LG vreest dat Google te veel macht krijgt op de televisiemarkt. Bij grote interesse in de Google TV-dienst zouden televisiefabrikanten op den duur alleen nog maar als hardwareleveranciers fungeren, zo denkt LG-topman Simon Kang.
Hoewel een monopolie van Google op het leveren van tv-software dreigt, denkt LG eraan om Googles tv-diensten op zijn televisies te installeren, schrijft OnlySoftwareBlog. LG biedt zelf ook een aantal diensten voor televisies aan. Met Netcast is het onder andere mogelijk om YouTube-filmpjes af te spelen op een LG-tv die beschikt over internettoegang. Volgens Kang wordt ook gewerkt aan een applicatiewinkel om software voor de tv te kunnen downloaden. Deze zou later dit jaar moeten uitkomen.
Google ontkent vooralsnog met LG afspraken te hebben gemaakt over het leveren van Google TV op de televisies van LG. De zoekgigant heeft naar eigen zeggen alleen nog maar afspraken met Sony. Wel zou Google ook afspraken met andere televisiemakers willen.
Google TV werd dit jaar op de I/O-conferentie in San Francisco geïntroduceerd. De dienst is gebaseerd op het Android-besturingssysteem, waardoor Android-apps op de televisie kunnen worden gebruikt. Daarnaast biedt Google TV een zoekdienst om content te zoeken en eventueel tegen betaling te downloaden. Er zijn vooralsnog geen televisies of settop-boxen met Google TV beschikbaar. Waarschijnlijk komen er in de herfst een settop-box van Logitech en een televisie van Sony met Googles televisiedienst uit.
[Reactie gewijzigd door Rick2910 op 13 juli 2010 11:14]
[Reactie gewijzigd door Janoz op 13 juli 2010 10:29]
Helaas is het op veel plekken KPN die het glas exploiteert...niet echt competatief.Ik denk dat UPC nog wel gaat terugkomen op het gebruik van dat kastje als de 10 jaar de concurrentie vanuit glasvezel gaat toenemen.
dat is toch net ideaal (en zoals het nu is?)ij grote interesse in de Google TV-dienst zouden televisiefabrikanten op den duur alleen nog maar als hardwareleveranciers fungeren
[Reactie gewijzigd door himlims_ op 13 juli 2010 12:57]
Eigenlijk ongelofelijk dat de kwaliteit van hardware & software (en niet alleen LG...) tegenwoordig zo slecht is dat er maandelijks updates/security patches voor uit komen.zelfde geld voor TV bijna maandelijk update.
[Reactie gewijzigd door Rick2910 op 13 juli 2010 09:46]
Dat zijn ze nu toch ook?alleen nog maar als hardwareleveranciers fungeren
Dat klopt niet helemaal. Vaak is het zo dat ze dit doen bij de modellen die rond dezelfde tijd uitkomen. Waarbij ze dus een HDMI poort extra inschakelen. Dat soort dingen.De firmware van je TV, met alle menu's en extra functionaliteit, is waarschijnlijk een stukje custom maatwerk (per fabrikant dan; voor verschillende types schakelen ze gewoon functionaliteit aan of uit).
Volgens mij is dit op den duur toch onontkoombaar, ongeacht wat Google of LG doen.Waarschijnlijk is LG bang dat TVs straks niets meer zijn dan monitors.
Ze hebben liever een eigen systeem waar ze wel kosten aan hebben, maar vervolgens ook winst op maken!Je zou toch verwachten dat dit door de hardware leveranciers als iets goeds wordt ervaren.
Één systeem waar ze zelf geen kosten aan hebben waarmee je TV direct van alles kan.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True