Hoofdcategorieën
Device Settings

'Streaming tv leidt niet tot netwerkproblemen tijdens WK'

Door Arnoud Wokke, zaterdag 5 juni 2010 12:43, views: 18.781

Providers treffen geen extra maatregelen om dataverkeer door het live streamen van voetbalwedstrijden tijdens het WK voetbal op te vangen. Dat blijkt uit een rondgang van Tweakers.net. De netwerken zouden het aan moeten kunnen.

Analist Ed Marsden van analistenbureau Deloitte waarschuwt providers voor overbelaste netwerken tijdens het WK voetbal, dat over een week in Zuid-Afrika begint. "De truc voor providers zal zijn om van tevoren te voorspellen waar wellicht problemen opduiken. Dat kan door te kijken naar het speelschema en de bevolkingsdichtheid van regio's." Het streamen van een hele wedstrijd slurpt volgens Marsden 400MB aan data: als veel mensen dat gaan doen, kan een netwerk eruitklappen.

Nederland trapt af met een wedstrijd tegen Denemarken op maandagmiddag 14 juni. Door die tijd zullen veel mensen nog aan het werk of onderweg zijn tijdens de wedstrijd. Vodafone verwacht desondanks niet dat veel mensen wedstrijden van het Nederlands Elftal op hun smartphone gaan volgen, zegt een woordvoerder. "Bovendien hebben wij een buffer op het netwerk, wij kunnen extra verkeer voorlopig makkelijk aan."

KPN denkt ook niet dat veel mensen de beelden op hun mobieltje gaan bekijken, zegt woordvoerder Steve Hufton. "Misschien als ze echt niet anders kunnen, maar normaal gesproken kiezen mensen voor een groter scherm, waarop ze de wedstrijd beter kunnen volgen." Bovendien moeten mensen zelf uitvissen hoe ze een wedstrijd kunnen streamen. "We maken geen reclame met het streamen van live tv over het 3g-netwerk."

Hufton verwacht wel extra belasting in bel- en sms-verkeer. "Wij kunnen achteraf altijd zien hoe de wedstrijd is verlopen, omdat veel mensen elkaar bellen of sms'en bij een doelpunt."

T-Mobile is sowieso bezig met een sterke uitbreiding van de capaciteit op het 3g-netwerk: vorige week bleek dat het netwerk overbelast raakt door de grote groei van dataverkeer door klanten met een smartphone. Daardoor plaatst de provider de komende weken extra capaciteit in het netwerk.

Live tv op smartphones

Volgende 13:37 Computex: Coolink toont twee nieuwe high-end koelers
Vorige 11:18 'Toshiba komt met Android-smartbook met Tegra T20-chip'
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Weet al iemand via welke site(s) het WK live wordt gestreamt?

Volgens mij kan je de wedstrijden gewoon live bekijken via de site van de NOS

Is dat zo? vaak vereist dat een extra licentie (duur) bovenop de reeds bestaande licentie.

NOS heeft het zelf bekend gemaakt en heeft het ook gedaan bij het vorige wk en olympische spelen en winterspelen.

Zoland je het streamen beperkt tot het land waarvoor je licentie geldig is valt dat duur wel mee. NOS streamt naast het vorige WK, EK en OS ook de Champion League (finale).


Dat is broadcast via tv...

Ook zijn de matches via de WK-site van de NOS live op internet te bekijken en worden statistieken in realtime getoond.
Lees 2 tellen voordat je iemand ongelijk geeft ;)
Dit stond al in de inleiding, dus het had nog geen minuut gekost.

Dat vroeg ik mij ook af. Het gaat hier dus iig niet on DVB-T video (welke volgens mij niet overbelast kan raken), maar een streamingdienst van bijvoorbeeld de NOS, zoals hierboven ons attendeert.

[Reactie gewijzigd door mbr01 op zaterdag 5 juni 2010 12:48]


Inderdaad, het gaat hier niet over streamen via de internetverbinding. Maar een broadcast via DVB-H. DVB-T is digitenne voor de tv thuis.

De NOS (1, 2, 3) is FTA en ook te ontvangen via DVB-T zonder een digitenne abbonement.

