Hoofdcategorieën
Device Settings

EA kondigt Dragon Age 2 officieel aan

Door Paul Hulsebosch, vrijdag 9 juli 2010 15:12, views: 10.609

Uitgever Electronic Arts stuurt een officiële aankondiging van Dragon Age 2 de wereld rond. Het tweede deel van het rollenspel verschijnt in maart 2011 voor de pc, Xbox 360 en PlayStation 3. Het spel wordt gemaakt door BioWare.

Electronic Arts Games logo (zwart, 90 pix)Dat er een nieuwe versie van Dragon Age op EA's planning staat, is al veel langer bekend. De uitgever maakte in februari van dit jaar de cijfers over het laatste kwartaal van 2009 bekend en keek daarin vooruit naar de komende kwartalen. Hierbij onthulde de uitgever dat er voor 2011 een nieuwe versie van het rollenspel gepland staat. Bovendien doken er eerder deze week al geruchten op over een vervolg op de rpg uit 2009. Inmiddels heeft Electronic Arts ook een officiële aankondiging van het spel de deur uit gedaan.

Uit de aankondiging wordt duidelijk dat het spel als Dragon Age 2 op de markt komt en verschijnt voor de pc, Xbox 360 en PlayStation 3. Het ligt in maart 2011 in de winkel en wordt gemaakt door de studio van ontwikkelaar BioWare in het Canadese Edmonton. Volgens EA krijgt het tweede deel meer actie en een nieuw en responsiever vechtsysteem. Dragon Age 2 krijgt een nieuwe hoofdpersoon. Deze Hawke is een arme vluchteling die carrière maakt en de machtigste persoon in het Dragon Age-universum wordt. Het verhaal rond Hawke beslaat een periode van tien jaar, waarin de held bekend komt te staan als survivor of the Blight en Champion of Kirkwall.

Volgende 15:41 'AMD brengt in het derde kwartaal Phenom II X6 1045T uit'
Vorige 14:48 Ontwikkelaar maakt tool om zelf custom roms samen te stellen
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Ik hoop wel dat ze de zelfde manier van denken hebben als bij deel 1 die was namelijk erg goed.

Maar gezien er nu al pc, ps3 en xbox bij staat vrees ik dat de besturing weer te veel xBox gericht zal zijn.

Hoezo "weer"? Deel 1 was primair voor PC ontwikkeld.

Bwa eigenlijk had je 3 of 4 skills dat je gebruikte... Dus ja console besturing! (Enigste minpunt vond ik)

Misschien heb je dan gewoon op te laag niveau gespeeld? Op de moeilijke niveaus moet je elk punt goed spenderen in al de bruikbare skills en op de AI assignments bij je partygenoten moet je niet te veel gaan rekenen om elke situatie vlot door te raken.

Het feit dat je de skill bar kon uitrekken tot 30 vakjes vond ik bewijs dat het voor PC was ontwikkeld :)

Grappig, ik vond eigenlijk al dat het hele spel nogal als console-spel speelde... overigens vond ik het best een vermakelijk spel hoor.

Het idee dat er meer aandacht voor actie komt, doet mij een beete huiveren. Ik hoop wel dat het een RPG blijft.

Iets meer actie kan geen kwaad. Ik werd altijd al bang om een nieuw gebied binnen te gaan. Eerst alle cutscenes, daarna met mannetjes praten en dan ben je zo weer een middag en avond verder met een hoop geklets voordat je uberhaupt weer actie hebt.

En je moet vaak wel alles lezen anders kom je erachter dat je cruciale informatie mist (zoals een bepaalde die opeens weggevaagd was door darkspawn)

Dat is ook het idee van een RPG. Veel lezen en praten.

Daar is Bioware groot en bekend mee geworden. Te veel mensen kennen hun enkel van Mass Effect waardoor je zou denken dat hun normaal werk veel aktie bevat.
Er zit meestal een goeie mix tussen aktie, puzzels en verhaal.

