Hahahahaha, 'analytics zijn er voor de gebruiker'
De grootste kul die ik in tijden gehoord heb. Er is nauwelijks een website die ge-interesseerd is in gebruiker, ze zijn bijna allemaal geinteresseerd in geld.
Analytics verzamelt gegevens over de gebruiker, wat er maar makkelijk te verzamelen is. Maar lang niet altijd correct of zinvol terwijl gegevens die je wel wil weten weer niet verzameld (kunnen) worden. Waarom verlaat iemand de site? Je kunt (proberen te) zien hoe iemand zich gedraagd mar zonder dat je weet waarom is dat zinloos. En als je dat dan ook nog middelt, wordt het helemaal waardeloos.
Iemand kijkt gemiddeld 30 seconden naar de pagina... nou en?!? Er zijn tonnen met redenen waarom iemand lang of juist kort een pagina in zijn browser heeft staan, maar de redenen weet analytics niet. Je weet niet eens of de pagina wel bekeken werd. En dan nog: Is 30 seconden te lang of juist niet lang genoeg? Hoe wil je ooit iets gaan 'verbeteren voor je gebruikers' als je geen flauw idee hebt hoe je onvolledige informatie moet interpreteren?
Was het niet wat ze zoeken of was het dat wel en hebben ze het wel of niet ook kunnen vinden, werkt de site niet correct, of weten ze goenoeg? En waarom was het niet wat ze zoeken? Hebben ze verkeerd gezocht, of net niet kunnen vinden wat ze zochten, of zijn ze met een lokkertje naar de site gelokt die iets heel anders bleek te zijn dan in de google ad stond? of hebben ze misschien gewoon verkeerd geklikt?
Als je de klant wil bedienen, moet je weten wat de klant wil, niet welk OS hij op zijn PC heeft staan.
Je krijgt als gebruiker echter geen inzage en/of mogelijkheid om het te corrigeren, aan te vullen oid.
En statistieken worden in vrijwel alle gevallen verkeerd ge-interpreteerd.
Surf ik naar google.com, dan wordt ik meteen doorgestuurd naar google.nl, omdat ik geografisch gezien in Nederland zit?? maar ik heb in mijn broser toch echt ingesteld staan dat ik de engelse taal prefereer, toch stuurt google mij naar hun nederlandstalige site.
En wat nou als je ziet dat er relatief weinig xx gebruikers komen?? Dan moet je dan eens gaan uitzoeken wat er met die mensen aan de hand is. Maar menig webbedrijfje trekt de conclusie dat ze geen rekening hoeven te houden met die groep omdat die toch niet komt.
Het is alsof er bij een gebouw geen rolstoelramp gemaakt wordt omdat tellingen uitwijzen dat er nauwelijks mensen in rolstoelen binnen komen
Google analytics is er niet voor de klant of de techneut die de site in de lucht moet houden, Google analytics is er voor de staaf-grafiek-geile 'managers' die gewoon nieuwsgierig zijn, die statistieken willen om de statistieken, zonder dat ze ook maar enig idee hebben wat ze er mee zouden moeten.
Nou, die mensen hoef ik niet op de koffie.
Een heel verhaal van je, maar ik denk dat jij analytics in de waar haalt met gewone statistieken.
Analytics (al dan niet van google) gaan verder dan "welk OS hij op zijn pc heeft". Ik kan dus wel redelijk nagaan waarom mensen weg gaan.
Zo kan je verschillende pagina's (layouts) op je website maken. Als analytics dan aangeeft dat bij layout 1 10% van je bezoekers ook werkelijk klant wordt, terwijl dat bij layout 2 en 3 nog geen 1% is. Dan heb je wel degelijk iets aan je info gehad. (fictieve getallen)
Hoelang een persoon op je site moet blijven, is helemaal afhankelijk van de content die je hebt. xkcd.com bekijk ik echt geen minuut per dag. Maar als tweakers.net op een gegeven moment ziet dat de gemiddelde bezoeker binnen 30 sec de site weer verlaat, weten ze dat er iets goed mis is.
(Google) analycis is er voor de persoon die kan analyseren, en grafiekjes kan lezen. Plaatjes kijken kunnen we allemaal, plaatjes lezen kunnen maar enkelen.
[Reactie gewijzigd door GateKeaper op woensdag 26 mei 2010 13:25]
Dat je dit soort dingen wil weten vind ik prima, ga je gang. Maar het gaat alleen jou aan, als beheerder van die site, een niet een advertentiebedrijf als Google.