Hoofdcategorieën
Device Settings

OCZ voegt 750W-psu aan Fatal1ty-serie toe

Door Wout Funnekotter, dinsdag 18 mei 2010 15:16, views: 8.911

OCZ heeft een nieuwe voeding aan zijn high-end Fatal1ty-serie toegevoegd. Het 750W-model beschikt over de bekende rode Fatal1ty-branding, maakt gebruik van een modulair kabelsysteem en heeft een rood verlichte 135mm-ventilator.

De 750W-psu, die volgens OCZ in samenwerking met profgamer Jonathan 'Fatal1ty' Wendel is ontworpen, beschikt over een 80Plus-certificaat, al ligt het rendement volgens de fabrikant in de meeste gevallen rond de 85%. De voeding is in een zwartrode behuizing gestoken, en aan de binnenkant komt het rood terug in de led-lampjes achter de 135mm-ventilator.

De voeding zou optimaal presteren tot een temperatuur van 45°C en gaat volgens OCZ gemiddeld 100.000 uur mee. Verder is de psu beveiligd tegen piekspanningen en kortsluiting. De fabrikant levert de modulaire voeding met flatcables, wat de airflow in een behuizing ten goede zou komen. Er worden in totaal 21 kabels meegeleverd, waaronder twee met 6+2-pins pci-e-stekkers. Hiermee is de voeding voorbereid op Crossfire- en sli-opstellingen. OCZ verwacht de psu vanaf begin juni te kunnen leveren; de adviesprijs bedraagt 119 euro.

OCZ 750W Fatal1ty Series OCZ 750W Fatal1ty Series OCZ 750W Fatal1ty Series OCZ 750W Fatal1ty Series
Volgende 15:48 Apple: accu nieuwe MacBook gaat tien uur mee
Vorige 14:42 Google wil Global IP Solutions overnemen
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

zooooo een mooi ding :D
ik weet zeker dat ik deze in de toekomst nog ga zien in veel casemods :P
maar is ie ook stil??

[Reactie gewijzigd door DjThase op dinsdag 18 mei 2010 15:18]


Inderdaad, ben ook erg benieuwd naar de geluidsproductie.
Ziet er zeker goed uit :)

Dacht dat ik ook al gelijk een mooi ding voor een case modder, al hoewel hij het zelf ook zou kunnen maken.

Wat mij vooral op viel was foto 3: net als het einde van de kabels vlammetjes zijn :X .

haah de meeste gamers maken zich eerder druk om het geluid van de grafische kaarten ALS ze zich al druk om geluidsproductie maken :p
pfff met 2* 4850's stijgt dat ding bijna op man :p

Mijn 4890 met accelero is stil. Cpu koeler is stil. Casefans stil.
Maar mijn coolermaster 520 voeding gaat herrie maken als ik game..

Wow Peter, dit is ook exact mijn probleem.

Sorry dat dit off-topic is, maar ik heb ook een Coolermaster Real Power M520. Deze is het enige component dat lawaai veroorzaakt in mijn pc, terwijl deze dit helemaal niet zo hevig zou mogen doen!

Duh, met een 4890 kom je ook wel erg dicht bij het max vermogen van je PSU.
Dus dan is het ook logisch dat die lawaai maakt.
En nee 70-80% verbruik is imo niet ideaal
Zit liever rond de 50-60 vermogen van een voeding, gaat langer mee en blijft stiller.

Heb nu zelf een 120watt tdp kaart en daar word al een 550watt aanbevolen en die van jouw is 190watt tdp.

[Reactie gewijzigd door TheStonedOne op dinsdag 18 mei 2010 19:01]


Met een HD4890 zit je nog lang niet aan 500 watt, 320watt bij Hardwarecanuck, en dat is uit de muur dus haal er nog zo'n 15% vanaf (efficiency verlies) en je weet wat de pc nodig heeft en de voeding levert; onder de 300watt!
http://www.hardwarecanuck...d-4890-1gb-review-21.html

Nee, die CM 520/620 zijn gewoon lang niet zo goed als iedereen dacht, als je deze had genomen http://www.silentpcreview.com/article692-page4.html
was je nu een veel blijer persoon geweest. Maarja, die was 20 euro duurder he, kwaliteit krijg je niet voor niks. Als je geen geweldige voeding koopt, heb je gelijk. Een echt goede voeding, is dat is deze CM dus niet, trekt makkelijk 70/80% zonder bijzonder veel bij-effecten. Mijn HX620 trekt een wc-setup, 8 harddisks, 8 casefan, leds, fancontroller, GTX285, i7 920 >4.ghz en hij geeft geen krimp.

