Hoofdcategorieën
Device Settings

RIM toont functionaliteit BlackBerry-OS 6 in video

Door Bauke Schievink, dinsdag 13 juli 2010 08:48, views: 11.262

RIM heeft een video vrijgegeven die toont hoe versie 6 van het BlackBerry-besturingssysteem eruit komt te zien. Het nieuwe smartphone-OS biedt onder andere verbeterde ondersteuning voor sociale-netwerksites en widgets.

De video, die door een werknemer van de smartphonebouwer online is geplaatst, toont een deel van de nieuwe interface. RIM heeft een universeel zoeksysteem ingebouwd waarmee onder andere applicaties, contacten en files te doorzoeken zijn. Daarnaast is de multimedia-functionaliteit verbeterd; in de video is te zien dat op basis van album art door muziek kan worden gescrold.

Net zoals veel andere telefoonfabrikanten gaat RIM zijn toestellen voorzien van integratie met sociale-netwerksites. In de video is te zien dat er ondersteuning is voor Facebook en Twitter. Het is mogelijk om simultaan status-updates op de verschillende sociale-netwerksites te plaatsen. Ook toont RIM hoe de contacteninterface eruit komt te zien.

BlackBerry-OS 6 krijgt een nieuwe browser die waarschijnlijk op de Webkit-engine is gebaseerd. Het filmpje toont dat er multitouch-ondersteuning is ingebouwd, waarmee kan worden in- en uitgezoomd. Tabs worden in de browser weergegeven als miniatuurversies van de desbetreffende webpagina's.

Eerder doken al screenshots op van wat BlackBerry-OS 6 moet worden. RIM heeft nog geen releasedatum bekendgemaakt, maar volgens ceo Mike Lazaridis komt de nieuwe versie nog dit kwartaal uit. Verschillende BlackBerry-toestellen krijgen een update naar BlackBerry-OS 6, maar welke hiervoor in aanmerking komen, is nog niet bekend.

Volgende 09:10 LG is 'bang' voor monopolie Google TV
Vorige 17:38 RIM komt met backuptool Blackberry's voor consumenten
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Ik hoop dat mijn Bold 9700 ook een update krijgt..
Ziet er goed uit ;)

Wat een verandering tov. OS5! Multitouch, ziet er 'makkelijker' uit en betere integratie met de social netwerken / feeds. Vooral de webbrowser ziet er als een vooruitgang uit!

Nu nog de vraag hoe de nieuwe hardware eruit gaat zien die de multitouch-functionaliteit ondersteund, (Storm3?)

Google eens op de Blackberry 9800, zou ik zeggen :)

De Storm2 ondersteund overigens ook al multitouch. Echter is dit nauwelijks geïmplementeerd. Alleen tekstselectie is multitouch voor zover ik weet.

Ziet er heel erg slick uit.
Ik hoop dat die multi touch ondersteuning voor de Storm 2 kan worden geactiveerd.

Kben benieuwd of er een Storm 3 met toetsenbord komt. Dat is wat ik een beetje mis bij de Storm 2.

Ziet er goed uit. Alle mobiele OS'en komen imho steeds dichter bij elkaar.

Inderdaad. Als je de logo's weghaalt is het knap lastig om te achterhalen welke OS bouwer hier achterzit.

Op zich is het niet vreemd: het geheel zal toch convergeren naar standaarden. Telefoons naar vormfactoren en OS naar UI basics. De hoofdlijn is het zenden en ontvangen van berichten via verschillende media.

Ik verwacht dat onder de Bold 9000 geen toestellen een update krijgen.

Maar daarboven zitten genoeg toestellen ( En de 9000 zelf ook ) Met een horizontaal scherm en geen touchscreen, wat gaan die hier van mee krijgen dan?

De Bold 9650 en 9700 zullen wel de OS6-upgrade gaan meemaken. Waarom? Deze toestellen zitten op het vlaggenschip van BlackBerry (RIM). Ook krijgen ze de upgrade gezien 256MB RAM (Bold 9700) of meer hebben (9650 heeft 512MB RAM). Wat betreft de Storm 2 9520 en de Pearl 3G 9105 durf ik geen uitspraak te doen, al is de kans groot dat laatstgenoemde een upgrade krijgt.

De Storm2, Pearl 3G, Curve2 hebben allemaal ook meer dan 256MB RAM. Waarnaast RIM ook nog helemaal geen lijst uitgegeven heeft van compatibel toestellen. Echter ligt er wel in de lijn van verwachting dat de huidige toestellen allemaal de upgrade krijgen!

Ik vind het een aparte Demo, al die toestellen zijn met een horizontaal beeldscherm uitgerust en deze video sluit daar niet op aan. Ziet er wel goed uit verder..

Aangezien het OS ook een on screen toetsenbord bevat zal dit naar mijn idee mee bedoeld zijn voor de touch screen modellen als de STORM

Mooi OS, maar ik zie niet in alles een verbetering eigenlijk. Sociale media is natuurlijk wel 'de hype' van tegenwoordig, maar ik ben bang dat deze focus ten koste gaat van de kwaliteit van de meest gebruikte functionaliteiten zoals SMS en bellen.. we zullen het zien hoe OS 6 gaat draaien op m'n storm II. De browser ziet er in ieder geval wel een stuk beter uit (was het nou de browser op het eind of een kranten widget?).

Ik denk dat dit een soort RSS feed reader was, maar dat kan natuurlijk ook in een browser gebeuren. Not sure.

Dat is inderdaad een RSS reader, welke automatisch feeds kan herkennen van websites. Tegenwoordig zit deze nog in de browser, maar dit zal dus een aparte applicatie worden. Erg handig IMHO.

Daarnaast denk ik dat de sociale netwerken relatief optioneel is. Dit houdt in dat je de keuze krijgt om het te gebruiken, zoals eigenlijk altijd bij BlackBerry.

Het ziet er mooi en nieuw uit. Het goedeervan vind ik dat het ook gelijk aan Blackberry doet denken en dus gelukkig niet een kopie van een of ander OS die er al is op de markt. Petje af:)

Filmpje ziet er mooi uit, 't is natuurlijk ook nog de vraag of alles zo geweldig zal werken zoals het filmpje laat uitschijnen. Ik ben nog steeds zeer tevreden van mijn oude 8200 met OS 4.5 (denk ik), als BB OS 6 uitkomt wordt het misschien eens tijd om mij toch eens een nieuw beestje aan te schaffen.

Hopelijk doet Tweakers een leuke review van het OS, zou interessant zijn. (subtiele hint)

[Reactie gewijzigd door imp4ct op dinsdag 13 juli 2010 09:34]

«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 09:10 LG is 'bang' voor monopolie Google TV
Vorige 17:38 RIM komt met backuptool Blackberry's voor consumenten
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011