Ik hoop voor Tmobile dat ze dan al een groot deel van hun netwerk weer werkend hebben.

ik wilde net zeggen...
het netwerk kan het al niet hebben, en dit gaat niet voor problemen zorgen :?

Zal nog wel jaren duren eerdat de dekking goed is van T-Mobile.
Ben weggegaan in 2000/2001 toen Ben provider werd overgenomen door T-Mobile en toen was het bereik al om te huilen vandaar dat het toen al: 'Ben Ellende' werd genoemd!

Dus wat heeft T-Mobile gedaan in die 9 jaar? Geen klote in verhouding tot de andere providers!

[Reactie gewijzigd door SassieST808 op zaterdag 5 juni 2010 13:01]


Geeft maar weer eens aan dat er zat bandbreedte is. Alhoewel providers altijd zitten te janken daarover.

Maar goed, we gaan het zien. Denk zelf ook niet dat het helemaal storm zal lopen. Maar voor diegene die geen vrij hebben...die gaan het wel proberen denk ik. Ik verwacht dat de toiletten voor lange duur bezet zullen zijn ;)

we kunnen pas zeggen dat er zat bandbreedte is als er een wedstrijd voorbij is waar veel mensen via streaming hebben gekeken. Als er dan geen problemen zijn geweest dan is er voldoende bandbreedte en hebben ze dus goed gegokt....

ik ga er op dit moment eigenlijk vanuit dat het wel fout zal gaan door bandbreedte problemen, voorheen werd er ook bij veel dingen gezegd dat er voldoende capaciteit was en dat bleek tijdens het hoogtepunt dus niet zo te zijn en kregen we het excuus te horen dat er veel meer gedaan werd dan verwacht en dat ze die niet hadden aan zien komen...

ze weten hoeveel mensen er een smartphone op hun netwerk aangesloten hebben en dus mogelijk streaming video gaan bekijken via de smartphone. Zoals gezegd, eerste wedstrijd is tijdens kantoor uren dus veel mensen hebben geen grootscherm tot hun beschikking en het bedrijfsnetwerk laat hoogste waarschijnlijk geen streamingvideo toe..........

vodafoon vind ik wel een zeer arogante houding innemen trouwens... dit jaar hebben ze al bovengemiddeld veel problemen met hun 3G netwerk gehad en nu zeggen ze dat het geen enkel probleem zal gaan vormen als klanten streamen.... ik heb geen vertrouwen in hun netwerk op dit moment (nog 1 een kwart maand vodafoon klant)

we zullen zien....

Er is genoeg bandbreedte, zolang men maar wil investeren daarin. Het WK is blijkbaar een goede reden daarvoor.

ze zeggen juist dat ze niet extra gaan investeren omdat ze vinden dat de huidige capaciteit voldoende moet zijn voor wat ze verwachten

Via internet streamen is er altijd een vertraging, soms wel tot een minuut. Zit je spannend voetbal te kijken, hoor je opeens buiten allemaal getoeter, dan weet je dat er zo gscoord gaat worden, spanning weg.

Maakt mij geen zak uit, zolang ze maar scoren en winnen!! _/-\o_

Zit je spannend voetbal te kijken, hoor je opeens buiten allemaal getoeter
Dan heeft Turkije gescoord...

Dat lijkt mij onwaarschijnlijk, want Turkije doet niet mee. En de Turkse fans kunnen wel eens wat lawaaierig zijn, maar je gaat me toch niet vertellen dat we nix gaan horen van een Oranje-doelpunt. Ik sta in ieder geval niet voor mezelf in...

On: mijn T-mobile TV doet het nu al niet (Legend), dus laat staan straks als er nog wat meer lopen te trekken. De berichten van de providers doen me denken aan het ministerie van propaganda van Irak, toen de Amerikanen tot tien kilometer van Bagdad waren genaderd.

Honderdduizend mensen tegelijkertijd tv laten streamen gaat simpelweg niet werken op de netwerken van Vodafone en T-Mobile en hoogstwaarschijnlijk ook KPN.

The Americans are lying. We will crush them!

Wat wil je daar mee zeggen dan?
Je kijkt dan toch gewoon op tv.
Wanneer je in een trein zit is dat denk ik niet het geval.

Dat is nu ook al zo met digitale tv.
Mensen die analoog kijken juichen altijd 2 seconden voor dat er bij mij een doelpunt valt.
Weet iemand trouwens of die vertraging bij HD-tv nog groter is?