Tot nu valt wat mij betreft de OCZ's onder dezelfde categorie als de CM's M520/600 etc
Hoop dat dit een betere is, maar ik ben bang dat ze zich meer druk maken om de buitenkant.

[Reactie gewijzigd door Madrox op woensdag 19 mei 2010 00:43]


Moet je voor de gein eens kijken naar reviews van de CoolerMaster M1000 (1kw) voeding kijken, dat is een prima voeding en super stabiel. Vreemd dat de 520/600 serie blijkbaar wat minder is dan.

Review van de M1000

Ziet er leuk uit. Echter, van de M520/600 waren ook genoeg "geweldige" reviews te vinden.
Probleem is, de meesten van die reviewers beschikken amper/niet over fatsoenlijke meetapparatuur. Die site van jouw review, zegt een veel betere meting gedaan te hebben met een "custom build" meetapparaat. Wel, ik zal ze maar op hun blauwe ogen moeten geloven.

IIg ben ik niet onder de indruk van die review (en de voeding), ze hebben geen woord gezegt ver de 1ste en 2de fase condensators; de kwaliteit daarvan is een goede indicator of je met een top voeding of niet te maken hebt. Zo te zien aan de plaatjes, zitten er inferieur, chinees/taiwanese exemplaren op van een niet at te best merk. Maar ik kan me vergissen.

Vervelende is, dat ook zo'n voeding mooie prestaties kan laten zien. De problemen komen wat later . . . maanden na die reviews. Ondertussen hebben ze er genoeg verkocht...lol.

Weet je wat ik vreemd vind; dat mensen denken voor een habbekrats een modulaire, krachtige PSU te kopen en denken dat ze dan topkwalteit in huis halen. Want laten we wel wezen, die CM's 520/600/700 waren/zijn spotgoedkoop geweest tov de concurrentie, zoals Corsair, Enermax, Seasonic en noem ze maar op. Gek he 8)7

Net als mensen, die het belachelijk vinden als je de bouwkwalieit van zo'n 30euro kastje van Coolermaster als matig bestempelt, omdat het veredeld blik is en je je er aan kan bezeren.
Nee, die je moet je GOED bestempelen, zeggen ze. Hij is toch goed "voor die paar centen".
Tja, het is maar helemaal hoe je er tegenaan kijkt.

[Reactie gewijzigd door Madrox op woensdag 19 mei 2010 04:38]


Ik ben ook niet zo weg van Coolermaster, puur omdat hun voedingen inderdaad gewoon 'te goedkoop' zijn voor het vermogen wat ze leveren. Sowieso leveren ze vaak op de 12v lijn relatief weinig vermogen (100w minder dan de opgegeven maximale belasting bv), terwijl andere voedingen, zoals van Corsair vaak bijna al hun vermogen op de 12v lijn kunnen trekken. Niet dat dat nou direct een probleem is, maar ik tel 1 en 1 bij mekaar op en realiseer me dat ik liever het zeker voor het onzekere neem en nooit een Coolermaster PSU in mijn systeem hoef.

En dan nu ontopic, alhoewel ik een hekel heb aan de hele Fatal1ty franchises, (alsof hij echt verstand heeft van geluidskaarten,hè Creative) is dit wel een cool ogende voeding. De kabels zijn erg mooi afgewerk, met lekker felle connectors op het eind alsof het vlammetjes zijn.

En het is weer eens wat anders dan dat veel te veel gebruikte blauw. Ik heb nu een vrij blauwe PC en heb al een tijdje het idee om als volgende PC een mooi rode te maken. En natuurlijk moet daar weer een raampje in, en dan wil je toch een mooie voeding er in hebben zitten. Nu maar hopen dat niet al het geld is gaan zitten in het mooi maken van de voeding, en het ding ook lekker stil, stabiel etc is.