DE1 speelde als een Mass Effect mod wat weer op de gameplay van Kotor gebaseerd is wat in de eerste instantie een console spel was. Alles eraan schreeuwt consoles, echte PC RPGs zoals Bioware die vroeger maakte hebben we tegenwoordig niet meer. Deels te danken aan de grote vraag van mensen zoals een paar posts hierboven die liever hebben dat alles de hack en slash kant opgaat omdat interactie met NPCs en inleven in een verhaallijn teveel moeite is.

[Reactie gewijzigd door tehsojiro op vrijdag 9 juli 2010 15:38]


Ahum, Bethesda anyone?

Overigens heb ik Dragon Age van de bronnen gehaald om te zien of het aardig leek, ik vond er te weinig aan. Inderdaad een SAAI veel dialoog, dan moest ik weer grinden dat ik het idee dat ik in een koreaanse MMO zat. Ik vond het niet echt geweldig. Ik heb het ook niet verder gespeeld dan een week.

In DAO moest je nooit grinden als een koreaanse MMO hoor. Er wordt enkel gebruik gemaakt van positief grinden, namelijk alles dood doen onderweg was al genoeg om je level hoog te houden.
Het zit zelfs zeer ver weg van koreaanse MMO's waar je stopt omdat je na 50uur nog altijd maar niet je nieuwe level hebt.

Oblivion en Fallout3 zijn wat mij betreft allebei een bevestiging van wat Tehsojiro hierboven zegt. En Rogue Warrior was ook niet echt een diepgaande RPG :+

Ik heb DA:O op PS3 en ik heb echt spijt dat ik niet de PC versie heb gekocht als ik lees hoe daar de controls zijn uitgewerkt. De gevechten liepen bij mij echt heel stroef. Neem daar bij dat het verhaal me niet kon meeslepen en het was dus niet mijn ding ;)

Mijn vriendin is er wel gek van ;)

edit:
tab geraakt tijdens typen :+

[Reactie gewijzigd door Anadolus op vrijdag 9 juli 2010 16:00]


Het wordt door Bioware gemaakt, dus daar heb ik wel vertrouwen in.

Mass Effect 2 werd ook door Bioware gemaakt, dat wil niet veel zeggen. Als EA zijn zin krijgt wordt het waarschijnlijk weer een "toegankelijke" RPG.
Ik zeg, hou het combat systeem zo als het was, beter nog voeg uitgebreidere Tactics toe. DAO is niet Mainstream en laat dat aljeblieft zo blijven.

ME 2 was stukken beter als ME 1...whats your point?

Wat wil je met je post zeggen? ME2 was een super goede game die veel verbeteringen had t.o.v. ME1.

Het is de eerste keer dat ik dit zeg over Bioware, maar...

FIX verdorie eerst Dragon Age / Awakening eens met een patch. 1.03, vereist voor Awakenings, heeft meer naar de *** geholpen dan opgelost. Er zitten zeer veel script- en questbugs in Dragon Age.

Als in DA-II de character standaard een human wordt en je dus geen rassen of misschien zelfs geen stats meer kunt kiezen/maken, dan denk ik dat het spel beperkt wordt.... zelfs zoiets als het vastzetten van de naam van de character vind ik persoonlijk vervelend omdat ik dan niet het gevoel heb dat het "mijn" character is. In DA:O kun je met meerdere chars op redelijk verschillende manieren door het spel heen spelen. Met een vastgestelde char wordt dat wel moeilijker.

Bugs fixen? Tegenwoordig fixen we dat gewoon met een sequel die binnen een jaar uitkomt 8)7

Er is een update uitgekomen voor patch 1.04 in het forum van Dragon Age.

Heel veel dingen zoals script quest / stat-bugs zijn opgelost, maar er zijn een paar dingen die volgens de poster "Victor Watcher" niet -kunnen- worden opgelost vanwege technische beperkingen. Gelukkig zijn dat slechts visuele en simpel te omzeilen bugs. (Een armor ziet er niet correct uit, en dingen als: "Geen lockpick doen op die deur, want het was de bedoeling dat die niet te openen is via een lockpick.")

