Het One Laptop Per Child-project heeft zijn zinnen gezet op de release van een tablet op basis van het ontwerp van Marvell. Het apparaat moet minder dan 100 dollar gaan kosten en krijgt waarschijnlijk Android als besturingssysteem.
Eind vorig jaar werd al bekend dat de XO 3.0 van OLPC een tablet moet worden en in 2012 moet uitkomen. Nicholas Negroponte, stichter van het OLPC-project, heeft nu bekendgemaakt dat het model wordt gebaseerd op de Marvell Moby. Marvell introduceerde twee maanden geleden een prototype van dit apparaat.
De Marvell Moby bevat een 1GHz-Marvell Armada-cpu op basis van de ARM-architectuur, naast wifi-ondersteuning, bluetooth, een fm-tuner en een gps-module. OLPC zou als wens hebben om de tablet verder met in ieder geval één, maar mogelijk twee webcamera's uit te rusten. De eerste generatie van de XO 3.0 gaat waarschijnlijk op het Android-besturingssysteem draaien.
Volgens Marvell kan de Moby ongeveer 99 dollar gaan kosten, maar Negroponte zegt goede hoop te hebben dat die prijs omlaag kan. Als reden noemde hij dat de tablet in grote hoeveelheden zal worden geproduceerd. Marvell richtte zich ook al op onderwijstoepassingen voor de tablet. Negroponte zal de XO 3.0 in januari 2011, tijdens de CES, introduceren.
[Reactie gewijzigd door Warmaster88 op donderdag 27 mei 2010 16:40]
Als je een business case hebt zul je ze echt wel mogen kopen hoor! Tenzij er een tekort is aan productiecapaciteit (zeer onwaarschijnlijk) geldt immers: hoe meer je er produceert, hoe lager de prijs per stuk. Zeker als je ze voor 150 dollar per stuk aan "rijke Westerlingen" verkoopt en daarmee de prijs voor de originele doelgroep nog wat verder omlaag kunt duwen.Maar een goedkoop tablet heeft ook in onze verontwikkelde samenleving nog practische toepassingen hoor!
12 oktober 2009 - In Uruguay hebben nu alle kinderen van lagere-schoolleeftijd een laptop. In Peru, waar 50% van de kinderen geen onderwijs krijgt, zijn laptops het eerst uitgedeeld aan de meest afgelegen dorpen. Hier krijgen de kinderen onderwijs zonder dat er een leraar aan te pas komt. De laptops zijn gecombineerd met een spelcomputer en bevatten een systeem, waarmee kinderen binnen een zekere afstand onderling kunnen communiceren. (Interview van RTL Z met Nicholas Negroponte). In totaal zijn nu 1 miljoen XO-laptops verspreid.
Hij kostte uiteindelijk wat meer dan 100 dollar, maar niet veel meer, en OLPC heeft er een paar miljoen van uitgezet.Net zoals ze een tijd terug een laptopje voor 100 dollar op de markt wilden brengen voor ontwikkelingslanden.
[Reactie gewijzigd door J.J.J. Bokma op donderdag 27 mei 2010 20:42]
Voor een miljoen kinderen is het geen flop.En ik denk dat je dat probleemloos een flop kan noemen.
Dat hangt er helemaal vanaf waar je het mee vergelijkt... De laatste keer dat ik iets hoorde over het effect van "reguliere" ontwikkelingshulp was dat niet bepaald een lofzang. Eén van de ergste problemen is dat het overgrote deel van het geld "verdwijnt". Door laptops te sturen, in plaats van cash, lijkt mij (maar ben natuurlijk geen expert) dat een veel groter percentage van de kosten "nuttig besteed" is; echt bij de doelgroep aankomt. Er zullen ongetwijfeld een stel corrupte lui een paar exemplaren achterover drukken, maar als dat een (aanzienlijk) lager percentage is dan er bij cash verdwijnt is het nog steeds winst. Dus het lijkt mij realistisch om aan te nemen dat OLPC beter werkt dan cash sturen. Van die kant bezien is het dus geen flop.Als het project "One Laptop Per Child" heet, en 1 miljoen kinderen heeft er een (waarvan 10+% in de USA en zo), dan kan je dit probleemloos een flop noemen.
Wikipedia werkt net iets handiger als je (vloeiend) kunt lezen en schrijven; video-les werkt ook als je nog moeite hebt met lezen en schrijven. Bovendien is de Spaanse Wikipedia (voor Zuid-Amerika) aanzienlijk minder uitgebreid dan de Engelse. In Afrikaanse landen wordt dit een nog groter probleem.Leer ze eerst maar hoe ze dingen op Wikipedia enzo moeten opzoeken
[Reactie gewijzigd door xoleum op donderdag 27 mei 2010 19:52]
[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op vrijdag 28 mei 2010 01:43]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True