Ik heb 1 4850 en die van mij produceert 0,000 dB. Passieve koeling he...

vind zn uiterlijk niet zo indrukwekkend... beetje saai zelfs vind deze toch al een stuk mooier http://images.anandtech.com/galleries/408/00.jpg verder weet ik ook niet wat ik van die flatcables moet vinden, de 1 zegt rond is beter de ander plat. al denk ik zelf dat rond beter is (waarom hebben ze anders speciaal nog eens round ide kabels op de markt gegooid. samenwerking met profgamer Jonathan 'Fatal1ty' Wendel is ontworpen ontworpen??? hij is net zo vierkant als alle anderen, de rode ledfan kan ik er ook nog wel inzetten. en ik denk niet dat hij erg veel heeft ontworpen aan wat er in zit. ik zie dit meer als verkoop truck, nee sorry maar het bijzondere ontwerp ontgaat me

Die is wel vet, bovendien waarschijnlijk niet (of iig minder) geshopt als de plaatjes bij deze.
http://ic.tweakimg.net/ext/i/imagelarge/1274181846.jpeg
Hier zie je duidelijk dat het geshopt is. Kijk naar de grill aan de randen van de fan vlakbij de schroefjes, bij de schroefjes is de grill gewoon zwart/grijs en bij de fan is ie oppeens rood. Color overlay ftw... bovendien zit de stekker er niet eens in...

Ik heb zelf recent de 550W-versie in mijn systeem gebouwd en ik kan er weinig meer over zeggen dan dat hij het prima doet en lekker stil is. De rode kleur past prima bij mijn eVGA X58 Classified en Cooler Master Cosmos S. :) Ik gok dat deze dus goed in de lijn past.

[Reactie gewijzigd door Rabrynil op dinsdag 18 mei 2010 15:25]


maybe it's just me ... heheh ik zie echt niks bijzonders op die voeding .... ff een rode sticker erop en hij is mooi?
Als we het toch over "mooi" hebben ... check enermax revolution ... da's tenminste iets anders dan een standaard voeding met fatality sticker + led fan hehe

Kwestie van smaak. Ik vind deze mooier.

is wel een beetje een gepimpte volkswagen met een ferrari vergelijken

het enige wat deze dan nog enigzins oke maakt is dat de kabels niet rond zijn maar flat en zo makkelijker weg te werken zijn achter je mobo...

De 750W-psu, die volgens OCZ in samenwerking met profgamer Jonathan 'Fatal1ty' Wendel is ontworpen,
Pfft. Alsof onze profgamert enig idee heeft van de elektronica in een voeding. Misschien dat ie nog net z'n akkoord heeft mogen geven voor de kleurstelling van het ding, maar daar houdt het ongetwijfeld op. Die sponsorproducten ontworpen "in samenwerking met Fatal1ty" zeggen dan ook helemaal niks over de kwaliteit van die producten. Een loze kreet die Fatal1ty sowieso centen oplevert en waarvan OCZ hoopt dat het hen ook geld oplevert.

Heel eerlijk gezegd: ik zou van mijn leven geen voeding willen hebben die door Fatal1ty is "mee-ontworpen". Alleen al om bovenstaande. Ergens je naam op kalken zonder er veel verstand van te hebben en daar geld voor krijgen? Niet als het aan mij ligt.

Als profgamer weet je wat gamers graag in hun voeding terug zien. De kleurstelling en andere specificaties kan dan met hem afgesproken worden. Daarna zoeken de ingenieurs wel uit hoe je van een ontwerp op papier tot een product komt. Dan weten de gamers wat ze krijgen, iets dat door een profgamer goedgekeurd is.

Net zoals je in FG (fotografiesubforum) ziet dat Canon xx0D een "Jakkes, met die knopjes kan je toch geen camera bedienen? Hoe pak je zoiets eigenlijk vast? Door die kleine zoeker kan je toch niks zien?" en vanaf Canon x0D via xD tot 1D zijn het camera's die je vast kan pakken.

Net zoals bij fotografen kunnen bepaalde features/eigenschappen (die door leken bedacht zijn) een jakkes-reactie bij gamers oproepen. De link tussen doelpubliek en de ontwerpers die weinig van het doelpubliek kennen wordt gelegd.

