Hoofdcategorieën
Device Settings

Dell voorziet Alienware M11x-laptop van Optimus-technologie

Door Olaf van Miltenburg, donderdag 10 juni 2010 12:17
Submitter: Odie20XX, views: 13.839

Dell voegt aan zijn kleine Alienware M11x-gamingnotebook de optie toe om deze met zuinige Intel Core i5- en Core i7-chips uit te rusten. Ook heeft de laptop ondersteuning voor Nvidia's switching-technologie 'Optimus' gekregen.

De Dell Alienware M11x beschikte bij zijn eerste verschijning over een zuinige Core 2 Duo SU7300, met een kloksnelheid van 1,3GHz. Deze cpu zorgde ervoor dat de accuduur relatief goed was, maar voor een gamingnotebook bood de chip niet bijster veel rekenkracht. Voor mensen die meer power in de 11"-notebook willen, heeft de fabrikant nu de optie toegevoegd om het model uit te rusten met een Core i5-520UM of een Core i7-640UM, met kloksnelheden van respectievelijk 1,06GHz en 1,2GHz.

Hoewel de kloksnelheden lager liggen, zijn de processors aanzienlijk sneller, omdat ze op de Nehalem-architectuur zijn gebaseerd. Hoewel ze op 32nm zijn geproduceerd verbruiken ze wat meer: 18W tegenover de 10W van de SU7300. De Alienware M11x met Core i5 kost 999 euro en de meerprijs voor de Core i7 is 210 euro.

Daarnaast heeft Dell de softwarematige Optimus-technologie aan de notebook toegevoegd. Dit houdt in dat de laptop nu automatisch schakelt tussen de geïntegreerde videochip en de GeForce GT 335M, afhankelijk van de applicatie die draait. Voorheen moest de gebruiker handmatig switchen tussen de Intel-videochip en die van Nvidia.

Dell Alienware M11x (N00W1102)

Volgende 12:41 Western Digital voorziet WD TV Live Plus HD van Netflix-ondersteuning
Vorige 11:43 Valve stelt Portal 2 uit tot 2011
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Serieus gamen op 11" is niets voor mij :p

11inch gaming notebook :? het zal wel een zeer kleine afzetmarkt vinden :X

als het forum op GoT een beeld kan geven is em toch redelijk populair zulle

en dan nog durven ze er een aanzienlijk bedrag voor vragen, enkel en alleen omdat het Alienware is. maarja, Alienware is wel kwaliteit voor je geld.

Mijn oude laptop werd gemaakt door Compal, die ook leverd aan Dell and Alienware, waar mijn laptop 1100 kosten van Compal zelf, en een Alienware (zelfde behuizing en opties) die koste 1000 euro extra.

In plaats van dadelijk te beginnen roepen dat dit te duur is, kun je het misschien eerst eens trachten te vergelijken met andere producten? Dat is echt wel een redelijke prijs hoor, die i5 u-series zijn relatief duur. Deze grotere asus, met veel zwakkere grafische kaart (pricewatch: Asus UL30JT-RX008X), kost 900 euro. Dan is 1000 euro voor een laptop met stukken betere grafische kaart, waarbij ze nog eens geslaagd zijn deze in een kleiner formaat te proppen, zeker geen slechte prijs.

ideaal formaat voor iedereen die regelmatig economy class vliegt :P
op die klaptafeltjes past hooguit een 13" 16:9 laptop, zoals de Sony Z-serie.

gamen op 11" wil je toch ook niet? :P

Je kan zon mini laptop ook aansluiten op een groter scherm :-) voor de mesnen die niet en een desk enn een laptop willen

Als je dat niet wilt dan pak je toch de alienware 15 of 17 inch ;)

Voor de mensen die een echte portable met power willen hebben kiezen dus voor deze.

Persoonlijk vind ik de prijzen wel redelijk hoog, je betaald voor kleiner in verhouding meer dan voor een groter model.
(of zou de koeling in een kleinere behuizing dermate speciaal zijn waardoor de prijs omhoog gaat)

zeer knap laptopke maar k vind idd een 11" wat klein en denieuwe met i5 en i7 te duur.
Maar dat is allemaal puur persoonlijk. Op het beestje zelf valt niets aan te merken

Het is ook niet de bedoeling lijkt me dat je gaat gamen op het 11 inch scherm.
Ik zou zelf (als het ding niet zo foeilelijk was) best interesse hebben in een dergelijke laptop. Hij is klein genoeg om fijn mee te kunnen nemen, en thuis aangekomen sluit je hem op je externe hardware aan (scherm muis toetsenbord) en heb je geen desktop meer nodig. Op diezelfde manier gebruik ik nu ook mijn huidige laptop.

Aan de persoon onder mij,
En dat gamen doe je dus thuis met externe hardware aangesloten.
Gamen werkt sowieso niet op een laptop met touchpad.

[Reactie gewijzigd door Underdog0 op donderdag 10 juni 2010 12:36]


het lijkt me niet dat je een Alienware koopt om te MSN'en en internetten ;)
dusja, dan kies je er bewust voor!

[Reactie gewijzigd door Richard_AFC op donderdag 10 juni 2010 12:27]


wel als het van het merk Alienware is. Dan vind ik het te duur voor een 11". Mijn laptop is een Acer Aspire 8735G waarvoor ik op 22 oktober '09 €999,- heb neergeteld. Nu, ongeveer een half jaar later heb ik er zeker geen spijt van maar had ik toen geweten wat er nu voor dat geld op de markt is, had ik gewacht tot nu. Impulsiefaankopen zijn nergens goed voor.

[Reactie gewijzigd door fANAT1C op donderdag 10 juni 2010 14:38]


Ik kan me voorstellen dat mensen (mischien ik ook wel) deze kopen en onderin hun bureau gooien en als ze hem mee willen nemen toch wel ergens een scherm staat waar je hem op aan kan sluiten. Verder als je in de trein zit met een 17" laptop is niet geheel ideeal dus kan ik me wel vinden in deze maat.

Vind het ook erg knap dat ze dit voor elkaar krijgen in zo'n klein laptopje.
Voor de rest vind ik hem niet bijzonder mooi. Maar overweeg wel een te kopen maar zijn nog vrij "prijzig" (relatief gezien voor een student)

'' Dell geeft voegt aan zijn kleine Alienware '' ?

Anyway, ik vind hem mooie specs hebben maar dat uiterlijk daar mag van mij het een en ander wel aan veranderen. Allemaal zo hoekig, het lijkt bijna wel een HP Probook.. Maar dat verlichte toetsenbord is nice!

Ik dacht ff dat hij zo'n oled toetsenbord kreeg...

Dat zou wel een mooie case mod zijn :9~

even op de Amerikaanse Dell website met wat configuraties gespeeld. Ik kom zonder veel fratsen al snel op meer dan $1900. Typisch Dell, dus 8)7
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 12:41 Western Digital voorziet WD TV Live Plus HD van Netflix-ondersteuning
Vorige 11:43 Valve stelt Portal 2 uit tot 2011
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011