyclebedrijven worden betaald door de gemeente.

Zie ook het stukje van het artikel:
Per ton restafval betaalt de gemeente 30 dollar voor verwerking; recyclebaar afval brengt 26 dollar per ton op.
Zou jij nou niet recyclen, dan betaalt de gemeente altijd 30 dollar per ton. Recycle jij nu wel, dan scheelt het de gemeente 56 dollar per ton. Deze 56 dollar hoeft dan niet meer bij de inwoners te komen doormiddel van belastingen en dergelijke...

56 euro * 6000 ton gerecycled afval = 336.000 dollar

Die 2.5 miljoen is om 15.000 huishoudens te voorzien van zo'n chip... De totale investering zou dus zo'n 12.5 miljoen zijn (per huishouden twee bakken).

12.500.000/336.000= meer dan 37 jaar voordat het wordt terugverdient.

Ik kan me dan ook niet voorstellen dat dit uit financiële overwegingen wordt gedaan. Als de investering is terugverdient scheelt het ook niet veel in de belasting:

336.000 dollar / 430.000 inwoners = 0.78 dollar (afgerond) per persoon per jaar

Ach, het 'milieuaspect' zorgt wel vaker voor irrationele en dure beslissingen. Helaas niet alleen in de VS ;(

Slechte berekening.... Op het moment wordt er 6000 Ton gescheiden maar als iedereen zich aan deze regeltjes gaat houden wordt er veel meer gerecycled waardoor het meer gaat opleveren. 37 jaar? nee ik denk nog minder als de helft ;) Daarvoor hoeven ze tenslotte maar 12000ton voor te recyclen.

Die 336000 dollar is wat ze verdienen aan de 6k ton die *nu* al wordt gerecycled. Recyclen kan bij normale huishoudens zo'n 30-50 % van het afval bedragen. Dat kan dus *worden* een dikke 100k ton.

Reken uit je winst.

"Deze 56 dollar hoeft dan niet meer bij de inwoners te komen doormiddel van belastingen en dergelijke..."

Dan ga je er van uit dat er net zoveel recyclebaar afval is als niet recyclebaar.
In het artiekel lees ik echter: "The city last year sent 220,000 tons of garbage to landfills and collected 5,800 tons of recyclables."

het zou me verbazen als ze zomaar 105,000 ton aan recyclebaar afval meer weten op te halen.
Met andere woorden, de winst die je kan maken met recyclen is relatief klein.

Onzin. Wat er nu opgehaald wordt is dus wat er wordt opgehaald met een bevolking die er niet aan wil en dus alles in de grijze container smijt.

Recyclebaar afval heb je het over het algemeen in high-uptake gebieden over verschrikkelijk veel grotere percentages. Dat is nu juist het punt, men wil dat percentage verhogen.

[Reactie gewijzigd door Jasper Janssen op maandag 23 augustus 2010 19:17]


Sterker nog, als je je afval niet scheidt zal er meer onrecyclebaar worden, papier is het makkelijkst te verwerken als er geen rot/ schimmel in zit die etensresten er aan zouden kunnen geven.

@ KillaZ
Heb totaal niet tegen afval scheiden maar na een tijdje word het best wel irritant...
Hier in Lelystad hebben we 3 afval containers per woning, een voor papier/GFT/de rest.
Die van papier is de nieuwste aanwinst, in het begin kon je alles dat van papier was gemaakt erin stoppen, maar na een tijdje mochten we geen lege drink pakken er meer in doen, omdat die namelijk van de binnenkant aluminium bevatten.

Op vele plekken moet je glas sorteren op kleur...

Bedoel van wat zal de volgende stap zijn, waar gaat men de grens trekken?

De grens is bereikt als we alles scheiden wat recyclebaar is.

In Alkmaar hebben wij van de papierbak (blauw afschuwlijk ding) afgezien --> Wij brengen 1 keer in de 2 weken ons oud papier naar de basisschool in de buurt.

Zo ontvangt de basisschool een geringe vergoeding voor het papier wat opgehaald en gerecycled wordt.

Irritant? Dat is je eigen mening en kan ik mij voorstellen, daar niet van.

Nuttig? Dat denk ik zeker. Echter is i.m.o. transparantie een vereiste om de burgers bewust er van te maken dat recyclen wel degelijk nuttig is (en geld opleverd)

Bij ons is het nu: GFT/Papier/Plastic/de rest -.-

We scheiden op dit moment, papier en 'rest afval' omdat dat gemakkelijk is. Je mag bv. wel tuin afval in de 'de rest' bak maar niet andersom. Dus dan maar gewoon als in 'de rest' bak.