Je gaat michael schumacher toch ook niet vragen of je philips of hella koplampen op je auto moet zetten?? Volgens mij weet fatal1ty 1 ding heel goed: er zijn mensen die het gaaf vinden om een voeding met zijn naam erop te zien en het levert hem geld op. Als je kijkt naar het OCZ voedingen assortiment dan zie je ook nog eens dat deze voeding op platte kabels na, technisch inferieur is op het gebied van zuinigheid t.o.v. de eigen ModXStream voeding en nog duurder is ook. Dus deze profgamer zet zijn "stamp of approval" op mindere apparatuur qua specs....

Ok super Fatality lijn en dan komen ze met een 750 watt versie???
Daar ga je als uber gamer ook echt 3-way sli of crossfire mee aansturen.

Ik noem dit echt EPIC FAIL. Het is bedoeld als highend niche product maar heeft geen output.

Als het zo doorgaat met de net niet fatality bagger dan ga ik het echt zien als een wannabe gamer lijn en niet highend

Hij hoeft er geen verstand van te hebben, van de binnenkant welteverstaan, maar hij kan het wel uitvoerig hebben getest met verschillende systemen en verschillende games hoe stabiel het systeem / de voeding is. Tevens kan bij diezelfde test ook prima de geluidsproductie worden gemeten.

Ik hoop niet dat je van mening bent dat alles wat door mensen is ontworpen, die de ballen verstand hebben van de binnenkant van het product, een reden is om het niet te kopen, want dan blijft er verrekte weinig over.

Het gaat er bij een ontwerp (Lees: de buitenkant) altijd nog om hoe het eruit ziet, de buitenkant heeft daar (nauwelijks) iets mee van doen. Je hebt gewoon iets wat ergens in moet, en daar ontwerp je een "doos voor"....

Hij hoeft er geen verstand van te hebben, van de binnenkant welteverstaan, maar hij kan het wel uitvoerig hebben getest met verschillende systemen en verschillende games hoe stabiel het systeem / de voeding is. Tevens kan bij diezelfde test ook prima de geluidsproductie worden gemeten.
Dat wordt bij elke voeding gedaan. Alleen niet door Fatal1ty, maar door mensen die voor het betreffende bedrijf werken. En hun naam komt er niet op te staan hoor. Afgezien van de naam en kleurstelling is er letterlijk niks aan deze voeding gedaan door Fatal1ty. Behalve geld verdienen natuurlijk.

Als Fatal1ty een "keurmerk" is, waar je schijnbaar naartoe wilt, dan ben ik wel erg benieuwd wat dat keurmerk dan exact inhoudt. Als je dan niet verder komt dan dat "Fatal1ty" het heeft goedgekeurd...meh. Kijk, gaat het nou over een muis, of over een headset, dan wordt het anders. Daar kan ie namelijk wél wat over zeggen. Want dat zijn dingen die hij actief gebruikt en waar hij hoge eisen aan zal stellen. Qua voeding komt Fatal1ty niet verder dan: het moet het doen en stabiel. En hee, met een rood kleurtje en een stickertje bereik je dat niet hoor ;)
Als profgamer weet je wat gamers graag in hun voeding terug zien. De kleurstelling en andere specificaties kan dan met hem afgesproken worden. Daarna zoeken de ingenieurs wel uit hoe je van een ontwerp op papier tot een product komt. Dan weten de gamers wat ze krijgen, iets dat door een profgamer goedgekeurd is.
Yeah right. Kleurtje, kleurtje van connectortje, ledje in ventilator en flatcables. Daar heb je natuurlijk de naam van een echte profgamer voor nodig. Want zelf hadden ze niet kunnen verzinnen dat daar vraag naar is vanuit een bepaalde hoek. Komop zeg :/

Verder is de casing van een voeding niet erg interessant als uitgangspunt van ontwerp: die dingen zijn gewoon standaardmaat zodat het in 99% van de kasten past.

[Reactie gewijzigd door rodie83 op dinsdag 18 mei 2010 16:15]


@Rodie83
Het verkoopt, blijkbaar verkoopt het met de naam van een profgamer beter dan zonder die naam, ondanks dat het allemaal wat simpel lijkt.

