Hoofdcategorieën
Device Settings

Mobiel datanetwerk Telfort kampt met storing - update

Door Arnoud Wokke, dinsdag 22 juni 2010 09:28, views: 11.794

KPN-dochter Telfort kampte maandag en dinsdag met een landelijke storing van het 3g-netwerk. Daardoor kunnen klanten niet internetten via umts. Ook mms'en is niet mogelijk. Het probleem lag in een van de dataknooppunten.

TelfortDe storing trof niet alle klanten, zo zegt woordvoerster Renske Algra van Telfort tegen Tweakers.net. "We weten niet precies hoeveel mensen het trof, maar het gaat vermoedelijk om duizenden klanten." Het probleem lag volgens Algra bij het in stand houden van de verbinding en niet bij het tot stand brengen.

Een medewerkster van Telfort stuurde via het eigen forum een bericht uit dat het alle klanten trof, maar volgens Algras was die melding in elk geval onjuist. . De storing trof niet het netwerk van KPN; Telfort maakt gebruik van het netwerk van de marktleider. Klanten konden nog wel bellen en gebeld worden, maar alleen via het 2g-netwerk.

Het probleem lag in een van de instellingen van het dataknooppunt. "Daardoor werd de verbinding van klanten verbroken. Die werd eerste opgezet en vervolgens weer stopgezet." Volgens Algra was het 'als een stoplicht dat ongewild op rood sprong'. Een herstart van het systeem bracht uitkomst, waardoor de storing rond het middaguur verholpen was. De instellingen in het knooppunt moeten nog wel worden aangepast om herhaling van de storing te voorkomen.

De storingsmelding volgt nadat diverse tweakers op GoT al melding maakten van het haperende netwerk. In november 2008 werd Telfort getroffen door een reeks van storingen op het datanetwerk. Het is onduidelijk welk probleem zich toen voordeed. Een woordvoerster zei dat 'het datacentrum was volgelopen met data'.

Update 13:57: De storing is opgelost, zo heeft Telfort gezegd. Het artikel is daarop aangepast.

Volgende 09:32 Video: Crackdown 2 - launch trailer
Vorige 09:15 Belgische spoorwegmaatschappij verbiedt deeplinken naar haar site
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Om 9:29 nog gewoon contact kunnen maken met het netwerk en updates kunnen downloaden. Zo 'nationaal' is het misschien niet.

@watercoolertje: ik heb zelfs een 3G/H verbinding...

[Reactie gewijzigd door jbr op dinsdag 22 juni 2010 09:35]


Volgens mij kom je er zo nu en dan wel doorheen. Ik heb de laatste dagen wel vaker last. Volgens GoT waren er gister problemen, maar ik had al in het weekend zo nu en dan problemen. Lijkt of het van kwaad naar erger gaat.

Idem hierzo. Telkens 1 minuutje verbinding, daarna werd ik er weer uitgeknikkerd. ADSL doet het prima! Is er al een goede reden bekend?

Contact maken en downloaden moest ook wel lukken maar enkel over 2G ipv 3G dus als je iets specifieker bent ;)

'het datacentrum was volgelopen met data'

hebben ze daar geen /dev/null??

Woordvoerders die over technische dingen iets roepen moet je zelden serieus nemen.

Nee maar het is momenteel dwijlen met de kraan open

Niet alleen het 3G netwerk hoor, in leiden hebben we al twee dagen last van continue wegvallend internet via de ADSL..

Ik heb ADSL van Telfort maar nog geen problemen ondervonden (Utrecht)...

Ik heb gisteren tot twee keer toe een wegvallende ADSL verbinding gehad (Zeeland)

Wegvallend ADSL (en dus echt wegvallen van de adsl lijn zelf, maar wel regelmatig terugkeren) is eigenlijk nooit regionaal, dat kan vrijwel alleen maar je eigen lijn zijn, en de rest van de gevallen zijn wanneer er een volledige lijnkaart (24 lijnen) of DSLAM (12-20 lijnkaarten) problemen heeft.

Ook geen last van, op mijn iphone 3gs gaat de 3g verbinding als een trein!
as we speak

[Reactie gewijzigd door Jackax op dinsdag 22 juni 2010 09:33]


Hier geen last van het is wel gigantisch traag kan amper een pagina laden.

heb je er dus wel last van als het zo traag gaat :)

Ik heb dus geen last van een landelijke storing bedoelde ik ;) maar ik had er inderdaad last van.
Maar ondertussen is mijn radio ook gestopt en kan ik helemaal het internet niet meer op ;)

Ik heb HI, maar heb ook last van dat ik geen 3g heb..

Ik heb ook HI en ook geen 3g... ;(

Een woordvoerster zei dat 'het datacentrum was volgelopen met data'.
Die uitspraak is echt op heel veel niveaus geweldig :D

Maar, zoals ik in dat topic ook al postte, dit lijkt op hetzelfde probleem dat om de paar jaar daar weer speelt. Volgens mij gewoon een brakke configuratie ofzo: tig keer reconnecten totdat het eindelijk werkt... en soms moet je je telefoon op vliegtuigmodus zetten en weer gewoon aanzetten zodat hij zich opnieuw aanmeldt op het netwerk, want eerder wil hij geen verbinding maken. Maar als het werkt, dan werkt het wel goed...

-edit-
Ik zie nu dat in 2008 het datacentrum ook al volliep met data. Je zou toch denken dat ze intussen wel golfbrekers o.i.d. hebben geïnstalleerd zodat het in ieder geval niet zo hard meer stroomt ;)

[Reactie gewijzigd door Sorcerer8472 op dinsdag 22 juni 2010 09:36]


Ik zie nu dat in 2008 het datacentrum ook al volliep met data. Je zou toch denken dat ze intussen wel golfbrekers o.i.d. hebben geïnstalleerd zodat het in ieder geval niet zo hard meer stroomt ;)
Waar is een datacentrum anders voor xd

Bij mij werkt het op dit moment ook nog gewoon.

gisteren had ik hier al problemen mee dat de verbinding er soms uit klapte gellukig vandaag mijn tel vergeten dus weinig last van :D

Op moment van schrijven heb ik net een mail de deur uitgedaan en zijn mijn rss-feeds aan het updaten.

De afgelopen 3 weken wel veel last gehad van een "loze" connectie, wel verbinding met het datanetwerk maar geen transport van data. Disconnecten en opnieuw laden helpt wel maar na 2 webpaginas laden kapte die er weer mee, zeer irritant.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 09:32 Video: Crackdown 2 - launch trailer
Vorige 09:15 Belgische spoorwegmaatschappij verbiedt deeplinken naar haar site
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011