Hier komt er glas ook nog bij :)
GFT, papier, glas, PMD (Plastic, Metaal en drankkartons) en dan nog restfractie.

papier wordt gratis opgehaald, evenals glas omdat het volledig recycleerbaar is en het bedrijf kan zijn ophalingskosten terugverdienen aan de grondstoffen.
GFT en PMD zijn relatief goedkoop, maar restfractie kost echt pokke veel geld.

Dus iemand die goed sorteert en weinig rest heeft betaalt minder.
Wij hebben thuis een composthoop, dus geen GFT nodig.

Dat ging bij ons ook prima, net zoals het grofvuil dat eens per maand gratis werd afgehaald en al 25 jaar prima werkte, nergens rotzooi langs de wegen etc etc, sinds de Gemeente opeens grof geld gaat rekenen per kuub en ook niet meer eens per maand langs komt, ligt het recreatie gebied en de sloten in de polder vol met van alles, van koelkast tot stofzuiger en is de gemeente de godganse week bezig om met extra wagens de rotzooi uit het recreatiegebied te krijgen inclusief dat er 3 politiewagen extra zijn gaan rijden voor controle, Helaas levert het niets op want het gebied is vreselijk groot en men belt elkander gewoon op dat er weer een politie wagen in het gebied rijdt waarna men gewoon even wacht en dan dumpt. Al met al kost het vele malen meer op dit moment dan vroeger toen alles netjes elke maand werd opgehaald. |:(

Het klinkt alsof je daar een probleem mee hebt. Ik begrijp dat niet hoor, zo veel moeite is het toch niet? Het is toch juist fijn dat je op zo'n makkelijke manier kunt zorgen dat jouw afval voor een groot gedeelte gerecycled kan worden?

Ik heb daar inderdaad problemen mee. Hier kunnen(moeten als het aan ma ligt) op het moment gescheiden ingeleverd worden: plastic, drinkpakken, flessen, blik, witglas, bruinglas, groenglas, papier, GFT, de rest.

Plastic, drinkpakken, blik, witglas, bruinglas, groenglas en alle etensresten die erin/eraan zijn blijven zitten na het spoelen liggen nu in de schuur te wachten tot mijn pa dit op zaterdag naar het afval inzamelingspunt brengt. Enig idee hoe het nu ruikt in de schuur om nog maar te zwijgen over de hygiene?

Dan spoel je toch niet goed.

en of al dat spoelwater niet veel verbruikt en goed gerecycleerd wordt.
9/10 is dat spoelwater ook nog eens kostbaar drinkwater.

In Frankrijk hebben ze hier best wel een goed systeem op gevonden.

Ze doen (helaas) niet aan GFT scheiding, maar wel aan de scheiding tussen 'verpakkingsmateriaal' en de rest. En er zijn glascontainers.

Je hebt twee afvalbakken, de normale en de groene.
In de 'groene container' mag paper, karton, plastic flessen en blik.

Best wel handig, want die dingen zijn door de recyclefabriek makkelijk uit elkaar te halen. Je hebt maar twee containers en mensen zijn nog wel geneigd om dit te doen (al vraag ik me dat soms af als ik zie wat in de ene en de andere container wordt gegooid ;-) )

Ik kan al scheiden op papier, rest, plastic, wit glas, gekleurd glas, frituurolie en batterijen. En dat alles zonder naar de milieustraat te hoeven. Doe je dat wel, dan kun je uiteraard nog veel verder gaan.
Oh, en melkpakken e.d. mochten hier sowieso al nooit in de papierbak - daar zit een plastic coating in. Waarom zou je metaalhoudende verpakkingen daar dan ineens wel in mogen mikken?

Ironisch genoeg heeft de gemeente voor de appartementen waar ik woon besloten het GFT niet meer te scheiden, omdat dit voor appartementen toch alleen maar meer geld kost dan dat het oplevert.

In België zijn er gemeentes die u de mogelijkheid geven er ook best ver in te gaan.
Wij hebben enkel een "grijze bak", dat is restafval. Daarnaast hebben we voor PMD blauwe vuilzakken en kan je ook een "groene bak" vragen, dat is voor GFT (we hebben kippen, dus geen GFT-bak nodig). Daarbovenop is er nog een blauwe bak voor glas en komt men 1 keer per maand het papier aan de straatkant ophalen. Ook KGA (batterijen, verfblikken, ...) kan je een aantal keer per jaar aan de straatkant meegeven.
Voor wie dat nog niet genoeg is, kan je ook het restafval-plastiek sorteren in een vuilzak. Die moet je dan wel zelf naar het containerpark brengen.