Het ging mij erom dat hij (die gamer) waarhschijnlijk ook heeft getest e.d. en dat hij het een prima voldoende voeding vindt. daarnaast heeft hij zelf ws ook een exemplaar van de voeding meegekregen.

Net zoiets als "Tony Hawk" die zijn naam aan een skateboard game leent, ondanks dat hij helemaal geen weet heeft hoe het "er aan de achter/ binnenkant toegaat" zit zijn naam er wel in.
Dit is een wat duidelijker voorbeeld, en misschien in deze context niet helemaal het juiste voorbeeld, maar ik weet zo gen betere.

Of een auto-coureur die zijn naam ontleent aan een type auto, ondanks dat hij van de technische (binnen-) kant helemaal niet precies weet hoe het werkt. Dat zou dan ook niet meer mogen? Lijkt me een beetje een rare wereld, mag je geen namen van bekende personen meer gebruiken bij het aanbieden van producten.

Dat jij het niet wil kopen, moet je helemaal zelf weten, maar het is nu eenmaal een (bewezen) verkoopstrategie en het komt betrouwbaar over als een profgamer zoiets "mee-ontwerpt" en waarschijnlijk dus ook al wat mee heeft gespeeld.

Tony Hawk kan de makers tips geven over hoe het realistischer kan.

Schumacher test ferraries of ze sneller kunnen. Door bv. de vering aan te passen.

Jij denkt dat fatal1ty iets kan toevoegen aan het design van een voeding?
Ik heb eens even geprobeerd, en als julie component A wat hoger zetten, en component B vervangen voor component C, kan je veel meer n00bs kan killen!

[Reactie gewijzigd door The_Double op dinsdag 18 mei 2010 21:42]


Geloof je echt dat die die gast die voedinge zelf test...haha
Hij zal hooguit een spel ermee gespeeld, bouw er een T.Net Gamesysteem onheen en
dat ding verstook amper 350watt. Beh. Elke voeding met het label 750watt trekt dat, easy!
Ja, zelfs een brakke Sweex. (nouja :+)

Maar je hebt gelijk; marketing, dat werkt. Vertel een mooi verhaal, maak het geloofwaardig en
bijna iedereen trapt erin. De paar mensen die tegenstribbelen, word verguist door de "meerderheid". Nee joh, zijn goede voedingen! Kijk maar, iedereen vind hem goed.
Zo ging dat bij deze CM 520/600. We hebben hem ook in de BBG gehad, zo "overtuigt" was men van de prijs/kwalteit. Moet je nu de reacties zien....

Marketing en kuddegedrag, dat recept werkt nog steeds ;)

[Reactie gewijzigd door Madrox op woensdag 19 mei 2010 00:34]


Pfft. Alsof onze profgamert enig idee heeft van de elektronica in een voeding
Daar hebben de mensen van OCZ weer verstand van. hopen we :P

Jonathan zou wel aan kunnen geven wat hij tijdens gamen of showen ervaart.

Zo kan hij bijvoorbeeld zeggen dat de rode lampjes in de voeding wat feller moeten of wat minder fel. Er zijn gamers die hun kast op een bepaalde manier bouwen met ledjes erin en fannetjes met kleuren van verschillende merken dat het dingen opvalt die de fabrikant OCZ niet opvalt.

Of hij kan bijvoorbeeld zeggen dat bijvoorbeeld bij overclock dat de voeding wat meer prioriteit of stabiliteit in de 12volt rail moet geven.

Dit zijn maar enkele voorbeelden maar het gaat erom dat Jonathan wel praktische tips kan geven. En natuurlijk doet hij het ook voor de doekoes en zijn naam.

toevoeging:

volgens het nieuws op de ocz site is die platte kabels ook een opmerking die ze van Jonathan hebben overgenomen. Dit verbeterd de airflow in je kast. Dit is dus een voorbeeld van een praktische tip van een gamer.