Bij CanalDigitaal lopen de HD zenders ongeveer 2 seconden achter op de SD kanalen.

ontopic:

Ik denk inderdaad dat niet al te veel mensen op hun smartphone gaan kijken. Toch zullen er wel een aantal zijn natuurlijk., wat wel voor problemen kan zorgen bij T-mobile op dit moment denk ik.

Bij CanalDigitaal lopen de HD zenders ongeveer 2 seconden achter op de SD kanalen.
En nog eens 25 seconden op een analoog uitzending, al zal ziggo de anologe uizending wel weer gaan zieken met vervelende haperingen (opzettelijk storen) om digitale tv te pushen :(

Nooit last van gehad. Zal wel toeval zijn.

Och, analoge radio en televisie lopen ook al bijna een halve minuut achter op de werkelijkheid, dan kunnen die paar seconden extra voor de mpeg-codering en digitale buffers er ook nog wel bij.

Dat hoor je mooi als er met mooi weer in je woonplaats een grote wedstrijd gespeeld wordt en je woont niet àl te ver van het stadion. :-) Je hoort eerst de mensen in het stadion, dan die (buiten) radio luisteren, dan de analoge televisiekijkers, digitale kijkers en ten slotte de dronkelappen. ;-)

[Reactie gewijzigd door BeF-Bacchus op zondag 6 juni 2010 12:28]


Dat de analoge tv sneller is klopt niet. WIj hebben thuis een klein 10" DVB-T tvtje met 1,2,3, en die is 5 seconden sneller dan de analoge tv van Ziggo.

Klopt, en dat gaat ook niet veranderen.

Met digitale streams zit je altijd met delay en jitter, en om dat op te vangen wordt een buffer gebruikt. Daarnaast is er altijd een korte tijd nodig om een digitale stream te decoden, maar die is niet zo groot.

Aangezien tv niet perse realtime is, maar een delay van een paar seconden acceptabel is (in tegenstelling tot bijvoorbeeld internettelefonie), gaat dit denk ik niet veranderen.

Buiten EK's en WK's is het ook niet zo'n bezwaar, niemand klaagt als het journaal 2 seconden vertraagd is.

Ik ben helemaal geen voetbalfan, maar de Oranje wedstrijden wil ik nog wel zien. Ik ben dan ook blij dat ik een (gratis) Mobiel TV abo heb van KPN tot precies na het WK ;)

Dat was toen met de OS2008 ook een uitkomst, werkte prima.

Het streamen van een hele wedstrijd slurpt volgens Marsden 400MB aan data:
Nee, dan hoeft KPN zich in ieder geval geen zorgen te maken. Dat is meer dan 2 keer de FUP, dan sta je dus na de eerste helft op 64kbps.

Bij Vodafone of T-Mobile misschien ook wel, maar daar heb ik geen ervaringen mee.

Alsof je bij KPN boven de 384KiB/s komt...

Nou, ik word geloof ik gecapped op 1,5 Mb/s.

NOS heeft op het journaal gezegd dat alles gratis live te bekijken is op nos.nl, in een item over het WK kijken onder werktijd. Ze hadden het over een stream.

Het gaat voornamelijk om de wedstrijden die simultaan worden gespeeld. Laatste wedstrijd van de poule. Kan je kiezen welke je graag wilt zien. Kijken op werk lijkt mij moeilijk. Dat zullen de bedrijven ivm het vele streamen wel beperkt hebben.

De OSpelen heb ik altijd wel bekeken via de iPhone.
Ik had ook geen keus want had geen tv in de buurt.
Ging via t-mobiele heel vloeiend, maar het wk word denk ik veel
Meer bekenen, dus we moeten maar afwachten...

Hoe dan?
Aangezien ik wel het wk wil zien op t werk ;-)

http://t-mobile.nob.nl maar dan heb je volgens mij wel W&W plus nodig

Er was op dat moment via de NOS app een live stream beschikbaar.
Of dat weer het geval is met het wk weet ik niet?
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:37 Computex: Coolink toont twee nieuwe high-end koelers
Vorige 11:18 'Toshiba komt met Android-smartbook met Tegra T20-chip'
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011