Zo opgesomd klinkt het veel en overdreven, maar het is totaal geen moeite om dat te doen. En geloof me, er zijn weinig Belgen die recycleren om recycle-bedrijven te stimuleren. Een zeker percentage zal het doen voor het milieu, maar de meerderheid doet het voor de portemonnee. Per kg restafval betaal je dubbel zoveel als voor GFT. Een blauwe PMD-zak kost ook een pak meer dan een no-brand restafval-plastiek zak.
Voor elk type afval wordt er een andere prijs gehanteerd, en dat sensibiliseert enorm goed :). Het systeem noemt DIFTAR: Gedifferntieerd Afval Tarief.

Natuurlijk is er ook nog een containerpark. Daar wordt trouwens ook het systeem van het in het artikel toegepast. Als je daar aankomt met een aanhangwagen vol recycleerbaar niet gesorteerd afval, word je wandelen gestuurd. Enkel gesorteerd recycleerbaar afval wordt aanvaard.

Eten kippen tuinafval ? Handig.
Verfblikken mogen bij de rest mits de verf hard is, dus het blik een tijdje open laten staan en vervolgens weggooien. Ik scheid papier en gls en verder mik ik alles in de container. Er schijnt eens per jaar een chemokar langs te komen, mar als je hen fixeer en ontwikkelaar wilt laten aanpakken kijken ze je aan of je terrorist bent. Maar ik ik geef het af en loop weer naar huis. Drie kwartier heen en terug fietsen met een oude mixer is wat teveel van het goede dus dat soort zooi gaat gewoon in de container. Net als de incidentele electronica.

@ KillaZ Heb je een bron van die "miljoenen?" ;)

Bron: http://nos.nl/artikel/145...sbijdrage-afschaffen.html

Alstublaft :O

[Reactie gewijzigd door Elmo_nl op maandag 23 augustus 2010 15:14]


Dat heeft niks met bedrijven die eraan verdienen te maken, dat gaat over de reserve verwijderingsbijdrage. Dit zijn geen particulieren die er bakken geld aan verdienen, dit is een potje dat veel te groot is geworden. Het is van tevoren natuurlijk lastig in te schatten hoeveel geld je daarvoor moet reserveren, maar het is wel een zeer effectief systeem.

Als er geen verwijderingsbijdrage zou zijn worden een hoop producten zoals witgoed gestort, omdat dat goedkoper is dan recycling. In tegenstelling tot hierboven genoemde dingen als papier apart inzamelen kost het recyclen van apparaten meer geld dan het oplevert. Het is dus voor het milieu beter.

Ik ben het wel met je eens dat er wel wat frequenter aan de hoogte van de verwijderingsbijdrage mag worden gesleuteld, gezien de hoogte van de reserves.

[Reactie gewijzigd door ktf op maandag 23 augustus 2010 16:14]


Jawel, deze 'stichting' (op school leerde ik altijd dat die niet op winst uit waren) houd al het gereserveerde geld zelf en geeft het niet aan de afvalverwerkingsbedrijven waar het wel voor bedoeld is. Bron: http://nl.wikipedia.org/wiki/Consumentenelektronica

Hier, nog wat info wat/wie NVMP is:
http://www.nvmp.nl/nederlands/homepage/over-de-nvmp.html

[Reactie gewijzigd door Elmo_nl op maandag 23 augustus 2010 16:43]


Again, dat heeft dus echt nul komma nul te maken met afvalophalen.

Heb je überhaupt gelezen wat er staat in die link?

De NVMP is niet alleen een uitvoeringsorganisatie die toeziet op het goede verloop van de inzameling en milieuvriendelijke recycling maar ook beheerder van de financiële middelen ter bekostiging van het systeem.

Ze zijn dus verantwoordelijk voor het INZAMELEN = afvalophalen |:(

Je moet niet zomaar random dingen gaan lezen en interpreteren zonder dat je weet waar het over gaat.

Afvalophalen is iets heel anders dan inzamelen. Het inzamelen zoals daar bedoeld wordt op zijn hoogst gedaan bij de gemeentelijke afval depots, *niet* aan huis.