[Reactie gewijzigd door goovy75 op dinsdag 18 mei 2010 16:54]


Of hij kan bijvoorbeeld zeggen dat bijvoorbeeld bij overclock dat de voeding wat meer prioriteit of stabiliteit in de 12volt rail moet geven.
Oja, dat hadden ze zonder hem natuurlijk nooit bedacht |:(
volgens het nieuws op de ocz site is die platte kabels ook een opmerking die ze van Jonathan hebben overgenomen. Dit verbeterd de airflow in je kast. Dit is dus een voorbeeld van een praktische tip van een gamer.
Als je het nieuws van wc-eend mag geloven, ja. Misschien hebben ze het wel afgekeken van Corsair; de HX620 die ik heb is alweer ruim twee jaar oud en die heeft platte kabels.
Maar ja, het staat zo lullig he in je pers bericht:
Een van onze spio..medewerkers zag op de Cebit een voeding van onze waardige concurrent Corsair, die had van die mooie platte kabels bij de voeding. Toen hij vroeg waarom ze dat deden, werd ons verteld dat dat gunstig is voor de airflow. Het leek hem wel een goed idee om dat ook bij onze voedingen te gaan doen....

Ps: de platte kabels van Corsair zijn nog mooier ook; daar zie je nergens geen rood, geel, zwarte draadje meer ;)

[Reactie gewijzigd door Madrox op woensdag 19 mei 2010 08:33]


Vraag me af of hij voldoende power leverd aan mijn opstelling,
XFX 5870 (2e is onderweg, dus cross fire)
Overclocked i7 @ 3,8Ghz
4 harddisks

Vind het een hele mooie voeding, als het randje randje wordt kan ik beter aan de 1000 watt. Then again, het is geen 480 die SLI gaat draaien. Meningen blijven mij te verschillend :/

Een "echte" 750watt voeding is normaal goed genoeg voor uw setup.

Je moet kijken wanneer een voeding "optimaal" is, en dat is meestal rond de 85% belasting.

Hmm Thanks, misschien moet ik hem dan maar bestellen ;)
Er van uit gaan dat dit een echte is ;)

Thanks.

119 euro vind ik behoorlijk veel. zeker gezien deze:
pricewatch: OCZ ModXStream Pro 700W
ik vind 43 heel veel voor 50 watt extra...

woensdag 10 december 2008 .. Dit is de lanceerprijs, dewelke sowieso zal dalen, en hoogstwaarschijnlijk verdwijnt die 700watt..

ik vind het altijd zo jammer dat ze de kabels nooit tot het einde sleeven, dat zou er zoveel beter uitzien..

Als ze tot het einde zouden sleeven dan zou dat "hard" stuk plastiek tegen de connector aanzitten waardoor je altijd een 1cm kabel naar "echter" hebt uitsteken wat niet mooi is voor mensen die hun kabels proberen te verbergen...

Dat beperkt dan gelijk ook de flexibiliteit van het uiteinde en kun je hem amper 'om een hoekje' steken (met andere woorden, de kabel zal dan de eerste 3 tot 5 cm 'rechtdoor' moeten gaan), waardoor je mogelijk in problemen komt als er iets te dicht op de aansluiting zit.

Ben benieuwd of je wat hebt aan de rood verlichte fan.
De voeding zal waarschijnlijk in een high-end case gebouwd worden en die hebben meestal de voeding onderin in de case waardoor je dus niet zoveel van de rode verlichting meer ziet....

Mooie voeding nu nog wachten hoeveel geluidsproductie er bij komt kijken.

119 euri voor een voeding, stevige prijs voor een likje verf en een paar ledjes.

Spec willen we zien!!!! Hoe stabiel is de voeding, wat is de rimpel waarden als ik vol vermogen uit de voeding all.. Specs specs!!! 85% redement zegt mijn niets over de kwaliteit van de uitgangs spanning. Wat de de spanning bij geen belasting, wat zijn de spanningen bij volledige belasting. Wat zijn de transient respons tijden?!?!

100000/24=4166 dagen=8.6 jaar?? Lijkt me heeeel sterk dat deze voeding bij 75% vermogen dat uit houdt.

Je vergeet; hoeveel herrie maakt hij bij een beetje belasting, hoe warm word hij.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:48 Apple: accu nieuwe MacBook gaat tien uur mee
Vorige 14:42 Google wil Global IP Solutions overnemen
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011