Volgens een nieuw gerucht zal Google eind november een tablet op de markt gaan brengen. De tablet zou gebruik maken van Chrome OS, alhoewel eerdere geruchten melding maakten van Android dat als OS dienst zou doen.
Het gerucht is afkomstig van de website Downloadsquad. De tablet, die Google samen met Verizon zou uitbrengen, moet vanaf 26 november in de Verenigde Staten te koop zijn. Die dag staat in de VS bekend als Black Friday, wanneer er massaal elektronica wordt gekocht met fikse kortingen. De tablet zou gebruikmaken van Chrome OS, maar Verizon zou al bevestigd hebben dat het Googles Android-OS wil gebruiken.
De website weet verder te melden dat HTC de tablet gaat produceren, net zoals HTC voor Google de Nexus One-smartphone produceerde. Er wordt gespeculeerd over de specificaties van de tablet, zoals een scherm met een resolutie van 1280x720 pixels, terwijl het kloppende hart Nvidia's Tegra2-soc zou zijn. Fabrikant Notion Ink gebruikt die soc ook voor zijn Android-tablet. De tablet van Notion Ink werd eerder al in verband gebracht met de tablet van Google. Chrome OS kan overigens gedraaid worden op de ARM-architectuur waarvan de Tegra2-soc gebruik maakt.
Update 21 augustus 8.50 uur - Engadget meldt dat Downloadsquad de specificaties zou hebben verzonnen. Een andere bron meldt Engadget dat ARM-tablets niet voor eind 2011 zullen verschijnen.

[Reactie gewijzigd door Simyager op donderdag 19 augustus 2010 19:26]
[Reactie gewijzigd door GamingZeUs op donderdag 19 augustus 2010 19:18]
Ik denk dat als je dat argument zou gebruiken voor de iPhone of iPad, je gelijk uitgelachen wordt...Dat is inderdaad ultieme vrijheid. Je bent tenslotte zelf vrij om te kiezen welke webapps je wilt gebruiken, van welke fabrikant dan ook.
Ik geef toe dat ik intussen bijna alles online doe, maar bv. LaTeX zou ik niet willen missen en dat kan Google docs niet vervangen. Bij spellen is het hetzelfde.Het idee is dat je tegenwoordig zowat alles wat je wilt wel via het web kunt doen.
[Reactie gewijzigd door ZpAz op donderdag 19 augustus 2010 23:09]
Er zit op 1 punt een heel groot verschil tussen webapps en de appStore: in de appStore zitten alleen door Apple goedgekeurde applicaties. Je zit daar dus vast in een Apple wereldje. Met het web kan iedereen z'n creaties uploaden zonder dat het eerst goedgekeurd moet worden door een partij met commerciële belangen en een afkeer van bepaalde dingen, zoals scheldwoorden of porno...Ik denk dat als je dat argument zou gebruiken voor de iPhone of iPad, je gelijk uitgelachen wordt...
Ik denk dat ik daar meer van snap dan jij. Ik gebruik niet voor niets een open source OS, want hoewel jij aardig snel vooraan staat om Google op privacy af te zeiken, vertrouw ik closed source software ook voor geen cent. Vooral MS heeft al keer op keer bewezen dat ze niet te vertrouwen zijn, met bv call home functies in WGA en "hidden folders" die ook niet te zien zijn als je het weergeven van hidden folders aan zet... Maar goed, als jij je zo veilig voelt achter je closed source bak met native apps waarvan niemand weet hoe de code werkt, be my guest...(en ook meer privacy, maar daar snap je toch niets van)
Ja... zoals ik boven al omschreef... vrijheid, totdat je iets anders wilt gebruiken. Dan blijkt ineens dat je toch niet zo vrij bent en vast zit in je MS omgeving omdat je apps nergens anders op draaien. Je bent vrij om je software te kiezen, maar niet om je platform te kiezen. Lekkere vrijheid is dat. Is toch net zoiets als in de gevangenis zitten maar wel een menukaart krijgen om je avondeten samen te stellen?Een eigen pc met eigen apps is inderdaad ... VRIJHEID !
[Reactie gewijzigd door kozue op vrijdag 20 augustus 2010 02:09]
emand noemde aan LaTeX editor, maar zoiets kun je *juist* als webapp maken. Dat het nu nog niet bestaat, is omdat er misschien nog niemand behoefte aan had.
Jij beweert dat gdocs niet vergelijkbaar is met "native" office suites, waar je *op het moment* volledig gelijk in heb
Ik zie vaak in Linux topics weer het game-argument naar voren komen als reden om Windows te draaien, maar daar wordt ook ditzelfde punt vergeten, Je kunt geen native games draaien die voor een ander platform geschreven zijn,
Verder, als je alles als webapp kunt krijgen, kunnen de meeste mensen prima uit de voeten met een OS met alleen een browser, zoals Chrome OS.