Update link

ik heb hem op de pc gewoon gekocht (hoorde goede verhalen over bioware) en heb geen moment gedacht dat het het geld niet waard was. wat ik wel hoorde was dat het op de xbox en ps3 een stuk minder fijn speelde dan op de pc. hopelijk zorgen ze dit keer ervoor dat alle besturing goed is.(en zou natuurlijk fijn zijn als het weer pc gericht word)

Het probleem word niet zozeer veroorzaakt door de controller maar doordat de consoleversies maar 1 camerastandpunt hebben.
Dan word t op de console nogal snel onoverzichtelijk

Krijgen we zeker weer wekenlang van die kudt-reclames op Discovery :r
Ik geloof dat het voor het eerst is dat ik iets niet heb gekocht (c.q. gedownload) vanwege eindeloze commercials. Bah!

toch is proberen is een aanrader!

het idee achter reclames is dan ook dat je even iets anders gaat doen ipv ernaar blijven staren 8)7 alsof de rest van de reclames zo goed voor je hersencellen zijn |:(

Ik vond het vechten hier eigenlijk wel goed. Ik hoop niet dat ze het gaan doen als mass effect 2, dat je als een fps persoon rond loopt te knallen. Jammer dat je ook maar 1 origin hebt.

Vast niet, want mass effect 3 zit ook al in de wachtkamer.
Dus DAO blijft gewoon voortborduren op hetzelfde principe. En ME3 word de shooter versie.
Ik hoop wel dat er dit keer coop bij inkomt. Dat vond ik toch wel een groot gemis.

ME3 ?! Damn...

Ik heb Mass Effect 1 nog niet eens uitgespeeld :X (En veel andere spellen die ik heb ook nog niet...)

Vroeger kostte programmeren heel veel tijd. Tegenwoordig programmeert men de spellen sneller dan dat ik ze kan spelen.

Mass Effect 1 is ook al weer 3 jaar oud hoor :P. En Mass Effect 3 komt pas volgend jaar in het najaar uit ;).

Dat ze niet zo lang over sequel's doen komt omdat ze de engine enzo al af hebben natuurlijk :).

Het is toch normaal dat je maar 1 origin hebt ?

ik ken geen enkel persoon dat zowel tot de arme slaven behoort als zowel tot de rijke adel.

in DAo kon je verschillende origin kiezen bij het begin;
niet dat het zoveel uitmaakte, eens je Grey warden was liep het allemaal gelijk op.
Maar heb wel van elke origin een gemaakt om dat deel van het verhaal te volgen.

Geweldig nieuws, was een geweldig spel.

Ik hoop alleen wel dat ze de boel wat stabieler maken want deel 1 wil nu nogal eens crashen (release werd trager naar verloop van tijd door memmory leaks, toen werd dat in een patch 'gefixed', toen ging het beeld schokken na verloop van tijd, dat werd gefixed en nu crashed het spel gewoon bij sommige momentet in de originele campaign).

Voor mij was dragon age te lang, ik heb het dan ook niet uitgespeeld.
Ik speelde direct op hard en de gevechten waren iets te repetitief naar mijn smaak, maar dat was misschien mijn eigen schuld door 3 mages en Shale te pakken. De eerste levels zijn interessant dan moet je jouw stijl aanpassen aan het beperkte assortiment spells, maar zodra je spell X unlocked zijn extra levels niet veel waard aangezien je spells pakt die je toch praktisch nooit gebruikt. (Blizzard*3>Fireball*3>Cone of cold*3, klaar is kees)
In baldur's Gate bijvoorbeeld, kreeg je pas de sterke spells op de laatste levels, in Dragon age, kan je zeer snel aan de 'super' spells geraken.

Ikzelf heb het spel 2 keer uitgespeeld, 1 keer als Mage en een keer als Rogue. Ik kan je zeggen dat beide manieren van spelen totaal anders zijn, en repetitief tsja, zolang je dezelfde class blijft en je specialiseerd je niet in bijv arcane Warrior als Mage dan hou je dezelfde vecht stijl. Toch vond ik het verhaal interessant genoeg om het uit te spelen, vond soms het verhaal leuker dan het vechten.

