De firmware van je TV, met alle menu's en extra functionaliteit, is waarschijnlijk een stukje custom maatwerk (per fabrikant dan; voor verschillende types schakelen ze gewoon functionaliteit aan of uit).
Dat klopt niet helemaal. Vaak is het zo dat ze dit doen bij de modellen die rond dezelfde tijd uitkomen. Waarbij ze dus een HDMI poort extra inschakelen. Dat soort dingen.
Maar bij het volgende model zie je vrijwel altijd dat de complete GUI op de schop is gegaan.
Wat in mijn ogen veel belangrijker is. Is of deze dienst ook volledig beschikbaar word in Nederland. Dus dat we niet zoiets krijgen als met de huidige AppleTV of iTunes. Waar we dus gelimiteerd worden in functionaliteit omdat we geen Amerikanen zijn. (Wij kunnen geen films/series kopen en kijken op AppleTV bijvoorbeeld).
Diensten als netflix zie je hier dan ook niet. Terwijl dit in de US een vrij groot succes is. Het is jammer dat we op deze manier achter moeten blijven.
Ik hoop dus dat google ervoor gaat zorgen dat we overal GoogleTV kunnen gebruiken. Als het in de TV komt zou dat wel toegevoegde waarde kunnen hebben. Maar ik denk dat het in de vorm van een set-top-box meer success zou hebben. Die zijn namelijk makkelijker te vervangen.
Dit zou betekenen dat we (simpele?) games op tv kunnen gaan spelen. Of dat de kids spelletjes op tv kunnen spelen, zonder dat je daar een console voor aan hoeft te schaffen. (android games).
Ik zie de toegevoegde waarde van GoogleTV, maar dan moeten ze wel zorgen dat ze ook hier te gebruiken zijn.
Ontopic:
Waarschijnlijk is LG bang dat TVs straks niets meer zijn dan monitors. Waarbij zij dus alleen de hardware kunnen verzorgen. Als je kijkt naar de situatie in Nederland is dat nog lang niet zo gek.
We hebben hier zoveel verschillende signalen dat het niet in de TVs is in the bouwen. Bovendien zouden we dan afhankelijk zijn van de support die de TV leverancier kan/wil leveren. Als het niet meer dan een monitor is hoef je je daar niet druk om te maken. Dan ligt het bij de settopbox leverancier. Wat vaak je provider is. Zo'n apparaat is makkelijker te vervangen dan een TV/Monitor.
Straks zouden we dus prima alleen monitors kunnen hangen met een single cat-5e/cat-6 kabel eraan. Waarbij de magic gewoon gebeurd in de settopbox.
Waarschijnlijk is LG bang dat TVs straks niets meer zijn dan monitors.
Volgens mij is dit op den duur toch onontkoombaar, ongeacht wat Google of LG doen.
Bij een 'perfecte' home-entertainment setup is de TV nu al gewoon een monitor.
Je kiest kanalen met de PC (TV-kaart op de PCI bus) of met je provider kastje. Je gamed met je PC, of console die aan de TV hangt. Je video recorder is je PC of een dedicated kastje.
Je video-on-demand device is je PC of het kastje van je provider.
Zelfs mijn niet-zo-technische ouders gebruiken nu de TV aftands-bediening eik alleen maar voor volume en om de input-interface te kiezen. Zelf heb ik helemaal geen TV meer omdat het gewoon slimmer is om het geld voor betere monitor/stereo/PC gear te gebruiken.
Het beste wat LG kan doen is niet zeuren en inspelen op de nieuwe markt, lijkt me.
Het is geen nieuwe markt. In de business markt gebruikt men al die tijd al monitoren. Het is dat het nu ook deze kant uit trekt in de consumentenmarkt.
De meeste mensen gebruiken nu nog de TV om te switchen van bron. Maar als het echt monitors worden zal men dit ook niet meer gaan doen.
Dan krijg je de volgende basis setup:
- Receiver
- Monitor
- Settopbox
- POE Switch
Waar het switching volledig in de receiver gebeurd. Dit gebeurd nu ook al bij iets wat serieuzere installaties. Maar daar zal de basis ook naar toe trekken verwacht ik.
Het is mogelijk om dit allemaal met een klein aantal kabels te doen
Namelijk:
Monitor:
- Cat6/Cat5e
Settopxbox:
- Cat6/Cat5e
Receiver:
- Speakerkabels
- Cat6/Cat5e
Optioneel:
- Euro Power Snoer (Aangezien men zichzelf in staat acht 100 watt over een cat5e/cat6 kabel te pompen, meer nodig? Euro snoer erin)
POE Switch:
- Euro Snoer
- Cat6/Cat5e kabel inputs van de apparatuur.
Dit duurt echter nog wel een jaar of 10 gok ik.