De belangrijkste activiteiten die ze ontplooien is het bekostigen van de recycling fabrieken waar de ingezamelde apparaten heengaan om gesloopt te worden zodat ze daarna de grondstoffen recycling in kunnen. Daarnaast zorgen ze er inderdaad voor dat er Witgoed en Computers containers staan op de inzamelplekken -- maar dus *niet* bij iedere straathoek en *niet* met vuilniswagens die langsrijden.

Dat heeft, nogmaals, nul komma nul te maken het al dan niet gescheiden ophalebn van het reguliere huisvuil.

Je afval op straat of in een rivier gooien kost meer moeite dan het netjes te scheiden, dus dat zal niet zo snel gebeuren vermoed ik. Je hebt alleen wel 3 vuilnisbakken nodig.

Ik vind het opzich wel een goed idee, van de 225.000 ton is nu maar 6 ton recyclebaar.. Ik vind dat wel extreem weinig! GFT, papier, glas en plastic zijn te recyclen, dus hoe kan dat getal zo laag zijn?

Het gaat de mensen niet om de moeite, maar om de kosten die er mee gemoeid gaan.
Met name hier in Nederland is het erg.

Je betaalt bij de aankoop van een product al een grote hoeveelheid aan belastingen, en daar zit sinds een relatief korte tijd ook de zogenaamde verpakkingsbelasting bij.

Bij ons is het zo dat wanneer jouw container aan de straat staat, je betaalt voor het ophalen van het vuilnis. Dus wat doen mensen, die gooien het in de gemeente vuilnisbakken die aan straat staan (bedoeld voor papiertjes van kauwgom, flesjes drinken etc.) Niet voor complete huisvuil zakken.

Mensen moet je niet opnaaien met dit soort betutteling.

Dat lijkt me inderdaad niet de goede manier.. Netzoals bij kinderen moet je negatief gedrag niet afstraffen maar juist positief gedrag belonen. Dus je moet mensen die hun vuilnisbak gebruiken niet afstraffen door ze ervoor te laten betalen maar ze wel aanmoedigen om hun vuilnis zelf te scheiden. Zoals in het artikel staat levert recyclebaar afval 26 dollar op, tegen normaal afval wat 30 dollar kost. Dus de gemeente is er ook bij gebaat als mensen hun afval scheiden.

Je haalt twee dingen door elkaar: het ophalen en het recyclen.
Het ophalen van huisvuil is een gemeentelijke dienst. De gemeente levert vervolgens dat afval aan bij een verbrandingsoven of bij een gft verwerker. Voor beide soorten afval gelden andere tarieven (zoals het artikel ook aangeeft: 30 vs 26 dollar per ton).

Sterker nog:
restafval kost $30 per ton terwijl recycleerbaar materiaal $26 per ton opbrengt. Dat is per ton een verschil van $56. Nu recycleert men daar blijkbaar 2,7%. Per procentpunt stijgen levert dat de gemeente $126000 op. Ofwel kan de gemeente dan meer uitgeven (subsidies, ...), ofwel kan de gemeentebelasting dalen.
Dit zal ongeveer de makkelijkste manier zijn om de gemeentebegroting te helpen.

Nee, de gemeente kan dat niet uitgeven aan subsidies, want dat geld is al in veelvoud uitgegeven aan de big brother systemen om die paar procentpunt stijging af te dwingen...

Wat is dat nou voor kromme vergelijking? Ja, ze verdienen miljoenen op dezelfde manier dat de waterzuiveringsinstallaties miljoenen verdienen doordat niet iedereen z'n afgewerkte olie in de sloot dumpt. En de AH verdient ook miljoenen omdat niet iedereen de helft van z'n boodschappen jat.

Als de consument het niet scheidt, maar het bedrijf zelf, zal iemand dat moeten betalen, dus de consument bespaart zichzelf miljoenen door het zelf te scheiden.

Dat recyclebedrijven wellicht veel verdienen moeten ze zelf weten, dat is een heel ander punt.

Daarnaast: recycle bedrijven verdienen MILJOENEN doordat mensen thuis hun afval scheiden. Ik vind dit niet meer dan de verantwoordelijkheid van het recycle bedrijf om hier voor mensen in te huren, die het afval scheiden.
Waterleiding bedrijven verdienen ook miljoenen. Riolering / zuivering bedrijven ook, energie maatschappijen ook. Wat is er mis mee? Het zijn gewoon bedrijven die een product / dienst aanbieden en ondertussen uiteraard zorgen dat ze er wat mee verdienen. Liefst zoveel mogelijk.