Ik vond idd het verhaal ook leuker dan het vechten. Ik heb hem ook rond de helft van het spel op easy gezet (:o) zodat ik niet zo lang werd opgehouden door die eindeloze battles.

Ik ben er terug ingesprongen nadat ik hem aan de kant had gelegd vanwege de eindeloze dialogen, en inderdaad het is me soms iets teveel geklets.

Maar desalniettemin een goed uitgewerkte game en zeker een aanrader.
Toch mis ik enige indicatie van de moeilijkheidsgraad bij regio's en queestes.

Zo kon ik in Redcliff met moeite in leven blijven en erna in de magetower gehakt maakte van alles wat langs kwam.

Maar zeker goed nieuws dat de opvolger al zo snel aankomt

DA:O was zeker geweldig. Die heb ik ook al meerdere keren uitgespeeld. Ik heb awakening nog liggen, maar die nog niet gespeeld. Helaas niet de tijd gehad. DA2 zat ik al op te wachten. Laatste keer dat ik zo van een verhaal heb genoten was Kotor 1 (en de wat mindere 2). Persoonlijk hou ik ervan om mijn eigen keuzen te maken in goede of slecht zin. Het spel heeft ook invloed op je mogelijkheden.

Als de gameplay en interface op de PC bekijkt vind ik dit echt niet een console game. Je hebt een nette interface en een actionbars zoals WoW die ook kent ook met keybinding. Verder heb je key-gebonden acties zoals je journal, character, swichten van wapen en etc.

Iemand nog een romance gehad ?
Ik heb een gekozen voor een romance met Morrigan volle 100%.

Ps. Voor de mensen die verkeerde keuzen hebben gemaakt in hun char. Heb je de respecialisation mod om je punten opnieuw te spenderen. Ik heb hier geen problemen mee ondervonden :).

GreetZ

[Reactie gewijzigd door The Elementz op vrijdag 9 juli 2010 16:27]


DA1 was zeker top, heb ik met veel plezier (uit)gespeeld
awakening ben ik helaas ook nog niet verder gekomen dan 3 uurtjes. Het is tenslotte ook mooi weer ^^

Volgens http://www.telegraaf.nl/d...gekondigd__.html?sn=games
Komt er meer informatie vrij op de GamesCom-beurs in Keulen, die van 18 tot en met 22 augustus plaatsvindt.
Dus ik ben zeer benieuwd, kijken de characters weer zo verrekte goed zijn uitgewerkt als in deel 1 :)
http://media.insidegamer.nl/dump/1278662793.jpg
Zoals hierboven te zien gaan er vermoedelijk toch nog wat draken in meespelen 8)7

Die actionbars zijn niet per se afgekeken van WoW: neverwinter Nights 1 had die namelijk ook al, in 2002 :) (En BG1 en 2 uit 1998 / 2000 ook, in beperktere mate.)

Multiplayer coop anyone?

Nee dat zel wel weer niet gaan lukken. Volgens EA zou Dragon Age Origins zo geweldig zijn dat ze alleen maar expansies zouden uitbrengen voor dit spel.

Het spel blinkt uit in de opties om meer "content" te kopen , zelfs belangrijke gedeelte in het hoofd verhaal wordt niet voor geschroomt om geld voor te vragen.

Sommige mensen hadden het geweldige voordeel van DRM beveiliging ook ontdekt in dit spel waar als je dus wel geld had uitgegeven toch niet je spulletjes kon gebruiken.

Ze hadden er ruim 5 jaar over dit deel gedaan , misschien hebben ze dit keer wel iemand gevonden die mulitplayer coop kan maken, waar vele voorgangers van bioware wel gebruik van maken.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:41 'AMD brengt in het derde kwartaal Phenom II X6 1045T uit'
Vorige 14:48 Ontwikkelaar maakt tool om zelf custom roms samen te stellen
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011