Je zegt 3 dingen.k denk dat ik meer [van privacy] snap dan jij. Ik gebruik niet voor niets een open source OS, want hoewel jij aardig snel vooraan staat om Google op privacy af te zeiken, vertrouw ik closed source software ook voor geen cent.
Nou heb ik een inzichtloze opmerking? Laten we jou reactie eens gaan beoordelen.Die "ultieme vrijheid" was om aan te sluiten op jouw inzichtloze opmerking. Dat bedoelde ik niet letterlijk zo, maar blijkbaar kunnen sommige mensen iets alleen begrijpen als het in een saaie zakelijke stijl is geschreven.
Geweldig, maar je vergeet ten eerste dat beiden vooruitgaan, wanneer gDocs op het punt is waar Office nu is dan is Office al weer een stuk verder. Dus de ontwikkeling van gDocs moet sneller gaan dan die van Office wil het die ooit inhalen.maar er komt een tijd dat MSO totaal geen voordelen meer zal hebben tov online suites a la gdocs.
Dit gaat natuurlijk nergens over, dit staat gelijk aan de stelling, ja maar op Chrome OS kan je je eigen browser niet installeren, je bent verplicht de Chrome browser te gebruiken. En je kan geen Opera of Safari gebruiken, dan is dat ook een beperking en geeft je dat even weinig vrijheid.Verder beweer jij dat je meer keuze hebt met native apps, terwijl ik het native zijn van apps toch als een grote beperking beschouw. Een webapp draait op iedere standards-compliant browser, een native app alleen op het OS waar het voor gemaakt is. Ik kan op windows niet zomaar die achterlijke explorer-GUI vervangen door Gnome, KDE of de OS X shell
Dat ligt in beide gevallen aan de programmeur, en programmeur kan een native app zo maken dat hij het redelijk makkelijk cross-platform kan maken (zie bijvoorbeeld Firefox) hetzelfde geld voor een browser app, er moet rekening gehouden worden met de diverse platformen, soms zijn er namelijk wel verschillen.Ik zie vaak in Linux topics weer het game-argument naar voren komen als reden om Windows te draaien, maar daar wordt ook ditzelfde punt vergeten, Je kunt geen native games draaien die voor een ander platform geschreven zijn, en dan heb ik het voornamelijk over consoles en hun exclusives. Als alles een webapp was had je die beperkingen niet, en krijg je dus de vrijheid om ieder platform te gebruiken die je wilt.
En dan vergeten we voor het gemak even dat de iPad naast het internet ook de app store heeft, dus enkel meer keuze dan 'alleen' het internet.Er zit op 1 punt een heel groot verschil tussen webapps en de appStore: in de appStore zitten alleen door Apple goedgekeurde applicaties. Je zit daar dus vast in een Apple wereldje. Met het web kan iedereen z'n creaties uploaden zonder dat het eerst goedgekeurd moet worden door een partij met commerciële belangen en een afkeer van bepaalde dingen, zoals scheldwoorden of porno...
Ik niet. Het bestaan van een centrale 'winkel' voor aplicaties impliceert niet meteen dat je geen aplicaties buiten dat systeem om kunt installeren. Windows Mobile heeft ook een market place, maar toch ben je niet verplicht die te gebruiken. En volgens mij is het met Android ook mogelijk om applicaties buiten de store om te installeren.Ik hoor de engelenkoren zingen: Halleluja!
Je bent ook niet verplicht om apps via de Google store aan te schaffen bij Android. Er zit nota bene een instelling in Android om externe markets mogelijk te maken. Daarnaast kun je apps handmatig downloaden en installeren. Als je niet wil dat Google je programma's verwijdert als ze malware blijken te zijn, installeer je ze lekker buiten de Android-market omEr is dus geen "Chrome OS appstore".
Ik hoor de engelenkoren zingen: Halleluja!
Al die nieuwe apparaten, iPhone, iPad, Kindle etc, ik vind ze prachtig. Maar zolang je verplicht bent alle apps via de hardware-fabrikant aan te schaffen en ze ook op elk moment weer software van je apparaat kunnen verwijderen, hoeft 't van mij niet. Maar als dit apparaat nou een beetje open wordt, dan ga ik er wel een kopen.
Haha.Er is dus geen "Chrome OS appstore".
[Reactie gewijzigd door Texamicz op vrijdag 20 augustus 2010 10:10]
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op vrijdag 20 augustus 2010 07:43]
[Reactie gewijzigd door ChristopheC op vrijdag 20 augustus 2010 04:14]
[Reactie gewijzigd door ES335 op donderdag 19 augustus 2010 19:27]
[Reactie gewijzigd door Slashdotter op donderdag 19 augustus 2010 19:57]
Moet je nagaan, het is nog experimenteel en werkt al als een trein.het is er alleen nog maar als 'experimentele' versie
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Apple Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True