Overigens ... mensen inhuren om afval te scheiden? Hoe moet ik me dat voorstellen, met de hand? Wie zou dat werk willen doen?

Aan een lopende band staan om bepaalde types afval eruit te trekken is misschien een baan die niet de meest prettigste is, maar wel een heel normale.

Zelfs in Nederland wordt dit gewoon gedaan.

"Met hetzelfde gemak..."
Dat is dus allemaal extra overhead die weer in de prijzen van producten terecht komt. Door een simpele handeling te verrichten bespaar je met z'n allen gigantisch veel geld aan onnodige kosten. Want arbeiders inhuren om het afval te scheiden - wat denk je zelf, dat is toch veel te duur. Dat gebeurt dan allemaal met extra machines in grote bedrijfsruimten, die ook weer energie nodig hebben, etc. Allemaal verloren kosten, die door een absurd eenvoudige handeling (namelijk 50 centimeter naar rechts, in de andere vuilnisbak) voorkomen kunnen worden. Echt, als dat teveel moeite is...

Volgende nieuwsbericht "Sluikstorten grote plaag in Cleveland".

Is waarschijnlijk ook op te lossen door de recyclebak (bijna) leeg aan de straat te zetten. Maar als je de moeite neemt om zelf je vuilnis weg te rijden, is het dan niet minder moeite om een beetje je afval te scheiden?

Nee, dat is niet meer moeite. Dat illegaal storten doe je namelijk even snel onderweg naar het werk of op zondag onderweg naar oma.

Bij ons in 't durp kende ik een aantal mensen die dat deden omdat je per zak moest gaan betalen, en je zelfs dan maar 1x per week je afval kwijt kon.

Waarom zou je illegaal gaan storten? Je krijgt geen boete als je GFT bak te weinig buiten staat, maar vaak duid het op dat je niet goed aan het scheiden bent. Controleur komt dan langs en indien het dan blijkt dat je te weinig aan scheiding doet krijg je een boete. Blijkt nu dat je gewoon weinig GFT afvel hebt en daarom je bak niet vaak buiten zet? Dan is er niks aan de hand en kan je gewoon door gaan...

Dit vind ik wel heel ver gaan. Een soort bakken-NSB die controleert hoe vaak je wat doet? Voor een GFT bak vol is, wandelt ie zelf wel naar de oprit. Anders moet je elke keer kleine beetjes weggooien. Etensresten blijven vaak plakken, dus dit is helemaal niks. Wij gebruiken de GFT bak alleen voor snoei- en maaiafval.

Ik heb in Almere gewoond en ik zat in een wijk waar als pilot elke week de bakken werden gecontroleerd. Gelukkig nooit boetes ofzo gehad, maar wel een waarschuwing voor blik in de GFT kant. Dit kwam niet door mij, maar alle jeugd die 's avonds en 's ochtends naar de bushalte loopt en onderweg de blikjes RedBull in de klaarstaande kliko's gooit.

Dit kwam niet door mij, maar alle jeugd die 's avonds en 's ochtends naar de bushalte loopt en onderweg de blikjes RedBull in de klaarstaande kliko's gooit.
Gooien ze een keer iets netjes weg...... Wie controleert trouwens wat er in al die bakken zit. Batterijen zijn goed herkenbaar dus in de glasbak zijn ze makkelijk te vinden. Moet de groene bak aan de stoeprand, dan kan er van allerlei onschuldogs in. Als hij maar buiten staat. Toen we in onze wijk nog open containers voor het afval van de appartementengebouwen hadden, kwam men zijn huisvuilzakken brengen vanuit andere wijken.

En inmiddels speelt George Orwell ventilatortje in z'n graf.
Dit gaat toch echt veels te ver Als de recyclebak voor langere tijd niet aan de afvalophaaldienst wordt aangeboden, is dat een indicatie voor de controleurs dat het afval onvoldoende wordt gescheiden.
Misschien ben je wel een half jaartje de wereld aan het rondtrekken of zo (en nee, als dat het geval zou zijn bij mij heb ik geen behoefte om dat achteraf te moeten aantonen).
Nog even en je krijgt een analyse unit in je toiletpot om vast te stellen of je al dan niet gezond genoeg gegeten hebt, niet teveel alcohol hebt gedronken of drugs hebt gebruikt.
:(

[Reactie gewijzigd door Sir_D_Fortesque op maandag 23 augustus 2010 15:29]


Waarna ze je restafvalbak controleren, en daar ook helemaal niets in aantreffen. Er is dus geen sprake van meer dan 10% ongewenst materiaal, en je krijgt geen boete.
Op zich een redelijk slim systeem, ware het niet dat sommig afval niet zo makkelijk te scheiden is. Verwachten ze nou echt dat we de papieren wikkel van een plastic flesje gaan halen?

Dat valt netjes binnen de 10% natuurlijk. Het idee van een boete ben ik opzich wel op tegen al lijkt dit wel een redelijk systeem op het eerste gezicht... totdat een buurtbewoner rotzooi in jouwn container dumpt....

De ambtenaren gaan dan over tot controle van de restafvalbak. Als je een half jaar weg bent, dan zal je ook geen restafval produceren :) => Probleem opgelost.

Recyclage is belangrijk, en goed! Mss is dit wel overdreven, maar goed, ik kan er ergens inkomen.

Al realiteit in NL.
Amstelveen heeft dit soort vuilnisbakken in gebruik.
De barcode is gewoon een sticker maar waar de rfid chip zit weet ik niet.
Ik zou hem er graag even uitslopen.... :(

http://www.amstelveen.nl/web/show?id=210167&langid=43

Gewoon een flinke magneet langs alle uithoeken van je container halen en voor de zekerheid even de schroeven en plugs checken die erin zitten. In deze schroeven of plugs zitten meestal de RFID chips verstopt ;) Toch kan hij ook verstopt zitten tussen het plastic van de container.

[Reactie gewijzigd door jopitan op maandag 23 augustus 2010 14:38]


Stel dat je effectief een half jaartje de wereld rondtrekt, is er toch nog geen probleem?
De ambtenaren gaan dan over tot controle van de restafvalbak. Wordt daarin meer dan tien procent recyclebaar materiaal gevonden, dan krijgt de eigenaar van de bak een boete van 100 dollar.
Je krijgt pas een boete indien die controle aangeeft dat er teveel recycleerbaar afval in je bak zit. Zolang je braaf recycleert van zodra je terug bent van je reis, is er niets aan de hand.

Nog even en je krijgt een analyse unit in je toiletpot om vast te stellen of je al dan niet gezond genoeg gegeten hebt, niet teveel alcohol hebt gedronken of drugs hebt gebruikt.
...dan zeik ik wel in de tuin, een latrine is zo gegraven.

Maar even voor de duidelijkheid, dit gaat inderdaad Orwelliaanse vormen krijgen zo. Ik ben absoluut voor het scheiden van afval maar dit gaat toch wel erg ver.

Dus word je als je je recyclebak niet vaak genoeg aan de straat zet per direct als crimineel aangemerkt, voor een dergelijke huisvuil doorzoeking is normaliter toch een rechterlijk bevel nodig..? Of is ook dat weer een verschil tussen NL en US...

Voor het doorzoeken van je huisvuil is nergens (niet inde VS en niet in Nederland) een gerechtelijk bevel nodig. Huisvuil dat jij aan de straat zet is eigendom van de gemeente.

De Milieupolitie hier doorzoekt ook gewoon regelmatig fout aangeboden huisvuil naar adressen op weggegooide papier etc. zodat ze weten wie ze een boete moeten geven.

Misschien ben je wel een half jaartje de wereld aan het rondtrekken of zo (en nee, als dat het geval zou zijn bij mij heb ik geen behoefte om dat achteraf te meoten aantonen).
Damn dude, waarom moet men altijd gaan zeuren over de uitzonderingen. 99% van de bevolking trekt geen half jaar op wereldreis.

225000 ton afval waarvan 6 ton wordt gerecycled? Dat is wel heel erg weinig. Ik ben benieuwd of dat wel klopt.
Daarnaast is het natuurlijk wel een goede ontwikkeling. Er zijn nog te weinig mensen die zich niet bekommeren om het milieu (met name in de US heb ik het idee) en zo zit er toch een financiële motivatie achter.
Daarnaast is de ontwikkeling van RFID natuurlijk goed, zodat deze techniek verder ontwikkeld wordt.

Ik stond daar ook al zo gek van te kijken, misschien dat er een 6e bedoelt wordt oid. 6 ton zou inderdaad tot maatregelen moeten leiden als je 225000 ton afval heb.

Het idee vind ik zeer goed. Maar toch vind ik die boete ongepast, maar spoort mensen wel aan om afval te scheiden.

om het rijtje merkwaardig even door te rekenen

430.000 inwoners die 6 ton recyclen per jaar is circa 0.014kg/persoon .. dat is 1 pak melk per jaar? haha

zal wel een typfoutje geweest zijn..

Overigens vind ik 225000 ton per jaar ook aan de lage kant .. dat is namelijk ruim 500 kg/persoon/jaar .. Dat is neem ik aan zonder industrie?

Dat betekent dus dat vrijwel niemand nu zijn afval scheidt. Zo gek is dat niet als je leest dat ze draconische maatregelen gaan nemen om het percentage op te krikken.

In de bron staat, 'Er gaat 220.000 ton naar de vuilstort en 5.800 ton wordt gerecycled'.

Dus van de ongeveer 225.000 ton totaal wordt niet bijna 6 ton maar bijna 6.000 ton gerecycled :)

Recyclen heeft natuurlijk weinig nut als na het gescheiden ophalen alles toch weer op 1 hoop wordt gegooid en wordt vervoerd naar de verwerker. En ja dit 'geintje' speelt in Nederland ook nogsteeds.

Overigens zijn er buiten wat we in Nederland kennen nog meer recycle vormen. Mensen die blik apart inzamelen. Mensen die voor aluminium ophalen gaan. Allemaal leuke initiatieven natuurlijk, maar als het uiteindelijk op 1 grote hoop beland, vrij nutteloos.

Een bedrijf kan er weinig lol mee beleven om glas, papier en restafval bij elkaar te gooien. Restafval kan je opstoken en dat levert elektriciteit (in België leveren restafvalverbrandingsovens trouwens groene-stroomcertificaten op, begrijpe wie begrijpe kan).
PMD, glas, plastiek en papier, kan je als grondstof gebruiken en levert zo een pak meer op. Dat het af en toe gebeurt zal ik niet ontkennen, maar dat het zelden gebeurt lijkt me niet meer dan logisch. De prijzen zijn er gewoon naar :)

Bovenstaand verhaaltje hoor je altijd weer en slaat nergens op. Er is/was weleens restafval wat niet brandbaar genoeg is, daar wordt dus ander afval bijgegooid om het brandbaar te laten zijn. En ja, dat kan dus gescheiden gft afval zijn, of had je liever gezien dat er speciaal bomen worden gekapt oid voor dit doel?

En zoals Cafe Del Mar al aanhaalt, aluminium en vele andere afvalstromen zijn flink geld waard, dat verbranden ze niet zomaar.

"De stad met ruim 430.000 inwoners produceert jaarlijks 225.000 ton afval, waarvan bijna zes ton wordt gerecycled. De investeringen worden op termijn terugverdiend. Per ton restafval betaalt de gemeente 30 dollar voor verwerking; recyclebaar afval brengt 26 dollar per ton op."

Als aanvullend vraagje:

Begrijp ik hieruit dat er in totaal 6 ton * $26,- = $156,- is verdiend....? :S

Excuus, zag de reactie... oftewel $156.000,- terugverdiend... geen vetpot, maar leuk bedrag. :)

[Reactie gewijzigd door mjpeters op maandag 23 augustus 2010 14:38]


Dat heeft dus niets te maken met terugverdienen van een investering, dat is de baseline wat er nu *VOOR* de investering al gedaan wordt.

Bedankt voor je scherpte ;)
Het is aangepast naar de correcte hoeveelheid :)

Nog even en je krijgt een analyse unit in je toiletpot om vast te stellen of je al dan niet gezond genoeg gegeten hebt, niet teveel alcohol hebt gedronken of drugs hebt gebruikt.

Sssssssst - breng ze nu niet op ideeën

Ik ben voorstander van gescheiden afval, maar dit soort overheidsgestapo bevalt me totaal niet. Afval scheiden moet iets vrijwilligs blijven. Met deze controles bemoeit de overheid zich teveel met privézaken van de burgers.

Tijd om de RFID-Zapper in te gaan zetten.

Tijd om de RFID-Zapper in te gaan zetten.
Met als gevolg dat ze niet "zien" dat je de recyclebak aan de straat zet, en je juist controles over je afroept. ;)

De hoeveelheid controle valt op zich nog best mee. Als ik naga dat mijn kliko onderhand ook al verplicht is gechipped door de gemeente lopen ze daar nog best achter :)

Als je als overheid zijnde het afval effectief gescheiden in wilt zamelen dan zul je een manier moeten hebben om dit af te dwingen c.q. te controleren. Als je kijkt dat er daar momenteel slechts 0,0026666666666666666666666666666667% gerecycled word is er blijkbaar een grote stok achter de deur nodig. Afval scheiden is niet iets dat op vrijwillige basis moet gebeuren. Je moet direct alles scheiden. Als je de gemiddelde Amerikaan hierover laat beslissen zal ie het waarschijnlijk alleen maar teveel werk en moeite vinden.

In Oostzaan zit een chip in de rand van de grijze container.
De vuilnismannen zetten de bak op de wagen, die een weegschaal heeft en weegt je vuilnis.
Je betaald het aantal kilo's.
Dus wat doen de Oostzaaners.
Juist...Die rijden naar Zaandam, Amsterdam of het natuurpark om de hoek, "t Twiske en dumpen lekker daar hun vuilnis.

Daarom ben ik blij met Almere, daar betaal je gewoon een vast bedrag per jaar.
Ook kan je "gratis" je grofvuil (op afspraak) laten ophalen en kan je als particulier "gratis" naar een recycleperron.

Voordeel is dus dat als iemand anders je container volpropt, dat je dan niet voor een ander betaald.

Maar zelfs dan heb je nog malloten die hele keukens in het bos dumpen....

Als ik het grofviuil bel voor een afgedankte videorecorder, verklaren ze me voor gek. Dan maar op de stoeprand. Er is voor betaald. Naar een 'recycleperron' fietsen ? Drie kwrtier heen en weer, met redelijk weer, naar de middle of nowhere ? Woeha. Nooit.

Betalen per kilo ? Dan wil ik een slot op de containers.

Een afgedankte videorecorder is geen grofvuil. Een afgedankte videorecorder kun je inleveren bij de winkel waar je hem gekocht hebt. Ze zijn verplicht hem aan te nemen. Willen ze niet, maar zijn ze wel verplicht. Je kan hem ook eventueel zelf naar de gemeente brengen, maar dat hoeft absoluut niet.

Ontopic:

ze gaan daar wel erg ver met het scheiden van afval. 100 euro boete omdat je je afval niet scheid, je betaalt al belasting ervoor en krijg je een boete omdat je het niet doet! neem van die belasting cente gewoon een afval scheider aan. en niet zo ver gaan door de burgers hun afval te laten scheiden, hier in nederland ook, plastic afval scheide en in zo een plastic zak doen... DENK HET NIET. we doen het gewoon in de mooie grote zwarte bak.


oftopic: Sir_D_Fortesque, Nog even en je krijgt een analyse unit in je toiletpot om vast te stellen of je al dan niet gezond genoeg gegeten hebt, niet teveel alcohol hebt gedronken of drugs hebt gebruikt

Nog geneens zo een slecht idee daar!

[Reactie gewijzigd door fenylalaline op maandag 23 augustus 2010 14:23]


boete is op zich prima .
maar dan moeten ze van de andere kant ook mensen belonen .
en als mensen wel scheiden ze een beloning geven want aan dat afval word tenslotte flink geld verdiend als het recyclebaar is .

Waarom is een boete prima? Waarom moet ik net zoveel om het milieu geven als jij doet? Ik vind het veel belangrijker om een opgeruimd huis te hebben, dan met 8 verschillende soorten afvalbakken in de kamer te zitten.

Kan ik jou ook opleggen dat je net zoveel van vervuilende, stinkende rally-wagens moet houden als ik? Nee he? Waarom moeten milieufreaks dan wel hun normen kunnen opleggen?

Waarom moeten milieufreaks dan wel hun normen kunnen opleggen?

Mogen ze altijd proberen natuurlijk, ik vraag ze dan of, en zo ja hoeveel, kinderen ze hebben. Leg ze daarna uit dat voor de vervuiling die een gemiddeld mens gedurende zijn/haar leven veroorzaakt ik meerdere V8 en V12 scheurbakken dagelijks flink op hun staart kan trappen gedurende mijn leven. En aangezien ik 0,0 kinderen heb dus helemaal niets aan welke vorm van milieubescherming hoef te doen (en ook niet doe).

:*)
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:39 Nieuwe foto's van Toshiba's Smart Pad duiken op
Vorige 13:49 Kodak kondigt EasyShare M590-camera aan
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011